Thursday, June 1, 2023

Nejlepší kryptoměny v roce 2023– do kterých investovat?

Ještě než začneme popisovat nejlepší kryptoměny, je dobré si definovat, co je vlastně nejlepší digitální aktivum? Je to aktivum, které přinese největší výnos nebo to, které bude v rámci dlouhodobého horizontu dominovat a bude nejvyužívanější v určité podoblasti? Odpověď na tuto otázku je velice subjektivní, proto kryptoměny, jež si zde budeme prezentovat, budou patřit k obou skupinám – potenciální výnos společně s praktickým využitím.

Nicméně mějte na paměti, že nikdo nevlastní křišťálovou kouli, aby mohl s jistotou predikovat, zda určité aktivum bude v budoucnu nejvyužívanější nebo přinese největší výnos. Vždy je důležité si udělat vlastní úsudek a zvážit rizika s tím plynoucími.

Nejlepší kryptoměny – rychlý přehled

Tady je rychlý přehled nejlepší kryptoměny v České republice v roce 2022. Chcete začít kupovat nejlepší kryptoměny? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. Wall Street Memes – Nový meme coin se 10x potenciálem
 2. AiDoge – Vydělávejte na tvorbě virálních memů
 3. Launchpad XYZ – All-in-one Web3 platforma pro obchodníky a investory
 4. Ecoterra – Nový utilitní token roku 2023 s potenciálem
 5. yPredict – Nová platforma vybavující obchodníky nástroji pro lepší navigaci v dynamickém světě kryptoměn
 6. Deelance – Revoluce ve světě náboru a freelance ve Web3
 7. Copium – Meme coin s 100x potenciálem
 8. Love Hate Inu – Nejlepší Vote-to-Earn kryptoměna
 9. SPONGE – Nová kryptoměna, která se stala hitem ve světě meme coinů
 10. Dash 2 Trade – Nejlepší kryptoměna přezdívaná jako Bloomerg terminál pro digitální aktiva
 11. Calvaria – Karetní bojová Play-to.-earn hra využívající NFT
 12. Bitcoin – Největší kryptoměna dle kapitalizace alias kryptoměnový král
 13. Ethereum – Platforma decentralizovaných smart kontraktů
 14. Lucky block – Bezpečnost hraní loterie zajišťuje blockchain
 15. Cardano – Další projekt zaměřený na smart kontrakty
 16. Solana – Kryptoměna přezdívaná jako Ethereum Killer nebo také Visa
 17. Binance Coin – Kryptoměna největší burzy na světě, Binance
 18. Polygon – Zdokonaluje síť Ethereum

koupit wall street memes

Co jsou kryptoměny?

Kryptoměna je digitální forma peněz, která není kontrolována žádným centrálním orgánem. V současné době je na trhu dle dat portálu CoinMarketCap téměř 20 tisíc druhů kryptoměn. Hodnota kryptoměn se řídí nabídkou a poptávkou uživatelů. Tyto aktiva lze sice používat k nákupu běžného zboží a služeb, ale většina uživatelů investuje do kryptoměn stejně jako například do akcií nebo drahých kovů.

Kryptoměny nepodléhají žádné centrální autoritě, tudíž jejich ceny a tok nejsou regulované žádnou bankou či vládou. Jinými slovy měnu nelze padělat, počet vydaných mincí je neomezený a směnit je můžete kdekoli a s kýmkoli na světě. Výhodou digitálních aktiv je také anonymita uživatelů adres.

Pozor! U kryptoměn je však potřeba očekávat vysokou volatilitu, které dopředu nelze přesně určit. Hodnoty kryptoměn jsou čistě spekulativní a nejsou ničím kryté. A jejich obchodování se neobejde bez transakčních poplatků.

Zápisy o transakcích pomocí kryptoměn jsou k ukládány v tzv. blockchainu, přičemž se jedná se o jakousi účetní knihu. Digitální peníze pak můžete uchovávat v kryptoměnových peněženkách. Ačkoli se jedná o nehmatatelnou měnu, je nutné ji převést a uložit na toto speciální úložiště. S obsahem peněženky může disponovat pouze její majitel.

 • Právní pohled

Česká národní banka (ČNB) kryptoměny považuje za nehmotný movitý majetek. Z pohledu ČNB tedy nejsou kryptoměny ani virtuálními penězi, ani cizí měnou, ani obdobou cenného papíru. Nicméně, kryptoměny jsou v České republice legální a lze je zakoupit například v kryptoměnové burze, které si popíšeme níže.

