Wednesday, July 17, 2024

Nejlepší kryptoměny v roce 2024: Do kterých investovat?

Ještě než začneme popisovat nejlepší kryptoměny, je dobré si definovat, co je vlastně nejlepší digitální aktivum? Je to aktivum, které přinese největší výnos nebo to, které bude v rámci dlouhodobého horizontu dominovat a bude nejvyužívanější v určité podoblasti? Odpověď na tuto otázku je velice subjektivní, proto kryptoměny, jež si zde budeme prezentovat, budou patřit k obou skupinám – potenciální výnos společně s praktickým využitím.

Nicméně mějte na paměti, že nikdo nevlastní křišťálovou kouli, aby mohl s jistotou predikovat, zda určité aktivum bude v budoucnu nejvyužívanější nebo přinese největší výnos. Vždy je důležité si udělat vlastní úsudek a zvážit rizika, která z případné investice vyplývají.

Rychlý přehled pro nejlepší kryptoměny

Tady je rychlý přehled nejlepších kryptoměn v České republice v roce 2024. Chcete začít kupovat nejlepší kryptoměny? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. Pepe Unchained – Jeden z prvních meme coinů běžící na druhé vrstvě blockchainu Ethereum s názvem Pepe Unchained Layer 2, který nabízí držitelům hned několik zásadních výhod, jako jsou rychlé transakce, nízké poplatky nebo velmi oblíbený staking s atraktivním APY. Zároveň jako každý meme coin s sebou přináší i spoustu zábavy, kterou si mohou investoři užívat i během předprodeje, kde jsou aktuálně tokeny PEPU nabízeny za výhodnější cenu.
 2. Meme Games – Zbrusu nový kryptoměnový projekt, který spojuje memy a soutěžení. Hlavními postavami jsou ikonické memy Doge, Pepe, Brett, Turbo a Dogwifhat, z nichž každý reprezentuje jinou zemi. Cílem projektu je vytvořit dynamickou a angažovanou komunitu prostřednictvím gamifikovaného časově omezeného předprodeje, který trvá až do konce olympijských her, přičemž token bude uveden na DEX 10. září.
 3. PlayDoge – Nový projekt přicházející s 8bitovou 2D mobilní Play-to-Earn hrou, která je založena na klasice z 90. let, Tamagotchi. Kombinuje retro zábavu, inovativní možnosti blockchainu s viralitou meme coinů, což z něj činí potenciálně lukrativní investici. Nativní token, který je možný stakovat se štědrým APY, je aktuálně dostupný prostřednictvím předprodeje.
 4. WienerAI – Nový hráč na poli meme coinů, který přináší zajímavý mix humoru a technologické inovace v dynamickém sektoru umělé inteligence (AI). Tento token, který funguje na blockchainové platformě Ethereum, poskytuje investorům jedinečnou možnost investice předtím, než jeho cena po uvedení na burzách stoupne, s lákavými výnosy ze stakingu navíc.
 5. Shiba Shootout – Meme coin inspirovaný shiba inu a Divokým západem se aktuálně řadí mezi nejlepší kryptoměny sezóny. Tento projekt je totiž doslova nabitý nástroji umožňující držitelům tokenu SHIBASHOOT si zajistit velmi atraktivní pasivní příjem. Aktuálně projekt spustil i svůj předprodej, ve kterém se během několika hodin vybralo už více než 350 tisíc dolarů.
 6. Base Dawgz – Tento multichainový meme coin chce využít obrovského potenciálu a rozšíření blockchainu Base, který spadá pod jednu z největších kryptoměnový burz na světě Coinbase. Vzhled meme coinu odráží populární extrémní sport base jumping, díky čemuž skvěle vyniká mezi konkurencí. Meme coin rovněž vsází také na svou integraci do blockchainu druhé vrstvy, jenž byl vyvinut právě burzou Coinbase. Blockchain Base proto může nabídnout uživatelům nejen levnější a rychlejší transakce než blockchain Ethereum, ale také “cestování” napříč několika nejznámějšími blockchainy.
 7. Mega Dice Token – Nové tokeny jsou doplňkem již zavedeného kasinového projektu, který shromáždil velkou a neustále se rozšiřující komunitu. Mega Dice chce jít za hranice herní platformy a nabídnout svým uživatelům různé způsoby získávání odměn s využitím vysoké rychlosti a nízkých poplatků blockchainu Solana pro dokonalý herní a hazardní zážitek.
 8. 99bitcoins – Projekt představující nový způsob, jak spojit potenciál vzdělání s kryptoměnami: model Learn-to-Earn. Tento inovativní přístup nabízí možnost investorům a nadšencům do kryptoměn nejen rozšířit své znalosti, ale také získat reálné finanční výhody prostřednictvím získávání znalostí o kryptoměnách.
 9. eTukTuk – Zbrusu nový projekt, který se zabývá vývoj elektrických vozidel
 10. Bitcoin – Největší kryptoměna dle kapitalizace alias kryptoměnový král
 11. Ethereum – Platforma decentralizovaných smart kontraktů
 12. Cardano – Další projekt zaměřený na smart kontrakty
 13. Solana – Kryptoměna přezdívaná jako Ethereum Killer nebo také Visa
 14. Binance Coin – Kryptoměna největší burzy na světě, Binance
 15. Polygon – Zdokonaluje síť Ethereum
 16. ChainLink – Kryptoměnový ekosystém, který umožňuje vytváření smart kontraktů
 17. Avalanche – Layer 1 blockchain pro vytváření decentralizovaných aplikací (DApps)
 18. Cosmos – Projekt, který se zaměřuje na propojování jednotlivých blockchainů
 19. Injective – Finanční ekosystém s infrastrukturou pro decentralizované burzy a budování DApps
 20. Filecoin – Decentralizovaný úložný systém s nativními tokeny $FIL
 21. Kaspa – Kryptoměna založená na PoW s mnohem vyšší rychlostí transakcí
 22. THORchain – Decentralizovaná platforma pro směnu kryptoměn

koupit nejlepší kryptoměnu pro rok 2024

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Co jsou kryptoměny?

