Sunday, June 23, 2024

Nejlepší Kryptoměnové debetní karty pro Českou republiku v roce 2024

Kryptoměnové debetní karty jsou dnes jednoduše dostupné a zaplatíte s nimi všude díky spolupráci platebních gigantů jako Visa, Mastercard či Paypal s platformami vydávající tyto karty. Zajímá Vás jak kryptoměnové karty fungují, jaké máme druhy a v čem se liší? Vyplatí se takovou kartu vlastnit?

Na všechny tyto otázky si odpovíme v dnešním článku, který je věnovaný kryptoměnovým debetním kartám.

Seznam nejlepších platforem poskytující debetní karty

Tady je rychlý přehled těch nejlepších platforem poskytující výhodné kryptoměnové debetní karty v České republice v roce 2022. Chcete z nákupů cashback? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. Crypto.com – využijte cashback z karty ve svůj prospěch a ušetřete při běžných nákupech
 2. Binance – využijte služby největší světové burzy a okolo digitálních aktiv Vám nic neuteče
 3. Wirex – pro cestování je tato kryptoměnová karta prostě stvořená
 4. Coinbase – bezpečnost je u této burzy na prvním místě

CHCI KARTU

Jak funguje kryptoměnová karta?

Kartu můžete využívat u všech prodejců, pokud s nimi poskytoval karty spolupracuje. S kryptoměnovou kartou nebudete platit digitálními aktivy, ač to tak může vypadat. Prodejce dostává na svůj účet fiat měnu i když je možné, že by ho DogeCoin také potěšil. Karta jednoduše přijme kryptoměnu z účtu, převede ji na platící měnu a následně tento obnos použije k platbě.

Proč chtít tuto kartu? Licencovaní vydavatelé kryptoměnových karet se nás, běžné uživatele, budou snažit nalákat odměnami, abychom využívali jejich debetní karty. Zatímco u běžných debetních karet vydanými bankovními institucemi v České republice je velice obtížné až nemožné, získat alespoň 1 % cashback či nějakou odměnu, u těchto typů karet je to běžné.

Co odměny?

Hlavním bonusem většiny karet je pověstný cashback, tedy určité procentuální vrácení částky z transakce zpět. Zpravidla se tento cashback pohybuje od 1 do 8 %, přičemž každé platformy mají svá pravidla. Některé vyžadují uzamknutí určitého počtu tokenů a v závislosti na tom se odvíjí výše cashbacku.

Nejlepší Kryptoměnové debetní karty pro Českou republiku v roce 2022
Přehled výše cashbacku

Ovšem některé platformy poskytují i další služby výhodně či až zdarma. Platforma Crypto.com je v tomto ohledu pravděpodobně nejštědřejší. Ve verzi karty Obsidian si můžete plně užívat Spotify, Netflix či Amazon Prime. Dále nechybí další výhody jako 10% sleva na Airbnb či Expedia. Více o bonusech se dozvíte zde.

Podmínky

Jak bylo zmíněno výše, některé platformy vyžadují uzamknutí jejich tokenů. Jedná se o tzv. povinný stake. Například abyste získali výhodu v podobě 8% cashbacku, musíte držet tokeny Cronos v hodnotě 350 000 EUR, což vychází v povinnost vlastnit na 900 000 tokenů. Samozřejmě hodnota tokenů může v čase růst, ale také i opačně – klesat.

Naopak burza Binance vyžaduje stakenutí 600 BNB, což vychází v přepočtu na 245 000 dolarů. To je o něco levněji než u burzy Crypto.com.

Přítomná rizika

Při investování do kryptoměn riskujete to, že se kryptoměna v průběhu času znehodnotí. U kryptoměnových karet je to stejně. Při vložení jakýchkoliv digitálních aktiv kromě stablecoinů, se bude Vaše fiat balance neustále měnit. Což sebou přináší lehkou nejistotu, kolik na účtu vlastně máte. My už jsme řešení ale nakousli, spočívá totiž v stablecoinech.

Stablecoiny jsou druh kryptoměn, u kterých je velice nízká volatilita.

Tyto coiny sebou přináší ještě další výhody včetně vyhýbání se regulačním tlakům, které existují kolem volatilnějších a decentralizovaných kryptoměn. Poskytuje navíc zákazníkům jistotu, že částka, kterou drží ve svých peněženkách, bude mít v průběhu času stejnou dolarovou hodnotu. Níže můžeme vidět denní graf stablecoinu USDT v páru s americkým dolarem.