Základní daní z kryptoměn jako je Bitcoin v České republice je tradiční sazba 15 % ze zisku, tedy v rozdílu mezi nákupní a prodejní hodnotou. Pokud přesáhnete 48 násobek průměrné roční mzdy, budete už povinni platit daň poměrně větší, a to ve výši 23 procent.

 • Digitální aktiva jako investice

Přestože kryptoměny můžete používat k nákupům, většina lidí s nimi zachází jako s dlouhodobou investicí. Kvůli volatilitě je však investování do kryptoměn rizikové, proto je důležité vědět, do čeho vkládáte prostředky, než se pustíte do nákupu.

I přes spekulace a podvody, které se objevily během pandemie, vykázaly digitální měny pozoruhodný růst v roce 2021. Svět kryptoměn získal rychlým tempem na popularitě a ceny aktiv tak prudce vzrostly. Jen v Čechách stoupl za rok 2021 objem obchodů s kryptoměnami o 25 % na 5 miliard korun. To není špatné na třídu aktiv s historií kratší než 15 let.

Nejlepší kryptoměny

Jak je popsáno výše, existuje na trhu velké množství druhů kryptoměn. Zde představujeme deset “nejlepších” kryptoměn. Zdůrazňujeme, že tyto aktiva se v budoucnu vůbec nemusí vyvíjet dobře a můžete přijít o své prostředky, proto je dobré dodržovat pravidlo říkající, abyste investovali to, co si můžete dovolit ztratit.

1. Wall Street Memes – Nový meme coin se 10x potenciálem

Analytici jsou ohledně budoucnosti kryptotrhu optimistiští, mnoho investorů však nadále hledá alternativy pro případ, že by se býčí scénáře nenaplnily. Jednou z alternativ, která získává na trhu trakci, je Wall Street Memes ($WSM) – nová kryptoměna inspirovaná hnutím Wall Street Bets.

Wall Street Memes se snaží využít impuls, který toto hnutí vyvolalo v roce 2021 během události, kterou byl short squeeze akcií GameStop. Projekt Wall Street Memes se může pochlubit více než 400 000 sledujícími napříč svými profily na sociálních sítích, což zdůrazňuje neuvěřitelnou podporu komunity, kterou má.

1500x500 3

Tato podpora pramení mimo jiné z masivní popularity kolekce Wall St Bulls NFT, která byla uvedena na trh v roce 2021. Kolekce zaznamenala okamžitý úspěch a vyprodala se během 32 minut. Podle OpenSea bylo od jejich spuštění zobchodováno 1 861 ETH na těchto NFT.

Nyní tým Wall Street Memes právě spustil svůj vlastní token, $WSM, který umožňuje členům komunity potenciálně profitovat z růstu komunity. Kryptokomunita je optimistická ohledně vyhlídek $WSM a věří, že jeho hodnota by mohla explodovat, jakmile bude uveden na velkých burzách.

Kolem Wall Street Memes se již začíná budovat humbuk, přičemž oficiální server Discord projektu zaznamenal masivní příliv nových členů. Pokud chcete investovat do 100x kryptoměny, Wall Street Memes je jedinečná příležitost. Proto neotálejte a zapojte se do předprodeje, zatímco je cena tokenu stále nízká.

Koupit Wall Street Memes

2. AiDoge – Vydělávejte na tvorbě memů

AIDoge představuje platformu, pro všechny, kteří vždy chtěli vydělávat peníze pomocí memů. Memy jsou na internetu od jeho počátků. Stala se z nich nepostradatelná forma komunikace a zapojení. Stačí se podívat na vývoj jako Dodgecoin nebo Shiba Inu, které se všechny zrodily z memů a mají komunitu v počtu milionů.

Zde přichází na řadu Ai Doge, zajímavá platforma, která posouvá hranice tvorby memů implementací pokročilé umělé inteligence. AiDoge není jen obyčejný meme nástroj, ale komplexní platforma, která si klade za cíl zásadně změnit způsob, jakým memy vytváříme a konzumujeme. Díky kombinaci umělé inteligence, technologie blockchain a oddané komunity, která přináší své kreativní talenty, je AiDoge v popředí revoluce memů.

1 7

Výhodou AiDoge je jeho snadný a přístupný proces generování memů, z něhož se zdá, že investoři jsou nadšení, jak je patrné z příspěvků na sociálních sítích. Pomocí několika kliknutí mohou uživatelé vytvářet poutavé memy, aniž by vyžadovali předchozí zkušenosti nebo technické znalosti.