Kryptoměna je digitální forma peněz, která není kontrolována žádným centrálním orgánem. V současné době je na trhu dle dat portálu CoinMarketCap téměř 20 tisíc druhů kryptoměn. Hodnota kryptoměn se řídí nabídkou a poptávkou uživatelů. Tyto aktiva lze sice používat k nákupu běžného zboží a služeb, ale většina uživatelů investuje do kryptoměn stejně jako například do akcií nebo drahých kovů.

Kryptoměny nepodléhají žádné centrální autoritě, tudíž jejich ceny a tok nejsou regulované žádnou bankou či vládou. Jinými slovy měnu nelze padělat, počet vydaných mincí je neomezený a směnit je můžete kdekoli a s kýmkoli na světě. Výhodou digitálních aktiv je také anonymita uživatelů adres.

Pozor! U kryptoměn je však potřeba očekávat vysokou volatilitu, které dopředu nelze přesně určit. Hodnoty kryptoměn jsou čistě spekulativní a nejsou ničím kryté. A jejich obchodování se neobejde bez transakčních poplatků.

Zápisy o transakcích pomocí kryptoměn jsou k ukládány v tzv. blockchainu, přičemž se jedná se o jakousi účetní knihu. Digitální peníze pak můžete uchovávat v kryptoměnových peněženkách. Ačkoli se jedná o nehmatatelnou měnu, je nutné ji převést a uložit na toto speciální úložiště. S obsahem peněženky může disponovat pouze její majitel.

 • Právní pohled

Česká národní banka (ČNB) kryptoměny považuje za nehmotný movitý majetek. Z pohledu ČNB tedy nejsou kryptoměny ani virtuálními penězi, ani cizí měnou, ani obdobou cenného papíru. Nicméně, kryptoměny jsou v České republice legální a lze je zakoupit například v kryptoměnové burze, které si popíšeme níže.

Základní daní z kryptoměn jako je Bitcoin v České republice je tradiční sazba 15 % ze zisku, tedy v rozdílu mezi nákupní a prodejní hodnotou. Pokud přesáhnete 48 násobek průměrné roční mzdy, budete už povinni platit daň poměrně větší, a to ve výši 23 procent.

 • Digitální aktiva jako investice

Přestože kryptoměny můžete používat k nákupům, většina lidí s nimi zachází jako s dlouhodobou investicí. Kvůli volatilitě je však investování do kryptoměn rizikové, proto je důležité vědět, do čeho vkládáte prostředky, než se pustíte do nákupu.

I přes spekulace a podvody, které se objevily během pandemie, vykázaly digitální měny pozoruhodný růst v roce 2021. Svět kryptoměn získal rychlým tempem na popularitě a ceny aktiv tak prudce vzrostly. Jen v Čechách stoupl za rok 2021 objem obchodů s kryptoměnami o 25 % na 5 miliard korun. To není špatné na třídu aktiv s historií kratší než 15 let.

Výběr pro ty nejlepší kryptoměny

Jak je popsáno výše, existuje na trhu velké množství druhů kryptoměn. Zde představujeme přes dvě desítky “nejlepších” kryptoměn. Zdůrazňujeme, že tyto aktiva se v budoucnu vůbec nemusí vyvíjet dobře a můžete přijít o své prostředky, proto je dobré dodržovat pravidlo říkající, abyste investovali to, co si můžete dovolit ztratit.

Pepe Unchained – Nejlepší kryptoměna běžící na druhé vrstvě Etherea

Pepe Unchained (PEPU) vychází z populárního virálního meme coinu “Pepe the Frog”, který doslova pobláznil celý kryptoměnový svět. Projekt popisuje token PEPU jako vylepšenou verzi původního pepe, která chce maximálně využít dobře zavedeného meme coinu k tomu, aby si vydobyla své místo na trhu. Nutno však říci, že PEPU je mnohem více než jen pouhý meme coin, protože přináší i skutečnou hodnotu v reálném světě.

Předprodej nejlepší kryptoměny Pepe Unchained

Jelikož Pepe Unchained funguje na druhé vrstvě blockchainu Ethereum s názvem Pepe Unchained Layer 2, tak přináší držitelům tokenů PEPU nespočet výhod, mezi které patří především rychlejší transakce (v porovnání s ETH jsou dokonce 100x rychlejší), a také levnější poplatky. Blockchainy vrstvy 1, jako je například Ethereum, poměrně často čelí problémům se škálovatelností, efektivitou a rychlostí, avšak toto vše řeší Pepe Unchained Layer 2, díky čemuž by se mohl stát v následujících týdnech velkým hráčem na krypto trhu. Projekt má dokonce v plánu i spuštění vlastního block exploreru a přemostění mezi oběma sítěmi, což by mu mohlo dodat ještě více exkluzivity.

Roadmapa nejlepší kryptoměny Pepe Unchained

Investoři jistě ocení, že Pepe Unchained nabízí i velmi vysoké odměny za staking. Tokeny PEPU lze stakovat již během předprodeje a získat tak APY ve výši téměř až 18 000 %. Jedná se tak o skvělou nabídku pro všechny, kteří hledají zajímavou možnost pasivního příjmu. Je však dobré i říci, že tento výnos se bude v čase snižovat s tím, jak bude přibývat množství uzamčených tokenů.

