Tuesday, September 26, 2023

Kde a Jak Koupit Ballard Power akcie v České republice 2023?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Ballard Power akcie jsou cenné papíry společnosti, která se zabývá palivovými články, tudíž vedle Plug Power, je tu další veřejně obchodovaná společnost zabývající se vodíkem.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší Ballard Power akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi Ballard Power akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení Ballard Power akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit Ballard Power akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. eToro -obchodujte podle profesionálů s 0% poplatky na více než 700 akcií a ETF
 2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 3. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
 4. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Společnost byla založena v roce 1979 pod názvem Ballard Research, jejímž zakladatelem byl Geoffrey Ballard, který měl provádět výzkum a vývoj vysokoenergetických lithiových baterií. Od tohoto se postupně firma vzdálila a začala pracovat na vývoji palivových článků PEM (na bázi protonové výměny).

Kde a Jak Koupit Ballard Power akcie v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Od vývoje prvního zásobníku palivových článků pracujících s tlakovým vzduchem se společnost dostala až k automobilům poháněných palivovými články, které v roce 2020 ujely na miliony kilometrů. V době psaní článku dosahuje firma tržní kapitalizace ve výši 2,2 miliardy dolarů.

Kdo za firmou stojí?

Randy MacEwen působí jako generální ředitel a člen představenstva společnosti Ballard Power od roku 2014. K budování kariéry mu dopomohlo získání dvou bakalářských titulů z umění a práv na amerických univerzitách. Ačkoliv zpočátku profesního života se věnoval fúzím a akvizicím (M&A), poté se rozhodl přestoupit do energeticky zaměřené společnosti a strávil v tomto oboru již 20 let.

Kde a Jak Koupit Ballard Power akcie v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Pokud se na akcionářskou strukturu podíváme hlouběji, zjistíme, že 25 největších akcionářů dohromady kontroluje méně než polovinu akcií společnosti, což signalizuje rozptýlení akcií a neexistenci žádného dominantního akcionáře. Největší podíl patří individuálním investorům.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, společnost Ballard Power neodměňuje své akcionáře v podobě dividend. Pokud se podíváme níže na hospodářské výsledky, vidíme, že firma nevykazuje zisk, proto by bylo nemožné vyplácet akcionáře pravidelnou dividendou. Pokud čtenáře zajímají dividendové tituly, doporučujeme shlédnout firmy jako Shell nebo Coca Cola.

Kde a Jak Koupit Ballard Power akcie v České republice 2022?
Hospodářské výsledky

Oblast působení

Ve finančních výkazech společnost uvádí jediný segment – výrobky a služby spjaté s palivovými články. Byznys spočívá v prodeji a servisu výrobků, které společnost dělí následovně – těžký pohon (zahrnující autobusové, nákladní, železniční a námořní použití), manipulaci s materiálem a stacionární výrobu energie, poskytování technologických řešení, včetně inženýrských služeb, transferu technologií a licencování a prodeje rozsáhlého portfolia duševního vlastnictví a základních znalostí pro různé použití palivových článků.

Kde a Jak Koupit Ballard Power akcie v České republice 2022?
Zdroj tržeb

Graf výše znázorňuje procentuální podíl prodejů subjektům, ve kterých drží podnik podíl a ostatních ve kterých podíl nedrží. Ballard Power totiž zainvestoval do dvou firem v Číně – Guangdong Synergy Ballard Hydrogen Power a Weichai Ballard Hy-Energy Technologies, kde drží 10% a 49% podíl na základním kapitálu. Zatímco v roce 2020 byla více než polovina prodejů realizována vlastním subjektům, v roce 2021 už to bylo méně, což je dobrý signál, ale tento trend prodejů bude podstatné sledovat i v následujících letech.

“Těžká” doprava

Ballard Power dodává moduly palivových článků pro systémy veřejné dopravy, včetně autobusů a lehkých kolejových vozidel, a pro komerční nákladní vozidla. Elektrická vozidla s palivovými články spoléhají na centralizované tankovací sklady, které zjednodušují požadavky na vodíkovou infrastrukturu a jsou obvykle dotovány vládou.

