Wednesday, June 7, 2023

Kde a Jak Koupit NIO Akcie v České republice 2023?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. NIO akcie patří mezi oblíbené akcie českých investorů, protože navazují na probíhající trend elektromobility, podobně jako další elektromobilky včetně Tesly, Rivianu nebo Lucid motors.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší NIO akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi NIO akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení NIO akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit NIO akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. eToro -obchodujte podle profesionálů s 0% poplatky na více než 700 akcií a ETF
 2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 3. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
 4. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Čínská společnost NIO patří k výrobcům elektromobilů, přičemž její kapitalizace dosahuje téměř 32 miliard dolarů. Jedná se o poměrně mladou firmu, která vstoupila na burzu v roce 2018 s cenou 13 dolarů. Za tu dobu stihla zažít šílené cenové rally, které se týkalo i ostatních výrobců elektromobilů. Po skončení tohoto období cena akcií zahájila klesající tendenci.

Kde a Jak koupit NIO Akcie v České republice 2022?
Korelace akcií ostatních výrobců elektromobilů

Na výše zmíněném denním grafu můžeme vidět určitou cenovou korelaci akcií NIO s ostatními výrobci elektromobilů. Nejvíce je tento efekt vidět před dubnem 2021 a ke konci roku 2021.

Kdo za firmou stojí?

Firma byla založena v roce 2014 Williamem Li, který společnosti dělá generálního ředitele do dnešního dne. Li nasbíral bohaté zkušenosti v Bitauto Holdings, předního poskytovatele automobilových služeb v Číně, kde působil jako ředitel a prezident.  Nápomocných mu je spousta dalších lidí včetně Fenga Shena, jež působil jako prezident čínské odnože Volva.

TIP: Celý management stojící za firmou NIO si můžete prohlédnout pod tímto odkazem.

Vyplácí společnost dividendy?

Společnost NIO dividendy nevplácí, neboť její prioritou je momentálně reinvestice veškerých inkasovaných finančních prostředků zpět do byznysu. Cíl momentálně spočívá ve vybudování masivní infrastruktury výměnných stanic, kterých chce po celém světě vybudovat na 4 000. Toto zařízení má být rychlejší variantou dobíjecí stanice, přičemž bude spočívat v tom, že se nabitá baterie vymění za vybitou.

Kde a Jak koupit NIO Akcie v České republice 2022?
Výměnná stanice NIO

Oblast působení

Jak už bylo řečeno, jedná se o čínského producenta automobilů, který je považován za konkurenta Tesly. Ovšem jisté rozdíly tam jsou, jedním z nich jsou třeba zmiňované výměnné stanice. NIO vyrábí tři základní typy aut – sedany, SUV a sportovní typy. Automobily jsou to spíše luxusnějšího rázu, proto chce firma v budoucno zahájit  výrobu cenově dostupnějších modelů.

Kde a Jak koupit NIO Akcie v České republice 2022?
Model et-7 od společnosti NIO

Model et-7 Vás vyjde zhruba na 70 000 dolarů, přičemž klasický model S od Tesly začíná na 90 000 dolarech. Tento typ obsahuje akumulátor, který dle slov firmy zvládne ujet až 1 000 kilometrů. Zmiňovaná Tesla přitom zvládne téměř polovičních 600 kilometrů. Výroba má začít ke konci roku 2022, takže zkušenosti zákazníků nám toho řeknou nejvíce.

Riziko jménem Čína

Ačkoliv může investice do mladé elektricky zaměřené automobilky vypadat lukrativně, stále musíme brát v potaz geografické umístění společnosti – v Číně. Navzdory částečnému otevření ekonomiky světovému trhu je netransparentní a matoucí. Obchodní válka je velkým tématem, ale týká se především společností, které exportují své výrobky.

Dalším znepokojujícím bodem je směr zadluženosti, protože vládní i spotřebitelský dluh se od roku 2012 téměř zdvojnásobil. Toto ústí v riziko toho, že v dohledné době nastane období redukce zadlužení, které se necharakterizuje velkými růsty.