Tokenomika nejlepší kryptoměny Pepe Unchained

Samotná tokenomika projektu je navržena tak, aby co nejlépe zajistila dlouhodobý růst projektu. Z celkové pevné nabídky 8 miliard tokenů PEPU je dáno 20 % do předprodeje, 30 % na odměny za staking, 20 % na marketing a po 10 % na likviditu, financování projektu a alokaci pro Pepe Unchained Layer 2. Pepe Unchained tak má před sebou skvělou možnost zařadit se mezi ty nejlepší kryptoměny, protože nabízí investorům mnohem více než běžné meme coiny. Více je možné se o projektu dozvědět například z whitepaperu nebo na sociální síti X či Telegram.

fa shield check img 2Výhody:

 • Nabízí staking tokenů PEPU s vysokým výnosem už v předprodeji
 • Buduje svůj vlastní ekosystém Pepe Unchained
 • Řetězec vrstvy 2 s nízkými transakčními poplatky a klasickým memem
 • Přináší skutečné využití v reálném světě
 • Vylepšená verze populárního meme “Pepe the Frog”

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Velmi spekulativní kryptoměna

KOUPIT Pepe Unchained

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Meme Games – Zbrusu nový kryptoměnový projekt, který spojuje memy a soutěžení

Meme Games (MGMES) je inovativní kryptoměnový projekt, který spojuje viralitu meme coinů se soutěžním hraním. Projekt se soustředí na vytvoření aktivní komunity, kde klíčovou událostí jsou meme games s leaderboardem dostupným na hlavní stránce a olympijské hry. Cílem je také stát se oficiálním meme coinem olympijských her 2024, což by projektu přineslo značnou pozornost a zapojení ze strany kryptokomunity. Tato prestižní pozice by bezesporu zvýšila popularitu a růst projektu Meme Games.

meme games home

Hlavními postavami Meme Games jsou Doge, Pepe, Brett, Turbo a Dogwifhat, každá reprezentující jinou zemi a přinášející do soutěží své jedinečné vlastnosti, dovednosti a sílu. Tyto postavy mohou reagovat na změny cen tokenů, což přidává soutěžím dynamiku a vzrušení. Tokeny MGMES jsou aktuálně dostupné v předprodeji na oficiálním webu projektu. Tento předprodej bude trvat až do konce olympijských her, včetně paralympiády, a následně budou tokeny uvedeny na DEX 10. září po závěrečném ceremoniálu.

meme games win

V průběhu předprodeje mají účastníci šanci získat další tokeny při každém nákupu. Mohou si vybrat jednoho z pěti meme atletů, přičemž každý má 20% šanci na získání 25 % bonusových tokenů. Opakovanými nákupy tokenů MGMES mohou účastníci zvýšit své šance na výhru, protože každý nákup jim umožňuje vybrat dalšího atleta. Uživatelé mohou také své tokeny stakovat, čímž rozšíří své držby. V současnosti platforma nabízí více než 4 000% APY, ale toto procento se bude s růstem počtu stakerů snižovat.

meme games atleti

Meme Games nejenže nabízí zábavnou a dynamickou platformu, ale také umožňuje účastníkům maximalizovat své výdělky podle pojení. Tokeny MGMES jsou distribuovány tak, aby podporovaly udržitelný růst projektu. Celková nabídka je 2,024 miliard tokenů, z nichž 35,3 % je určeno pro předprodejní kampaň, 10 % na odměny za staking, 17,7 % na financování projektu, 15 % na marketing, 12 % na odměny v soutěžích a 10 % na zajištění likvidity.

meme games tokenomika

Projekt plánuje rozšíření soutěží, integraci pokročilých funkcí a růst komunity prostřednictvím strategických partnerství a marketingových aktivit. Kromě toho se zaměřuje na rozvoj své decentralizované platformy a posílení postavení meme kultury v krypto světě. Meme Games unikátně spojuje svět memů a kryptoměn, čímž vytváří dynamickou a zábavnou platformu. Tento projekt nabízí jedinečnou příležitost pro účastníky, aby se zapojili a maximalizovali své výdělky. Pro více informací a detailní pochopení projektu si nezapomeňte přečíst whitepaper dostupný na jejich oficiálních stránkách.

fa shield check img 2Výhody:

 • Možnost získat bonusové tokeny
 • Nejoblíbenější memy na jednoé platformě
 • Pasivní příjem prostřednictvím stakingu
 • Aspirace na oficiální meme coin OH 2024

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Zájem se může po skončení olympijských her vytrácet

KOUPIT meme games

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

PlayDoge – Nový projekt přicházející s 8bitovou 2D mobilní Play-to-Earn hrou, která je založena na klasice z 90. let, Tamagotchi

PlayDoge (PLAY) je nový kryptoměnový projekt, který kombinuje kouzlo meme coinů s možnostmi her typu „Play-to-Earn“ (P2E). PlayDoge, inspirovaný slavným Tamagotchi z 90. let, umožní hráčům starat se o virtuálního mazlíčka v 8bitovém retro stylu, ale se spoustou moderních vylepšení. Myšlenka je jednoduchá, hráči krmí, trénují a pečují o svého virtuálního Doge a na oplátku dostávají odměny v podobě tokenu PLAY. Projekt aktuálně pořádá předprodej těchto tokenů na oficiálním webu projektu, ve kterém chce získat více než 24 milionů dolarů.

PlayDoge je nováý play 2 earn projekt, který patří mezi nejlepší kryptoměny

Hlavní kritika meme coinů je jejich nedostatek praktického využití. Tady se PlayDoge odlišuje od ostatních. Integrací herního modelu P2E si PlayDoge nejen zachovává přitažlivost meme coinů, ale také nabízí hmatatelné využití pro svůj token. Navíc se PlayDoge neomezuje pouze na péči o domácí mazlíčky. Hra bude obsahovat questy, které mohou hráči splnit, aby získali další tokeny. Budou se moci zúčastnit miniher, jako je hledání skrytého pokladu nebo závodů. Tyto aktivity učiní hru mnohem poutavější, zábavnější a zároveň zvýší příležitosti k získání odměn.

PlayDoge herní funkce

Dalším zajímavým aspektem PlayDoge je jeho integrace s BNB Smart Chainem, aby byly zajištěny rychlé a levné transakce a skutečnost, že smart kontrakt byl auditován platformou SolidProof. Nelze nezmínit také mechanismus stakingu, který je dostupný již v raných fázích vývoje. Aktuálně nabízí roční procentní výnos (APY) více než 800 %, ten se však bude snižovat s přibývajícím počtem stakerů. Základem tohoto ekosystému jsou nativní tokeny PLAY, kterých bylo vytvořeno 9,4 miliard. Ve hře budou používány pro všechny transakce.

