Friday, June 21, 2024

Nejlepší Investiční Platformy v ČR pro rok 2024

Investiční platformy mají za cíl umožnit přístup k velmi široké škále investic a typů aktiv. Platforma snižuje administrativu tím, že máte vše na jednom místě. Platforma také snižuje náklady na investování tím, že své peníze umístíte po boku mnoha dalších investorů, čímž snížíte poplatky za obchodování.

V posledních letech se velmi rozšířilo automatické obchodování. Hlavní myšlenkou automatizovaného obchodování je, že obchodník nemusí provádět žádný průzkum. Některé nástroje dokonce zadávají příkazy jménem obchodníků. Investiční platforma v takovém případě potřebuje MetaTrader4 a obchodník by jsi měl nainstalovat obchodního robota.

Námi doporučované nejlepší investiční platformy

Tady je rychlý přehled těch nejlepších investičních platforem pro obchodování na burze pro Českou republiku v roce 2022. Chcete začít obchodovat? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 2. Libertex – zaměřte se na obchodování s pomocí CFD a zkuste to s malou částkou
 3. Robomarkets – pokud chcete obchodní účet v českých korunách, je tento broker jasná volba
 4. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Důležitá nepsaná pravidla při investování

Než přejdeme k investování na doporučených investiční platformách, seznámíme vás s důležitými obecnými pravidly.

 • Investujte po částech

Tímto způsobem investujete své prostředky postupně, nikoli najednou. Koncept této strategie spočívá v tom, že pokud investor investuje příliš velkou část svého kapitálu najednou, může přijít najednou o všechny své investice. Investování po zvládnutelných částech může dát investorovi čas na pokrytí případných ztrát dříve, než se vymknou kontrole.

 • Investujte pravidelně

Obchodníci nemusí být schopni investovat tolik, kolik by stačilo na jednu velkou investici. Než tedy provést jednu obrovskou investici v případě náhlého poklesu ceny, raději počkejte, až její cena opět vzroste. Pak můžete pokračovat a nakoupit další. Můžete investovat na stejný účet v pravidelných časových intervalech, např. každý měsíc stejné množství prostředků.

 • Diverzifikujte

Strategie diverzifikace portfolia znamená nesázet vše na jednu kartu. Investoři by měli všechny své investice rozdělit do více sektorů. Část svých prostředků můžete mít investovanou na akciovém trhu a část jinde. Doporučujeme však část akcií investovat do něčeho méně volatilního.

 • Investujte do ETF místo do jednotlivých akcií

Jedná se o skvělý způsob diverzifikace investic, protože nabízejí více výhod. Není třeba se obávat přílišného rizika, protože ETF se skládají z mnoha akcií. Tímto způsobem můžete své prostředky rozdělit do různých sektorů.

Investování do akcií

Jestli jste dostatečně seznámeni se základy a myslíte si, že je pro Vás vhodné jednotlivé vybírání akcií nebo-li stock picking, online investiční platformy toto umožňují. Ze začátku bychom Vám nejprve doporučili nákup tzv. blue chip akcií. Tyto společnosti mají za sebou dlouholetou historii a často se investorům během roku odvděčí formou dividend.

TIP: Zajímají Vás jednotlivé společnosti? Podívejte se například na analýzu Tesly nebo Googlu.

Až porozumíte finančním výkazům jednotlivých společností a pochopíte fungování jejich byznysu, tak je ten vhodný čas pustit se i do ostatních a potenciálně rizikovějších titulů. Dále vhodným doplňkem je znalost ukazatelů, mezi které patří například P/E ratio.

Cesta pomocí ETF

Pokud zvolíme cestu investování do ETF, vkládáme tak prostředky do podkladového aktiva daného fondu. Tímto aktivem může být cokoliv – akcie, akciové indexy, komodity nebo dokonce měny. V dnešní době, obzvlášť v České republice, se dostává do popředí fenomén investování do S&P 500. Investoři mají tímto na mysli pravidelné vkládání prostředků, ideálně na měsíční bázi, do ETF kopírující index S&P 500.

Nejlepší Investiční Platformy v ČR pro rok 2022
Vývoj známého ETF SPDR

Výše na obrázku můžeme vývoj takového ETF vidět. Jedná se o historicky nejstarší a největší typ tohoto fondu. Toto aktivum spravuje firma State Street Global Advisors, která spravuje majetek ve výši 3,7 bilionů dolarů. Do nedávna byl fond vhodnou volbou i pro české investory, ale nyní ho nabízí pouze jediný broker a ten si účtuje vyšší poplatky za nákup. Roční náklad je zde o něco vyšší a to konkrétně 0,09 % p.a

TIP: Zaujalo vás investování do ETF? Přečtěte si tento článek, abyste se dozvěděli více.

Klíčové faktory při výběru investiční platformy

Všichni brokeři tvrdí, že jsou nejlepší ve svém oboru. Ale vaši jistotu najdete, pokud je váš prostředník regulován některým z evropských finančních orgánů. Nejjednodušší způsob, jak zjistit pověření a důvěryhodnost brokera, je zkontrolovat jeho licenci u úřadů v rámci Evropské unie. Žádný makléř nemůže vyhovět kritériím každého obchodníka. Každý má své klady a zápory.

