Thursday, June 13, 2024

Nejlepší Investiční Aplikace v ČR pro rok 2024

Investiční aplikace zpříjemní život tím, že většina investorů nebude muset celý den sedět u počítače a sledovat trh s dluhopisy, komoditami a akciemi. S nejlepší mobilní obchodní aplikací však můžete začít investovat na cestách. Aplikace pro investování v České republice jsou navrženy tak, aby vám pomohly spravovat peníze na cestách a umožnily vám okamžitě nakupovat a prodávat aktiva odkudkoli na světě.

Existuje obrovské množství aplikací, které můžete používat ve svém chytrém telefonu nebo tabletu. Většina velkých brokerských společností nabízí své vlastní aplikace. Z tohoto množství aplikací jsme vybrali pět nejlepších investičních aplikací v ČR, které podle našeho názoru stojí za bližší seznámení.

Seznam nejlepších investičních aplikací

Tady je rychlý přehled těch nejlepších investiční aplikací od prostředníků pro Českou republiku v roce 2022. Chcete začít investovat? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Libertex – zaměřte se na obchodování s pomocí CFD a zkuste to s malou částkou
  3. Robomarkets – pokud chcete obchodní účet v českých korunách, je tento broker jasná volba
  4. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Klíčové body pro nejlepší investiční aplikace v ČR

Pokud hledáte nejlepší investiční aplikaci, možná jste ve světě investování nováčkem. To znamená, že budete chtít snadno použitelnou platformu, která vám umožní také se vzdělat. Ale protože investování je především o dlouhodobé konzistentnosti, možná spoříte do budoucna a chcete investovat několik desítek let, nejspíš potřebujete také aplikaci, se kterou můžete růst.

Proto byste i jako začátečníci měli v ideálním případě hledat platformu, která nabízí robustní výzkumné nástroje, širokou škálu typů účtů a nízké poplatky, abyste neměli pocit, že musíte měnit poskytovatele, až se stanete pokročilejším uživatelem. A samozřejmě budete vybírat investiční aplikaci, se kterou se vám bude dobře pracovat.

TIP: Zajímá Vás, jak investovat skrze ETF? Podívejte se na tento článek.

Jak vybrat nejlepší investiční aplikace v ČR?

Investiční aplikace umožňují každému bez ohledu na prostředky nebo úroveň dovedností začít snadno investovat. Aplikace vám pomůže založit investiční účet a nabídne finanční poradenství na základě vašeho životního stylu a příjmů. Aplikace s demo účtem vám pomohou se zorientovat a investování vyzkoušet.

Díky tomu, že aplikace nahrazují lidské poradce algoritmem, mají mnohem nižší režijní náklady a mohou si dovolit udržovat své poplatky výrazně nižší. Některé aplikace dokonce nabízejí obchodování zdarma. Vyberte si takovou aplikaci, která nabízí co nejnižší poplatky.

Získejte přístup ke svým finančním informacím, provádějte úpravy nebo nakupujte a prodávejte kdekoli, kde se můžete připojit k internetu. Nemusíte čekat na začátek pracovního dne. Aplikace pro vás pracuje nepřetržitě.

Jak vybrat tu nejvhodnější obchodní aplikace pro vás?

A přestože v konečném důsledku chcete dobrou zkušenost s aplikací, otevřením účtu v investiční aplikaci se také nevyhnutelně upíšete mnohem více. Proto je důležité zvážit širší společnost, která provozuje investiční aplikaci, kterou si stáhnete.

Který broker nabízí nejlepší investiční aplikace?

Abyste mohli začít uvažovat o investiční aplikace, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké produkty nabízejí. Abychom vám pomohli s výběrem, zúžili jsme seznam na pět nejlepších brokerů poskytující investování v České republice.

1. Capital.com

Tento celosvětový broker založený roku 2016 má kanceláře v Anglii, Kypru, Austrálii a Bělorusku, kdy v každé z těchto lokalit je autorizován těmito úřady- FCA, CySEC, ASIC a NBRB. Capital.com nabízí kromě webové verze taky tu mobilní. Aplikace burzy se snadno používá, má moderní design, nabízí dvoufaktorové zabezpečení a možnost nastavení upozornění na předem definované události přímo ve vašem mobilním telefonu. Oproti webovému rozhraní by na Vás mohl zapůsobit fakt, že mobilní aplikace podporuje český jazyk.

