Thursday, July 25, 2024

Aktualizovaná eToro recenze pro rok 2024, výhodný nebo nevýhodný broker?

S příchodem prostředníků typu eToro už obchodování z pohodlí domova nemohlo být nikdy lehčí. Tento broker nabízí spoustu speciálních funkcí a dalších bonusů v podobě edukativních materiálů zdarma nebo mobilní aplikace. Prezentuje se jako platforma s 0% provizí z provedených obchodů a bez zbytečných ostatních poplatků. Je tomu tak ale doopravdy? To si rozebereme v této etoro recenze.

Aktualizovaná eToro recenze 2022 – rychlý přehled výhod

Tady je rychlý přehled výhod, které plynou s využíváním služeb prostředníka eToro. Chcete začít investovat? Zbývá už jediný klik.

 • Více než 700 akcií a ETF s 0% poplatkem
 • CFD produkty
 • Funkce kopírování obchodů
 • Ochrana Vašeho kapitálu ve výši desítek tisíc dolarů
 • Zdarma poskytnutí demo účtu

ZAČNI HNED

Ideální broker zajistí bezpečnost vašich finančních prostředků, naučí vás obchodovat, umožní investice s minimální částkou a zdarma vede účet. Provedeme vás platformou od poplatků, přes demo účet, až po sociální obchodování. Popíšeme typy aktiv, se kterými můžete obchodovat, poplatky, obchodní nástroje, platební metody, a další cenné informace. Pojďme se do toho pustit!

Představení platformy eToro

Broker eToro je velmi využívaným prostředníkem hlavně retailovými obchodníky, kteří s oblibou využívají funkci sociálního obchodování. Své služby poskytuje již od roku 2007, nejedná se tedy o žádného nového brokera u kterého byste se měli bát o své prostředky. Možná to je ten důvod, proč tuto platformu využívají miliony lidí z více než 200 zemí světa.

Aktualizovaná eToro recenze pro rok 2022, výhodný nebo nevýhodný broker?

Typy účtů na platformě

Pro zjednodušení obchodování se firma rozhodla poskytnout svým klientům pouze jeden standardní typ obchodního účtu. Kam je třeba vložit minimální vklad ve výši 50 dolarů. Na eToro však můžete mít více než jeden účet. Za tímto účelem je u nového účtu potřeba se registrovat pod stejným jménem a poskytnout stejné doklady jako u stávajícího účtu/stávajících účtů. Budete však muset použít jinou e-mailovou adresu a uživatelské jméno.

Pokud si chcete platformu nejprve vyzkoušet, můžete tak učinit pomocí bezplatného demo účtu. Ten poskytuje jakýsi simulátor se 100 000 virtuálními dolary a plnou funkčností platformy. Princip spočívá v tom, že obchodujete s virtuálními finančními prostředky, ale tržní data a pohyby jsou naprosto identická jako při obchodování s vlastními prostředky.

Minimální požadovaná výše investice

Do finančních aktiv můžete s eToro investovat s minimální investicí pouhých 10 dolarů. eToro je tedy v tomto ohledu mnohem méně náročnější alternativou než nákup aktiv u konkurenčních poskytovatelů makléřských služeb.

Jaká aktiva můžete obchodovat s eToro?

Platforma eToro nabízí velkou škálu aktiv a umožňuje uživatelům eToro nakupovat aktiva v tradičním smyslu i obchodovat tzv. rozdílové smlouvy (CFD). eToro rovněž nabízí nakupovat akcie, ETF (fondy obchodované na burze) a kryptoměny, ale zároveň nabízí CFD na akcie, indexy, tvrdé kovy, energie a další produkty.

Jako investor můžete vyhledávat akcie podle názvu, případně vyfiltrovat podle odvětví rozdělených na dopravu, finance, průmysl, služby, spotřební zboží, technologie, zdravotnictví a základní materiály. Další filtr nabízí burzy, kde můžete nakupovat akcie, což jsou NASDAQ, NYSE, Frankfurt, Paříž, Londýn, Madrid, Milán, Curych, Oslo, Stockholm, Kodaň, Helsinky, Hongkong, Lisabon, Brusel, Saúdská Arábie a Amsterodam – nabídka je opravdu pestrá.

