Thursday, September 21, 2023

Kde a Jak koupit Rheinmetall akcie v České republice 2023?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Rheinmetall akcie jsou expozicí vůči zbrojnímu průmyslu, který čekají lepší zítřky, zejména kvůli napjaté geopolitické situaci a snaze vlád o směřování větších investic do armády.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší Rheinmetall akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi Rheinmetall akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení Rheinmetall akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit Rheinmetall akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. eToro -obchodujte podle profesionálů s 0% poplatky na více než 700 akcií a ETF
 2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 3. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
 4. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Skupina Rheinmetall oslavila 125. výročí v roce 2014, díky čemuž můžeme usoudit, že její vznik je datován do roku 1889. Pod názvem “Rheinische Metallwaaren- und Maschinenfabrik Aktiengesellschaft” vzniká za účelem, který se podobá tomu dnešnímu – výroba munice.

Kde a Jak koupit Rheinmetall akcie v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Firma díky fúzím, akvizicím a prosperitě byznysu dosahuje v dnešní době tržní kapitalizace ve výši téměř 10 miliard dolarů a řadí se tak k největším veřejně obchodovaným společnostem na poli obrany. Výše na grafu můžete vidět cenový vývoj akcií v průběhu let.

Kdo za firmou stojí?

Armin Papperger velí celé skupině Rheinmetall na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva, přičemž k vybudování kariéry mu dopomohlo získání inženýrského titulu. V roce 1990 zahájil kariéru ve funkci kontroléra kvality v segmentu obrany a přes řadu vedoucích funkcí se dostal až na samotný vrchol. Ve společnosti Rheinmetall je v celkovém součtu na 32 let.

Kde a Jak koupit Rheinmetall akcie v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Výše na grafu můžete vidět strukturu akcionářů, přičemž individuální investoři vlastní v době psaní článku větší podíl akcií. Největších 25 akcionářů drží dohromady méně než polovinu, což naznačuje velkou skupinu individuálních investorů, kde žádný jednotlivý akcionář nemá většinu.

Vyplácí společnost dividendy?

Ano, investory určitě potěší, že společnost Rheinmetall odměňuje své akcionáře v podobě dividend. Poslední vyplacené finanční prostředky dosahovaly výše 3,3 EUR na akcii, což firmě připisuje 1,8% dividendový výnos. Nicméně nejedná se o typický dividendový titul, který by dividendu ročně navyšoval a zářila by stabilitou. Proto pokud se čtenáři pohlížejí po takovýchto firmách, neměli by přehlédnout Shell nebo Coca Colu.

Kde a Jak koupit Rheinmetall akcie v České republice 2022?
Historie dividendy

Oblast působení

Společnost Rheinmetall se svými pěti divizemi (Vehicle Systems, Weapon and Ammunition, Electronic Solutions, Sensors and Actuators a Materials and Trade) odpovídá na potřebu dnešní doby v oblasti bezpečnosti. Divize Vehicle Systems, Weapon and Ammunition a Electronic Solutions patří mezi přední dodavatele produktů pro německé a mezinárodní ozbrojené a bezpečnostní složky, přičemž produkty můžete vidět níže.

Kde a Jak koupit Rheinmetall akcie v České republice 2022?
Divize společnosti a jejich produkty

Činnost divizí Sensors and Actuators a Materials and Trade zahrnuje vývojové služby, výrobu a dodávky náhradních dílů. Odborné znalosti těchto jednotlivých odvětví se pak dále podílejí na snižování emisí, znečišťujících látek a spotřeby paliva, jakož i v chlazení a snižování hmotnosti.

Výdaje na obranu budou růst

Ani vyšší míra veřejného zadlužení v řadě zemí v důsledku pandemie obecný směr investic nemění. Naopak, mnoho zemí znovu potvrzuje své plány udržet své obranné rozpočty na stejné úrovni nebo je zvýšit. Mezinárodní obranné trhy se nacházejí v dlouhodobém cyklu, který se vyznačuje relativně vysokými rozpočty a novými zakázkami. Pro Rheinmetall, jejichž sortiment je zaměřen především na bezpečnostní a obranné technologie, to bude i v příštích letech znamenat vynikající růstové vyhlídky.