Někteří brokeři se zaměřují na nabízení služeb začínajícím obchodníkům tím, že poskytují dobrou zákaznickou podporu a vynikající výukové programy, které pomáhají začátečníkům ponořit se do tohoto odvětví. Na druhou stranu se někteří prostředníci zaměřují na služby pouze pro zkušené obchodníky. Takové platformy postrádají vzdělávací zdroje a mají nižší poplatky.

 • Nabídka

Téměř všichni nejlepší brokeři na trhu nabízejí podobnou škálu služeb, jako jsou dluhopisy, ETF, jednotlivé akcie, deriváty, instrumenty a produkty s pákovým efektem. Začátečníci obvykle volí kombinaci ETF a akcií. Index S&P 500 a další podobné ETF navíc nabízejí dobrou expozici vůči různým špičkovým společnostem s výrazně nižšími náklady a také vyžadují méně obchodních rozhodnutí.

 • Poplatky

Při vyhledávání nejlepších brokerů je důležité zvážit účtované provize a poplatky. Některé mohou být extrémně nákladné, zatímco jiné mohou být přiměřené. Jako začátečník se raději rozhodněte pro makléře s nízkými poplatky, abyste se vyhnuli snížení svého zisku. Důležité je také zkontrolovat, zda nejsou účtovány neobchodní poplatky, např. za výběr nebo konverzi měny.

 • Kredibilita

Důležitá je i reputace. Před otevřením účtu je lepší si přečíst recenze. Uživatelé obvykle nevěnují pozornost zákaznickému servisu, dokud ho nepotřebují. Renomovaný broker by měl mít špičkový zákaznický servis, nejlépe 24/7. Zákaznická podpora by měla pomoci s problémy, jako jsou potíže s vklady a výběry a problémy s převody.

TIP: V České republice je také možné najít obchodní platformy bez poplatků. Jedním z nejoblíbenějších poskytovatelů je eToro.
 • Obchodování

Dalším faktorem, který je třeba při výběru investiční platformy zvážit, je četnost vašich investic. Zpočátku možná nebudete tak aktivní, ale pokud se z vás časem stane častý obchodník, zvažte CFD platformy, jako je Capital.com nebo eToro.

 • CopyPortfolios

Dalším skvělým bodem mobilní aplikace eToro, který se dokonale shoduje s webovou platformou, je CopyPortfolios. Toto je speciální funkce a oblast nabízená společností eToro, která sdružuje řadu nejlepších obchodníků a určitá nejlepší aktiva, aby vytvořila “nejlepší portfolia” či “tržní portfolia”, do kterých můžete investovat.

TIP: Pro CopyTrading jsme věnovali celý článek, na který přejdete zde.

Které investiční platformy vybrat?

Abyste mohli začít s investováním, budete si muset otevřít účet u investiční platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké aktiva nabízejí a jaké nástroje pro obchodování zahrnují. Abychom vám pomohli s výběrem, zúžili jsme seznam na pět nejlepších brokerů pro obchodování na burze.

1. Capital.com

Capital.com možná není tak známý, ale to neznamená, že nemá co nabídnout. Tento celosvětový broker založený roku 2016 má kanceláře v Anglii, Kypru, Austrálii a Bělorusku, kdy v každé z těchto lokalit je autorizován těmito úřady- FCA, CySEC, ASIC a NBRB.

Obchodování na Burze v roce 2022

Capital.com nabízí kromě webové verze taky tu mobilní. Aplikace burzy se snadno používá, má moderní design, nabízí dvoufaktorové zabezpečení a možnost nastavení upozornění na předem definované události přímo ve vašem mobilním telefonu.

Nebojte se poplatků

Tento makléř nabízí nízké poplatky za obchodování CFD a k tomu je možné obchodovat s akciemi zcela bez komisí, alespoň pro zákazníky pod FCA a CySEC, což se týká nás v České republice. Poplatky u Capital.com nejsou vysoké, ba naopak jsou jedny z nejnižších na trhu s digitálními aktivy. Neúčtuje si žádný poplatek za nečinnost ani při vkladu či výběru prostředků.

Výhody a nevýhody:

 • Nízké poplatky za CFD
 • Obchodování s akciemi zcela bez komisí
 • Skvělá podpora uživatele přes e-mail i živý chat
 • Regulován nejdůvěryhodnějšími úřady

 • MetaTrader 5 není k dispozici
 • Nepodporuje český jazyk

ZAČÍT OBCHODOVAT

2. Libertex

Tento broker patří mezi matadory, protože jeho historie sahá až do roku 1997, kdy byl projekt spuštěn. Jedná se o obchodní platformu zaměřenou na CFD produkty. Prostředník poskytuje své služby více než 2,2 milionům klientů. Na rozdíl od svých protějšků si zvolil cestu se specializovat na pouhých 250 obchodovatelných aktiv. Nabídka CFD produktů zahrnuje akcie, ETF, forex a komodity.