Díky použití sofistikovaných algoritmů AI mohou uživatelé na platformě AiDoge posílat textové požadavky na vstup do AI – stejně jako to známe z Midjourney nebo ChatGPT. AI poté analyzuje, interpretuje a generuje přizpůsobené, relevantní a přesvědčivé memy na základě nejnovějších trendů a novinek. To otevírá nekonečné možnosti pro humorný a informativní obsah, který je stejně přitažlivý pro kryptoměnové nadšence i pro běžné uživatele.

Srdcem platformy AiDoge je nativní token Ai, který se používá pro nákup kreditů a pro účely stakingu. Kredity se platí AI za vytváření memů. Co se týče stakingu, jako denní odměnu získají uživatelé kredity, přístup k exkluzivním funkcím a možnost pomoci utvářet osud platformy prostřednictvím hlasování. Zakoupením tokenů Ai podporujete platformu, která podporuje tvůrčí svobodu a buduje aktivní komunitu tvůrců memů.

koupit aidoge

3. Launchpad XYZ – All-in-one Web3 platforma pro obchodníky a investory

Jedním z nejtěžších úkolů krypto investorů, je především sledování všeho, co se aktuálně děje na kryptoměnových trzích. Sledování cenových pohybů již existujících tokenů, předprodeje nových tokenů, mintování NFT a mnoho dalšího. Již z výše popsaného je asi většině jasné, že se jedná o opravdu náročný a zdlouhavý každodenní proces.

yPredict

Ovšem nyní už takový být nemusí a to díky nové platformě Launchpad XYZ, která pomáhá obchodníkům a investorům sledovat největší a nejslibnější příležitosti na kryptoměnových trzích. Tato platforma Web3 tak nabízí přizpůsobitelné nástroje, metriky a cenná data, která ve výsledku pomohou obchodníkům a investorům najít ty nejlepší tokeny nebo NFT s možností maximalizace jejich zisku.

Jedním z nejlepších nástrojů, který platforma nabízí je Launchpad Quotient (LQ). Tento nástroj se totiž zaměřuje výhradně na to, zda má dané aktivum vysoký potenciál zisku či nikoliv. Investoři tak budou moci prostřednictvím Launchpad XYZ třídit svá aktiva podle LQ a vytvořit si tak svůj seznam těch nejlepších potenciálních příležitostí. Kromě toho dále platforma má v plánu vybudovat svou decentralizovanou burzu a NFT tržiště, aby měli obchodníci a investoři vše na jednom místě.

Launchpad IIII

Nativním tokenem projektu je token LPX, který je pro fungování celého ekosystému naprosto zásadní. Uživatelům platformy nabízí řadu výhod, včetně zvýhodněných poplatků za obchodování, přístup k exkluzivním novým předprodejům kryptoměn, mintování NFT a slevy od partnerů projektu.

Koupit Launchpad XYZ

4. Ecoterra – Nový utilitní token roku 2023 s potenciálem

Ecoterra je bezpochyby nejlepší kryptoměna fungující na principu Recycle2Earn, kterou si můžete koupit právě teď, protože se snaží podpořit proces recyklace v boji proti globálnímu oteplování a změně klimatu. Na platformě jsou uživatelé odměňováni pokaždé, když recyklují, pokud dodržují kroky uvedené v aplikaci. Kromě toho si projekt klade za cíl vzdělávat veřejnost o potřebě recyklace a poskytnout jí k tomu solidní důvod.

ecoterra recycle to earn

Aplikace Recycle2Earn přebírá koncepty ze sektorů GameFi (play-to-earn a move-to-earn) tím, že poskytuje odměny za činnosti zaměřené na pozitivní přínos pro životní prostředí. Každý recyklovatelný předmět se rovná množství tokenů Ecoterra, nativního tokenu, který stojí za touto platformou.

Tým zajistil, aby bylo neuvěřitelně snadné postupovat podle kroků v aplikaci a získávat odměny za recyklaci. Prvním krokem je naskenování čárového kódu recyklovatelného předmětu, aby se v databázi poháněné umělou inteligencí vyhledala přesná shoda. Poté aplikace dá uživatelům pokyn, aby se vydali k nejbližšímu reverznímu automatu (RVM) a předmět recyklovali.

Po recyklaci musí uživatel vyfotit účtenku a nahrát ji do aplikace. Po jejím nahrání a ověření aplikace odmění uživatele tokeny Ecoterra do jeho peněženky. Recyklace není jediným ekologickým způsobem, jak v aplikacích získat další odměny. Platforma obsahuje také tržiště recyklovaných materiálů, které uživatelům umožňuje nakupovat recyklované plasty, sklo nebo hliník za tokeny Ecoterra.

ecoterra reuseTržiště propojuje společnosti po celém světě, které nakupují recyklované materiály, a uživatelé mohou zadávat zvláštní požadavky na jedinečné recyklované specifikace.

