Friday, June 21, 2024

Kde a Jak Koupit akcie Lucid Motors v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Se vzestupným trendem v oblasti elektromobility se nových výrobců dopravních prostředků se zaměřením na elektrické automobily vyrojilo jako hub po dešti. Akcie Lucid Motors jsou, vedle Tesly nebo čínských Xpeng a NIO, další expozici vůči tomuto trendu.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.
V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší akcie Lucid Motors společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi akcie Lucid Motors

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení akcie Lucid Motors v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit akcie Lucid Motors? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Příběh společnosti Lucid Motors se začal psát teprve v roce 2007 s původním záměrem vyrábět baterie a pohonné jednotky pro elektromobily jiných výrobců. Přeorientování byznys modelu přišlo o devět let později, podnik oznámil, že bude vyvíjet a vyrábět luxusní elektrické automobily. V roce 2019 přišla finanční injekce od saudského investičního fondu ve výši 1 miliardy dolarů.

Kde a Jak Koupit akcie Airbus v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

K dnešnímu dni již automobilka doručila několik tisíc aut a plánuje expanzi do Číny. Tržní kapitalizace společnosti Lucid Motors dosahuje 34 miliard dolarů a patří ji 2. příčka na seznamu výrobců elektromobilů.

Kdo za firmou stojí?

Jedním z klíčových lidí, kteří ve společnosti Lucid Motors pracují, je Peter Rawlinson, který působí jako generální ředitel a rovněž zastává pozici technologického ředitele (CTO). Klíčový je z toho důvodu, že má více než 30 let zkušeností z automobilového průmyslu, přičemž působil jako viceprezident pro konstrukci vozidel v konkurenční Tesle a byl hlavním inženýrem Modelu S.

Kde a Jak Koupit akcie Airbus v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Jak už jsme zmínili výše, saudský investiční fond poskytl společnosti finanční prostředky za podíl ve firmě, který v době psaní článku činí 60,9 %. To v podstatě znamená, že má rozsáhlý vliv, ne-li přímo kontrolu nad budoucností společnosti.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, společnost Lucid Motors neodměňuje své akcionáře v podobě dividend. Finanční stránka firmy by v podstatě ani vyplácení finančních prostředků nedovolila, neboť Lucid Motors prozatím nevykazuje zisk. Pokud se podíváme na největší výrobce elektromobilů optikou tržní kapitalizace, dividendové tituly ani mezi nimi nenajdeme. I v elektromobilitě jsme teprve na začátku a firmy budou mít tendenci přebytečný kapitál investovat.

TIP: Pokud čtenáře zajímají společnosti s dlouhodobou a rostoucí dividendou, měl by se podívat na firmy jako Philip Morris nebo Coca Cola.

Oblast působení

Lucid Motors navrhuje, konstruuje a vyrábí elektromobily, pohonné jednotky a bateriové systémy ve vlastní režii s využitím vlastního vybavení a továrny (Arizona – 34 000 vozidel za rok). Oproti ostatním výrobcům se v očích spotřebitelů spotřebitelů pozicuje jako výrobce luxusních elektromobilů. Jejich první model s názvem Lucid Air je elektrický sedan, který v základní výbavě stojí 90 000 dolarů. Ta nejpokročilejší výbava zákazníka vyjde na 160 000 dolarů.

Kde a Jak Koupit akcie Airbus v České republice 2022?
Výdrž baterie ve srovnání s ostatními značkami

Společnost očekává diverzifikaci portfolia vozidel a zvýšení výrobní kapacity prostřednictvím lokalizace výroby v jiných zeměpisných oblastech včetně Číny. Vozidla jsou prodávány díky maloobchodní prodejní sítě a prodeje online. Ke konci roku 2021 v Severní Americe bylo na dvacet maloobchodních poboček a servisních středisek.

Tržní příležitost

S modelem Lucid Air se společnost zaměřuje na zákazníky vyšší třídy, kteří touží po elektromobilech se špičkovou estetikou a doprovodným luxusním zážitkem. K roku 2021 měl podnik více než 22 500 rezervací a objednávek na vozy, jež teprve budou dodány a odrážejí potenciální objem objednávek vyšší než 2,2 miliardy dolarů.

Kde a Jak Koupit akcie Airbus v České republice 2022?
Positioning značky

V rámci projektu Gravity společnost vyvíjí další elektromobil pod značkou Lucid Motors, který se ovšem bude snažit prorazit trh s vozidly typu SUV. Prodeje vozidel na elektrický pohon podporuje i samotná americká vláda nabízející daňovou úlevu ve výši až 7 500 dolarů. Další zemí poskytující benefity vlastníkům elektromobilů je Norsko, jež odpouští různé mýtné a silniční daně a také osvobozuje nákup bateriových elektromobilů od 25 % daně z přidané hodnoty.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie Lucid Motors a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie Lucid Motors v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím akcie Lucid Motors?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak akcie Lucid Motors nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

  • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?
Postup registrace
  • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

  • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

  • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Lucid Motors”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit akcie Airbus v České republice 2022?
Postup nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete akcie Lucid Motors nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Závěr

Společnost Lucid Motors je výrobcem luxusních elektromobilů zaměřených na příjmově nadstandardně ohodnocené spotřebitele. Ačkoliv prozatím nevykazuje zisk, dokázala získat na 30 000 objednávek a doručit první modely Lucid Air. Managementu podniku se investoři pravděpodobně obávat nemusí, neboť jsou to z větší části minulí zaměstnanci Tesly s rozsáhlými zkušenostmi. Důležité bude rovněž sledovat to, zda se podniku podaří expandovat do Číny.

Jsou akcie Lucid Motors správnou volbou?

Kde lze koupit akcie Lucid Motors?

Jaká je cena akcie Lucid Motors?

Získám díky akcii Lucid Motors dividendy?

Kolik stojí vlastnění akcie Lucid Motors na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.