Kde a Jak koupit Rheinmetall akcie v České republice 2022?
Podíl výdajů na obranu členských států NATO na hrubém domácím produktu v roce 2020

Hranice 2 % HDP utracených na obranu, což je dohodnutý standard členů NATO, zajišťuje, aby země disponovala schopnými ozbrojenými silami v případě nouze. Ruku v roce s tímto faktem jde obměna techniky v závislosti na technologickém pokroku. Tento malý podíl na HDP nepředstavuje riziko pro ekonomiku žádné země, avšak i přes to není v případě České republiky a dalších členů dodržován.

Jak vydělám?

Již jste si koupili Rheinmetall akcie a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus Rheinmetall akcie roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím Rheinmetall akcie?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak Rheinmetall akcie nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě eToro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

 • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě eToro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné. Můžete také zvážit registraci pomocí Facebookového nebo Google účtu.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?
Fáze registrace
 • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?

Kliknete proto na políčko “Ověřit”, zobrazené výše. Kromě dokumentů poskytnete jméno, pohlaví, bydliště a datum narození, které se musí shodovat s údaji uvedenými na průkazu totožnosti. Následuje kratší dotazník o zkušenostech s investováním a výši investovaných prostředků, společně s dotazem které aktiva plánujete obchodovat. Tyto úkony má prostředník nařízené od regulátora.

Po vyplnění profilu můžete nyní uložit prostředky až do výše 2 000 EUR. Pro investování bez omezení, rychlého výběru prostředků a získání odznaku symbolizující ověřený účet Vás čekají další kroky. Mezi ně patří pouze poskytnutí osobních dokumentů typu občanského průkazu či pasu a účtu za energie, výpis z bankovního účtu nebo pracovního povolení. Tento verifikační proces trvá obvykle několik dní.

PŘEJÍT NA ETORO

 • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky bez omezení.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?Jak můžete vidět výše, výběr metod je opravdu pestrý. Nejlepší metoda převodu peněz bude záležet na každém jedinci, obecně se ale doporučuje bankovní převod nebo vklad pomocí kreditní/debetní karty.

 • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Rheinmetall”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak koupit Rheinmetall akcie v České republice 2022?
Postup nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Zvolíte si částku, za kterou chcete Rheinmetall akcie nakoupit a stisknete tlačítko “Zadat pokyn”. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Kde je nejlepší koupit Rheinmetall akcie?

Abyste mohli začít uvažovat o nejlepší koupení Rheinmetall akcie, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké služby nabízejí. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

1. eToro

Broker eToro je velmi využívaným prostředníkem hlavně retailovými obchodníky, kteří s oblibou využívají funkci sociálního obchodování. Své služby poskytuje již od roku 2007, nejedná se tedy o žádného nového brokera u kterého byste se měli bát o své prostředky. Možná to je ten důvod, proč tuto platformu využívají miliony lidí z více než 200 zemí světa.

Proč Investovat do ETF S&P 500 v roce 2022? 3 tipy na konkrétní ETF kopírující S&P 500Kolik zaplatím na poplatcích?

Zatímco někteří brokeři jsou poněkud neprůhlední v tom, co účtují, britská obchodní platforma eToro společně se svojí aplikací pro obchodování je podle nás velmi transparentní. Za možnost investovat do ETF nezaplatíte ani korunu na poplatcích. Místo toho broker vydělává peníze tím, že si při vkladu účtuje malý 0,5% FX poplatek. Veškeré poplatky naleznete zde.

Výhody a nevýhody:

 • Bezproblémové zaregistrování a otevření účtu
 • Sociální obchodování a funkce kopírování obchodů
 • Nízké poplatky za obchodování forexu a CFD
 • Zdarma obchodování akcií a ETF
 • Ochrana vašeho kapitálů v řádu desítek tisíc dolarů

 • Poplatek za delší neaktivitu
 • Pouze jedna měna v které můžete držet hotovost

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

Společnost Rheinmetall je skvělou expozicí vůči evropskému zbrojnímu a obrannému průmyslu s rostoucími vyhlídkami, neboť byl delší dobu značně podinvestován a vlády se tento hřích budou snažit napravit. V nejisté době z hlediska bezpečnosti, ve které se momentálně bohužel nacházíme, se opět ukazuje, že společnosti zaměřené na obranu si zaslouží větší pozornosti.

Jsou Rheinmetall akcie správnou volbou?

Kde lze koupit Rheinmetall akcie?

Jaká je cena Rheinmetall akcie?

Lze získat od Rheinmetall akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění Rheinmetall akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.