Kromě toho platforma hostí také tržiště pro uhlíkové kompenzace, které uživatelům umožňuje nakupovat plně ověřené uhlíkové kompenzace ve spolupráci se společností VERA, a profil pro sledování dopadu, který uživatelům umožňuje sledovat dopad jejich pozitivního příspěvku k životnímu prostředí prostřednictvím ekosystému.

Ecoterra v současné době pořádá předprodej svého nativního tokenu, který bude “palivem” pro celý ekosystém a bude uživatelům vyplácet odměny za recyklaci.

Předprodej využívá rostoucí cenový mechanismus, díky němuž se cena tokenu zvyšuje po každé další fázi předprodeje – v první fázi se token prodává za 0,004 USD, ale v závěrečné fázi se zvýší o 150 % na 0,01 USD. Není divu, že tolik kryptoměnových nadšenců na lovu příští 100x kryptoměny se zajímá o to, jak si Ecoterru koupit právě teď.

Celkově je Ecoterra díky svému motivačnímu mechanismu zaměřenému na životní prostředí rozhodně nejlepší kryptoměnou, do které dnes investovat.

Připojte se ke skupině Ecoterra na Telegramu nebo si přečtěte whitepaper, kde najdete další informace o projektu.

KOUPIT ecoterra

5. yPredict – Nová platforma vybavující obchodníky nástroji pro lepší navigaci v dynamickém světě kryptoměn

yPredict je nová krypto platforma poháněna nástroji Al, jenž si dala za cíl, že s pomocí expertů Al a ML pomůže obchodníkům zvýšit jejich obchodní zisky. Projekt čerpá cenná data z identifikace více než 100 technických patternů, zkoumáním nových cyklů, panujícího sociálního sentimentu, vyhodnocování mnoha technických ukazatelů a zkoumání transakcí s aktivy.

yPredict tokenomika

Velkým plusem je tato platforma i pro samotné vývojáře, jelikož jejím prostřednictvím budou moci prodávat své prediktivní modely založené na AI a ML lze na platformě yPredict, což vývojářům poskytne pasivní příjem odpovídající přesnosti jejich modelu. Navíc už Coinsult dokončil úplný audit inteligentních smluv s tokeny a doxxoval a ověřil KYC tým yPredict.

Aby však měli obchodníci přístup k vybraným funkcím platformu, tak budou potřebovat tokeny YPRED, což je zároveň i nativní token projektu. Podle whitepaperu yPredict je přístup k funkcím a přehledům platformy možný na základě třech úrovních členství – bezplatná, aktivní a profesionální.

Hard cap yPredict činí 6,5 milionu dolarů a 80 % z celkové pevné nabídky 100 milionů tokenů YPRED je dáno do předprodeje. Cena tokenu při zalistování na vybrané CEX je stanovena na 0,12 USD. První kryptoměnovou burzou, která již zalistování tokenu YPRED oficiálně potvrdila je BitMart.

Koupit yPredict

6. Deelance – Revoluce ve světě náboru a freelance ve Web3

Deelance je naším dalším tipem na nejlepší kryptoměnu, kterou si nyní můžete koupit, protože má přinést revoluci do světa náboru zaměstnanců a práce na volné noze. Projekt, který právě spustil první fázi svého předprodeje, poskytne podnikům i jednotlivcům platformu pro snadnější, bezpečnější a efektivnější propojení za prací.

deelance web3 900x419 1

Společnost stojící za DeeLance chce celý proces zefektivnit a vyřadit zprostředkovatele a prostředníky, kteří si za své služby často účtují vysoké poplatky, a přenést svět náboru z Web2 do Web3.

Platforma DeeLance bude využívat technologii blockchain, která celý proces zrychlí, zefektivní a zprůhlední, přičemž obě strany budou zanechávat zpětnou vazbu, která bude veřejně přístupna, a platby budou využívat úschovy, které zaručí, že platba bude přijata, jakmile bude práce dokončena podle dohodnutých standardů a specifikací.

Všechny transakce jsou založeny na smart kontraktu a navíc DeeLance mění práci autora na NFT, aby platforma pomohla zaměstnavatelům získat vlastnictví práce, za kterou zaplatili, a chránila je před problémy, jako jsou platební podvody nebo porušování autorských práv.

