Wednesday, July 17, 2024

Nejznámější kryptoměny k investici v roce 2024

Svět kryptoměn je dynamické prostředí, ve kterém se každý týden objevuje řada nových kryptoměnových projektů a předprodejů. Někdy proto bývá poměrně obtížné se v něm orientovat. Nezanedbatelný vliv na to, jak se v kryptoměnách vyznat, mívají často sociální média, ale trendy mezi kryptoměnami udávají i novinky ze společenských či technologických oborů. Vliv na jejich aktuální oblíbenost tak může mít umění, snahy o ekologickou udržitelnost nebo digitální technologie. Všechny populární směry a společenské tendence tak přispívají k tomu, že je na kryptotrhu skutečně z čeho vybírat. Za řadou z projektů navíc stojí originální nápad nebo myšlenka s potenciálem, díky kterým se investice do těchto projektů mohou velmi vyplatit. V následujícím průvodci si proto přiblížíme ty nejznámější kryptoměny, o kterých se vyplatí vědět více.

Aktuálně nejznámější kryptoměny k investici na trhu

Ačkoli se to zdá neuvěřitelné, tak v krypto prostoru můžete aktuálně napočítat přes 15 tisíc různých kryptoměn. Některé z nich si už stihly vybudovat solidní renomé, jiné se zase nacházejí v popředí současných trendů. Pojďme si tedy na následujících řádcích přiblížit ty nejznámější kryptoměny na trhu:

 1. Pepe Unchained – Zbrusu nový kryptoměnový projekt, který chce získat své místo kombinací přitažlivosti meme coinů s možnostmi technologie blockchain. Jeho přitažlivost spočívá v zábavě generované virálními memy Pepe the Frog, kterou spojuje s užitečností inovativního tokenu běžícího ve vlastní síti Pepe Unchained Layer 2. Aktuálně je možné získat tokeny PEPU za zvýhodněnou cenu v předprodeji před jejich uvedením na kryptoměnové burzy.
 2. PlayDoge – Nejnovější meme coin, který rozhodně lze už nyní považovat za nejznámější kryptoměnu k investici, přináší na trh netradiční kombinaci meme Doge s hitem 90. let Tamagotchi, jejímž výsledkem je nostalgická mobilní hra typu Play-to-Earn okořeněná o staking a exkluzivní bonusy a výhody.
 3. WienerAI – Meme coin kombinující meme inspirované psí tematikou, zábavné klobásky a populární technologii umělé inteligenci, tedy hned dva krypto trendy současné doby, který chce kromě zajímavých zisků přinést své komunitě i kupu zábavy. Na včasné investory tak čekají APY ve výši až 1 900 %, které se ovšem postupem času budou rychle snižovat.
 4. Shiba Shootout – Tento zbrusu nový meme coin je skutečnou lahůdkou oslovující milovníky Divokého západu. Světu meme coinů dominují herní a sociální projekty nejčastěji s odkazy na nejnovější popkulturu, v tomto případě nás ale čeká pravé westernové dobrodružství vedené šerifem Shiba. Tento projekt nabídne přestřelky v rámci P2E, loterii s charitativní složkou Lucky Lasso, Cactus Staking a další funkce. Tým nezapoměl ani na odpočinek s příběhy u táboráku ve společnosti celé komunity.
 5. Base Dawgz – Multichainový meme coin s psí tématikou běžící na rozšiřujícím se blockchainu Base. Předprodej byl zahájen 4. června a během pěti dní získal více než 700 000 dolarů. Token bude spuštěn také na sítích Solana, Ethereum, BNB Smart Chain a Avalanche. Projekt vyniká svým systémem odměn Share-to-Earn a programem doporučení.
 6. Mega Dice Token – Známá platforma Mega Dice, která spojuje online kasino s inovacemi kryptoměn, přináší nově na trh svůj nativní token Mega Dice Token (DICE), což je zároveň i první GameFi token na blockchainu Solana. Síla tokenu DICE spočívá hlavně v jeho skutečné užitečnosti, jelikož svým držitelům poskytuje jak měnu, tak i podíl na úspěchu platformy, airdrop odměny nebo výhody NFT. Samotná online platforma pak hráčům nabízí více než 4 500 nejrůznějších her, ze kterých si vybere opravdu každý a robustní sázkovou kancelář s nejlepšími kurzy na trhu.
 7. 99Bitcoins – Jedna z nejznámějších kryptoměn k investici nabízející inovativní mechaniku Learn-to-Earn, prostřednictvím které budou studenti vzdělávající se v oblasti kryptoměn odměňováni v podobě tokenů 99BTC. Tyto získané tokeny budou moci obratem stakovat a zajistit si tak do budoucna atraktivní pasivní příjem. Jedná se tak o skvělou příležitost stát se součástí obrovské komunity krypto nadšenců, která čítá přes 2,7 milionu lidí.
 8. Sponge V2 – Nejnovější meme coin, který navazuje na svého předchůdce a slibuje ještě větší úspěchy. Druhá verze úspěšného meme coinu nabízí využitelnost, staking a P2E hru. SPONGEV2 bude zároveň využívat novou distribuční strategii nazvanou Stake-to-Bridge. Pokud si budou chtít investoři koupit tokeny SPONGEV2, tak na klasický formát předprodeje musí zapomenout. Pro získání těchto tokenů je totiž nutné si nejprve koupit a stakovat tokeny SPONGE (V1).
 9. eTukTuk – Zbrusu nový projekt, který využívá blockchain v rámci svého vývoje elektrických vozidel s názvem eTukTuk. Tradiční TukTuky, které jsou hojně využívány v asijských zemích, jako je například Indie nebo Sri Lanka, jsou značně neekologické, a proto se tento projekt rozhodl pro radikální změnu.
 10. Bitcoin – Kryptoměna, která rozhodně nesmí chybět na seznamu pro nejznámější kryptoměny. Jedná se o vůbec první kryptoměnu, která zahlédla světlo světa v roce 2011 a od té doby se stala doslova fenoménem. V posledních letech jejímu kouzlu propadá i stále více drobných investorů, kteří chtějí mít bitcoin se svém investičním portfoliu. Bitcoin neboli digitální zlato je zároveň i nejdražším finančním aktivem na světě.
 11. Ethereum – Druhá nejznámější a největší kryptoměna na světě fungující na mechanismu Proof-of-Stake, který spotřebovává výrazně méně energie než Proof-of-Work. Ether pohání svůj blockchain Ethereum, který je domovem nespočtu dalších altcoinů. Jednou z hlavních výhod tohoto blockchainu je totiž podpora stakingu nebo smart kontraktů.
 12. Dogecoin – Ikona mezi meme coiny, která vznikla původně jako vtip. Jeho přítomnosti si však všimnul inovátor a miliardář Elon Musk, který dogecoin proslavil. Musk je také pověstný tím, že za pomocí svých výroků a tweetů dokáže poměrně dost ovlivnit jeho cenu.
 13. Solana – Tato kryptoměna je další z řady blockchainových kryptoměn a zároveň i nejvýznamnější konkurent Etherea. I přes krušné začátky si nakonec solana dokázala vybudovat poměrně slušnou komunitu, která jí žene stále ku předu. V současné době velmi profituje i ze zvýšené oblíbenosti svého blockchainu Solana, který se stal domovem mnoha veleúspěšných meme coinů.
 14. Cardano – Podle tržní kapitalizace patří cardano mezi největší kryptoměny. Rovněž jde i o škálovatelnou, přizpůsobitelnou a udržitelnou blockchainovou platformou pro provádění smart kontraktů. Tato platforma navíc funguje na principu open-source, je decentralizovaná a využívá mechanismu Proof-of-Stake. I možná díky své poměrně nízké ceně je mezi investory stále velmi žádanou kryptoměnou.
 15. XRP – Společnost Ripple Labs představila kryptoměnu XRP, která usnadňuje síťové transakce. Mezi hlavní výhody XRP patří zvýšení mezinárodních převodů peněz a obchodování ve více měnách. Samotná celosvětová platební síť Ripple byla založena za účelem osvobození internetových plateb od poplatků za směnu, zpracování transakce a výrazných časových prodlev mezi odesláním a přijetím platby.