Aktualizovaná eToro recenze pro rok 2022, výhodný nebo nevýhodný broker?
Filtr vyhledávání

Pokud chcete diverzifikovat portfolio do různých tříd aktiv mimo akcie, eToro poskytuje řešení. V nabídce jsou indexy, které můžete nakupovat nebo prodávat včetně FTSE 100, Dow Jones 30, France 40, S&P 500, NASDAQ 100, Japan 225 a dalších. Na eToro můžete obchodovat také s komoditami. To zahrnuje různé druhy jako ropu, zemní plyne, zlato, stříbro, měď a několik zemědělských produktů.

Aktualizovaná eToro recenze pro rok 2022, výhodný nebo nevýhodný broker?
Nabídka aktiv

Dále je k dispozici forex, kdy pokrývá více než 40 měnových párů. Je důležité poznamenat, že kromě akcií, ETF a kryptoměn se všechny ostatní třídy aktiv na eToro obchodují prostřednictvím CFD (contracts for difference). To znamená, že můžete obchodovat s budoucí hodnotou podkladového aktiva, aniž byste ho museli skladovat nebo vlastnit.

Zejména by to bylo velmi příhodné pro získání expozice vůči hmotným komoditám jako je zlato, stříbro nebo ropa. Množství nabízených aktiv na eToro je ve srovnání s jinými platformami opravdu pestré.

Rozštěpené akcie na eToro

Společnost eToro je jedním z mála brokerů, kteří vám umožňují nákup i pouze částí akcií. Budete-li si tedy chtít pořídit akcie, jejichž hodnota se počítá v tisících dolarech, Amazon nebo Google, není nutné investovat tak vysokou částku za jeden cenný papír, ale můžete si pořídit jen její zlomek a ze zbytku svých investic si vytvořit diverzifikované portfolio akcií.

Příklad: Pokud byste do Amazonu tedy investovali 1 000 korun, vlastnili byste zhruba 1,7 % jedné akcie. Toto částečné vlastnictví na platformě eToro je k dispozici pro všech 2800 různých akcií.

CFD – finanční páka a short

Finanční páka je nástroj, který dokáže násobit Vaše zisky, ale i ztráty. Dovoluje Vám vstoupit do pozice s větší výší prostředků, než si můžete dovolit. Tuto možnost broker poskytne, pokud mu jako zálohu poskytnete tzv. margin. Společnost eToro se řídí všemi předpisy, které nařídil Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA). Proto investoři sídlící v České republice budou omezeni určenou výší pákového efektu.

Shortování aneb spekulování na pokles rovněž poskytuje eToro. Zjednodušeně to znamená, že můžete profitovat, i když cena aktiva klesne. Chcete-li to provést, můžete kontrakty CFD shortovat, než kupovat. Pokud cena, řekněme, akcií Facebooku klesne o 5 %, hodnota vaší krátké CFD pozice vzroste o 5 %.

Danění dividend

Jednou z nejčastějších otázek investorů je, zda eToro vyplácí dividendy. Jednoduchá odpověď na tuto otázku zní ano. Investováním do akcií a ETF na eToro získáte nárok na výplatu dividend, jakmile je příslušná organizace rozdělí. Ovšem, co musíme v této etoro recenzi zmínit je, že oproti konkurenci je v tomto ohledu platforma pozadu, neboť neumožňuje podepsání formuláře, který by dovolil danit dividendy 15%, tudíž aplikuje srážku ve výši 30 %.

Aktualizovaná eToro recenze pro rok 2022, výhodný nebo nevýhodný broker?
Absence formuláře W-8BEN

Popular investor

Kopírování obchodování prostřednictvím funkce Popular investor nabízí pasivní příjem. Populární investor eToro je někdo, koho můžete plně následovat v obchodech a kdo vám zpřístupňuje jejich obchodní aktivity, abyste je mohli sledovat. To je podstata kopírování, a pokud jste nový obchodník, který chce začít, sledování těchto obchodníků může být velkou pomocí.

Funkci lze využít i opačným směrem. Pokud jste obchodník a chcete být následováni, můžete od eToro obdržet odměny na základě počtu následovníků, které máte. To může být skvělý způsob, jak vydělat, a existují pouze dva požadavky, než začnete jako populární investor.

Jak na to? Musíte vložit alespoň 1 000 dolarů a přilákat jednu osobu za dobu minimálně 2 měsíců. Aby se tato osoba kvalifikovala, musí disponovat vlastním kapitálem alespoň 500 dolarů. Jakmile to dokážete, Vaše cesta jakožto populárního investora začíná.