Kde a Jak Koupit Ballard Power akcie v České republice 2022?
Total Addressable Market (velikost potenciálního trhu)

Ke květnu 2022 palivové články společnosti Ballard Power pohánějí 1 400 autobusů, 2 200 nákladních vozidel, 23 vlaků a 8 plavidel. Poptávka po dopravních prostředcích na bázi palivových článků s nulovými emisemi je v mnoha jurisdikcích vyvolána požadavkem na snižování emisí a dalších škodlivých látek, což by do budoucna mohlo firmě výrazně pomoct. Ostatně, na velikost potenciálního trhu se podívejte sami výše.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie Ballard Power a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie Ballard Power roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím Ballard Power akcie?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak Ballard Power akcie nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě eToro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

 • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě eToro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné. Můžete také zvážit registraci pomocí Facebookového nebo Google účtu.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?
Fáze registrace
 • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?

Kliknete proto na políčko “Ověřit”, zobrazené výše. Kromě dokumentů poskytnete jméno, pohlaví, bydliště a datum narození, které se musí shodovat s údaji uvedenými na průkazu totožnosti. Následuje kratší dotazník o zkušenostech s investováním a výši investovaných prostředků, společně s dotazem které aktiva plánujete obchodovat. Tyto úkony má prostředník nařízené od regulátora.

Po vyplnění profilu můžete nyní uložit prostředky až do výše 2 000 EUR. Pro investování bez omezení, rychlého výběru prostředků a získání odznaku symbolizující ověřený účet Vás čekají další kroky. Mezi ně patří pouze poskytnutí osobních dokumentů typu občanského průkazu či pasu a účtu za energie, výpis z bankovního účtu nebo pracovního povolení. Tento verifikační proces trvá obvykle několik dní.

PŘEJÍT NA ETORO

 • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky bez omezení.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?Jak můžete vidět výše, výběr metod je opravdu pestrý. Nejlepší metoda převodu peněz bude záležet na každém jedinci, obecně se ale doporučuje bankovní převod nebo vklad pomocí kreditní/debetní karty.

 • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Ballard Power”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit Ballard Power akcie v České republice 2022?
Proces nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Zvolíte si částku, za kterou chcete akcie Ballard Power nakoupit a stisknete tlačítko  “Zadat pokyn”. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Kde je nejlepší koupit Ballard Power akcie?

Abyste mohli začít uvažovat o nejlepší koupení Ballard Power akcie, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké služby nabízejí. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

1. eToro

Broker eToro je velmi využívaným prostředníkem hlavně retailovými obchodníky, kteří s oblibou využívají funkci sociálního obchodování. Své služby poskytuje již od roku 2007, nejedná se tedy o žádného nového brokera u kterého byste se měli bát o své prostředky. Možná to je ten důvod, proč tuto platformu využívají miliony lidí z více než 200 zemí světa.

Proč Investovat do ETF S&P 500 v roce 2022? 3 tipy na konkrétní ETF kopírující S&P 500Kolik zaplatím na poplatcích?

Zatímco někteří brokeři jsou poněkud neprůhlední v tom, co účtují, britská obchodní platforma eToro společně se svojí aplikací pro obchodování je podle nás velmi transparentní. Za možnost investovat do ETF nezaplatíte ani korunu na poplatcích. Místo toho broker vydělává peníze tím, že si při vkladu účtuje malý 0,5% FX poplatek. Veškeré poplatky naleznete zde.

Výhody a nevýhody:

 • Bezproblémové zaregistrování a otevření účtu
 • Sociální obchodování a funkce kopírování obchodů
 • Nízké poplatky za obchodování forexu a CFD
 • Zdarma obchodování akcií a ETF
 • Ochrana vašeho kapitálů v řádu desítek tisíc dolarů

 • Poplatek za delší neaktivitu
 • Pouze jedna měna v které můžete držet hotovost

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

Kanadská společnost Ballard Power Systems je zaměřená na poskytování produktů a služeb spojených s palivovými články. Nejedná se o nedávno založenou firmu, naopak – oblastí palivových článků se zabývá již dlouho. Po finanční stránce je podnik zdravý, neboť Ballard má k dispozici dostatek hotovosti. Nicméně tržby dlouhá léta stagnují a ziskovost je v nedohlednu, proto se jedná spíše o rizikovější investici.

Jsou Ballard Power akcie správnou volbou?

Kde lze koupit Ballard Power akcie?

Jaká je cena Ballard Power akcie?

Lze získat od Ballard Power akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění Ballard Power akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.