Wednesday, April 17, 2024

Kde a Jak koupit Rheinmetall akcie v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Rheinmetall akcie jsou expozicí vůči zbrojnímu průmyslu, který čekají lepší zítřky, zejména kvůli napjaté geopolitické situaci a snaze vlád o směřování větších investic do armády.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší Rheinmetall akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi Rheinmetall akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení Rheinmetall akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit Rheinmetall akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Skupina Rheinmetall oslavila 125. výročí v roce 2014, díky čemuž můžeme usoudit, že její vznik je datován do roku 1889. Pod názvem “Rheinische Metallwaaren- und Maschinenfabrik Aktiengesellschaft” vzniká za účelem, který se podobá tomu dnešnímu – výroba munice.

Kde a Jak koupit Rheinmetall akcie v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Firma díky fúzím, akvizicím a prosperitě byznysu dosahuje v dnešní době tržní kapitalizace ve výši téměř 10 miliard dolarů a řadí se tak k největším veřejně obchodovaným společnostem na poli obrany. Výše na grafu můžete vidět cenový vývoj akcií v průběhu let.

Kdo za firmou stojí?

Armin Papperger velí celé skupině Rheinmetall na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva, přičemž k vybudování kariéry mu dopomohlo získání inženýrského titulu. V roce 1990 zahájil kariéru ve funkci kontroléra kvality v segmentu obrany a přes řadu vedoucích funkcí se dostal až na samotný vrchol. Ve společnosti Rheinmetall je v celkovém součtu na 32 let.

Kde a Jak koupit Rheinmetall akcie v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Výše na grafu můžete vidět strukturu akcionářů, přičemž individuální investoři vlastní v době psaní článku větší podíl akcií. Největších 25 akcionářů drží dohromady méně než polovinu, což naznačuje velkou skupinu individuálních investorů, kde žádný jednotlivý akcionář nemá většinu.

Vyplácí společnost dividendy?

Ano, investory určitě potěší, že společnost Rheinmetall odměňuje své akcionáře v podobě dividend. Poslední vyplacené finanční prostředky dosahovaly výše 3,3 EUR na akcii, což firmě připisuje 1,8% dividendový výnos. Nicméně nejedná se o typický dividendový titul, který by dividendu ročně navyšoval a zářila by stabilitou. Proto pokud se čtenáři pohlížejí po takovýchto firmách, neměli by přehlédnout Shell nebo Coca Colu.

Kde a Jak koupit Rheinmetall akcie v České republice 2022?
Historie dividendy

Oblast působení

Společnost Rheinmetall se svými pěti divizemi (Vehicle Systems, Weapon and Ammunition, Electronic Solutions, Sensors and Actuators a Materials and Trade) odpovídá na potřebu dnešní doby v oblasti bezpečnosti. Divize Vehicle Systems, Weapon and Ammunition a Electronic Solutions patří mezi přední dodavatele produktů pro německé a mezinárodní ozbrojené a bezpečnostní složky, přičemž produkty můžete vidět níže.

Kde a Jak koupit Rheinmetall akcie v České republice 2022?
Divize společnosti a jejich produkty

Činnost divizí Sensors and Actuators a Materials and Trade zahrnuje vývojové služby, výrobu a dodávky náhradních dílů. Odborné znalosti těchto jednotlivých odvětví se pak dále podílejí na snižování emisí, znečišťujících látek a spotřeby paliva, jakož i v chlazení a snižování hmotnosti.

Výdaje na obranu budou růst

Ani vyšší míra veřejného zadlužení v řadě zemí v důsledku pandemie obecný směr investic nemění. Naopak, mnoho zemí znovu potvrzuje své plány udržet své obranné rozpočty na stejné úrovni nebo je zvýšit. Mezinárodní obranné trhy se nacházejí v dlouhodobém cyklu, který se vyznačuje relativně vysokými rozpočty a novými zakázkami. Pro Rheinmetall, jejichž sortiment je zaměřen především na bezpečnostní a obranné technologie, to bude i v příštích letech znamenat vynikající růstové vyhlídky.

Kde a Jak koupit Rheinmetall akcie v České republice 2022?
Podíl výdajů na obranu členských států NATO na hrubém domácím produktu v roce 2020

Hranice 2 % HDP utracených na obranu, což je dohodnutý standard členů NATO, zajišťuje, aby země disponovala schopnými ozbrojenými silami v případě nouze. Ruku v roce s tímto faktem jde obměna techniky v závislosti na technologickém pokroku. Tento malý podíl na HDP nepředstavuje riziko pro ekonomiku žádné země, avšak i přes to není v případě České republiky a dalších členů dodržován.

Jak vydělám?

Již jste si koupili Rheinmetall akcie a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus Rheinmetall akcie roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Závěr

Společnost Rheinmetall je skvělou expozicí vůči evropskému zbrojnímu a obrannému průmyslu s rostoucími vyhlídkami, neboť byl delší dobu značně podinvestován a vlády se tento hřích budou snažit napravit. V nejisté době z hlediska bezpečnosti, ve které se momentálně bohužel nacházíme, se opět ukazuje, že společnosti zaměřené na obranu si zaslouží větší pozornosti.

Jsou Rheinmetall akcie správnou volbou?

Kde lze koupit Rheinmetall akcie?

Jaká je cena Rheinmetall akcie?

Lze získat od Rheinmetall akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění Rheinmetall akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.