KOUPIT NEJZNÁMĚJŠÍ KRYPTOMĚNU

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Jak poznáme nejznámější kryptoměny současnosti?

Vybrat nejznámější kryptoměny vhodné k investici je velmi obtížný úkol, neboť zde jde především o průnik několika faktorů, které formují dynamiku celého kryptoměnového trhu. Při hodnocení a zařazování dané kryptoměny do svého investičního portfolia by měl vždy investor zohlednit širokou škálu kritérií, které odhalují jak aktuální stav a schopnost identifikovat skutečné problémy, tak i originalitu řešení problému, využití technologie blockchain nebo možný budoucí potenciál zvolené kryptoměny.

Kryptoměny, které jsou na trhu již dlouho a mají prověřený use case

Jedním z nejlepších ukazatelů u kryptoměn je délka jejich existence na trhu a tzv. use case. Pokud má za sebou kryptoměna už nějakou historii, tak se investor může velmi snadno podívat na její historický cenový vývoj a na jeho základě zhodnotit možný budoucí potenciál kryptoměny. Kryptoměny, které jsou na trhu již několik let, poskytují investorům i určitou stabilitu a důvěryhodnost, což jsou společně s tržní kapitalizací kryptoměny poměrně vyhledávané a žádané aspekty nejen v kryptoměnovém světě.

Ethereum patří mezi nejznámější kryptoměny se širokou škálou use cases
Ethereum a jeho rozmanitá škála případů použití. Zdroj: medium.com

Většina těchto kryptoměn navíc disponuje i tzv. use case, neboli praktickým využitím v reálném světě. Kryptoměny s use case totiž mají v reálném životě tendenci být mnohem méně náchylné k enormním cenovým výkyvům a rovněž nabízí investorům dlouhodobý potenciál růstu. Takovou kryptoměnou je například ethereum, které je na trhu už od roku 2015. Od té doby vykazuje z dlouhodobého hlediska růst a svým oddaným investorům tak přináší poměrně stabilní přístav pro zhodnocování jejich kapitálu. Jedním z hlavních use case etherea jsou smart kontrakty a DeFi a například u bitcoinu to je zase možnost ho využití pro mezinárodní platby.

Nové kryptoměny, které se šíří sociálními sítěmi jako lavina

Nové kryptoměny z velké části vznikají na základě aktuálních trendů a sentimentu. V dnešní době mohou pomoci investorům odhalit největší trendy kryptoměny hlavně sociální sítě, kdy lze velmi dobře sledovat trendy a sentiment investorů. V případě, že investor bude pečlivě tyto faktory sledovat, může lehce identifikovat nejznámější kryptoměny, které se aktuálně těší velkému zájmu a oblibě mezi krypto nadšenci a širokou veřejností, díky čemuž disponují velkým potenciálem růstu.

Zajímavost: Rekordním rokem v počtu nově vzniklých kryptoměn je rok 2021. Během tohoto roku totiž spatřilo světlo světa více než 5 000 nových kryptoměn.

Na druhou stranu s sebou nové kryptoměny přináší i velké riziko v podobě možného neúspěchu a ztráty kapitálu. Ne každá kryptoměna, která má skvělý marketing, uspěje v záplavě dalších kryptoměn. Investor by si proto před každou svou investicí měl udělat svůj vlastní důkladný průzkum o dané kryptoměně a projektu a až poté do ní investovat své finanční prostředky.

Kde najít nejznámější kryptoměny?

Určit nejznámější kryptoměny s potenciálem k investici nemusí být mezi již tisíci existujícími kryptoměnami vždy zcela jednoduchý úkol. Aktuální trendy a novinky, které hýbou trhy jsou velmi často rozebírány například v různých kanálech na sociálních sítích, kde se sdružují kromě obchodníků a investorů rovněž i týmy různých kryptoměnových projektů, kteří zde vedou svou marketingovou kampaň. Z toho důvodu může být především pro začínající investory poměrně obtížné najít místo, kde se dozví všechny důležité informace o dané kryptoměně nebo i zkušenosti a recenze od ostatních investorů.

CoinMarketCap a DEXTools

Na webové stránce CoinMarketCap mohou investoři nalézt nespočet těch nejdůležitějších informací o kryptoměnách, včetně jejich ceny, tržní kapitalizace nebo objemu obchodů. Cílem této platformy je dát krypto nadšencům, obchodníkům a investorům zcela nezaujaté, kvalitní a přesné informace, které jim následně pomohou dělat plně informovaná rozhodnutí. Čeští investoři jistě také ocení, že CoinMarketCap disponuje i českým jazykem a přepočtem ceny kryptoměn do české koruny.

Webová stránka CoinMarketCap, kde lze najít ty nejznámější kryptoměny
Zdroj: CoinMarketCap.com

CoinMarketCap je všem dostupný již od roku 2013, kdy byl založen Brandonem Chezem. Velký milník ovšem nastal v roce 2020, kdy CoinMarketCap koupila společnost Binance Capital Mgmt, což je celosvětová blockchainová společnost stojící za největší a nejznámější kryptoměnovou burzou na světě – Binance. I přes tento fakt, CoinMarketCap stále funguje zcela nezávisle na své mateřské společnosti.

Pokud je však investor spíše milovníkem všeho decentralizovaného, tak ho spíše osloví platforma DEXTools. Jedná se totiž o přední známou decentralizovanou platformu pro analýzu dat tokenů, která si dala za cíl zlepšit uživatelské zkušenosti s DEX za pomoci pokročilých analýz a nástrojů. Na DEXTools rovněž mohou uživatelé sledovat portfolia DeFi a ceny jednotlivých kryptoměn. Kromě toho platforma umožňuje být v obraze, co se týče aktuálních cen kryptoměn prostřednictvím alertů na ceny, nákupy velryb, statistiky blockchainů a trendy na DeFi trhu.

Na decentralizované platformě DEXTools mohou investoři najít ty nejznámější kryptoměny k investici
Zdroj: dextools.io

Jelikož poskytuje live analýzy krypto aktiv, které se obchodují na decentralizovaných burzách, tak jde o jeden z nezbytných zdrojů informací pro ty investory, kteří rádi obchodují na DEX, jako je Uniswap nebo PancakeSwap. Platformě DEXTools zahájila svou činnost v červnu roku 2020 jako veřejná beta verze, která měla k dispozici 200 milionů tokenů DEXT. Založili ji Frederic a Javier, oba zkušení obchodníci a vývojáři využívající vlastní prostředky. Dvojice se setkala na skupině obchodníků v roce 2017 a navázala profesní přátelství, které v roce 2020 položilo základ této platformě. Aktuálně platforma eviduje přes 140 milionů uživatelů z celého světa a podporuje přes 68 blockchainů.

Sociální sítě

Mezi první místa, které investor při hledání informací o dané kryptoměně navštíví, jsou bezesporu sociální sítě. Dnes již existuje celá řada nejrůznějších odborných i laických stránek či kanálů, kde mohou investoři čerpat informace. Pokud ovšem investor bude hledat informace pouze na sociálních sítí, tak by je měl brát vždy s určitým nadhledem a ne se jimi vždy řídit na 100 %.

X (dříve Twitter)

X je častým komunikačním kanálem pro marketing kryptoměn, přičemž řadu meme komunit lze najít právě zde. Sociální platforma X je ideálním místem, pokud chce být investor v obraze o tom, co se na trhu aktuálně děje, a navíc může trendy slova a témata sledovat skrze systém hastagů, který je možný nastavit i s ohledem na preferovanou lokalitu. To umožňuje mít přehled nejenom o tom, co děje v ČR, ale např. i v USA – a na základě toho poté predikovat možný vývojový potenciál daného projektu. Nicméně nad monitoringem trendů na X aktuálně visí otazník – s příchodem nového vlastníka Elona Muska je jeho budoucnost totiž poněkud nejistá.