Výše zmíněné faktory by mohly vytvářet neustálou poptávku po tokenu, přičemž zároveň povzbuzují investory, aby své coiny drželi dlouhodobě. PlayDoge také buduje aktivní komunitu. Hráči budou moci vzájemně komunikovat a soutěžit ve výzvách. To přidá do hry sociální prvek, díky čemuž bude ještě atraktivnější. S důrazem na komunitu byla vytvořena také tokenomika, v rámci které jde 20 % celkové nabídky na odměny pro komunitu a 6 % na odměny stakerům. Tyto odměny budou distribuovány po dobu tří let. Zbylé tokeny jsou strategicky rozděleny na marketingové aktivity, vývoj projektu a zalistování, aby byla zajištěna životaschopnost projektu.

Tokenomika nejlepší kryptoměny play 2 earn playdoge

fa shield check img 2Výhody:

 • Staking se štědrým APY již během předprodeje
 • Play-to-Earn hra ve stylu klasiky Tamagotchi
 • Projekt zvolil BNB Smart Chain, což umožní rychlé a levné transakce
 • Promyšlená tokenomika s důrazem na zapojení komunity

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • jedná se o spekulativní investici
 • Silná konkurence v odvětví P2E

koupit playdoge

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

WienerAI – Nový hráč na poli meme coinů, který přináší zajímavý mix humoru a technologické inovace v dynamickém sektoru umělé inteligence (AI)

WienerAI (WAI), nový hráč na trhu s kryptoměnami představující revoluční koncept v sektoru meme coinů. Tento projekt spojuje světy umělé inteligence, psů a klobás, čímž vytváří jedinečnou a zábavnou kryptoměnu, která má potenciál vzbudit pozornost na celosvětovém trhu. Aktuální předprodej tokenů nabízí investiční příležitost předtím, než cena tokenu stoupne po jeho zavedení na burzy.

Wiener AI homepage

WienerAI je založen na blockchainu Ethereum, což je jedna z nejbezpečnějších a nejznámějších platforem pro kryptoměny. To projektu poskytuje silný základ pro rozvoj a expanzi. Maximální počet WienerAI tokenů je stanoven na 69 miliard. Strategie omezené nabídky a možnosti stakingu s atraktivními výnosy podporuje dlouhodobou udržitelnost projektu.

Screenshot 2024 05 01 at 10 01 37 Join WienerAI Presale The First AI Wiener Dog Offering Daily Staking Rewards

V rámci tokenomiky projektu je 30 % celkové nabídky vyhrazeno pro předprodej, což má přilákat první investory. Dalších 20 % tokenů je určeno pro staking, kde uživatelé, kteří své tokeny uzamknou, jsou odměněni a přispívají tak ke stabilitě sítě. Pro odměny komunity je určeno 20 %, zatímco 10 % tokenů podporuje likviditu na burzách, což usnadní obchodování. Posledních 20 % je alokováno na marketingové aktivity, které zvyšují viditelnost projektu a přitahují nové investory.

Wiener AI tokenomika

WienerAI se zaměřuje na propojení zábavy a inovace skrze svůj charismatický přístup. Projekt je veden týmem zkušených krypto nadšenců a technologických odborníků, kteří sdílejí vizi rozšíření aplikace meme coinů ve finančním světě. Komunita projektu, známá jako Sausage Army, je klíčovou součástí strategie rozvoje, poskytuje podporu a soudržnost mezi stávajícími a novými uživateli.

Plánované aktivity zahrnují rozšiřování Sausage Army, uvedení tokenu na hlavní globální burzy a implementaci marketingových strategií pro zvýšení povědomí o projektu. Cílem WienerAI je stát se vedoucím projektem v sektoru meme coinů a zajistit si pozici mezi top kryptoměnami. Podrobný plán a další informace jsou k dispozici ve whitepaperu projektu, který zájemcům poskytuje ucelený pohled na vizuální a strategické aspekty WienerAI.

fa shield check img 2Výhody:

 • Nový meme coin, který spojuje inovativní AI s technologii blockchainu
 • Všichni investoři, kteří se zúčastní předprodeje získají velké odměny za staking
 • 10 % celkové zásoby tokenů je alokováno pro komunitní odměny
 • Projekt si klade za cíl zefektivnit obchodování s kryptoměnami

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Velmi spekulativní kryptoměna

KOUPIT WIENERAI

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Shiba Shootout – Nejlepší kryptoměna s tematikou Divokého západu

Meme coin Shiba Shootout (SHIBASHOOT) se řadí mez nejlepší kryptoměny, které lze aktuálně koupit, jelikož přináší včasným investorům mnoho možností, jak si zajistit atraktivní pasivní příjem a zároveň i těžit s virality psích meme. Tento projekt s tematikou Divokého západu na první dobrou vtáhne všechny do virtuálního světa prostřednictvím vlastní hry typu Play-to-Earn, ve které se hráči okamžitě přemění na kovboje plnící nespočet zajímavých úkolů a zdolávající spoustu bitev. Hra Shiba Shootout byla již schválena na Google Play a Apple App Store, takže její vydání je na spadnutí.

Předprodej nejlepší kryptoměny Shiba Shootout

Výjimečným rysem Shiba Shootout je rovněž i poutavý příběh a jedinečné nástroje, jako jsou Cactus Staking, Campfire Tales a Lucky Lasso Lotteries, díky kterým si mohou držitelé tokenu přijít na velmi slušný pasivní příjem. Držitelé tokenu SHIBASHOOT se budou moci také účastnit Token Governance Roundups, kde mohou hlasovat o klíčových rozhodnutích projektu. Projekt Shiba Shootout rovněž i zvyšuje standard a vytváří strategickou užitečnost, která jej odlišuje od největších konkurentů, jako je dogecoin nebo shiba inu.

Přehled aktivit a užitečnosti nejlepší kryptoměny Shiba Shootout

Projekt se vyznačuje také silným zaměřením na komunitu a pohlcujícím tématem, které doposud v kryptoměnovém prostoru chybělo. Z celkové pevné nabídky 2,2 miliardy tokenů SHIBASHOOT bylo do předprodeje dáno 35 % a na odměny za staking dalších 20 %, což je 55 % čistě pro komunitu. Tato počáteční nabídka je tak zásadní pro budování a zapojení komunity a přípravu podmínek pro budoucí růst projektu.