CopyPortfolios

Dalším skvělým bodem platformy eToro je CopyPortfolios. Toto je speciální funkce a oblast nabízená společností eToro, která sdružuje řadu nejlepších obchodníků a určitá nejlepší aktiva, aby vytvořila “nejlepší portfolia” či “tržní portfolia”, do kterých můžete investovat.

Jaký je rozdíl mezi těmito dvěma řešeními? “Nejlepší portfolio” se skládá z obchodníků, kterým se vede dlouhodobě nejlépe, přičemž je vybírá a spravuje eToro. Zatímco “tržní portfolio” spojuje určitá aktiva do portfolia.

Ty mohou pocházet z určitého sektoru trhu nebo být spojeny s jinými trendy a jsou vhodné, pokud chcete investovat do témat nebo diverzifikovat své portfolio. CopyPortfolia jsou jako koše aktiv, které můžete kopírovat a pasivně do nich investovat nebo obchodovat, pokud si to přejete.

Mobilní aplikace

Pokud jde o mobilní aplikaci, eToro jí disponuje. Hlavním cílem této platformy je zajistit, abyste mohli sledovat své portfolio a obchodovat na cestách bez ohledu na to, kde se nacházíte. Nemusíte se obávat, platforma podporují Android i iOS zařízení. Obchodní aplikace eToro se ve skutečnosti stala tak populární a je tak dobře promyšlená, že se často rychle objeví jako jedna z nejlepších možností mobilní obchodní aplikace, kterou můžete vyhledat.

Přehled portfolia a zaplacených poplatků

Určitě vás zajímá, jak si vede vaše portfolio a kolik jste zaplatili na poplatcích. Můžete se rozhodnout, jak chcete zobrazit přehledy o portfoliu- seznam vašich aktiv nebo koláčový graf zobrazující vaše aktuální portfolio.

Aktualizovaná eToro recenze pro rok 2022, výhodný nebo nevýhodný broker?
Přehledy portfolia

Najít přehled o poplatcích je na první pohled poměrně složité. Klikněte na kartu “Portfolio”, poté přejděte na “Historie” a pod ikonou nastavení v pravém horním rohu můžete získat přístup k výpisu z účtu a stáhnout si jej. Jedná se o přehledný soubor ve formátu pdf, který zobrazuje všechny vaše peněžní toky včetně poplatků. Pokud někoho sledujete, uvidíte všechny obchody zvlášť. Poplatky se však nesčítají, ale jsou uvedeny jednotlivě podle srážek poplatků.

Poplatková struktura

U této etoro recenze nesmíme zapomenout na poplatky. Jak jsme zmínili na začátku, opravdu je na tom eToro tak dobře z pohledu poplatků oproti konkurenci? Pojďme se podívat na jednotlivé poplatky, které si účtují konkurenční prostředníci. Kompletní výpis poplatků platformy naleznete zde.

 • Vklady a výběry

Výběr z účtu na eToro podléhá poplatku za výběr ve výši 5 USD. Vklady žádnému poplatku nepodléhají, ale protože základní měnou na eToro je USD, bude při konverzi měny například z českých korun, odečten poplatek 0,5 %. Také výběry v jiných měnách, než USD budou mít poplatky za konverzi. Minimální částka pro výběr na eToro je 30 USD.

 • Poplatky za neaktivitu

Společnost eToro účtuje poplatky za neaktivní účty. Pokud váš obchodní účet po dobu 12 měsíců neuskuteční žádné obchody, začne být účtován poplatek za neaktivitu ve výši 10 USD měsíčně.

 • Obchodní provize

Platforma eToro si účtuje spread rozdíl nákupní a prodejní ceny. U kryptoměn je to od 0,75 %. Na CFD akciích zaplatí investor u každé transakce 0,09% jednorázový poplatek.

Platební metody dostupné na eToro

Níže uvedené platební metody nabízejí velkou flexibilitu v porovnání s jinými prostředníky. Vklady nebo výběry můžete na eToro provádět platební kartou VISA, Mastercard nebo Diners, dále bankovním převodem či elektronickou peněženkou, např. Paypal, Skrill, Neteller a další.

Vklady pomocí platební karty či elektronické peněženky jsou k dispozici okamžitě, takže můžete začít investovat ihned. Na převod z bankovního účtu budete čekat zhruba 3 dny. Zpracování žádostí o výběr obvykle trvá 3 pracovní dny.