Nejlepší Investiční Aplikace v ČR pro rok 2022

Mimo oddělení akciových CFD můžete také obchodovat s měnami, indexy, kryptoměnami a komoditami. Na Capital.com však nebudete moci investovat do akcií v tradičním slova smyslu. Platforma vám nicméně umožňuje obchodovat s pákovým efektem a také vybírat z nákupních a prodejních pozic. Bez ohledu na to, jakou třídu aktiv chcete obchodovat, Capital.com je broker s nulovou provizí.

Mobilní aplikace pro obchodování

Kromě své nativní webové obchodní platformy, Capital.com nabízí také investiční aplikaci, která může sloužit i pro obchodování. Aplikace Capital.com, kterou je možné stáhnout na zařízení se systémem Android i iOS, byla plně optimalizována pro menší obrazovky. To znamená, že budete mít přístup k většině funkcí, které se nacházejí v hlavní verzi pro webové rozhraní, aniž by vám někdo bránil.

ZAČNI HNED

Můžete bez problému zadávat příkazy k nákupu a prodeji, provádět technickou analýzu, kontrolovat stav svého portfolia v reálném čase nebo vkládat a vybírat finanční prostředky. Pokud jde o zpětnou vazbu uživatelů, je téměř stoprocentně pozitivní z celkových 5 000 recenzí.

Výše poplatků

Tento makléř se svojí aplikací pro obchodování nabízí nízké poplatky za obchodování CFD a k tomu je možné obchodovat s akciemi zcela bez komisí, alespoň pro zákazníky pod FCA a CySEC, což se týká nás v České republice. Poplatky u Capital.com nejsou vysoké, ba naopak jsou jedny z nejnižších na trhu s finančními aktivy. Neúčtuje si žádný poplatek za nečinnost ani při vkladu či výběru prostředků. Celý souhrn naleznete zde.

Vklady a výběry

Pokud jde o financování vašeho účtu, Capital.com má jeden z nejnižších minimálních limitů pro vklad na pouhých 600 korun. To je ideální, pokud s online obchodováním začínáte a chcete obchodovat s menšími částkami. Nezapomeňte, že jako retailový klient v České republice můžete obchodovat s pákovým efektem až 1:30, takže vklad 600 korun by umožnil maximální velikost obchodu o 12 000 Kč.

Capital.com vám umožňuje vkládat a vybírat finanční prostředky pomocí spoustu platebních metod včetně debetních a kreditních karet nebo bankovního převodu.

2. Libertex

Tento broker patří mezi matadory, protože jeho historie sahá až do roku 1997, kdy byl projekt spuštěn. Jedná se o obchodní platformu zaměřenou na CFD produkty. Prostředník poskytuje své služby více než 2,2 milionům klientů. Na rozdíl od svých protějšků si zvolil cestu se specializovat na pouhých 250 obchodovatelných aktiv. Nabídka CFD produktů zahrnuje akcie, ETF, forex a komodity.

Pozor! Mějte na paměti, že tento broker poskytuje pouze CFD a tudíž se na aktiva nevztahuje například tříletý časový test u akcií.
Při každém finančním trhu na Libertexu lze obchodovat s využitím pákového efektu. Ten je omezen na 1:30, pokud sídlíte v České republice a patříte mezi maloobchodníky. To znamená, že zůstatek na účtu ve výši 3 000 Kč by se rovnal síle 180 000 Kč v obchodním kapitálu.

Celý trh v kapse

Stejně jako většina nejlépe hodnocených CFD brokerů působících v tomto odvětví, nabízí Libertex plnohodnotnou mobilní aplikaci pro obchodování s akciemi. Tato investiční aplikace je k dispozici na zařízeních se systémem Android i iOS – to zajišťuje, že můžete obchodovat s pomocí CFD na svém mobilu.

Nejlepší Investiční Aplikace v ČR pro rok 2022
K aplikaci Libertex se dostanete přes její webovou stránku. Poté budete přesměrováni do příslušného obchodu Google Play nebo Apple Store k dokončení stahování. Měli bychom také poznamenat, že ke svému účtu Libertex můžete přistupovat na cestách prostřednictvím aplikace MT4. Vše, co musíte udělat, je nainstalovat aplikaci pro obchodování MT4 a přihlásit se pomocí přihlašovacích údajů do systému.

Nebojte se poplatků

Stejně jako všechny aplikace pro obchodování dostupné českým klientům souvisí s CFD produkty tzv. swapové poplatky, jedná se o poplatek, který zaplatíte za každý den, kdy necháte svou pozici otevřenou. Je to proto, že CFD jsou finanční produkty využívající páku, a proto – přitahují zájem. Dobrou zprávou je, že Libertex umožňuje vkládat finanční prostředky bez placení jakýchkoli poplatků.