Reddit

Reddit je spolehlivá a velmi efektivní sociální síť, kde se investoři dozví jak názory členů jednotlivých komunit, tak i skutečných odborníků. Jednoduše díky této sociální síti budou investoři schopni lépe rozlišovat kvalifikované pohledy na aktuální tendence trhu od případného podvodného jednání. Reddit se může pochlubit skutečně solidní mezinárodní komunitou, zatímco si zachovává charakter tradičního diskuzního fóra. Určitě se vyplatí zmínit i možnost sledovat témata v tzv. subredditu, což je speciální komunita, pod kterou se sdružují posty, jež s ní souvisejí.

Investoři mohou najít zajímavé informace ohledně nejznámější kryptoměny například i na Redditu
Zdroj: reddit.com

YouTube

Platforma s videi je dalším šikovným zdrojem informací v případě, že investora zajímají názory kvalifikovaných odborníků, ale i obchodníků a nadšených krypto fanoušků. Velkou výhodu mají hlavně ti investoři, kteří ovládají cizí jazyky, protože pokud dokáží sledovat například videa v angličtině, tak se k nim dostanou cenné informace, které se někdy v češtině ani nedozví. Na druhou stranu je zapotřebí říci, že i česká krypto komunita na YouTube se neustále rozrůstá, takže počet videí v češtině každým dnem stoupá. Tvůrci videí často informují komunitu i o tom, čemu se při investování vyhnout a kde se vyplatí opatrnost. Každopádně ne každý, kdo natáčí videa, je zároveň i důvěryhodný. Investoři by si proto měli vždy své “edukátory” a “guru” pečlivě prověřit.

Discord

Discord je platforma, kde se sdružují lidé se stejnými zájmy. Platforma kromě předávání informací také umožňuje budování vztahů napříč komunitami a zajištění dlouhodobých kontaktů. Krypto komunity na Discordu mají od desítek až po tisíce členů, takže vyhledat komunitu kryptoměny, o kterou má investor zrovna zájem, je poměrně jednoduché. Dále už stačí jenom sdílet s ostatními členy na discordu své tipy, rady nebo hledat odpovědi na své nezodpovězené otázky.

Telegram

Popularitě Telegramu nahrály změny v zásadách ochrany osobních údajů. Telegram funguje podobně jako WhatsApp – chatovací platforma pro jednotlivce i skupiny, kde lze sdílet informace i soubory. Nicméně Telegram shromažďuje méně uživatelských dat, přičemž si uživatel může skrýt své telefonní číslo, či si vybrat náhodné uživatelské jméno, což umožňuje zachování větší anonymity. Telegramové komunity věnující se jednotlivým kryptoměnám se rozrůstají, proto i tuto síť je možné v dnešní době brát jako možný zdroj cenných informací.

NAVŠTIVTE NÁŠ DISCORDOVÝ SERVER S PRAVIDELNÝM ZPRAVODAJSTVÍM A ANALÝZAMI

Podle čeho hodnotíme nejznámější kryptoměny?

Při hledání nejznámější kryptoměny by se měl investor vždy zaměřit především na komunitní podporu, užitek a historický vývoj dané kryptoměny. Jen tak je možné se vyhnout možným podvodným projektům, které mají za úkol z důvěřivých investorů pouze vylákat jejich finanční prostředky. Zvolená kryptoměna by také měla investora něčím zaujmout, mít přesah a potenciál do budoucna.

Velká komunita

V současné době by se dalo říci, že kryptoměna bez oddané komunity už nemá velkou šanci na úspěch. Komunita je totiž nedílnou součástí úspěchu každé kryptoměny, protože ji dokáže neskutečně hnát kupředu a zajistit obrovský úspěch. Pokud je daná komunita stabilní, oddaná a angažovaná, tak má daný kryptoměnový projekt velkou šanci na úspěch. V minulých týdnech jsem byli například svědky toho, jak silná komunita některých meme coinů dokázala danou kryptoměnu doslova vystřelit na vrchol, a tím zajistit včasným investorům obrovské zisky.

Pomoc najít nejznámější kryptoměny může investorům i krypto komunita
Zdroj: tokenminds.co

Vyplývající užitek nové kryptoměny nebo zábava ze spekulací

Jedním z opomíjených kritérií při hledání nejznámější kryptoměny je vyplývající užitek kryptoměny, tj. zda plní účel, pro který byla vytvořena. Mnoho investorů se totiž stále zajímá o to, zda preferovaný krypto projekt nabízí konkrétní řešení na reálný problém. Nyní už většina kryptoměnových projektů vytváří kryptoměnu i s určitou přidanou hodnotou, která jí dává větší hodnotu, než je tomu u kryptoměn, které vznikly jen jako spekulativní aktivum.

Na druhou stranu je dobré říci, že i kryptoměny, jejichž hodnota je založena pouze na spekulacích, mají pro investory určité kouzlo, což je velmi dobře vidět třeba na meme coinech, protože jejich hodnota se zpravidla odvíjí od obchodního potenciálu a všeobecné zábavy. Zároveň jsou to přesně tyto dva aspekty, které dávají meme coinům obrovský potenciál k explozi.

Související hype s kryptoměnou, třeba velké nákupy u předprodejních kryptoměn

Aby mohla být kryptoměna úspěšná, tak musí mít na samém začátku připravenou velmi dobře propracovanou marketingovou kampaň. Především díky skvělému marketingu si dokáže kryptoměnový projekt zajistit popularitu a vyniknout mezi tisíci dalších kryptoměn. Rozšíření povědomí o daném kryptoměnovém projektu a kryptoměně mezi odborníky a krypto nadšence až následně k široké veřejnosti prostřednictvím spolupráce s médii, totiž projektu zaručí nárůst komunity, bezplatné šíření informací o projektu, a tím pádem i zvýšený zájem o nákup nativního tokenu například v předprodeji.

Hype křivka u nejznámější krypotměny na světě - bitcoinu
Zdroj: discover.luno.com

Mnoho krypto projektů, které pořádají předprodej své kryptoměny, si navíc pro včasné investory přichystalo i nespočet výhod a bonusů, které mají zajistit, aby si investor koupil větší množství dané kryptoměny. Jestliže se týmu projektu podaří udělat opravdu zajímavou marketingovou kampaň, může se to velmi odrazit na budoucí hodnotě dané kryptoměny. Skvělým příkladem je například meme coin DogWifHat, který díky promyšlenému marketingu získal obrovskou komunita, jež ho poté doslova vystřelila na vrchol. Ovšem ještě zajímavější je sledovat hype okolo nejznámější kryptoměny na světě, bitcoinu. Jelikož tuto kryptoměnu už zná opravdu každý, tak se o ní mluví napříč spektrem velmi často. To pak má za následek, že investovat do bitcoinu začnou i drobní investoři nebo široká veřejnost, kterou onen hype zcela pohltí, a tím pádem začnou hnát cenu ještě výš.

Nejznámější kryptoměny zblízka

Nyní si představíme nejznámější kryptoměny, které by měl každý investor znát, a to pěkně do detailu. Dozvíte se například, kde lze tyto kryptoměny koupit, jaký je jejich potenciál pro investory a nebo jaký mají za sebou příběh. Nutno ovšem říci, že řada nejznámějších a nejslibnějších kryptoměn může být dílem aktuálně probíhajících trendů. Především v těch internetových se odráží zájem veřejnosti téměř okamžitě a to, jak nejznámější kryptoměny a jejich potenciál správně rozpoznat, mohou proto bez problémů zvládnout i úplní začátečníci.

Pepe Unchained – projekt kombinující přitažlivost meme coinů s možnostmi technologie blockchain

Pepe Unchained (PEPU) je nový kryptoměnový projekt, který si získává srdce fanoušků kryptoměn spojením virality meme coinů s moderními blockchainovými technologiemi. Hlavním cílem je vytvořit aktivní komunitu kolem zábavného projektu, který zároveň poskytuje skutečnou užitečnost a funkčnost. Tým stojící za projektem vytvořil proprietární síť Pepe Unchained Layer 2 na druhé vrstvě blockchainu Ethereum, aby dosáhl výrazně rychlejších a levnějších transakcí ve srovnání s hlavní sítí. Podle vyjádření vývojářů bude mít kapacitu zpracovat až 100krát více transakcí za sekundu, což z Pepe Unchained činí efektivní alternativu pro komplexní decentralizované aplikace.