DeeLance také slibuje, že má nižší poplatky než podobné platformy Web2 a umožňuje téměř okamžité a bezpečnější platby prostřednictvím blockchainu, protože není třeba se starat o směnárny ani platit provize.

Projekt má také vlastní metaverze, kde si uživatelé – ať už potenciální zaměstnavatelé, nebo lidé na volné noze – mohou zakoupit virtuální pozemky a kanceláře a využívat je k inzerci. Metaverze bude mít také sdílené komunitní prostory pro freelancery, kteří budou moci navazovat kontakty a spolupracovat na nových nápadech a návrzích.

DeeLance byl vyvinut prověřeným týmem a teprve nedávno zahájil předprodej tokenů DLANCE – nyní v první fázi jsou tokeny k dispozici za 0,025 USD a do šesté, závěrečné fáze se zvýší na 0,035 USD.

Přečtěte si whitepaper DeeLance nebo se připojte ke skupině na Telegramu, kde najdete další informace a nejnovější zprávy o projektu.

KOUPIT DEELANCE

7. Copium – Meme coin s 100x potenciálem

$COPIUM je zbrusu nový meme coin, který byl nedávno spuštěn a již zaznamenal obrovský zájem komunity.

$COPIUM oslovil také velké hráče a velryby z Web3, kteří deklarovaly svůj zájem o projekt. FaZe Banks, populární youtuber a jeden ze zakladatelů FaZe Clan, řekl svým 3 milionům fanoušků na Instagramu, že poté, co prodal svůj počáteční podíl, je nyní plně zapojen do projektu.

Token $Copium také vzbudil zájem díky své robustní tokenomice, medializovanému předprodeji pouze na pozvání a aidropu NFT. K tomu přispělo také férové ​​spuštění, které umožnilo těm, kteří předprodej zmeškali, aby nečelily propadům ceny poté, co první investoři své držby prodají.

Předprodejní investoři měli okamžitě uvolněno pouze 10 % svých tokenů, přičemž zbývajících 90 % bude uvolněno lineárně během následujících tří týdnů. V předprodeji se prodalo 30 % z malé 1miliardové zásoby a vývojáři si pro sebe ponechali pouze 0,69 %. Vyhli se tak podezření z rug pullu.

S obrovským objemem a zájmem komunity se ve velmi blízké budoucnosti očekávají zalistování na velké burzy, díky nimž by cena měla ještě dále stoupat. Při pohledu do budoucna se objevují zvěsti ze strany týmu o možném programu zpětného odkupu, který by mohl dále udržet cenový impuls tokenu.

KOUPIT Copium

8. Love Hate Inu (LHINU)

Love Hate Inu je platforma, která uživatelům umožňuje účastnit se průzkumů a stakovat kryptoměnu za účelem získání tokenů LHINU, což z něj činí jeden z nejlepších meme coinů s užitečností. K jejímu úspěchu přispívají faktory, jako je rostoucí popularita platformy na sociálních sítích a praktické aplikace, jako je hlasování o společensky relevantních otázkách.

Stake-to-Vote je základním prvkem platformy Love Hate Inu, která zahrnuje online rozhraní, platformu pro odesílání hlasování a řídicí panel. Prostředky generované Management Dashboardem budou použity k průzkumu témat relevantních pro komunitu, podpoře zapojení uživatelů.

Screenshot 2023 03 08 at 7.26.21 900x489 1 1

Podle whitepaperu Love Hate Inu se mohou uživatelé účastnit průzkumů anonymně stakováním tokenů bez obav ze spamu nebo manipulace. Uživatelé s vyššími uzamčenými částkami mají větší váhu v konsensu a mohou získávat více tokenů za hlasování.

Mechanismus Love Hate Inu navíc zajišťuje, že všechny hlasy jsou legitimní. Tím je odstraněna hrozba manipulace nebo dvojího hlasování. Z čehož mohou těžit marketingové společnosti a značky, se kterými chce tým uzavírat partnerství za účelem nabídky sponzorovaných průzkumů.

KOUPIT LOVE HATE INU

9. SPONGE – Nová kryptoměna, která se stala hitem ve světě meme coinů

Token SpongeBob, $SPONGE, je nejnovější senzací ve světě meme coinů. Tento token ERC-20 totiž velmi rychle explodoval poté, co byl uveden 4. května 2023 na krypto burze a jeho cena okamžitě vzrostla o 150 %. Během několika hodin od jeho uvedení na trh vzrostla likvidita tokenu z 2,3 milionu USD na 5,5 milionu USD, což způsobilo, ještě větší zájem investorů a obchodníků z celého světa. Do půlnoci 4. května pak token $SPONGE zaznamenal nárůst o neuvěřitelných 300 %.