Zákaznická podpora

Libertex nabízí řadu podpůrných kanálů. Nejjednodušší způsob, jak mluvit s poradcem v reálném čase, je prostřednictvím funkce živého chatu. K dispozici je také číslo Whatsapp či odkaz na Facebook Messenger, který je Vám plně k dispozici. Pokud chcete mluvit s členem týmu Libertex po telefonu, můžete mu zavolat. Sekce nápovědy a podpory také nabízí poměrně obsáhlou sekci FAQ, kde můžete najít odpověď na svůj dotaz, aniž byste museli kontaktovat Libertex.

3. Robomarkets

Tento broker patří k těm mladším, jelikož byl založen v roce 2012. Sídlo má na Kypru, čímž spadá pod regulaci EU a tím pádem na něj dohlíží kyperský CySEC. Robomarkets nabízí obchodování akcií a CFD. Kromě cenných papírů můžete tedy nakoupit i indexy, komodity a ETF.

Nejlepší Investiční Aplikace v ČR pro rok 2022Jak můžete vidět výše na obrázku, broker nemá problém s českým jazykem a dokonce ani českou korunou. Zejména začátečníky by mohl oslovit zákaznickou podporou na chatu i telefonu v češtině. Výhodu představuje zejména obchodní účet vedený v korunách a vklad lze provádět jako bankovní převod na český účet, což je rovněž veliká výhoda.

CHCI ZAČÍT

Funguje i v telefonu

Mobilní aplikace pro obchodování je dostupná pro uživatele se zařízením iOS i Android. Je velice přehledně, efektivně a přívětivě řešena. Nabízí nejen sledování vývoje cen různých aktiv, ale také zobrazování pokročilých grafů či výběr z více než 35 indikátorů. Pomocí řešení v telefonu lze obchodovat na více jak 14 000 instrumentů.

A co poplatky?

Broker si samozřejmě za poskytování služeb účtuje poplatky, v čemž z části spočívá byznys model těchto prostředníků. U robomarkets zaplatíte obvykle 5 Kč za obchod, což je celkem nízký poplatek. Lehkou nevýhodou můžeme vidět u poplatků za neaktivitu. Bonusem je vklad i výběr zdarma.

4. XTB

Tento broker se může pyšnit velkou základnou české a slovenské komunity. Pokud jste již v minulosti hledali levný způsob jak obchodovat forex, akcie a komodity v České republice, pravděpodobně jste narazili na XTB Online Trading. XTB neustále nabízí obchodníkům nižší než průměrné spready a vysokou páku pro obchodování forexu a CFD. Má také vlastní pokročilou obchodní platformu a širokou škálu nástrojů, které vám pomohou dělat lepší obchodní rozhodnutí.

Nejlepší Investiční Aplikace v ČR pro rok 2022

Vznik prostředníka se konal na přelomu milénia, roku 2002. Disponuje licencí České i Slovenské národní banky. Jelikož se jedná o společnost, která je kótovaná na burze, má povinnost zveřejňovat své finanční výkazy. Poskytuje zákaznickou podporu v češtině, čímž pravděpodobně zabodovala u českých uživatelů.

JDU DO TOHO

Investiční aplikace jako samozřejmost

Řešení pro telefony je v aplikaci pro obchodování velice vhodně a elegantně řešeno, což ústí v schopnost provádět téměř všechny operace stejně pohodlně jako při webovém rozhraní. Problém se naskytuje až při snaze o provedení technické analýzy, která v závislosti na mobilním zařízení není tak snadno proveditelná. Aplikace je stejně jako xStation 5 v češtině.

TIP: Společnost XTB se snaží u investorů a obchodníků rozšířit jejich znalosti za pomocí e-booků či pořádaných akcí. Doporučujeme si založit účet a využít poskytnuté materiály nebo se zúčastnit další přednášky.

Poplatky

Bohužel, platforma si účtuje poplatek za vklad platební kartou, který se liší podle měny. Standardně je zpoplatněn 0,8 procenty. Výhodou je bankovní převod, který je zdarma. Při držení pozice přes noc je účtován tzv. swap, který se liší u každého instrumentu a jejich výši XTB každý týden posílá svým klientům mailem.

Závěr

Po přezkoumání desítek známých aplikací pro obchodování jsme zjistili, že nejlepší investiční aplikace je eToro. Je to proto, že nabízí stejné uživatelsky přívětivé rozhraní podobně jako ve webové platformě. Navíc podporuje češtinu. Velkým bonusem je také druhá aplikace, kterou lze využít jako peněženku na úschovu kryptoměn. 

Potřebuji finančního poradce?

Jsou investiční aplikace bezpečné?

Kolik peněz potřebuji investovat?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.