Tokenomika nejlepší kryptoměny Shiba Shootout

Investoři, kteří by si chtěli nativní tokeny SHIBASHOOT koupit za výhodnější cenu, mohou tak učinit prostřednictvím předprodeje. Aktuální cena tokenu je stanovena na 0,0194 USD s tím, že v každé další fázi se bude automaticky navyšovat. Během několika dní od spuštění předprodeje se podařilo získat už více než USD. Navíc ještě předtím, než vyjde napjatě očekávaná hra Shiba Shootout, se mohou včasní investoři zapojit i do programu “doporuč svého přítele” a získat tak další bonusové tokeny. To však není vše. Ti investoři, kteří se zaregistrují na oficiálních webových stránkách Shiba ShootOut, obdrží další tokeny SHIBASHOOT zdarma.

fa shield check img 2Výhody:

 • Silný důraz na komunitu a účast prostřednictvím správy DAO
 • Nabízí působivé APY ve výši až 2 260 %
 • Vlastní inovativní a nadupaná hra typu Play-to-Earn
 • Několik nástrojů umožňující získání pasivního příjmu

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Velmi spekulativní kryptoměna
 • K dispozici nejsou informace o týmu projektu
 • Vysoká konkurence ostatních meme coinů a projektů

KOUPIT Shiba Shootout

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Base Dawgz – Nejnovější psí meme coin fungující na blockchainu Base kryptoměnové burzy Coinbase

Base Dawgz je nová kryptoměna fungující na blockchainu Base společnosti Coinbase, která se inspirovala úspěšným psím meme coinem shiba inu. Díky jedinečnému modelu Share-to-Earn a plánům stát se multichainovým meme coinem přináší tento token hlavně včasným investorům zajímavou příležitost k zisku.

Předprodej projektu Base Dawgz, ve kterém si lze koupit výhodně kryptoměnu DAWGZ patřící mezi nejlepší kryptoměny

Dalším aspektem Base Dawgz je rovněž i podpora interoperability. To znamená, že díky technologii Wormhole a Portal Bridge bude token DAWGZ fungovat na více blockchainech. Kromě Base by měl v budoucnu také běžet na blockchainu Polygon, Avalanche, BNB Chain, Ethereum a Solana. Držitelé tokenů DAWGZ tak budou moci “cestovat” mezi jednotlivými blockchainy bez placení poplatků. Předpokládejme například, že projekt Solana DeFi bude nabízet nejvyšší odměny za staking. Uživatelé tak budou moci využít cross-chaining na Solana.

Informace o projektu Base Dawgz a nejlepší kryptoměny DAWGZ

Stejně jako mnoho nejlepších meme coinů má i token DAWGZ roztomilého maskota, který vzbuzuje značnou pozornost. Tento maskot je inspirován shiba inu a představuje psa oblečeného do vybavení pro extrémní sporty. Na investory, kteří se stanou součástí projektu, tak čeká kromě spousty inovací i dobrodružství.

Tokenomika projektu Base Dawgz, jehož kryptoměna patří mezi nejlepší kryptoměny

Investoři si aktuálně mohou koupit tokeny DAWGZ v předprodeji za 0,00479 USD. Navíc minimální investice je už od pouhých 5 USD, přičemž nákupy lze provádět prostřednictvím SOL, ETH, BNB a AVAX. Aby měl předprodej maximální podporu, tak se projekt rozhodl pro airdrop kampaň, do které se může zapojit opravdu každý. Stačí pouze připojit svůj účet na sociální síti X a začít vytvářet obsah o meme coinu Base Dawgz. Za každý jeden příspěvek bude autor odměněn body, které je možné po skončení předprodeje vyměnit za tokeny DAWGZ.

Více informací se dozvíte také ve whitepaperu Base Dawgz nebo začněte sledovat X Base Dawgz či se připojte k Base Dawgz na Telegramu.

fa shield check img 2Výhody:

 • Potenciál rychle rozšiřujícího blockchainu Base
 • Multichainový token
 • Virální meme Doge
 • Silně komunitní projekt
 • Atraktivní airdrop

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Velmi spekulativní kryptoměna
 • Úspěch projektu závisí na podpoře komunity

KOUPIT BASE DAWGZ

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Mega Dice Token – Nový token běžící na Solaně je doplňkem již zavedeného kasinového projektu

Mega Dice představuje inovativní online kasino fungující na platformě Telegram, které se odlišuje svým způsobem odměňování hráčů skrze kryptoměny. Uživatelé zde mají možnost nejen hrát různé hry a sázet na sportovní události, ale také mohou získávat odměny prostřednictvím nativního tokenu s názvem Mega Dice Token ($DICE). Důležité je podotknout, že Mega Dice není nováčkem v oblasti kryptoměn, jelikož jde o etablované krypto kasino s rozsáhlou uživatelskou základnou, která přesahuje 50 000 členů. Tato přítomnost na trhu nejenže posiluje důvěru potenciálních investorů, ale také pomáhá stabilizovat volatilitu, která je typická pro nově vznikající kryptoměny při jejich uvedení na trh.

Mega Dice je nový kasino projekt, který patří mezi nejlepší kryptoměny

S bohatými zkušenostmi v poskytování rozličných herních zážitků je $DICE považován za atraktivní investiční příležitost. Pro maximalizaci dosahu mezi investory je Mega Dice Token nabízen za výhodnou cenu během předprodeje, což novým účastníkům usnadňuje vstup do rychle se rozvíjejícího sektoru GambleFi. Token nabízí nejen snadný přístup pro začínající uživatele, ale také odměňuje za aktivní účast a podporu rozvoje platformy. První investoři by mohli očekávat značný růst hodnoty, zejména pokud bude krypto kasino nadále rozšiřovat svou uživatelskou základnu a herní portfolio.