Obchodování na Burze v roce 2022

Při každém finančním trhu na Libertexu lze obchodovat s využitím pákového efektu. Ta je omezena na 1:30, pokud sídlíte v České republice a patříte mezi maloobchodníky. To znamená, že zůstatek na účtu ve výši 3 000 Kč by se rovnal síle 180 000 Kč v obchodním kapitálu.

Výše poplatků

Stejně jako všechny aplikace pro obchodování dostupné českým klientům souvisí s CFD produkty tzv. swapové poplatky, jedná se o poplatek, který zaplatíte za každý den, kdy necháte svou pozici otevřenou. Je to proto, že CFD jsou finanční produkty využívající páku, a proto – přitahují zájem. Dobrou zprávou je, že Libertex umožňuje vkládat finanční prostředky bez placení jakýchkoli poplatků.

Výhody a nevýhody:

 • Specialista na CFD produkty
 • Vklad je bez poplatků
 • Finanční páka
 • Dlouhá historie
 • Mobilní aplikace

 • Pouze CFD produkty
 • Nepodporuje češtinu

ZAČÍT OBCHODOVAT

3. Robomarkets

Tento broker patří k těm mladším, jelikož byl založen v roce 2012. Sídlo má na Kypru, čímž spadá pod regulaci EU a tím pádem na něj dohlíží kyperský CySEC. Robomarkets nabízí obchodování akcií a CFD. Kromě cenných papírů můžete tedy nakoupit i indexy, komodity a ETF.

Obchodování na Burze v roce 2022Jak můžete vidět výše na obrázku, broker nemá problém s českým jazykem a dokonce ani českou korunou. Zejména začátečníky by mohl oslovit zákaznickou podporou na chatu i telefonu v češtině. Výhodu představuje zejména obchodní účet vedený v korunách a vklad lze provádět jako bankovní převod na český účet, což je rovněž veliká výhoda.

A co poplatky?

Broker si samozřejmě za poskytování služeb účtuje poplatky, v čemž z části spočívá byznys model těchto prostředníků. U robomarkets zaplatíte obvykle 5 Kč za obchod, což je celkem nízký poplatek. Lehkou nevýhodou můžeme vidět u poplatků za neaktivitu. Bonusem je vklad i výběr zdarma.

Výhody a nevýhody:

 • Zákaznická podpora v češtině
 • Účet vedený v CZK
 • Vklad i výběr zdarma
 • Mobilní aplikace
 • Více jak 14 000 instrumentů

 • Poplatky za neaktivitu
 • Krátká historie

ZAČNI OBCHODOVAT

4. XTB

Tento broker se může pyšnit velkou základnou české a slovenské komunity. Pokud jste již v minulosti hledali levný způsob jak obchodovat forex, akcie a komodity v České republice, pravděpodobně jste narazili na XTB Online Trading. XTB neustále nabízí obchodníkům nižší než průměrné spready a vysokou páku pro obchodování forexu a CFD.

Obchodování na Burze v roce 2022

Vznik prostředníka se konal na přelomu milénia, roku 2002. Disponuje licencí České i Slovenské národní banky. Jelikož se jedná o společnost, která je kótovaná na burze, má povinnost zveřejňovat své finanční výkazy. Poskytuje zákaznickou podporu v češtině, čímž pravděpodobně zabodovala u českých uživatelů.

TIP: Společnost XTB se snaží u investorů a obchodníků rozšířit jejich znalosti za pomocí e-booků či pořádaných akcí. Doporučujeme si založit účet a využít poskytnuté materiály nebo se zúčastnit další přednášky.

Poplatky

Bohužel, platforma si účtuje poplatek za vklad platební kartou, který se liší podle měny. Standardně je zpoplatněn 0,8 procenty. Výhodou je bankovní převod, který je zdarma. Při držení pozice přes noc je účtován tzv. swap, který se liší u každého instrumentu a jejich výši XTB každý týden posílá svým klientům mailem.

Výhody a nevýhody:

 • Velká základna české a slovenské komunity
 • Dlouhá historie
 • Finanční páka
 • Mobilní aplikace
 • Zákaznická podpora v češtině

 • Poplatek za vklad
 • Poplatek za neaktivitu po 12 měsících

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

Po přezkoumání desítek známých poskytovatelů jsme zjistili, že nejlepší investiční platforma pro obchodování na burze je eToro. Je to proto, že platforma je bez provize, nabízí několik různých kryptoměn a umožňuje vkládat prostředky debetní/kreditní kartou, bankovním převodem nebo elektronickou peněženkou. A tato nejlépe hodnocená burza je samozřejmě regulována FCA – takže se můžete vyhnout nutnosti používat stinnou nelicencovanou platformu!

Co jsou to online investiční platformy?

Jaký je rozdíl mezi obchodováním a investováním?

Jak si vybrat nejlepší investiční platformy?

Jaká jsou nejbezpečnější online investiční platformy?

Kolik peněz potřebuji na online investiční platformy?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.