Pepe Unchained patří mezi nejznámější kryptoměny současnosti

Jedním z cílů Pepe Unchained je budování důvěryhodnosti značky mezi uživateli. Jeho smart kontrakt je tedy plně auditován a v plánu je spuštění vlastního block exploreru. Vývojáři projektu na webu jasně nastínil své plány na vytvoření celého ekosystému, který uživatelům přinese několik výhod. Jednou z nich bude snadný přechod mezi Pepe Unchained layer 2 a Ethereum, což uživatelům umožní využívat výhody obou sítí podle svých preferencí. Tyto inovace dělají z Pepe Unchained zajímavou alternativu k současným sítím. Tím, že bude poskytovat rychlejší a levnější transakce, řeší jeden z klíčových problémů, kterým čelí mnoho blockchainů L1 jako Ethereum.

Kromě inovací a vysokého výkonu nabízí Pepe Unchained také atraktivní možnost stakování tokenů PEPU. Prostřednictvím pozoruhodných odměn již v počátečních fázích projekt usiluje o přilákání co nejvíce časných investorů a účastníků do svého ekosystému. V době psaní platforma poskytuje roční procentní výnos (APY) přes 4 000 %, takže investoři mohou významně rozšířit své své držby během několika dní. Je však nutné poznamenat, že tento výnos se bude snižovat, jakmile se do projektu zapojí více stakerů.

tokenomika Pepe Unchained, který patří mezi nejznámější kryptoměny současnosti

Celková nabídka činí 8 miliard tokenů PEPU, které jsou strategicky rozděleny s důrazem na podporu udržitelného růstu projektu. Po 20 % je určeno na probíhající předprodejní kampaň a marketingové aktivity, aby tým zajistil robustní propagační akce a získal počáteční zájem investorů. Na likviditu, financování vývoje projektu a inventář sítě Pepe Unchained Layer 2 si projekt vyhradil 30 %. Tyto alokace podpoří snadné obchodování a základní operace sítě. Zbylých 30 % půjde na odměny za staking, čímž projekt zdůrazňuje svůj závazek podporovat dlouhodobé držení PEPU. Pepe Unchained není jen meme coin, ale je to také celý blockchainový systém, což z něj činí zajímavou investiční příležitost.

fa shield check img 2Výhody:

 • Meme coin spuštěný ve vlastní síti na druhé vrstvě Etherea
 • 100krát rychlejší transakce ve srovnání s Ethereem
 • Nízké poplatky
 • Staking s vysokými výnosy
 • Vlastní block explorer zajišťující transparentnost

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Chybí informace o tvůrcích projektu

KOUPIT PEPE UNCHAINED

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

WienerAI – meme coin kombinující největší trendy současnosti

WienerAI je nejnovějším a zároveň i jedním z nejslibnějších meme coinů se psí tematikou současnosti. Tento meme coin totiž kombinuje psí meme coiny s umělou inteligenci a zábavným tématem klobásky, což z něj může udělat další virální senzaci. Vzhledem k tomu, jak se podobnému meme coinu s umělou inteligencí a psí tématikou, Scotty AI, dařilo poté, co skončil jeho předprodej a token byl uveden na burzy, mohl by token WienerAI nabídnout podobné nebo ještě daleko lepší výnosy včasným investorům.

Předprodej nejznámější kryptoměny inspirované psí tematikou WienerAI

Díky velkému zájmu investorů získal projekt WienerAI v předprodeji během několika dní více než 300 000 USD. Tokeny WAI si nyní můžete koupit v předprodeji pomocí ETH, USDT, BNB nebo debetní karty. Jakmile tokeny WAI nakoupíte, tak můžete využít i možnost stakingu, který v ranných fázích předprodeje nabízí APY přes 1 900 %. Nutné je ovšem zmínit i fakt, že čím více se bude tokenů stakovat, tím se bude výše APY postupně snižovat, proto je dobré se zapojit co nejdříve. Pozor, při koupi tokenů WAI prostřednictvím BNB nevzniká nárok na odměny za staking.

Roadmapa nejznámější kryptoměny se psí tematikou WienerAI

Podle whitepaperu WienerAI bude k dispozici celkem 69 miliard tokenů, přičemž 30 % je přiděleno do předprodeje, 20 % na odměny za staking a 20 % na odměny pro komunitu. To znamená, že 70 % z celkové pevné nabídky je věnováno komunitě. Projekt WienerAI můžete rovněž sledovat i na sociální síti X nebo se připojit k WienerAI na Telegramu, kde najdete nejnovější aktualizace.

WienerAI se chce prosadit mezi nejznámější kryptoměny s originálními funkcemi, které obchodníkům s kryptoměnami pomohou na jejich cestě

fa shield check img 2Výhody:

 • Nový meme coin, který spojuje inovativní AI s technologii blockchainu
 • Všichni investoři, kteří se zúčastní předprodeje získají velké odměny za staking
 • 10 % celkové zásoby tokenů je alokováno pro komunitní odměny
 • Projekt si klade za cíl zefektivnit obchodování s kryptoměnami

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Velmi spekulativní kryptoměna

KOUPIT WIENERAI

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

PlayDoge – meme coin s vlastní Play-to-Earn hrou

PlayDoge je nová mobilní hra typu Play-to-Earn (P2E) kombinující legendární Tamagotchi s populárním meme Doge. Pro ty, kteří si už nepamatují éru Tamagotchi, tak se jedná o velmi populární dětskou hru, která vyžadovala, aby se hráči starali o svého virtuálního mazlíčka. Že se jednalo o senzaci 90.let, svědčí i fakt, že od svého uvedení na trh v roce 1996 se prodalo na 91 milionů kusů Tamagotchi.

Kryptoměna PlayDoge se již nyní řadí mezi nejznámější kryptoměny díky kombinaci meme Doge s fenoménem Tamagotchi

Podobně tomu je i nyní ve vylepšené verzi Tamagotchi, respektive u mobilní hry PlayDoge, kde se rovněž hráči musejí starat o svého virtuálního domácího mazlíčka (avatara), přičemž každý mazlíček je lehce inspirován psím plemenem Shiba Inu. Hráči se musí pravidelně starat a kontrolovat svého virtuálního mazlíčka, aby se ujistili, že je o něj dobře postaráno a nic mu nechybí. Některé z požadovaných úkolů zahrnují například krmení, výcvik nebo zajištění dostatečného spánku.

Herní funkce projektu PlayDoge, jehož token PLAY se řadí mezi nejznámější kryptoměny

Stejně jako původní Tamagotchi i virtuální mazlíček roste, ovšem pouze za předpokladu, že je o něj dobře postaráno. Pokud ne, mazlíček zemře, hra skončí a hráči musí začít od začátku. Na rozdíl od Tamagotchi jsou v PlayDoge hráči motivováni k tomu, aby pomohli svému virtuálnímu mazlíčkovi růst prostřednictvím tokenizovaných odměn.

Odměny jsou vypláceny přímo do peněženky hráče v podobě tokenů PLAY, což je nativní token celého ekosystému PlayDoge a zároveň i primární herní měna. Dalším aspektem PlayDoge jsou jeho arkádové hry. Nejen, že jsou zábavné, ale hráči mohou získat další tokeny PLAY. Samozřejmostí je v dnešní době i možnost stakingu, která přináší držitelům tokenů PLAY možnost zajištění si atraktivního pasivního příjmu. Mobilní hra PlayDoge, která je stále ve fázi vývoje, bude spuštěna jako aplikace pro Android a iOS po skončení předprodeje.