Tímto způsobem pracuje kasino na zrychlení počátečního přijetí tokenu a na budování silné komunity jeho uživatelů. Zvýšení zapojení je podporováno i prostřednictvím štědrých airdropů, které činí $DICE ještě lákavějším. Během tří fází bude distribuovány tokeny v hodnotě přesahující 2 250 000 USD jak novým, tak stávajícím účastníkům, což podporuje aktivní užívání platformy. Tím je vytvářena živá a zapojená komunita. $DICE umožňuje nejen sázení na širokou škálu her, ale také staking tokenu, jenž nabízí denní odměny závislé na výkonu kasina.

Tokenomika Mega Dice, který patří mezi nejlepší kryptoměny

Casino rovněž poskytuje limitovanou edici NFT, která je k dispozici pro vybrané držitele $DICE a umožňuje jim získat speciální privilegia a odměny, případně je možné tyto NFT obchodovat na trzích. Co se týče tokenomiky, $DICE je vyvinut na blockchainu Solana a jeho celková nabídka činí 420 milionů tokenů. Z této nabídky je 35 % vyhrazeno pro probíhající předprodej, což poskytuje ekosystému potřebnou počáteční podporu. Dalších 15 % je určeno pro pool likvidity a 10 % na odměny za staking. Casino také věnuje 15 % z celkové zásoby na zmíněné airdropy, 5 % partnerům pomáhajícím rozšířit dosah projektu, 15 % na podporu růstu kasina a 5 % na marketingové účely.

Pokud vás tento projekt zaujal, doporučujeme si přečíst podrobnosti uvedené ve whitepaperu, kde naleznete komplexní informace o všech aspektech tokenu $DICE a plánovaných aktivitách.

fa shield check img 2Výhody:

 • Potenciál pro cenovou stabilitu a odměny
 • Flexibilní odměny za staking s vysokým výnosem
 • Odměny na denní bázi a prioritní přístup pro brzké investory
 • Nízká nabídka tokenů
 • Atraktivní airdrop

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Velmi spekulativní kryptoměna

KOUPIT MEGA DICE TOKEN

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

99bitcoins – Projekt představující nový způsob, jak spojit potenciál vzdělání s kryptoměnami: model Learn-to-Earn

99Bitcoins je web zaměřený na vzdělávání v oblasti kryptoměn, který funguje od roku 2014. Nedávno byl uveden jejich nativní token 99BTC a v kombinaci se systémem odměn v rámci mechanismu „Learn-to-Earn“ se otevírá nová kapitola v úspěšné historii této platformy. Princip je jednoduchý: uživatelé absolvují kurzy na platformě 99Bitcoins a za své pokroky budou odměněni tokeny 99BTC. Token 99BTC využívá klíčové technologie blockchainů Bitcoin a Ethereum, původně byl vydán jako token ERC20 na Ethereu, ale později bude migrovat na BRC20, což umožní využití pokročilých bezpečnostních a inskriptyckých funkcí.

99Bitcoins presale homepage

99Bitcoins revolucionizuje krypto vzdělávání modelem „Learn-to-trade“, kde uživatelé získávají tokeny 99BTC za dokončení vzdělávacích kurzů. Tato gamifikace podporuje růst a úspěch platformy, která nabízí více než 70 komplexních kurzů o různých aspektech kryptoměn, od základů blockchainu, přes používání kryptoměnových peněženek, až po obchodování s kryptoměnami. Kurzy jsou strukturovány modulárně, takže každý uživatel může postupovat podle svých předchozích znalostí.

Token 99BTC poskytuje řadu výhod, včetně přístupu k pokročilým modulům, webinářům vedeným experty a obchodním signálům. Projekt také umožňuje staking tokenů, kde držitelé mohou své $99BTC vkládat do staking poolu na webu projektu. Co se týče tokenomiky, 99BTC je deflační token s maximální nabídkou 99 miliard tokenů, z nichž 15% je dostupných v předprodeji, 14% je určeno na staking odměny, 23% na vývoj projektu, 17% tvoří komunitní fond, 8% je vyhrazeno pro likviditu a zbylých 23% je určeno na marketing.

tokenomika 99bitcoins, což je nový projekt, který patří mezi nejlepší kryptoměny

Tvůrci 99Bitcoins rovněž oznámili štědrý airdrop tokenů 99BTC v hodnotě 99 999 USD pro 99 členů komunity. Zájemci se musí zaregistrovat na oficiálních stránkách projektu, připojit se k sociálním sítím, a zaslat adresu své  peněženky a adresu použitou během předprodeje. Tokeny 99BTC je možné zakoupit za ETH, USDT, BNB nebo kreditní kartou. S rostoucím zájmem o digitální měny, by se 99Bitcoins mohl stát významným hráčem v tomto odvětví tím, že umožní uživatelům vydělávat na tom, co se naučili.

fa shield check img 2Výhody:

 • Dlouhodobě fungující vzdělávací platforma pro bitcoin a kryptoměny
 • Inovativní Learn 2 Earn mechanismus, díky kterému můžete vydělávat krypto
 • Odměny za staking
 • Vzdělávací kurzy pro investory a obchodníky do kryptoměn
 • Velký airdrop pro včasné investory

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Spekulativní kryptoměna

koupit 99bitcoins

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

eTukTuk – Zbrusu nový projekt, který se zabývá vývoj elektrických vozidel

V rámci rozvoje elektromobility se můžeme setkat s celou řadou nových projektů, které se zabývají rozvojem tohoto nového typu odvětví a budováním nové infrastruktury. Mezi tyto projekty se řadí i společnost eTukTuk, která produkuje vozidla poháněná elektrickým pohonem. Tuk tuky jsou hojně využívané v asijských zemích jako Indie či Srí Lanka.

Princip fungování je poté založený na blockchainu Binance Smart Chain, který celý ekosystém pohání. Uživatelé tak budou moci za dobíjení svých eTukTuků na dobíjecích stanicích platit pomocí nativních tokenů $TUK, které tvoří nativní měnu celého projektu. Společně s blockchainem přichází i možnost vytvoření si vlastní digitální identity nebo sledování historie dobíjení apod.

eTukTuk concept

Zajímavou vlastností projektu se stává jeho byznysový model. Společnost cílí na produkci svých vozidel přímo v místně svého působení, což představuje nové pracovní pozice a možnosti pro místní obyvatele. Zároveň budou produkované modely levnější, což usnadní přechod na elektrické TukTuky pro místní řidiče, jelikož budou cenově i geograficky dostupnější. Díky tomu, že se jedná o elektrická vozidla, sníží se výrazně také údržba vozidel, což opět sníží náklady na jejich provoz.