UPOZORNĚNÍ: Obchodníci by se však měli ujistit, že vybíraná částka by měla činit minimálně 50 USD, jinak budou jejich žádosti o výběr zamítnuty.

eToro recenze – shrnutí kladů a záporů

V předposlední fázi eToro recenze si shrneme jednotlivé body a poznámky, na které jsme při cestě poznávání tohoto brokera narazili. Kompletní výčet výhod a nevýhod naleznete níže.

Výhody

 • Pod dozorem mnoha orgánů
 • Funkce kopírování obchodů
 • Minimální investice pouze 10 USD
 • Technické analýzy a vyhledávací nástroje
 • Mobilní aplikace zdarma
 • Nákup akcií bez poplatků za obchodování
 • Žádné roční poplatky
 • Více než 2 800 akcií na výběr
 • Nákup akcií nebo obchodování s CFD
 • Velmi uživatelsky přívětivé rozhraní
 • Podporuje převody peněz platebními kartami, bankovním převodem i elektronickými peněženkami
 • Platforma je v českém jazyce
 • Digitální peněženka eToro Money

Nevýhody

 • 0,5% poplatek za konverzi měny při vkladu
 • Omezené výzkumy a analýzy
 • Nemá Metatrader 4 / Metatrader 5
 • Poplatek za neaktivitu
 • Vysoké danění dividend

Jak si na eToro otevřít účet?

Teď, když víte co vlastnění účtu u brokera eToro obnáší, jaké zaplatíte poplatky a hlavně jaké jsou výhody či nevýhody platformy, představíme si založení účtu, to přece v etoro recenze nesmíme přeskočit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý.

 • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě eToro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné. Můžete také zvážit registraci pomocí Facebookového nebo Google účtu.

Kde a jak Koupit Akcie Amazonu v České republice 2022?
Fáze registrace
 • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a jak Koupit Akcie Amazonu v České republice 2022?

Kliknete proto na políčko “Ověřit”, zobrazené výše. Kromě dokumentů poskytnete jméno, pohlaví, bydliště a datum narození, které se musí shodovat s údaji uvedenými na průkazu totožnosti. Následuje kratší dotazník o zkušenostech s investováním a výši investovaných prostředků, společně s dotazem které aktiva plánujete obchodovat. Tyto úkony má prostředník nařízené od regulátora.

Po vyplnění profilu můžete nyní uložit prostředky až do výše 2 000 EUR. Pro investování bez omezení, rychlého výběru prostředků a získání odznaku symbolizující ověřený účet Vás čekají další kroky. Mezi ně patří pouze poskytnutí osobních dokumentů typu občanského průkazu či pasu a účtu za energie, výpis z bankovního účtu nebo pracovního povolení. Tento verifikační proces trvá obvykle několik dní.

PŘEJÍT NA ETORO

 • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky bez omezení.

Kde a jak Koupit Akcie Amazonu v České republice 2022?Jak můžete vidět výše, výběr metod je opravdu pestrý. Nejlepší metoda převodu peněz bude záležet na každém jedinci, obecně se ale doporučuje bankovní převod nebo vklad pomocí kreditní/debetní karty.

Slova závěrem

A jsme v závěru etoro recenze. Společnost eToro má skutečně dobré produktové portfolio při nabídce akcií, komodit, forexu, CFD, indexů, kryptoměn, fondů obchodovaných na burze (ETF). Společnost eToro má více než 15letou historii a podléhá regulaci ze strany FCA, CySEC, MiFID, ASIC a v České republice také disponuje licencí České národní banky.

Broker eToro vydělává peníze prostřednictvím různých poplatků a obchodních služeb, které poskytuje na svých webových stránkách. Ačkoli společnost eToro nezveřejňuje své finanční výkazy, je pravděpodobné, že hlavními zdroji příjmů společnosti eToro jsou spready společně umožnění obchodování CFD. Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o eToro zkušenosti níže v komentářích, abychom tuto eToro recenze doplnili zkušenostmi uživatelů.

Lze s eToro skutečně vydělat peníze?

Jaké jsou poplatky na eToro?

Je obchodování s eToro bezpečné?

Je eToro vhodné pro začátečníky?

Je eToro opravdu zdarma?

Jaké akcie si mohu koupit na eToro?

Jaký je minimální vklad a minimální investice na eToro?

Jak se provádějí na eToro výběry peněz?

Jaké jsou etoro zkušenosti redakce?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.