Předprodej PlayDoge je rozdělen do několika fází s tím, že v každé další fázi se cena tokenu PLAY automaticky zvyšuje. Čím dříve se tak investor do předprodeje zapojí, tím vyšší může později generovat zisk. Aktuální cena tokenu PLAY v předprodeji činí 0,005 USD. Investoři si tyto tokeny mohou koupit prostřednictvím tokenů ETH, BNB nebo USDT.

fa shield check img 2Výhody:

 • Možnost stakingu už během předprodeje
 • Exkluzivní výhody a bonusy
 • Kryptoměna s vlastní mobilní hrou typu Play-to-Earn
 • Atraktivní pasivní příjem
 • Funguje na blockchainu BNB Smart Chain
 • Silně prokomunitní tokenomika

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Mobilní hra bude spuštěna až po konci předprodeje
 • Spekulativní kryptoměna

KOUPIT PLAYDOGE

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Shiba Shootout – Projekt, který nabídne P2E, loterii Lucky Lasso, Cactus Staking a další funkce

Shiba Shootout (SHIBASHOOT) není jen další zábavný token bez užitečnosti v záplavě meme coinů. Jde o projekt, který je inspirován atmosférou Divokého západu, přičemž je obohacen o řadu zajímavých funkcí. Vzhledem k tomu, že na trhu je jen málo projektů, které kombinují mechaniku Play-to-earn s atraktivním stakingovým mechanismem, loterií, spořícím mechanismem a charitativním aspektem, má SHIBASHOOT zaděláno na úspěch. Tento projekt kolem sebe formuje silnou komunitu, protože podporuje soutěživost a kreativitu, to vše v unikátním kovbojském stylu.

shiba shootout patří mezi nejznámější kryptoměny v předprodeji

V rámci posílení interaktivity ekosystému Shiba Shootout a tým pracuje na P2E hře, která by měla být zanedlouho uvedena. Tato hra nabídne vzrušující bitvy s vysokou úrovní rozlišení, umožní hráčům účastnit se soubojů v režimech PvE nebo PvP a za svoje úspěchy získávat tokeny Shiba Shootout. Výše je zmíněn také stakingový mechanismus. V současnosti platforma nabízí poměrně vysoký roční procentní výnos (APY) přes 2000 %. Je však důležité zmínit, že tento výnos se bude v průběhu času snižovat s přibývajícím počtem stakovaných tokenů.

Co nabízí shiba shootout, který patří mezi nejznámější kryptoměny v předprodeji

Zde však možnosti platformy nekončí. Tvůrci Shiba Shootout se rozhodli získat uživatele tím, že nabídli hned několik dalších způsobů, jak získat tokeny. Mohou se rozhodnout pro účast v jedné z loterií Lucky Lasso, kde je část výtěžku určena na charitativní účely, získat tokeny za pozvání přátel, účastnit se hlasování o budoucím vývoji projektu nebo využít spořícího programu Savings Saddlebags, který umožňuje automaticky alokovat část tokenů SHIBASHOOT do vyhrazené peněženky. Peněženka uzamkne tokeny podobně jako při stakingu, což poskytne další příležitost k rozšíření držeb. Potenciální investory jistě potěší, že smart kontrakt projektu bezchybně prošel auditem SolidProof, což dále zvyšuje jeho důvěryhodnost.

shiba shootout tokenomika

Celková nabídka Shiba Shootout činí 2 200 000 000 tokenů. Z toho je celých 35 % k dispozici v probíhajícím předprodeji, 20 % je určeno na odměny za staking, 10 % na vývoj projektu, 10 % na likviditu, 20 % půjde na marketingové aktivity a zbylých 5 % tvoří komunitní odměny v rámci ROOTIN’ TOOTIN’ SHOOTER FUND. Na oficiálním webu projektu naleznete také podrobnou roadmapu. V první fázi se tým zaměřuje na spuštění a zalistování tokenu na CoinGecko a Coinmarketcap. Dalším krokem bude uvedení na přední CEX a v prozatím závěrečné fázi budou zavedeny dalších nástroje, merch a vzdělávací materiály. Pokud vás projekt zaujal, nezapoměňte si před vlastní investicí přečíst whitepaper.

fa shield check img 2Výhody:

 • Vývoj projektu je určován komunitou
 • Unikátní westernové téma
 • Spořící program a Cactus staking
 • Mnoho způsobů, jak generovat odměny
 • Nadcházející P2E hra

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Pro investory s tolerancí vůči riziku

KOUPIT SHIBA SHOOTOUT

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Base Dawgz – Multichainový meme coin s psí tématikou běžící na rozšiřujícím se blockchainu Base

Base Dawgz (DAWGZ) je zbrusu nový kryptoměnový projekt, který odráží dobrodružného ducha base jumpingu a jeho cílem je zajistit si své místo v sektoru meme coinů. Výběr psího base jumpera není v žádném případě náhodný. Stejně jako base jumper i Base Dawgz spoléhá na maximální svobodu tím, že uživatelům umožňuje používat kryptoměnu na 5 předních blockchainech. Zatímco ostatní meme coiny jsou použitelné pouze na jednom řetězci, tokeny DAWGZ lze použít na Base, Ethereum, Solana, Avalanche a BNB Smart Chain díky technologiím Wormhole a Portal Bridge.

basedawgz spadá mezi nejznámější kryptoměny v rámci ICO

Base představuje hlavní blockchain a je dobrou volbou pro projekt kvůli současnému humbuku kolem Base meme coinů. S tímto konceptem by tým Base Dawgz rád oslovil celou řadu různých nadšenců a vybudoval tak aktivní komunitu za účelem dlouhodobého úspěchu kryptoměny. Aby se zajistilo, že Base Dawgz se dostane do povědomí co nejrychleji, spustil tým takzvaný systém odměn share-2-earn. Držitelé tokenů dostávají odměny, když vytvářejí obsah týkající se projektu a sdílejí jej na sociálních sítích.

Každý sdílený obsah bude získávat body pro tvůrce. Jakmile předprodej skončí, tvůrci budou moci tyto body vyměnit za tokeny DAWGZ. Slibný začátek předprodeje DAWGZ ukazuje, že koncept nového Base meme coinu by mohl fungovat. Předprodej je rozdělen do několika kol, přičemž cena se každých 5 dní zvyšuje o 5 %. Na důvěryhodnosti přidává skutečnost, že smart kontrakt projektu byl auditován platformou SolidProof, přičemž nebyly zjištěny žádné zranitelnosti.

Base Dawgz

Dalším lákadlem je program doporučení. Každý předprodejní nákup uskutečněný prostřednictvím odkazu bude generovat 10% provizi. Tato provize jde osobě, která doporučení provedla. Tímto způsobem mohou investoři efektivně rozšiřovat své držby. Ještě se podíváme na tokenomiku. Vývojářský tým Base Dawgz vyčlenil 20 % z celkové nabídky tokenů na předprodej, 20 % na odměny za staking a 20 % na likviditu. Dalších 15 % bude přiděleno na marketing, 15 % na komunitní odměny a 10 % na budoucí zalistování na burzách.

fa shield check img 2Výhody:

 • Base meme coin
 • Staking
 • Program doporučení
 • Systém odměn Share-to-Earn
 • Token běží na pěti předních blockchainech

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Meme coin bez případů použití

KOUPIT BASE DAWGZ

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Mega Dice Token – inovativní GameFi token na blockchainu Solana

Mega Dice Token je prvním GameFi tokenem na blockchainu Solana, který je zároveň i nativním tokenem mezi hráči poměrně známé platformy Mega Dice, jež spojuje vzrušení z online kasin s inovacemi kryptoměn za pomoci pokročilých technologií. Platforma nabízí svým hráčům přes 4 500 nejrůznějších her od automatů po prémiové live kasino, díky čemuž si zde přijde na své opravdu každý.

Předprodej projektu Mega Dice, jehož kryptoměna DICE se řadí mezi nejznámější kryptoměny GameFi na blockchainu Solana.

Součástí platformy je rovněž i obrovská sázková kancelář, která zahrnuje více než 60 nejpopulárnějších sportů a sázejícím nabízí ty nejlepší kurzy na trhy. Tím však výčet služeb Mega Dice nekončí. Platforma se také například rozhodla, že se nespokojí “pouze” s tradičním hraním a sázením, a tak do své nabídky zařadila i krypto futures trading, kde mohou uživatelé získat atraktivní odměny v podobě nativního tokenu platformy DICE, a to při obchodování s pákou až 1000x.

Přehled funkcí platformy Mega Dice, jejíž kryptoměna Mega Dice Token patří mezi nejznámější kryptoměny GameFi na blockchainu Solana.

