Friday, April 19, 2024

Kde a Jak Koupit akcie Delivery Hero v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Pokud si čtenáři s oblibou objednávají jídlo až ke dveřím, měli by zpozornět. Akcie Delivery Hero jsou expozicí vůči tomuto trhu, přičemž pod firmu spadá populární DámeJídlo.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik (ne)oblíbená akcie a kde je nejlepší akcie Delivery Hero společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi akcie Delivery Hero

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení akcie Delivery Hero v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit akcie Delivery Hero? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Myšlenka vytvořit globální platformu na online objednávání potravin se zrodila v roce 2011 na území Berlína. Podniku se natolik dařilo, že ještě tentýž rok expandovali do dvou zemí – Austrálie a Spojeného království. Dále díky injekci ve výši 25 milionů EUR se firmě podařilo akvírovat společnosti ve Švédsku, Finsku, Rakousku a Polsku.

Kde a Jak Koupit akcie Delivery Hero v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Po dalších zdařilých letech provozování byznysu provedla v roce 2020 prozatím nejhodnotnější deal v hodnotě 4 miliard dolarů a získala největší rozvážkovou společnost v Jižní Koreji. V době psaní článku se tržní kapitalizace pohybuje kolem 8,5 miliard dolarů a podniku se podařilo umístit v německém akciovém indexu DAX.

Kdo stojí za společností?

Na pozici generálního ředitele se nachází jeden ze zakladatelů, Niklas Östberg. Není divu, že si vybrali zrovna Niklase, neboť jeho analytické schopnosti a zkušenost z rozvážkového byznysu z něj dělají perfektního kandidáta. Svou kariéru začal v AktiePlus (jež mimochodem založil), kde analyzoval švédské start-upy společně s prováděním valuací. Praxi v objednávání online získal ve své firmě – OnlinePizza.

Podnik o své akcionářské struktuře pravidelně informuje na svém webu, proto pro aktuálnost doporučuji přejít na tento odkaz. V době psaní článku mají ve společnosti velký podíl institucionální investoři, zejména Naspers, Baillie Gifford a Luxor, kteří dohromady vlastní těsně pod 50 % akcií v oběhu.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, společnost Delivery Hero neodměňuje své akcionáře v podobě dividend. Ačkoliv disponuje podnik velikým balíkem hotovosti, vyplácení finančních prostředků by mělo plynout ze zisků, aby byla dividenda udržitelná. V době psaní článku prozatím Delivery Hero ziskovosti nedosahuje, přičemž v budoucnu se firmě určitě vyplatí získané prostředky reinvestovat zpět do byznysu, což akcionářům přinese větší hodnotu.

TIP: Pokud se čtenáři zajímají o dividendové tituly, neměli by přehlédnout firmy jako Komerční banka nebo AT&T.

Oblast působení

Delivery Hero poskytuje online služby v podobě objednávání a doručování jídla, kdy dceřiné společnosti provozují internetové platformy pod různými obchodními značkami, kde jsou uživatelé platformy pro online objednávání (aplikace nebo web) jídla odkazováni na restaurace i jiné prodejce a jsou jim poskytovány služby doručení na vyžádání.

Kde a Jak Koupit akcie Delivery Hero v České republice 2022?
Struktura tržeb

Tyto objednávky zákazníků nadále vyřizuje buď vlastní rozvážková flotila složená z řidičů třetích stran a společnosti Delivery Hero nebo restaurace samy. Příjmy plynou primárně z uskutečněných objednávek (individuálně nastavené provize z hodnoty objednávky) a poskytování dodatečných služeb – marketing (reklama na webech a aplikacích), dovážky jídla a softwaru na přijímání objednávek.

Globální byznys

Vize společnosti byla jasná – provozovat globální platformu. Posoudit můžete sami níže na obrázku, zda se to firmě povedlo. Ke konci roku 2021 operovala v Evropě, Asii, Americe a Blízkém východě, přičemž v celkovém součtu se jedná až o 50 zemí. Nevýznamnějším trhem z hlediska tržeb (2,8 miliardy EUR) je pro firmu Asie, kde působí se svou značkou foodpanda na různých rychle rostoucích trzích.

Kde a Jak Koupit akcie Delivery Hero v České republice 2022?
Přehled působnosti

Co se týče evropského trhu, Delivery Hero měla pro rok 2021 zastoupení v Rakousku, Kypru, České republice, Finsku, Řecku, Maďarsku, Norsku a Švédsku pod místními značkami (Mjam, DameJidlo, efood, foodora, foodpanda, foody). V říjnu společnost akvírovala Hungry.dk ApS, což je přední dánské online tržiště pro rozvoz jídla.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie Delivery Hero a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie Delivery Hero v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím akcie Delivery Hero?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak akcie Delivery Hero nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

  • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?
Postup registrace
  • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

  • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

  • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Delivery Hero”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit akcie Delivery Hero v České republice 2022?
Postup nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete akcie Delivery Hero nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Závěr

Společnost Delivery Hero je nadnárodní skupinou vlastnící platformy pro objednávání a následné doručení jídla. Postupné akvírování konkurence v zahraničí ji umožnilo markantní expanzi, která bude v budoucnu podstatná. Ačkoliv byznys je to profitabilní, společnost investuje obrovské množství finančních prostředků do marketingu s tím, že pokud k tomu přidáme výdaje na IT a administrativu, nalezneme ve výkazech nikoliv zisk, ale ztrátu.

Jsou akcie Delivery Hero správnou volbou?

Kde lze koupit akcie Delivery Hero?

Jaká je cena akcie Delivery Hero?

Získám díky akcii Delivery Hero dividendy?

Kolik stojí vlastnění akcie Delivery Hero na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.