Nejlepší Kryptoměnové debetní karty pro Českou republiku v roce 2022
Volatilita kryptoměnového páru USDT/USD

Podle čeho vybrat kartu?

Ačkoliv se může zdát přímočaré, že si samozřejmě vezmete kartu s nejvyššími odměnami, zdaleka tomu tak není. Existuje mnoho pádných důvodů, proč byste měli zvážit tyto faktory.

 • Zabezpečení

Mějte na paměti, že stejně jako vkládáte k bankovní instituci své finanční prostředky, bude je vkládat na burzu či k brokerovi. Proto by měla být ochrana a důraz na bezpečnost prioritou číslo jedna. Pokud narazíte u platformy na tyto typy zabezpečení, přinese to větší klid – šifrování stránek, dvoufaktorové ověřování a e-mailová/SMS upozornění.

 • Omezení

Používání kryptoměnové karty by mělo být stejně rychlé a pohodlné jako užívání klasické debetní nebo kreditní karty. Proto je vždy dobré si zkontrolovat možnosti financování, poplatky a limity výdajů. Ty mohou bezproblémové užívání zkomplikovat.

 • Poplatky

Před využíváním a objednáním určité karty byste se měli přesvědčit o poplatcích, které s užíváním karty plynou.

 • Odměny

Poté až nastudujete výše zmíněné body, přesuňte se na sekci odměn. Zde bude asi největším lákadlem zmiňovaný cashback a další přidané služby.

Jak kartu získám?

Pokud si chcete kartu objednat, musíte být zákazníkem společnosti, která již kryptoměnovou kartu poskytuje, například kryptoměnové burzy nebo banky podporující kryptoměnové služby. Než si budete moci kartu objednat, bude tento proces zahrnovat absolvování procedur KYC a AML, což je běžné poskytnutí osobních údajů za účelem zamezení praní špinavých peněz.

Kde jsou nejlepší kryptoměnové karty?

Abyste mohli začít uvažovat o kryptoměnových kartách, budete si muset otevřít účet u platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů a burz, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší výnosem a dalšími faktory. Abychom vám pomohli s výběrem, zúžili jsme seznam na čtyři nejlepší platformy poskytující možnost objednání kryptoměnových karet v České republice.

1. Crypto.com

Pokud se pohybujete ve světě kryptoměn, určitě Vám neuniklo dění okolo burzy Cryptocom. Tato kryptoměnová burza spuštěná v roce 2019 se zanedlouho dostala pod kůži celé kryptoměnové komunitě, když minulý rok v listopadu oznámila, že si zajistila práva na pojmenování Staples Center v Los Angeles, které je domovem NBA Lakers či Kings z NHL, a to na příštích 20 let. Obchod vyšel na 700 milionů dolarů.

Nejlepší Kryptoměnové debetní karty pro Českou republiku v roce 2022

Kromě toho, že platforma Crypto.com funguje jako burza, kde můžete prodávat i nakupovat kryptoměny, vlastní i NFT tržiště. Nabízí dokonce staking kryptoměn a kryptoměnové karty, které umožňují vysoký cashback a další přidané služby.

TIP: Pokud Vás zaujal trend non-fungible tokenů a chcete se dozvědět jak koupit NFT, přejděte na tuto stránku.
Nutno dodat, že cashback dostáváte v CRO tokenech, takže si klidně můžete tokeny vydělat utrácením a teprve pak je zamknout a kartu povýšit. Pokud si říkáte, že odměna je v takovém tokenu k ničemu, tak se nemusíte obávat, CRO můžete přímo v aplikaci směnit na jinou kryptoměnu, třeba Bitcoin a nebo na jinou fiat měnu.

Pozor na podmínky

Jak již bylo zmíněno výše v článku, platforma pro získání cashbacku vyžaduje určitý obnos uzamknutých tokenů Cronos. Důležité je připomenout, že tento obnos musí stakenutý po dobu 6 měsíců. Až poté můžete uplatnit cashback. Pokud nechcete investovat do kryptoměn, budete si muset vystačit s Midnight blue kartou poskytující vrácení peněz ve výši 1 %.

