Friday, June 14, 2024

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Pilulka akcie jsou mezi českými investory populární, neboť se jedná o českou firmu a téměř každý den produkty společnosti používáme.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší Pilulka akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi Pilulka akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení Pilulka akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit Pilulka akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Společnost Pilulka dosahuje tržní kapitalizace ve výši 3,5 miliardy korun, což je na českou firmu opravdu dost. Zatímco firma byla založena v roce 2013 až o sedm let později vstoupila na START burzu cenných papírů v Praze společně s burzou RM-systém. Tato skutečnost z ní dělá 1. českou veřejně obchodovanou společnost v rámci e-commerce (označení pro byznys prováděný na internetu a dalších elektronických prostředků).

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?
Pilulka akcie – cenový vývoj

Výše na grafu můžeme vidět cenový vývoj Pilulka akcie od vstoupení na burzu. Momentální ocenění oproti ceně při IPO je téměř trojnásobné, neboť se firmě dařilo, což si ukážeme níže. Zajímavostí je, že jen během prvního dne došlo k zobchodovanému objemu dosahující 30 milionové výše se společností Pilulka.

Kdo za firmou stojí?

Společnost založili dva bratři – Martin a Petr Kasa, kteří do dnešní doby působí v představenstvu společnosti. Martin Kasa měl v sobě podnikatelského ducha již od mládí a spoluzaložil například e-shop kasa.cz, přičemž rovněž působí v Asociaci pro elektronickou komerci jako předseda představenstva.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?
Dosažené milníky firmy Pilulka

Výše na obrázku můžete vidět, jak se společnost Pilulka postupně rozvíjela až ke vstoupení na burzu v roce 2020.

Vyplácí Pilulka dividendy?

Díky vlastnění Pilulka akcie bohužel dividendy nezískáte, ale potěšení pro akcionáře může být v tom, že zisky jsou dále investovány do expanze na jiné trhy nebo rozšíření pole působnosti.

TIP: Pokud se poohlížíte po české firmě vyplácející stabilně dividendy, mohl by Vás zajímat ČEZ.

Oblast působení

V prezentaci pro investory se Pilulka popisuje jako technologická společnost zaměřená na zdravotnický segment a zdravotnické služby, maloobchodní prodejce více značek a franšízový řetězec lékáren. Kromě toho všeho je známá svým zaměřením na e-commerce s možností rozvozu. V tomto ohledu byla první, která rozvinula službu “same day delivery”, což prakticky znamená doručení objednávky v den objednání.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?
Rozdělení tržeb

Dle segmentace tržeb z roku 2020 můžeme vidět, že Pilulka působí ve třech zemích. Nicméně v plánu je expanze na trhy v Německu, Rakousku a Maďarsku. Projevuje se také zaměření na e-commerce, neboť 71 % ze všech tržeb v roce 2020 plynulo z online objednávek.

Růstová společnost

Pádným argumentem nevyplácení dividend je investice do růstu, protože ten se firmě opravdu daří. Během tří let se tržby společnosti bez franšíz téměř zdvojnásobily. Firma se navíc chce rozvíjet a ve spolupráci s StartupYard oznámili spuštění Pilulka Lab, kde si za cíl vytyčili akcelerovat startupy v oblasti digitalizace zdravotnictví. První takovou akvizicí je projekt Carebot pomáhající lékařům při rentgenových nálezech.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?
Růst tržeb

Mezi katalyzátory růstu by tak mohl ještě patřit dvojciferný růst on-line lékárenského trhu na jádrových trzích nebo uvolnění regulace prodeje léků na předpis online. Další příležitost pak plyne z rychlejšího než očekávaného růstu na perspektivním trhu v Rumunsku a opakování pandemických vln podporujících rychlejší růst online prodejů.

Jak vydělám?

Již jste si koupili Pilulka akcie a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus Pilulka akcie v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím Pilulka akcie?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak Pilulka akcie nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

  • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?
Postup registrace
  • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

  • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

  • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Pilulka”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?
Proces nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete Pilulka akcie nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

 

Závěr

Pilulka je relativně mladá společnost s perspektivním výhledem a možností dalšího růstu. Jak jsme zmiňovali výše v článku, katalyzátorů růstu je spoustu, ale nejvíce by se měli investoři poohlížet po expanzi firmy na zahraniční trhy. Naopak hrozbou může být vstup konkurence na e-commerce lékárenský trh Rohlíkem, Alzou nebo dalšími rozvážkovými společnostmi.

Jsou akcie Pilulky správnou volbou?

Kde lze koupit Pilulka akcie?

Jaká je cena akcie Pilulky?

Získám díky akciím Pilulky dividendy?

Kolik stojí vlastnění akcie Pilulka na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.