Screenshot 2024 01 29 at 11 24 07 eTukTuk The Best Green CryptoPrvotním místem pro spuštění projektu je plánována Srí Lanka. Řidiči a uživatelé si budou moci užívat nejenom samotná vozidla, ale také postupně vybudovanou síť dobíjecích stanic. K této praktické implementaci by mělo dojít již v roce 2024, tudíž jsme již nyní zvědaví na samotné spuštění celého projektu.

V současné době si můžete tokeny $TUK nakoupit v právě probíhajícím předprodeji na webových stránkách projektu. Ten dokázal vybrat v prvních dnech více než 400 tisíc dolarů, což jenom podtrhává zájem investorů a uživatelů. Nakoupit tokeny $TUK lze skrze kryptoměny BNB nebo USDT, nicméně dostupná je i možnost platby kartou. Pro uživatele či investory, kteří kryptoměny nemají ve svých peněženkách, se tak nákup platební kartou skvěle hodí, jelikož mohou do projektu vstoupit i bez nutnosti držení kryptoměn. Stačí pouze připojit kryptoměnovou peněženku a následně projít procesem nákupu.

fa shield check img 2Výhody:

 • Rychlé a efektivní transakce
 • Vlastní ekosystém s užitečným produktem
 • Ekosystém běžící na smart kontraktech
 • Zaměření se na trh, kde to má smysl
 • Kombinace elektromobility s blockchainem

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Zatím je vše ve fázi plánu

koupit ETUKTUK

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Bitcoin (BTC)

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022Kdo jiný by mohl následovat než Bitcoin. Bitcoin by neměl chybět v žádném kryptoměnovém portfoliu, neboť je takovým králem světa digitálních aktiv. Pokud se na Bitcoinu odehrává výraznější cenový pohyb, pak se to vždy odrazí i na celém trhu. Tento efekt korelace můžeme vidět níže na grafu, kdy Ethereum, Binance Coin a Bitcoin mají téměř stejný cenový vývoj.

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022
Korelace ostatních kryptoměn s Bitcoinem

Existuje od roku 2009 a za dobu své existence získal tržní kapitalizaci přesahující výši 1 milairdy dolarů. Tím se stal největší kryptoměnou dle kapitalizace na světě. Podle dat serveru CoinMarketCap představuje král světa kryptoměn téměř 40 % celkové hodnoty tohoto trhu. Dalším faktem je, že do něj investují i největší hráči na trhu, jako je Tesla nebo Microstrategy.

KOUPIT BITCOIN

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Ether (ETH)

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022Tvoří přibližně 20 % celkového trhu a tak je podle tržní kapitalizace na druhém místě za BTC s hodnotou kolem 360 miliard dolarů. Kryptoměna funguje jako platforma pro řadu dalších digitálních aktiv a také pro provádění decentralizovaných smart kontraktů, přičemž je průkopníkem této jedinečné technologie.

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022
Ekosystém Etherea

Tyto skutečnosti z jeho nativní měny Ethereum (ETH) dělá jednu z nejlepších kryptoměn, které lze koupit. ETH je také postupně upravován k tomu, aby se po přechodu z protokolu proof-of-work na proof-of-stake stal mnohem energeticky úspornějším než Bitcoin, čímž se odstraní energeticky mnohem náročnější potřeba ověřovat transakce v blockchainu pomocí složitých výpočetních operací.

KOUPIT ethereum

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Cardano (ADA)

Cardano je projekt zaměřený na smart kontrakty. Založil Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022jej Charles Hoskinson, bývalý spoluzakladatel Etherea s cílem převzít nejlepší prvky ETH a vylepšit je. ADA se chystá výrazně zlepšit škálovatelnost sítě a použitelnost napříč konkurenčními blockchainy. Bezproblémový převod aktiv napříč konkurenčními blockchainovými sítěmi a schopnost zpracovat milion transakcí za sekundu budou pro ADA po dokončení těchto posledních vylepšení obrovskou konkurenční výhodou.

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022
Vývojové fáze Cardana

Výše na obrázku můžeme vidět vývojové fáze aktiva. Cardano má navíc jeden z nejlepších modelů schvalování kryptoměnových transakcí. V poslední době se aktivu moc nedařilo a z třetí nejhodnotnější kryptoměny na světě se stala až osmá, s kapitalizací ve výši 32 miliard dolarů. Nicméně někteří experti v oboru tradingu si myslí, že ADA dosáhla cenového dna a blýská se na lepší časy.

KOUPIT CARDANO

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Solana (SOL)

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022Solana byla uvedena na trh teprve v roce 2020 a začíná získávat stále větší podíl na trhu. Její cena z počátku roku 2021 ve výši 1,51 dolaru se vyšplhala na více než 160 dolarů a tržní kapitalizace vzrostla na 64 miliard dolarů, čímž se pro nějakou dobu stala 3. nejhodnotnější kryptoměnou na světě. Aktivum je někdy přezdíván jako Ethereum killer, neboť škálovatelnost a poplatky na síti jsou obrovsky rozdílné oproti Ethereu.

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022
Porovnání jednotlivých sítí

Jak můžete vidět na obrázku, Solana blockchain zvládá přes 59 000 transakcí za sekundu. Poplatky Solany jsou nepatrným zlomkem poplatků ETH. Stejně jako Ethereum byla Solana vytvořena jako špičková platforma pro decentralizované finance neboli DeFi, která vyřazuje finanční prostředníky a tradiční finanční instituce, jako jsou banky, makléři a centralizované burzy.