SPONGE meme

To vše nenechalo chladné ani velké obchodníky, kteří vyhnali hodnotu tokenu ještě výše. Například jeden nákup od jednoho z těchto velkých obchodníků činil celkem 178 201 USD a další 89 326 USD. Příliv velryb tak přispěl k tomu, že cena tokenu znovu prudce vzrostla, a to celkem o 700 % za méně než 24 hodin. Maximální pevná nabídka tokenu $SPONGE je 40,4 miliard tokenů. Projekt Spongebob má velký příslib díky svému spojení s velmi populárním televizním seriálem SpongeBob SquarePants.

Koupit SPONGE

10. Dash 2 Trade (D2T)

Dash 2 Trade je, jak jsme zmínili v přehledu, kryptoměnovým Bloomberg terminálem. Jedná o o platformu, kde na jednom místě obchodníci či investoři do digitálních aktiv najdou veškerá data a informace, které o jednotlivých projektech či kryptoměnovém trhu jako celku potřebují vědět.

Nechybí zde obchodní signály, on-chain analýza, sentiment na trhu a další metriky, které každý potřebuje. Také zde naleznete informace o předprodejích kryptoměn, které, jak je známo, dokážou investorům přinést velké výnosy, pokud jsou následně zalistovány na některých centralizovaných burzách.

dash
Platforma Dash 2 Trade

Nicméně platforma Dash 2 Trade disponuje vlastním nativním tokenem, D2T, prostřednictvím kterého vybírá od investorů potřebný kapitál na další rozvoj. Celkový předprodej má deset kol, přičemž každé kolo je specifické jinou cenou za token a finální částkou. Jednotlivé fáze vyobrazuje graf níže.

Cena tokenu v jednotlivé fázi Cílová částka fáze Alokace tokenů
$0,0476 $1 666 000 35 000 000
$0,0500 $3 500 000 70 000 000
$0,0513 $3 591 000 70 000 000
$0,0533 $4 663 750 87 500 000
$0,0556 $4 865 000 87 500 000
$0,0580 $5 075 000 87 500 000
$0,0606 $5 302 500 87 500 000
$0,0635 $5 556 250 87 500 000
$0,0662 $5 792 500 87 500 000

Jak můžete vidět, v každém kole cena stoupá a pokud investoři zainvestují na začátku předprodeje, v 10. kola disponují papírovým výnosem v desítkách procent. Projekt Dash 2 Trade se momentálně nachází ve 2. fázi, neboť během pouhých několika týdnů vybral od investorů téměř 5 milionů dolarů. Přidáte se také?

Koupit Dash 2 Trade

11. Calvaria (RIA)

Patříte mezi fanoušky her jako Heartstone nebo Splinterlands? Pokud ne, vůbec nevadí, play-to-earn bojová hra Calvaria: Duels of Eternity je určená jak pro začátečníky, tak pokročilé. Navíc jak už úvod napovídá, hrou si uživatelé mohou i vydělat peníze, neboť takovým způsobem funguje sektor P2E her.

Hráči sbírají kartičky, které jsou tokenizovány jako NFT, skládají celá jejich portfolia a poté s nimi bojují proti ostatním hráčům. K dispozici je také fond pro staking, kde můžete tokeny RIA uložit a inkasovat z nich pasivní příjem či pomocí této mechaniky lze získat virtuální hlasy v decentralizované organizaci, kterou projekt disponuje a podílet se tak na směřování celého projektu.

obrazek 2022 11 03 123947020
NFT kartičky

Ať už se řadíte do pozice investora nebo hráče, můžete se podílet na úspěchu projektu. Calvaria totiž prostřednictvím svého nativního tokenu, RIA, vybírá od zájemců finanční prostředky na další vývoj projektu. Nicméně tokeny jsou ze 65 % v době psaní článku vyprodány, musíte si tak pospíšit, pokud si chcete kromě hraní i něco vydělat.

KOUPIT CALVARIA

12. Bitcoin (BTC)

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022Kdo jiný by mohl následovat než Bitcoin. Bitcoin by neměl chybět v žádném kryptoměnovém portfoliu, neboť je takovým králem světa digitálních aktiv. Pokud se na Bitcoinu odehrává výraznější cenový pohyb, pak se to vždy odrazí i na celém trhu. Tento efekt korelace můžeme vidět níže na grafu, kdy Ethereum, Binance Coin a Bitcoin mají téměř stejný cenový vývoj.

