Tuesday, May 21, 2024

Kde a Jak koupit akcie Tui v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Firem, které byly negativně ovlivněny pandemií covid-19 kvůli výrazně oslabenému cestování, bylo nespočet, ale ukázkovým příkladem jsou akcie Tui.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší akcie Tui společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi akcie Tui

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení akcie Tui v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit akcie Tui? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Skupina Tui zastřešuje dvě společnosti – Tui AG a Tui Travel. Tui AG začala vstupovat do cestovatelského průmyslu v roce 1997 několika akvizicemi významných společností působících v tomto odvětví, přičemž Tui Travel vznikla o deset let později. Tržní kapitalizace firmy Tui dosahuje téměř 5 miliard dolarů.

Kde a Jak Koupit akcie Tilray v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Výše na měsíčním grafu můžeme vidět cenový vývoj akcií.

Kdo za firmou stojí?

Z pozice CEO vede Tui Friedrich Joussen, který tuto funkci zastává již od roku 2013, přičemž je rovněž členem představenstva. Joussen nasbíral zajisté bohaté zkušenosti ve Vodafonu, kde sloužil jako generální ředitel největší společnosti celosvětové skupiny Vodafone – Vodafone Germany více než sedm let.

Díky širokému portfoliu je Tui schopna poskytnout 27 milionům zákazníků zážitek z dovolené ve 180 regionech.

Aby si čtenáři dokázali správně představit velikost skupiny Tui je dobré nastínit obsah portfolia firmy. V něm najdeme přední cestovní kanceláře, 1 600 cestovních agentur včetně hlavních online portálů, pět leteckých společností s přibližně 150 letadly, více než 400 hotelů, 16 výletních lodí a mnoho agentur ve všech hlavních prázdninových destinacích po celém světě.

Vyplácí společnost dividendy?

Společnost Tui před pandemií covid-19 odměňovala akcionáře v podobě dividend, ale posléze podstatný výpadek příjmů způsobil pozastavení vyplácení prostředků. Akcionáře Tui tak v budoucnu pravděpodobně čeká výplata dividendy, pokud se společnosti podaří vzpamatovat z pandemie.

Kde a Jak Koupit akcie Tilray v České republice 2022?
Výše dividend yieldu

Jak můžete vidět výše na grafu, Tui nabízela poměrně atraktivní dividendu v roce 2020 ve výši 0,54 liber s 10% dividend yieldem.

Oblast působení

Jak jsme již zmínili výše, Tui operuje v segmentu cestovního ruchu. Hlavní byznys – dovolené a aerolinky s trhy – jsou sdruženy do segmentů Hotels & Resorts, Cruises a TUI Musement. Segment Hotels & Resorts zahrnuje hotely ve většinovém vlastnictví TUI, společné podniky s místními partnery a podíly ve společnostech s většinovým podílem TUI. Geografickou soustředěnost hotelů můžete vidět níže na grafu.

Kde a Jak Koupit akcie Tilray v České republice 2022?
Rozmístění hotelů

Do segmentu Cruises se řadí příjmy společností TUI Cruises a Marella Cruises, přičemž flotila obou firem čítala ke konci roku 2021 na 16 lodí. Tui Cruises společně se svojí dceřinou společností dominují na německém trhu, zatímco Marella Cruises se soustředí na bristký trh. Oblast TUI Musement spočívá v poskytování služeb a produktů v prázdninových destinacích po celém světě prostřednictvím online platformy. Ta dává zákazníkům možnost přímé rezervace zájezdů, aktivit a výletů.

Pandemie covid-19

Pandemie COVID-19 měla obzvláště závažný dopad na odvětví cestovního ruchu. Cestování na mnoha trzích po celém světě bylo omezeno – letadla stála na zemi a hotely byly uzavřeny. Za prvních sedm měsíců kalendářního roku 2021 hlásí cestovní organizace pokles příjezdů zahraničních turistů o 40 % meziročně a o 80 % oproti referenčnímu období roku 2019, které nebylo ovlivněno COVID-19. Během prvního kvartálu roku 2021 spustila Tui své služby pouze ze třetiny.

Kde a Jak Koupit akcie Tilray v České republice 2022?
Pokles zahraničních turistů

Po slabém začátku roku zaznamenal cestovní ruch mírný nárůst příjezdů turistů od června do července 2021. To bylo způsobeno znovuotevřením řady destinací pro opětovné cestování, především v Evropě a Americe. Zrušení omezení cestování pro očkované cestující a pokrok který přineslo očkování COVID-19, pomohl posílit důvěru spotřebitelů a postupně obnovit bezpečnou mobilitu v Evropě a dalších částech světa.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie Tui a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie Tui v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím akcie Tui?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak akcie Tui nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

  • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?
Postup registrace
  • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

  • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

  • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Tui” (společnost zadáme bez diakritiky), nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit akcie Tilray v České republice 2022?
Postup nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete akcie Tui nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Závěr

Společnosti Tui díky pandemii covid-19 vypadly podstatné příjmy, kvůli kterým přestala být zisková a musela stopnout vyplácení dividend. Momentálně se nachází v zotavovací fázi a postupné obnovování cestovního ruchu firmě určitě pomůže. Nicméně stále se nacházíme v byznysu s nízkými maržemi, který v poslední letech velice ovlivnili společnosti s inovativními byznys modely jako Airbnb nebo Booking.com, jež firmě Tui ukrojí další část zisků.

Jsou akcie Tui správnou volbou?

Kde lze koupit akcie Tui?

Jaká je cena akcie Tui?

Získám díky akcii Tui dividendy?

Kolik stojí vlastnění akcie Tui na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.