Začlenění kryptoměn, zejména nativního tokenu DICE, do platformy, tak zcela transformuje konvenční prostředí kasino odměn. Srdcem ekosystému je již zmíněný token DICE, který poskytuje hráčům naprosto bezkonkurenční odměny a výhody. Zároveň jde i o první GameFi token fungující na blockchainu Solana, což mu dodává jistý punc jedinečnosti. Tomu odpovídá i pečlivě navržená a promyšlená tokenomika, která má hlavně podpořit užitečnost tokenu, posílit zapojení samotných hráčů, zaručit dlouhodobou životaschopnost projektu a samozřejmě i podpořit růst platformy do budoucna.

Tokenomika projektu Mega Dice, jehož kryptoměna DICE patří mezi nejznámější kryptoměny v oblasti online kasin.

Celková pevná nabídka činí 420 milionů tokenů DICE, z nichž více jak polovina je rozdělena mezi komunitu a investory, protože 35 % půjde do předprodeje, 15 % na airdrop pro hráče a 10 % na staking odměny. Investoři a hráči, kteří by se chtěli zapojit do projektu a koupit si token DICE za zvýhodněnou cenu, mají nyní jedinečnou šanci. Předprodej byl totiž nedávno spuštěn, což přináší včasným investorům výhodu nejnižší ceny v rámci předprodeje. Tokeny DICE lze koupit po připojení své kryptoměnové peněženky k předprodeji za kryptoměny SOL, ETH, USDT nebo BNB.

fa shield check img 2Výhody:

 • Potenciál pro cenovou stabilitu a odměny
 • Flexibilní odměny za staking s vysokým výnosem
 • Odměny na denní bázi a prioritní přístup pro brzké investory
 • Nízká nabídka tokenů
 • Atraktivní airdrop

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Velmi spekulativní kryptoměna

KOUPIT MEGA DICE TOKEN

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

99Bitcoins – nejznámější BRC-20 token k investici

99Bitcoins je populární vzdělávací platforma, která si dala za cíl vzdělávat širokou veřejnost o kryptoměnách a blockchainu. Projekt se už nějakou dobu těší velkému zájmu krypto nadšenců, kteří dokázali vytvořit obrovskou pomáhající si komunitu čítající v současné době přes 2,7 milionů lidí. Jen YouTube kanál 99Bitcoins odebírá přes 700 tisíc lidí a do online kurzů se registrovalo už více jak 2 miliony lidí. Jedinečnost této komunity ovšem tkví především v její snaze navzájem si pomáhat a vzdělávat co nejvíce lidí, kteří o to projeví zájem.

Předprodej nejznámější kryptoměny typu BRC-20 99Bitcoins, která vám zpřístupní kryptoměny zdarma skrze učení

Se zvyšujícím se počtem zájemců se projekt rozhodl o další upgrade, a to v podobě uvedení svého tokenu 99BTC na trh. Tento token je součástí ekosystému, ve kterém hraje důležitou roli vzdělávací platforma typu Learn-to-Earn, která bude odměňovat studenty za každé dokončení vzdělávacího obsahu na webu 99Bitcoins. Studenti se tak mohou těšit na nejrůznější testy, interaktivní kurzy, kvízy nebo výukové programy. Hlavní myšlenkou tohoto projektu tak je, aby bylo učení o kryptoměnách pro studenty vždy zábavné a odměňovalo je za jejich rozšiřování znalostí o kryptoměnovém světě.

Přehled možností vzdělávání u nejznámější kryptoměny BRC-20 99Bitcoins

Celková pevná nabídka činí 99 miliard 99BTC tokenů, přičemž tokenomika byla navržena tak, aby pomohla ekosystému platformy “Learn-to-Earn” růst. Jen do předprodeje bylo dáno 15 % tokenů (14,85 miliardy) a  dalších 14 % tokenů (13,86 miliardy) na staking odměny. Co se týče samotného předprodeje, tak ten se od začátku těší velkému zájmu investorů. Během jediného dne od svého oficiálního spuštění se totiž vybralo více než 120 tisíc dolarů. Včasní investoři si mohou během probíhající předprodejní fáze koupit 99BTC tokeny za pouhých 0,001 USD.

fa shield check img 2Výhody:

 • Dlouhodobě fungující vzdělávací platforma pro bitcoin a kryptoměny
 • Inovativní Learn 2 Earn mechanismus, díky kterému můžete vydělávat krypto
 • Odměny za staking
 • Vzdělávací kurzy pro investory a obchodníky do kryptoměn
 • Velký airdrop pro včasné investory

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Spekulativní kryptoměna

KOUPIT 99BITCOINS

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Sponge V2 – meme coin, který navazuje na svého předchůdce s novou verzí

Nová vylepšená verze tokenu Sponge V1 je na světě. Sponge V2 je nástupcem populárního meme coinu Sponge, který si připsal velké úspěchy v květnu 2023. Stejně jako u předchozí verze je i tento token založený na kreslené postavičce SpongeBob Squarepants. Ovšem s druhou verzí této edice si již nyní tým projektu připisuje určité zásluhy.

SPONGE dokonce překonal svým cenovým růstem i populární meme coiny jako dogecoin a bonk. Když byl Sponge Token v roce 2023 uveden na trh, získal si horlivé příznivce z řad investorů a obdivovatelů známého kresleného seriálu.

Sponge V2 navazuje na úspěchy starší verze Sponge V1 s cílem zařadit se mezi nejznámější kryptoměny současnosti

Na svém vrcholu v květnu loňského roku činila tržní hodnota SPONGE přes 100 milionů dolarů. V roce 2024 mnozí očekávají, že se SPONGEV2 vyrovná svému předchůdci, nebo jej dokonce překoná. Sponge V2 s sebou přináší významné výhody a využitelnost, o které se první verzi tokenu ani nesnilo. Token Sponge V2 totiž nabídne staking a také play-2-earn hru, což přiláká další nadšence a také hráče.

SPONGEV2 bude zároveň využívat novou distribuční strategii nazvanou Stake-to-Bridge. Investoři musí nejprve koupit a stakovat první tokeny SPONGE (V1), místo toho, aby si tokeny zakoupili prostřednictvím klasického předprodeje. Investoři, kteří již vlastní tokeny Sponge V1 mohou ihned začít stakovat prostřednictvím webové stránky. Ti, kteří ještě tokeny V1 nevlastní, si je mohou koupit prostřednictvím widgetu na stránce a poté je začít stakovat. Stakováním se držitelům dostane odměn prostřednictvím tokenů Sponge V2.

Token Sponge V2 navazuje na úspěch své předchozí verze Sponge V1, díky čemuž se aktuálně řadí mezi nejznámější kryptoměny

Na platformě je na konci května 2024 stakováno již více než 9,99 mld. tokenů SPONGE, přičemž výše odměny činí 162 %. Je tedy dost pravděpodobné, že si Sponge V2 připíše stejné úspěchy jako první verze. Aby vám nic neuniklo, doporučujeme sledovat sociální sítě pro všechny novinky nebo soutěže. Nezapomeňte si přečíst také whitepaper, abyste věděli, do čeho přesně investujete.

fa shield check img 2Výhody:

 • Starý a zároveň nový token Sponge
 • Velká fanouškovská základna
 • Odměny za staking
 • Velké odměny pro včasné investory
 • Zalistováno na velkých krypto burzách

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Spekulativní meme coin

NAVŠTÍVIT SPONGE V2

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

eTukTuk – zbrusu nový projekt, který se zabývá produkcí a výrobou elektrických vozidel

Další kryptoměnu a projekt, který bychom vám rádi představili, nese název eTukTuk. Tato společnost využívá blockchain v rámci svého vývoje elektrických vozidel TukTuk, které jsou hojně využívány v asijských zemích, jako je například Indie nebo Srí Lanka. V těchto regionech jsou tuk tuky, které jsou stále v drtivé většině poháněné benzínem, nejčastějším typem vozidla, které řidiči a obyvatelé využívají k přepravě nebo jako služby taxi.

Společnost eTukTuk tak přichází s řešením implementace elektrických tuk tuků do výše uvedených zemí, čímž má přispět k zachování tamního životního prostředí, usnadnit řidičům přepravu a především poté snížit náklady, které si v případě benzínových TukTuků mohou vyšplhat na vysoké částky. Zároveň mezi elektrickými vozidly nalezneme snížení nákladů na samotnou údržbu.

