Sunday, June 23, 2024

Kde a Jak Koupit Netflix akcie v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech.

Pokud čtenáře zajímá zábava této formy – televizní seriály, dokumentární filmy nebo celovečerní filmy, určitě se dostali ke službě Netflix nebo si ji dokonce platí. Právě popularita streamovací společnosti hnala Netflix akcie směrem vzhůru.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší Netflix akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi Netflix akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení Netflix akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit Netflix akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Historie společnosti Netflix sahá až do roku 1997, kdy poskytovala filmy na DVD a následně je rozesílala poštou. O pět let později se stává veřejně obchodovanou společností, přičemž do podoby streamovacího giganta ve které ho známe dnes se dostává v roce 2010. V době psaní článku se tržní kapitalizace v důsledku špatných zpráv dostává pod 100 miliard dolarů.

Kde a Jak Koupit Netflix akcie v České republice 2022?
Vývoj ceny akcií

Jak můžete vidět výše na měsíčním grafu, akcie v době psaní článku mají spíše klesající trend a jsou žhavým tématem investorů. Během 6 měsíců Netflix akcie odepsaly přes 70 % ze svého maxima, což bylo zapříčiněno nepříznivými daty v reportech za poslední dva kvartály.

Kdo za firmou stojí?

Roli CEO zastává Reed Hastings, který se podílel na založení Netflixu a řídí tak společnost od samotného začátku. Zkušenosti rovněž nasbíral ve firmě Pure Software, jež rovněž založil a následně se mu podařilo úspěšně vstoupit na burzu. Studoval na Stanfordu a Bowdoin College.

Kde a Jak Koupit Netflix akcie v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Institucionální investoři drží většinový podíl ve společnosti NFLX, neboť kontrolují 83,22 % akcií v oběhu. Takto významný podíl je poměrně neobvyklý u společností zaměřených na tento segment. Největšími institucionálními investory jsou pak Vanguard a Capital Research. Fyzické osoby pak vlastní pouhá 4 %.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, akcionáře za držení akcií Netflixu nečekají dividendy. Společnost veškerý zisk investuje zpátky do byznysu, aby byla schopna produkovat více vlastního obsahu a financovat další rozvoj.

TIP: Pokud se čtenáři poohlíží po dividendových titulech, určitě by se měli podívat na české akcie typu ČEZ nebo Komerční banka.

Oblast působení

Jak už bylo zmíněno výše, služba Netflix umožňuje sledování seriálů, dokumentů nebo filmů na internetu za poplatek, který je účtován na měsíční bázi. Z tohoto důvodu proto vykazuje jedinou oblast – tržby od předplatitelů. Ke konci roku 2021 disponovala 222 miliony předplatiteli ze 190 zemí z celého světa. Takto rozsáhlou expanzi určitého byznysu nalezneme zřídka, ale zářným příkladem je společnost Coca-Cola.

Kde a Jak Koupit Netflix akcie v České republice 2022?
Růst předplatitelů

Než Netflix přešel do podoby streamovacího giganta, rozesílal filmy přendané na DVD poštou, s čímž pokračuje dodnes. Společnost se snaží zlepšit zážitek předplatitele rozšiřováním a vytvářením vlastního obsahu, přičemž pod svou značku přidala také některé mobilní hry. Výhodou je sledování oblíbeného žánru kdykoli a dokonce i offline – po stáhnutí obsahu do svého zařízení.

V době psaní článku jsou akcie Netflixu horkým tématem, neboť za posledního půl roku zaznamenaly silný propad. Investoři reagovali na výsledky, které jasně ukázaly první pokles předplatitelů během deseti let, což bylo zapříčiněno pozastavením služby na území Ruska v reakci na agresi proti Ukrajině. Mimo jiné management naznačil dosáhnutí stropu předplatitelů a možné zavedení reklamních inzercí.

Konkurence

Dlouhá léta byl Netflix jasnou jedničkou na streamovacím trhu, ovšem to se za poslední roky změnilo. Netflix si je tohoto faktoru vědom a ve své analýze uvádí, že o předplatitele přichází díky klasickému televiznímu vysílání, pirátským stránkám, poskytovatelům videoher nebo jemu podobným službám.

Kde a Jak Koupit Netflix akcie v České republice 2022?
Růst předplatitelů u konkurence

Výše na grafu můžeme vidět růst počtu předplatitelů u konkurentů s podobným zaměřením jako Netflix. Zajímavostí je, že od spuštění služby Disney+ v roce 2019 nabyla platforma 130 milionů předplatitelů, zatímco Netflix “pouhých” 59 milionů. Navíc, pokud vezmeme v potaz platformy Hulu a ESPN+, které patří pod firmu Disney, dostaneme se k číslu 196 milionů, což od Netflixu není tak daleko. Podle odhadů by samotná služba Disney+ měla do konce roku 2024 dosáhnout 230-260 milionů předplatitelů.

Jak vydělám?

Již jste si koupili Netflix akcie a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus Netflix akcie v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím Netflix akcie?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak Netflix akcie nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

  • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?
Postup registrace
  • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

  • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

  • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Netflix”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit Netflix akcie v České republice 2022?
Proces nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete Netflix akcie nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Závěr

Akcie Netflixu byly po dlouhou dobu vysoce naceněné a investoři po dvou posledních kvartálech některé skutečnosti náležitě ohodnotily. Pokles počtu předplatitelů je jedním ze znamení, které by mohlo signalizovat pozastavení růstu společnosti. Dalším faktorem jsou také stále vyšší náklady na produkci originálního obsahu. Neposlední hřebíček do pomyslné rakve růstu Netflixu by mohla zatlouct konkurence, která si stále ukrajuje větší podíl koláče v tomto segmentu.

Jsou Netflix akcie správnou volbou?

Kde lze koupit Netflix akcie?

Jaká je cena Netflix akcie?

Získám díky Netflix akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění Netflix akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.