Sunday, July 21, 2024

Kde a Jak Koupit Akcie Lufthansa v České republice 2022?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Akcie Lufthansa v posledních letech zahájily spíše klesavý trend. Zvládnou se po krizi covid-19 zotavit a podívat se cenově opět výše?

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.
V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší akcie Lufthansa společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi akcie Lufthansa

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení akcie Lufthansa v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit akcie Lufthansa? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Lufthansa je německé letecká společnost řadící se svojí kapitalizací ve výši 10 miliard dolarů k menším aerolinkám. Historie firmy sahá až k roku 1926, přičemž založena byla s primárním cílem – letecký průmysl. V roce 1987 vstupuje na burzu jako veřejně obchodovaná společnost. Nicméně za 35 let se akcie příliš nezhodnotily a zrovna stabilní charakteristikou neoplývají, podívejte se sami níže na měsíčním grafu.

Kde a Jak Koupit Akcie Lufthansa v České republice 2022?

Kdo za firmou stojí?

V návaznosti na problémy spojené s pandemií covid-19 byla společnost nucená požádat o státní podporu, čímž stát zředil akcionáře a německá vláda obdržela solidní balík akcií. Generálním ředitelem firmy je od roku 2014 Carsten Spohr, který od roku 2011 působí v představenstvu, přičemž ve společnosti je již od roku 1994.

TIP: Přečtete si popis společnosti Tesla nebo Google.

Nyní tedy vlastní stát až 20 % společnosti, což vyústilo v dosazení dvou vlastních lidí do správní rady. S touto skutečností se nabízí otázka, jak bude chtít vláda ovlivnit směřování firmy a jak se bude snažit opět přilákat akcionáře po devastujícím covidu-19.

Kde a Jak Koupit Akcie Lufthansa v České republice 2022?
Geografická struktura akcionářů

Výše na obrázku pak můžeme vidět, geografickou strukturu akcionářů, kteří z většiny pocházejí z Německa.

Vyplácí Lufthansa dividendy?

Bohužel, investory díky vlastnění Akcie Lufthansa dividenda nečeká, firma tedy z pohledu dividend zajímá není.

TIP: Pokud se poohlížíte po české firmě vyplácející stabilně dividendy, mohl by Vás zajímat ČEZ.

Oblast působení

Byznys model letecké společnost staví na poskytnutí čtyř základních služeb – přeprava cestujících, logistika, catering a MRO. Ve velké skupině Lufthansa group operuje ještě SWISS, Austrian a Brussels Airlines, čímž si Lufthansa může dovolit nabízet velice flexibilní služby v rámci leteckých spojů. Segment logistiky zahrnuje přepravu kontejnerů leteckou nákladní dopravou, naléhavé zásilky a e-commerce. Opět na tom spolupracuje s dceřinými společnostmi včetně firmy Jettainer, Heyworld a AeroLogic.

Kde a Jak Koupit Akcie Lufthansa v České republice 2022?
Výrazný pokles v tržbách

Oblast cateringu zaštiťuje převážně LSG group, která se stará o ucelenou řadu produktů, konceptů a služeb souvisejících s palubním servisem a také pro další oblasti, jako je maloobchod a výrobci potravin. O poslední segment MRO (údržba, drobné a větší opravy) se stará společnost Lufthansa Technik. Ta slouží více než 800 zákazníkům po celém světě zaměřených na leasing, VIP letadla a provoz komerčních letadel.

Management vyhlíží silnou sezónu

Skupina Lufthansa očekává v letošním roce výrazný nárůst poptávky po letecké dopravě. V únoru si zákazníci rezervovali více letenek než kdykoli od začátku pandemie. Počet rezervací na období velikonočních a letních prázdnin téměř dosáhl úrovně roku 2019. Do některých destinací se počet rezervací dokonce ztrojnásobil (ve srovnání s rokem 2019).

Poznámka: Dalším úspěchem je pokračování ambiciózního programu transformace a restrukturalizace společnosti, což vedlo k dalšímu výraznému snížení nákladů ve skupině. Mezitím byla zavedena opatření, která sníží náklady o přibližně 2,7 miliardy eur ročně.

Jen na velikonoční prázdniny proto společnost Lufthansa nabídne více než 50 dodatečných letů, aby uspokojila všechny požadavky na rezervace. Celkově v letošním roce nabízejí letecké společnosti skupiny Lufthansa větší výběr turistických destinací než kdykoli předtím, a to více než 120 klasických prázdninových destinací. Zvláště silná poptávka je po destinacích v USA a ve Středomoří.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie Lufthansa a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie Lufthansa v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím akcie Lufthansa?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak akcie Lufthansa nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

  • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?
Postup registrace
  • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

  • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

  • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Lufthansa” , nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit Akcie Lufthansa v České republice 2022?
Proces nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete akcie Lufthansa nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

 

Závěr

Akcie Lufthansa mohou vypadat atraktivně po dlouhém sestupném trendu, ale nesmíme zapomínat, že je za touto skutečností důvod. Cena akcií začala klesat ještě před propuknutím pandemie covid-19, která společnost srazila na kolena. Momentální vývoj se bude odvíjet od obnovení cestovního ruchu. Ačkoliv je výhled managementu pozitivní, nesmíme zapomínat na další makroekonomické vlivy, jež firma neovlivní.

Jsou akcie Lufthansa správnou volbou?

Kde lze koupit akcie Lufthansa?

Jaká je cena akcie Lufthansa?

Získám díky akcii Lufthansa dividendy?

Kolik stojí vlastnění akcie Lufthansa na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.