Nejlepší Kryptoměnové debetní karty pro Českou republiku v roce 2022
Přehled výše cashbacku

Nicméně pokud se odvážíte investovat do tokenu Cronos, čekají Vás další bonusy. U karty Ruby Steel dostanete zdarma Spotify, přičemž se zvyšující se úrovní karty bonusy přibývají. Poslední úroveň karty Obsidian zahrnuje Spotify, Netflix, AmazonPrime, Airport lounge access nebo exkluzivní uvítací balíček.

Výhody a nevýhody:

 • Vysoký cashback
 • Další služby zdarma
 • 1% cashback při žádném uzamknutém tokenu

 • Nutnost uzamknutí tokenu CRO
 • Vysoká částka uzamknutých tokenů pro 8% cashback

CHCI KARTU

2. Binance

Binance je kryptoměnová burza, která tu s námi bude letošním rokem pět let. Říkáte si, že je tu relativně krátkou dobu? To možná ano, nicméně platformě to nezabránilo se během pár měsíců od svého založení stát 10. největší burzou a několik měsíců na to obsadila místo první. Důležitý je také fakt, že se doposud nestala obětí hackerského útoku. Denně vykoná transakce v hodnotě 40 miliard dolarů. Nabízí i kryptoměnovou kartu.

Nejlepší Kryptoměnové debetní karty pro Českou republiku v roce 2022Firma Binance nabízí kartu Binance Visa Card pro zákazníky s ověřením KYC a AML. Proces registrace zvládnete za pár minut a můžete si užívat nulových administrativních a transakčních poplatků, cashbacku a dalších výhod. Kromě občasných poplatků třetích stran se Binance vyslovuje, že žádné jiné nejsou. Cashback může dosahovat výše až 8 %.

Cashback je vyplácen denně v BNB do vaší peněženky. Program cashback na kartě Binance se vztahuje pouze na způsobilé nákupy provedené kartou Binance. Seznam kvalifikovaných obchodníků a podmínky se mohou dle uvážení společnosti měnit. Pokud nechcete držet a spekulovat nad růstem Binance Coinu, můžete ho rychle přeměnit na fiat či jinou kryptoměnu, například Bitcoin.

Podmínky držby

Bohužel, vysoký cashback sebou nese i významnou investici do Binance coinu. Výše investované částky bude záviset na tom, s jakým se uspokojíte cashbackem. Pokud ovšem nechcete, můžete se spokojit s 0,1 % vrácením peněz z nákupů. V tomto ohledu je lepší Crypto.com. Zbytek podmínek znázorňuje tabulka níže.

Nejlepší Kryptoměnové debetní karty pro Českou republiku v roce 2022
Podmínky staku u Binance

Velký rozdíl

Důležitý rozdíl mezi Crypto.com a Binance je v tom, že první zmíněná burza požaduje uzamknutí tokenů a dále s nimi nemůžete nijak manipulovat. Naopak platforma Binance pouze vyžaduje, aby se daný obnos tokenů pohyboval na účtu.

Měsíční limit

Nicméně za cílem motivace uživatelů si koupit alespoň nějaké Binance coiny, vymyslela společnost měsíční limit pro cashback, který u 1. úrovně vrácení peněz je opravdu směšný. Jak můžete vidět, s vyšším cashbackem částky rapidně stoupají, proto se vyplatí vlastnit alespoň 1 BNB.

Nejlepší Kryptoměnové debetní karty pro Českou republiku v roce 2022
Přehled možného vrácení peněz

V případě, že cashback k vyplacení za aktuální měsíc přesáhne v době výpočtu cashbacku limit pro příslušnou úroveň karty, obdržíte pouze částečné vrácení peněz. Za jakékoliv další nákupy v daném měsíci vrácení peněz neobdržíte.

Výhody a nevýhody:

 • Vysoký cashback
 • Není nutno zamknout BNB
 • Nulové administrativní a transakční poplatky

 • Nízký cashback při žádném vlastněném tokenu
 • Limit pro každý měsíc

CHCI KARTU

3. Wirex

Společnost Wirex se sídlem v Londýně poskytuje komplexní škálu osobních a obchodních řešení zaměřených na kryptoměny a společnost má také pobočky v Kyjevě na Ukrajině a v Tokiu v Japonsku. Posláním společnosti je údajně zpřístupnit kryptoměny všem.