TIP: Další společností, který by Vás mohla zajímat, je Google.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie NIO a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie NIO v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím NIO akcie?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak NIO akcie nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě eToro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

 • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě eToro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné. Můžete také zvážit registraci pomocí Facebookového nebo Google účtu.

Kde a Jak koupit NIO Akcie v České republice 2022?
Fáze registrace
 • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak koupit NIO Akcie v České republice 2022?

Kliknete proto na políčko “Ověřit”, zobrazené výše. Kromě dokumentů poskytnete jméno, pohlaví, bydliště a datum narození, které se musí shodovat s údaji uvedenými na průkazu totožnosti. Následuje kratší dotazník o zkušenostech s investováním a výši investovaných prostředků, společně s dotazem které aktiva plánujete obchodovat. Tyto úkony má prostředník nařízené od regulátora.

Po vyplnění profilu můžete nyní uložit prostředky až do výše 2 000 EUR. Pro investování bez omezení, rychlého výběru prostředků a získání odznaku symbolizující ověřený účet Vás čekají další kroky. Mezi ně patří pouze poskytnutí osobních dokumentů typu občanského průkazu či pasu a účtu za energie, výpis z bankovního účtu nebo pracovního povolení. Tento verifikační proces trvá obvykle několik dní.

PŘEJÍT NA ETORO

 • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky bez omezení.

Kde a Jak koupit NIO Akcie v České republice 2022?Jak můžete vidět výše, výběr metod je opravdu pestrý. Nejlepší metoda převodu peněz bude záležet na každém jedinci, obecně se ale doporučuje bankovní převod nebo vklad pomocí kreditní/debetní karty.

 • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme NIO, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak koupit NIO Akcie v České republice 2022?
Proces nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Zvolíte si částku, za kterou chcete akcii nakoupit a stisknete tlačítko  “Otevřít obchod”. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Kde je nejlepší koupit NIO akcie?

Abyste mohli začít uvažovat o nejlepší koupení NIO akcie, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké služby nabízejí. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

1. eToro

Broker eToro je velmi využívaným prostředníkem hlavně retailovými obchodníky, kteří s oblibou využívají funkci sociálního obchodování. Své služby poskytuje již od roku 2007, nejedná se tedy o žádného nového brokera u kterého byste se měli bát o své prostředky. Možná to je ten důvod, proč tuto platformu využívají miliony lidí z více než 200 zemí světa.

Kde a Jak Koupit akcie Tesla v České republice 2022?Kolik zaplatím na poplatcích?

Zatímco někteří brokeři jsou poněkud neprůhlední v tom, co účtují, britská obchodní platforma eToro společně se svojí aplikací pro obchodování je podle nás velmi transparentní. Za možnost investovat do ETF nezaplatíte ani korunu na poplatcích. Místo toho broker vydělává peníze tím, že si při vkladu účtuje malý 0,5% FX poplatek.

Výhody a nevýhody:

 • Bezproblémové zaregistrování a otevření účtu
 • Sociální obchodování a funkce kopírování obchodů
 • Nízké poplatky za obchodování forexu a CFD
 • Zdarma obchodování akcií a ETF
 • Ochrana vašeho kapitálů v řádu desítek tisíc dolarů

 • Poplatek za delší neaktivitu
 • Pouze jedna měna v které můžete držet hotovost

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

NIO akcie jsou rizikovější záležitostí hlavně z důvodu původu firmy a toho, že je firma poměrně mladá. Společnost zatím nevykazuje žádný zisk, což musí brát investoři v potaz, ačkoliv disponuje poměrně slušným obratem. Nicméně trend elektromobility je v plném proudu a to v dlouhodobém horizontu bude znamenat pro tyto firmy dobré podmínky pro růst. Pak už je pouze na investorech, zda jste ochotni podstoupit zmíněná rizika.

Jsou NIO akcie správnou volbou?

Kde lze koupit NIO akcie?

Jaká je cena NIO akcie?

Lze získat od NIO akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění NIO akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás 15% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 3650 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.