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022
Korelace ostatních kryptoměn s Bitcoinem

Existuje od roku 2009 a za dobu své existence získal tržní kapitalizaci přesahující výši 1 milairdy dolarů. Tím se stal největší kryptoměnou dle kapitalizace na světě. Podle dat serveru CoinMarketCap představuje král světa kryptoměn téměř 40 % celkové hodnoty tohoto trhu. Dalším faktem je, že do něj investují i největší hráči na trhu, jako je Tesla nebo Microstrategy.

KOUPIT BITCOIN

13. Ether (ETH)

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022Tvoří přibližně 20 % celkového trhu a tak je podle tržní kapitalizace na druhém místě za BTC s hodnotou kolem 360 miliard dolarů. Kryptoměna funguje jako platforma pro řadu dalších digitálních aktiv a také pro provádění decentralizovaných smart kontraktů, přičemž je průkopníkem této jedinečné technologie.

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022
Ekosystém Etherea

Tyto skutečnosti z jeho nativní měny Ethereum (ETH) dělá jednu z nejlepších kryptoměn, které lze koupit. ETH je také postupně upravován k tomu, aby se po přechodu z protokolu proof-of-work na proof-of-stake stal mnohem energeticky úspornějším než Bitcoin, čímž se odstraní energeticky mnohem náročnější potřeba ověřovat transakce v blockchainu pomocí složitých výpočetních operací.

KOUPIT ethereum

14. Lucky Block (LB)

Pokud se investoři zajímají o loterie, pak by je projekt Lucky Block mohl zaujmout, neboť se jedná o loterijní systém založený na blockchainu. Hraní loterie je spekulativní a nabízí hráčům šanci vyhrát buď ceny nebo jackpot. Většina her probíhá po určitou dobu a mezi vstupní požadavky patří zakoupení jedinečného tiketu, přičemž vícenásobné zakoupení lístku zvyšuje šance.

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022
Tokenomika Lucky Block

V důsledku toho, aby se o kryptoměně dozvědělo co nejvíce lidí, usilují vývojáři o zakótování na burzách jako OKEx, Crypto.com, KuCoin a dokonce i Binance! Navíc 26. ledna proběhlo uvedení na platformu PancakeSwap. Pravděpodobně díky tomu už denní zobchodovaný objem dosahuje 4 milionů dolarů. Vývojáři také odhadují, že do konce března 2022 bude LBLOCK držet 25 000 až 50 000 lidí, což představuje solidní investorskou základnu, která pomůže zvýšit jackpoty a výplaty dividend. Více o LB na webu CoinMarketCap.

KOUPIT LUCKY BLOCK

15. Cardano (ADA)

Cardano je projekt zaměřený na smart kontrakty. Založil Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022jej Charles Hoskinson, bývalý spoluzakladatel Etherea s cílem převzít nejlepší prvky ETH a vylepšit je. ADA se chystá výrazně zlepšit škálovatelnost sítě a použitelnost napříč konkurenčními blockchainy. Bezproblémový převod aktiv napříč konkurenčními blockchainovými sítěmi a schopnost zpracovat milion transakcí za sekundu budou pro ADA po dokončení těchto posledních vylepšení obrovskou konkurenční výhodou.

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022
Vývojové fáze Cardana

Výše na obrázku můžeme vidět vývojové fáze aktiva. Cardano má navíc jeden z nejlepších modelů schvalování kryptoměnových transakcí. V poslední době se aktivu moc nedařilo a z třetí nejhodnotnější kryptoměny na světě se stala až osmá, s kapitalizací ve výši 32 miliard dolarů. Nicméně někteří experti v oboru tradingu si myslí, že ADA dosáhla cenového dna a blýská se na lepší časy.

KOUPIT CARDANO

16. Solana (SOL)

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022Solana byla uvedena na trh teprve v roce 2020 a začíná získávat stále větší podíl na trhu. Její cena z počátku roku 2021 ve výši 1,51 dolaru se vyšplhala na více než 160 dolarů a tržní kapitalizace vzrostla na 64 miliard dolarů, čímž se pro nějakou dobu stala 3. nejhodnotnější kryptoměnou na světě. Aktivum je někdy přezdíván jako Ethereum killer, neboť škálovatelnost a poplatky na síti jsou obrovsky rozdílné oproti Ethereu.