Nejlepší Kryptoměnové debetní karty pro Českou republiku v roce 2022Účet si založíte zdarma během několika minut. Získáte tak okamžitý přístup k široké škále kryptoměn i tradičních měn. Společnost má za sebou přes 4,5 milionů zákazníků a provedla již transakce v hodnotě 3 miliard dolarů.

Výhodou je navázání spolupráce s oběma platebními giganty, Visou i Mastercard. Pokaždé, když použijete při nákupu kartu Wirex, dostanete 2 % nazpátek z hodnoty transakce ve formě tokenu WXT. Společnost se pyšní nulovými poplatky a spready u převodu cizích měn, přičemž hovoří o 3% úspoře oproti konkurenci. Výběry z bankomatů jsou do výše 400 dolarů měsíčně bez poplatků.

Jaké kryptoměny podporuje?

Wirex podporuje až na 52 různých kryptoměn, přičemž mezi ty nejznámější patří Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Cardano, Chainlink a další. Celý seznam podporovaných digitálních aktiv naleznete zde. Obyvatelé Evropy mají možnost nakupovat, prodávat, ukládat a převádět všechny tyto kryptoměny.

Limity

Není to vůbec nutné, ale můžete svůj účet Wirex upgradovat pomocí tokenu Wirex (WXT) a odemknout tak vyšší sazby cashbacku. Při plánu standard, který měsíčně nestojí nic, můžete využít cashback ve výši 0,5 %, ale pouze v offline obchodech, což je velká nevýhoda. Další omezení jsou v tabulce níže.

Nejlepší Kryptoměnové debetní karty pro Českou republiku v roce 2022
Omezení u karty Wirex

Výhody a nevýhody:

 • Bez měsíčního poplatku za správu účtu
 • Zřízení a doručení karty bez poplatků
 • 24/7 zákaznická podpora

 • Rozsáhlá omezení
 • Nízký cashback

CHCI KARTU

4. Coinbase

Tato kryptoměnová burza patří mezi ty starší na poli digitálních aktiv. Založena byla v roce 2012, aby o necelých deset let později obsluhovala více jak 55 milionů spokojených uživatelů po celém světě. Oblíbená je hlavně mezi začátečníky, protože nabízí snadný a rychlý přístup k nákupu kryptoměn i pomocí platební karty. Všechny zůstatky v amerických dolarech jsou navíc pojištěné FDIC až do výše 250 000 dolarů u každého zákazníka.

Nejlepší Kryptoměnové debetní karty pro Českou republiku v roce 2022

Coinbase kromě toho, že funguje jako kryptoměnová burza nabízí další služby včetně stakingu, hardwarové peněženky či kryptoměnové karty. Výhodou karty je, že nemá žádný roční poplatek. Coinbase za odměnu nabízí také cashback, který může dosáhnout až 4 %.

Poplatky

Platforma si neúčtuje žádný administrativní nebo neaktivní poplatek, ale v čem je nevýhodná je poplatek za transakci. Poplatek za transakci je ve výši 2,49 % z velikosti nákupu, což může někdy hodně zabolet. Tento poplatek se účtuje i při výběru z bankomatu.

Příklad: Pokud utratíte 200 dolarů v bitcoinu pomocí karty Coinbase, vznikne vám 2,49% poplatek, což je 4,98 dolaru.

Výhody a nevýhody:

 • Žádné administrativní poplatky
 • Důraz na bezpečnost
 • Průměrný cashback

 • Velký transakční poplatek

CHCI KARTU

Závěr

Pokud hledáte nejlepší kryptoměnové debetní karty, pravděpodobně se budete rozhodovat mezi dvěma hlavními konkurenty – Binance a Crypto.com. Obě tyto karty dosahují podobného cashbacku při podobné výši uzamčených tokenů. Wirex a Coinbase jsou spíše hodně situační karty a museli byste si u těchto platforem najít výhodu, kterou neposkytují výše zmíněné firmy.

Jak fungují kryptoměnové debetní karty?

Kdo nabízí kryptoměnové debetní karty?

Jsou kryptoměnové debetní karty problémové?

Zaplatím za kryptoměnové debetní karty poplatky?

Proč kryptoměnové debetní karty využívat?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.