Ekosystém projektu eTukTuk, jehož nativní token TUK patří mezi nejznámější kryptoměny v rámci krypto předprodejů

Díky tomu, že bude výroba směřována přímo do zemích, ve kterých se následně budou tato elektrická vozidla také prodávat – tzv. lokálně, společnost přinese do těchto lokalit nová pracovní místa ve výrobních halách a distribučních centrech. Společně s tím budou samotná vozidla pro řidiče cenově dostupnější, než v případě, kdy by byla importována z jiných zemí.

Roadmapa projektu eTukTuk, jehož kryptoměna TUK se řadí mezi nejznámější kryptoměny

Součástí celého ekosystému však nebudou pouze samotná elektrická vozidla, avšak společnost se zaměřuje také na rozvoj a výstavbu svých vlastních dobíjecích stanic. Díky nim tak budou moci řidiči snadno nabíjet své eTukTuky. Prvotní spuštění je plánováno na ostrově Srí Lanka již v tomto roce.

Jako nativní měna v celém ekosystému budou používány tokeny $TUK, které si již v současné době můžete nakoupit v právě probíhajícím předprodeji. Do něho lze vstoupit na webových stránkách eTukTuk a pomocí kryptoměny BNB nebo USDT si tokeny nakoupit. Jakmile předprodej skončí, tokeny se uživatelům uvolní do jejich připojených peněženek.

Jako velmi důležitou funkci je také nutné označit Buy and Stake. Díky ní budete moci své nakoupené tokeny v předprodeji okamžitě stakovat, což vám zajistí pravidelný přísun nových tokenů v podobě odměn za staking. Tyto odměny společně s vašimi nakoupenými tokeny v předprodeji se vám následně do peněženky připíšou společně. V současné době se odhaduje roční výnos (APY) ze stakingu na cca 350 %. Pokud by vás tento projekt zaujal, neváhejte navštívit jeho webové stránky a do předprodeje vstoupit.

fa shield check img 2Výhody:

 • Rychlé a efektivní transakce
 • Vlastní ekosystém s užitečným produktem
 • Ekosystém běžící na smart kontraktech
 • Zaměření se na trh, kde to má smysl
 • Kombinace elektromobility s blockchainem

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Zatím je vše ve fázi plánu

KOUPIT ETUKTUK

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Bitcoin – zaručeně jedna z nejznámějších kryptoměn s dlouhou historií

I když jste ve světě kryptoměn úplnými nováčky, o bitcoinu (BTC) jste už nepochybně slyšeli. Koneckonců základní myšlenky, kterými se řídí odvětví kryptoměn, položila právě tato první kryptoměna, která dosáhla věčného věhlasu. Právě bitcoin nepochybně patří mezi nejznámější kryptoměny.

Satoshi Nakamoto oficiálně představil bitcoin v roce 2009. Cílem bitcoinu bylo vytvoření peer-to-peer digitální měny nezávislé na zprostředkovatelích a externích finančních institucích. Na základě tržní kapitalizace zůstává bitcoin vedoucí kryptoměnou i v roce 2024 a zdá se, že si svou pozici bude držet i nadále.

Měsíční cenový graf nejznámější kryptoměny na světě, tj. bitcoinu.
Měsíční cenový graf BTC/USDT. Zdroj: binance.com

Co však bitcoin řadí mezi nejlepší a nejznámější kryptoměny? Začněme tím, že bitcoin je poměrně likvidní. Díky tomu můžete rychle otevírat a zavírat pozice, protože na trhu najdete vždy nějaké obchodníky, kteří budou připraveni vaše pozice odkoupit. Je jedno, jestli jsou dvě hodiny odpoledne nebo dvě hodiny ráno. Kromě toho může být extrémní volatilita bitcoinu výhodou i nevýhodou. Ačkoli je volatilita v podstatě nezbytnou součástí krátkodobých obchodů s kryptoměnami, volatilita bitcoinu může v daném okamžiku vést jak k výrazným ziskům, tak ke ztrátám. Proto buďte vždy opatrní a řiďte se pravidlem – investujte pouze to, co si můžete dovolit ztratit.

KOUPIT BITCOIN

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Ethereum – druhá největší kryptoměna, která se řadí oprávněně mezi nejznámější kryptoměny

Druhou nejznámější kryptoměnou na světě je kryptoměna ethereum (ETH), které je podle mnoha krypto nadšenců jednou z nejlepších kryptoměn, do kterých se vyplatí investovat. Ethereum je totiž vhodné jak pro dlouhodobé, tak krátkodobé investice.

Ethereum bylo oficiálně představeno v roce 2015 a od té doby je nativní kryptoměnou stejnojmenného blockchainu Ethereum. Tento blockchain je zároveň jedním z nejvyužívanějších, jelikož umožňuje vytvářet decentralizované aplikace (dApps), provádět smart kontrakty a vytvářet a vyměňovat nezaměnitelné tokeny (NFT). Blockchain Ethereum je v současné době domovem i stovek dalších kryptoměn, které využívají standard ERC-20. Rovněž stojí i za zmínku, že od června 2023 je ethereum hned po bitcoinu druhou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace.

Mezi nejznámější kryptoměny bezesporu patří i ethereum
Měsíční cenový graf ETH/USDT. Zdroj: binance.com

Vzhledem k širokému rozšíření etherea se jedná o velmi likvidní kryptoměnu. Princip je vlastně stejný jako u bitcoinu. Jinými slovy, u likvidní kryptoměny se vždy najde někdo, s kým ji bude možné obchodovat. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete kryptoměnu prodat, nebo koupit. Při krátkodobém obchodování je rozhodující mít možnost rychle otvírat nové pozice a zároveň z nich podle potřeby také vystupovat. Při dlouhodobém obchodování vám jsou pozice celkem jedno, v tomto případě bude rozhodovat cena nákupu daného aktiva.

Kromě toho stojí za zmínku událost s názvem tzv. „merge”, ke které došlo v roce 2022. Jednalo se o zásadní upgrade, který změnil konsensuální mechanismus etherea z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). Hlavní rozdíl mezi PoW a PoS spočívá v tom, že proces Proof-of-Stake odděluje proces konsensu od výpočetně náročných výpočtů, a proto je podstatně energeticky úspornější než PoW.

KOUPIT BITCOIN

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Dogecoin – meme coin, který byl inspirován plemenem shiba inu a proslavil ho Elon Musk

Mezi nejznámější kryptoměny se rozhodně řadí i kryptoměna dogecoin (DOGE). Dogecoin představuje nejikoničtější a nejznámější meme coin všech dob, který je založen na meme „Doge” zobrazující psí plemeno shiba inu. Samotný mem přitom není klíčovým důvodem jeho popularity – tím hlavním důvodem je Elon Musk, který mu vdechl druhý život.

Hlavní příčinou šílenství kolem dogecoinu byl tweet Elona Muska z počátku roku 2021, který obsahoval Lvího krále a mem DOGE. Muskovo nadšení pro DOGE tehdy způsobilo dramatický nárůst jeho ceny, a to o více než 10 000 %.

Navíc i přes rychlý pokles hodnoty dogecoinu zůstala tato kryptoměna dodnes velmi populární. Počáteční nadšení samozřejmě trochu opadlo, ale stále je tento meme coin velmi volatilní vůči dalším zprávám o kryptoměnách a příspěvkům na sociálních sítích, zejména v souvislosti s (občasnými) tweety Elona Muska.

Dogecoin patří mezi nejznámější kryptoměny v oblasti meme coinů
Měsíční cenový graf DOGE/USDT. Zdroj: binance.com

Dogecoin je ideální volbou spíše pro krátkodobé obchodování. Jedná se o velmi likvidní kryptoměnu, a to zejména kvůli jeho vysokému objemu obchodů. Pokud hodláte investovat větší částky, mějte na paměti, že dogecoin je velmi volatilní a nebezpečná investice, která do značné míry závisí na štěstí, protože ji pohání především vzrušení a spekulace.