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022
Porovnání jednotlivých sítí

Jak můžete vidět na obrázku, Solana blockchain zvládá přes 59 000 transakcí za sekundu. Poplatky Solany jsou nepatrným zlomkem poplatků ETH. Stejně jako Ethereum byla Solana vytvořena jako špičková platforma pro decentralizované finance neboli DeFi, která vyřazuje finanční prostředníky a tradiční finanční instituce, jako jsou banky, makléři a centralizované burzy.

KOUPIT SOLANA

17. Binance Coin (BNB)

Binance Coin je typ kryptoměny, která byla v roce 2017 původně vytvořena pro placení zlevněných poplatků na burze Binance. Nicméně od té doby se token značně posunul a je víceméně standardem jeho umístění na 4. pozici nejhodnotnější kryptoměny na světě. Těší se také velkému využití na dvou blockchainech založených na Binance – Binance Chain a Binance Smart Chain.

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022
Vývoj BNB

Hlavní výhody těchto dvou sítí je především rychlost blokování, nízké transakční poplatky a dokonce propojenost s projekty udělanými pro Etehreum Virutal Machine. Tyto skutečnosti ústí v adopci BNB do mnoha podoblastí kryptoměn včetně dApps, DeFi nebo mintování a ochodování NFT na Binance Marketplace. Čímž se dostáváme k tomu, že Binance Coin je vhodnou příležitostí i pro investory.

KOUPIT BINANCE COIN

18. Polygon (MATIC)

Když jsme výše zmiňovali Ethereum, bylo to oprávněně, protože takový Polygon vznikl za účelem, aby zlepšil některé z problémových vlastností samotného Etherea. Jednou z vlastností je slabá schopnost škálovatelnosti, což jsme si zmiňovali již výše v souvislosti se Solanou. Problém spočívá v tom, že v urychlení transakce musíte zaplatit vyšší poplatek, jenomže pokud se takto rozhodne více lidí, gas fee se mnohonásobně zvětší a máme tu problém. Příklad takového poplatku vidíte níže.

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022
Velikost gas fee

Polygon tyto problémy začal řešit na druhé vrstvě Etherea. Kryptoměna se v době psaní článku nachází v seznamu TOP 20 nejhodnotnějších digitálních aktiv na světě. Během roku 2021 držitelé této digitální měny vydělaly pěkný balík peněz, neboť kryptoměna vyrostla z 0,03 dolaru až na téměř 3 dolary.

KOUPIT matic

Kde koupit nejlepší kryptoměny?

Abyste mohli začít uvažovat o koupi nejlepší kryptoměny, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké poplatky si účtují. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

1. eToro

Broker eToro je velmi využívaným prostředníkem hlavně retailovými obchodníky, kteří s oblibou využívají funkci sociálního obchodování. Své služby poskytuje již od roku 2007, nejedná se tedy o žádného nového brokera u kterého byste se měli bát o své prostředky. Možná to je ten důvod, proč tuto platformu využívají miliony lidí z více než 200 zemí světa.

Kde a Jak Koupit akcie Tesla v České republice 2022?Kolik zaplatím na poplatcích?

Zatímco někteří brokeři jsou poněkud neprůhlední v tom, co účtují, britská obchodní platforma eToro společně se svojí aplikací pro obchodování je podle nás velmi transparentní. Za možnost investovat do ETF nezaplatíte ani korunu na poplatcích. Místo toho broker vydělává peníze tím, že si při vkladu účtuje malý 0,5% FX poplatek. Veškerý přehled poplatků najdete zde.

Výhody a nevýhody:

 • Bezproblémové zaregistrování a otevření účtu
 • Sociální obchodování a funkce kopírování obchodů
 • Nízké poplatky za obchodování forexu a CFD
 • Zdarma obchodování akcií a ETF
 • Ochrana vašeho kapitálů v řádu desítek tisíc dolarů

 • Poplatek za delší neaktivitu
 • Pouze jedna měna v které můžete držet hotovost

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

Výše jsme popsali nejlepší kryptoměny a další krok už je na samotných investorech. Pokud s kryptoměnami teprve začínáte, volili bychom cestu méně rizikovějších projektů, jako je Bitcoin. Po udělání vlastního průzkumu trhu a analýzy jednotlivých aktiv se posléze můžete rozhodnout, zda chcete podstoupit větší riziko a zaujmout pozici v rizikovějším projektu.

Jak začít obchodovat s kryptoměnami?

Které jsou ty nejlepší kryptoměny?

Jakou minimální částku investovat do kryptoměny?

Jak bezpečné je obchodování pomocí aplikací?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás 15% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 3650 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.