KOUPIT DOGECOIN

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Solana – kryptoměna fungující na svém vlastním blockchainu

Mezi nejznámější kryptoměny rozhodně patří i kryptoměna solana, která po velkém kolapsu chytla druhý dech a svým oddaným investorům, tak zajistila nemalé zisky. Aktuálně se zdá, že se solana z toho nejhoršího již vzpamatovala a s napětím už vyhlíží lepší zítřky. Solana je nativním tokenem blockchainu Solana, jehož popularita strmě stoupá každým dnem. Blockchain Solana velmi těží z boomu okolo meme coinů, z nichž si valná většina vybrala pro své fungování právě tento blockchain. V posledních měsících tak blockchain Solana poměrně dost šlape na paty nejvyužívanějšímu blockchainu Ethereu, z čehož samozřejmě dost těží i samotná kryptoměna solana.

Solana patří mezi nejznámější kryptoměny na světě
Měsíční cenový graf SOL/USDT. Zdroj: binance.com

S cílem vybrat peníze na vytvoření nové kryptoměnové sítě založili Anatolij Jakovenko a Raj Gokal v roce 2017 nadaci Solana Foundation. O tři roky později, v březnu 2020, byla kryptoměna solana oficiálně představena poté, co se během ICO podařilo vybrat 1,76 milionu dolarů. V dubnu byla solana uvedena na hlavních burzách kryptoměn s počáteční cenou 0,98 USD za token. O několik měsíců později dosáhla svého historického minima 0,51 USD, což bylo pro mnohé velké zklamání. Poté začala cena SOL stoupat a v listopadu 2021 dosáhla vrcholu na úrovni 260 USD, což se shodovalo s vrcholem ceny bitcoinu na úrovni 68 000 USD. V porovnání se zalistovací cenou se tak jednalo o nárůst o 26 430 %.

Zajímavost: Pokud byste v roce 2020 investovali do solany 10 000 USD při ceně 0,98 USD za token, tak by se vaše investice v roce 2021, kdy dosáhla SOL svého ATH, zhodnotila na 2 548 000 USD.

K pochopení přetrvávajícího kouzla solany stačí, když si uvědomíme, že se jedná o nejvýznamnějšího konkurenta Etherea. Ethereum a Solana jsou dva příklady blockchainových sítí první vrstvy (Layer 1). V praxi to znamená, že slouží jako základní kameny všeho, co se v blockchainovém ekosystému vyskytuje, včetně decentralizovaných financí (DeFi) a nezaměnitelných tokenů (NFT). I z tohoto důvodu je hodnota těchto dvou kryptoměn tak vysoká a uvažuje se o nich jako o kryptoměnách s využitelností.

KOUPIT SOLANA

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Cardano – populární token pojmenovaný po hraběnce

Kryptoměna Cardano (ADA) je decentralizovaný blockchain mechanismu Proof-of-Stake, který byl navržen tak, aby byl daleko efektivnější než blockchainy spoléhající na mechanismus Proof-of-Work. Podobně jako tomu je i u Etherea využívá mechanismus konsenzu Proof-of-Stake Cardana kryptoměnu a rovněž jí odměňuje za práci vykonanou při kontrole a rozšiřování historických záznamů blockchainu.

Na seznamu pro nejznámější kryptoměny nemůže chybět ani cardano
Měsíční cenový graf ADA/USDT. Zdroj: binance.com

Blockchain Cardano by se měl do budoucna vyvinout v systém pro decentralizované aplikace (dApps) s několika případy použití řízenými stakery. Tokenem blockchainu je token ADA, jehož jméno odkazuje na Augustu Adu Kingovou, hraběnku z Lovelace, anglickou aristokratku, která je považována za první počítačovou programátorku na světě. Stejně jako výše uvedené kryptoměny lze i kryptoměnu cardano koupit na valné většině kryptoměnových burz. Kryptoměna cardano je aktuálně desátou nejhodnotnější kryptoměnou na světě s tržní kapitalizací přesahující 16 miliard dolarů.

KOUPIT Cardano

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

XRP – token, který se hojně využívá k převodu finančních prostředků

Kryptoměna XRP je mezi krypto nadšenci stále velmi oblíbená a mnozí na ni dokonce nedají dopustit. Ovšem zdá se, že prozatím jsou nejlepší dny XRP nejspíš už za námi. Od dosažení svého nejvyššího vrcholu na začátku roku 2021 se XRP mohutně snaží znovu překonat hranici 1 dolaru, pod kterou spadla začátkem roku 2022, avšak zatím neúspěšně. Otázkou tak zůstává, zda má XRP vůbec ještě potenciál na to, aby dosáhl podobných hodnot jako naposledy v roce 2021.

XRP je další kryptoměnou, kterou lze zařadit mezi nejznámější kryptoměny
Měsíční cenový graf XRP/USDT. Zdroj: binance.com

XRP je nejen kryptoměna ale také i nativní token open-source XRP Ledger, který založili David Schwartz, Jed McCaleb a Arthur Britto v roce 2012. Zajímavostí například je, že tato kryptoměna je nákladově efektivnější, má mnohem rychlejší zpracování transakcí a je i méně energeticky náročnější než bitcoin. Kryptoměna byla už předem vytěžena a její celková zásoba činní 100 miliard tokenů.

Zajímavost: Stále velmi často je společnost Ripple spojována s vlastnictvím XRP a XRP Ledger. Ovšem Ripple nevlastní blockchain ani kryptoměnu, ale pouze přispívá provozováním šesti jedinečných uzlů v síti XRPL.

V historii kryptoměny byla jedním z hlavních zdrojů potíží americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC). SEC totiž v prosinci 2020 podala stížnost na XRP s tím, že není registrována jako cenné aktivum. Dokonce ani po třech a půl letech to stále nevypadá, že by se soudní spor chýlil ke konci.

KOUPIT XRP

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Závěrem: Které nejznámější kryptoměny mají největší potenciál?

Vybrat si ty nejlepší a nejznámější kryptoměny k investici může být pro mnohé investory v dnešní době poměrně složité. Každým dnem se totiž na trhu objevují nové kryptoměnové projekty snažící se upoutat investorovu pozornost a následně i jej přesvědčit, aby do projektu investoval svůj kapitál. Bohužel ne všechny krypto projekty a kryptoměny mají šanci na úspěch, natož aby dlouhodobě prosperovali a investorovi přinesli zhodnocení investice. Proto je obzvlášť důležité, aby si investor před každou svou investicí především do nových kryptoměn, provedl svůj vlastní důkladný průzkum a až poté do kryptoměny investoval. Naštěstí dnes již existuje spousta možností, jak zjistit, do které kryptoměny se vyplatí investovat a naopak do které nikoliv.

V tomto průvodci jsme si shrnuli všechny důležité informace ohledně výběru nejznámější kryptoměny k investici spolu s faktory, na které je dobré se zaměřit, místa, kde lze hledat informace a nebo podle čeho tyto kryptoměny vlastně hodnotit. Na závěr jsme vám pak blíže představili několik těch nejznámějších kryptoměn, o nichž má solidní povědomí krypto scéna a řada komunit, a současně představují zajímavou investiční příležitost jak pro začínající, tak i zkušené investory.

Výhodou široké škály dostupných kryptoměn na trhu je také možnost mezi nimi vybírat dle vlastních preferencí – podle toho, zda chcete svou investicí motivovat pozitivní společenskou změnu, prohloubit své analytické vlastnosti nebo se zkrátka bavit. Mezi nejznámější kryptoměny tak dnes spadají projekty s akcentem na ekologii i udržitelnost, příležitosti pro milovníky her, sportu nebo zábavního průmyslu. Mezi tyto kryptoměny patří například PlayDoge, Pepe Unchained, Shiba Shootout, WienerAI, Base Dwagz, Mega Dice Token, 99Bitcoins, nebo eTukTuk.

KOUPIT NEJZNÁMĚJŠÍ KRYPTOMĚNU

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

FAQ (Často kladené otázky)

Jak poznám nejznámější kryptoměny?

Kde lze najít informace ohledně nejznámější kryptoměny?

Jak se mohu připojit ke komunitě nejznámější kryptoměny?

Podle čeho hodnotit nejznámější kryptoměny?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.