KOUPIT SOLANA

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin je typ kryptoměny, která byla v roce 2017 původně vytvořena pro placení zlevněných poplatků na burze Binance. Nicméně od té doby se token značně posunul a je víceméně standardem jeho umístění na 4. pozici nejhodnotnější kryptoměny na světě. Těší se také velkému využití na dvou blockchainech založených na Binance – Binance Chain a Binance Smart Chain.

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022
Vývoj BNB

Hlavní výhody těchto dvou sítí je především rychlost blokování, nízké transakční poplatky a dokonce propojenost s projekty udělanými pro Etehreum Virutal Machine. Tyto skutečnosti ústí v adopci BNB do mnoha podoblastí kryptoměn včetně dApps, DeFi nebo mintování a ochodování NFT na Binance Marketplace. Čímž se dostáváme k tomu, že Binance Coin je vhodnou příležitostí i pro investory.

KOUPIT BINANCE COIN

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Polygon (MATIC)

Když jsme výše zmiňovali Ethereum, bylo to oprávněně, protože takový Polygon vznikl za účelem, aby zlepšil některé z problémových vlastností samotného Etherea. Jednou z vlastností je slabá schopnost škálovatelnosti, což jsme si zmiňovali již výše v souvislosti se Solanou. Problém spočívá v tom, že v urychlení transakce musíte zaplatit vyšší poplatek, jenomže pokud se takto rozhodne více lidí, gas fee se mnohonásobně zvětší a máme tu problém. Příklad takového poplatku vidíte níže.

Nejlepší kryptoměny, které mají budoucnost pro rok 2022
Velikost gas fee

Polygon tyto problémy začal řešit na druhé vrstvě Etherea. Kryptoměna se v době psaní článku nachází v seznamu TOP 20 nejhodnotnějších digitálních aktiv na světě. Během roku 2021 držitelé této digitální měny vydělaly pěkný balík peněz, neboť kryptoměna vyrostla z 0,03 dolaru až na téměř 3 dolary.

KOUPIT matic

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

ChainLink – Kryptoměnový ekosystém, který umožňuje vytváření smart kontraktů

Chainlink se řadí mezi jednu z těch populárnějších kryptoměn. V současné době stojí nativní token LINK okolo 14 dolarů, přičemž jeho all-time high dosahovalo až cca 50 dolarů za kus.

Co se týče funkce tohoto projektu, Chainlink představuje vrstvu na blockchainu, která umožňuje propojovat smart kontrakty (programy nebo protokoly, které umožňují provádět transakce za určitých okolností nebo podmínek). Prostřednictvím decentralizované oracle sítě umožňuje Chainlink blockchainům bezpečně komunikovat s externími datovými kanály, událostmi a platebními metodami. Výše uvedené oracles tak představují datové body z reálného světa, které mohou komunikovat právě s danými smart kontrakty.

Screenshot 2023 12 18 at 12 35 14 Chainlink The Industry Standard Web3 Services Platform

Jako jeden z cílů projektu je stanovení vývoje decentralizované síťe, která by poskytovala data z reálného světa smart kontraktům, které běží na různých blockchainech. Každému oraclu je poté přiřazeno skóre reputace, takže má motivaci poskytovat přesná a aktuální data. Pokud tomu tak je, získává odměnu formou ERC-20 tokenů LINK.

Síť Chainlink je řízena rozsáhlou open-source komunitou poskytovatelů dat, provozovatelů uzlů, vývojářů smart kontraktů, výzkumníků, bezpečnostních auditorů a dalších. Chainlink je také jednou z prvních sítí, která umožňuje integraci off-chain dat do chytrých kontraktů. Projekt se také řadí ke hlavním světovým hráčům v oblasti zpracování dat. Díky integraci off-chain dat přitáhl ekosystém Chainlink pozornost mnoha datových poskytovatelů jako Huobi či Alpha Vantage.

Využití ChainLinku nalezneme především ve finančních službách, DeFi, gamingu, správě NFT předmětů a mnoha dalších oblastech. Tokeny LINK můžete nakupovat na předních burzách či směnárnách jako Coinbase, Binance, Gate.io či Kraken. V rámci jeho ekosystému můžete využívat také stakingu, který vám poskytne odměny v podobě nových tokenů LINK. Staking tokenů LINK je taktéž možné využívat přes některé z podporovaných burz.

Avalanche – Layer 1 blockchain pro vytváření decentralizovaných aplikací (DApps)

Avalanche představuje layer 1 blockchain (první vrstvy), který funguje jako platforma pro decentralizované aplikace a vlastní blockchainové sítě. Je to jeden z přímých konkurentů Etherea, nicméně na rozdíl od této druhé nejrozšířenější kryptoměny disponují transakce Avalanche rychlostí až 6 500 transakcí za sekundu.

To je možné díky unikátní architektuře Avalanche. Síť Avalanche se totiž skládá ze tří samostatných blockchainů: X-Chain, C-Chain a P-Chain. Každý z chainů má odlišný účel, který se radikálně liší od přístupu, který používají Bitcoin a Ethereum, kterým je situace, kdy všechny uzly ověřují všechny transakce. Avalanche blockchainy dokonce používají různé mechanismy konsensu.

Screenshot 2023 12 18 at 13 23 25 Avalanche Create Without Limits dApp Platform

Výše uvedené blockchainy si nyní blíže představíme.

 • Burzovní řetězec (X-Chain) slouží k vytváření a výměně nativních tokenů AVAX a dalších aktiv. Podobně jako standard ERC-20 na platformě Ethereum se tyto tokeny řídí sadou standardizovaných pravidel. Používá mechanismus konsensu Avalanche.
 • Kontraktový řetězec (C-Chain) podporuje chytré kontrakty a decentralizované aplikace. Má vlastní virtuální stroj Avalanche (Avalanche Virtual Machine), podobný tomu u Etherea (Ethereum Virtual Machine), který vývojářům umožňuje forkovat DApps kompatibilní s EVM. Používá konsensuální mechanismus Snowman.
 • Platform Chain (P-Chain) koordinuje síťové validátory, sleduje aktivní podsítě a umožňuje vytváření nových podsítí. Podsítě jsou sady validátorů, něco jako soubor validátorů. Každá podsíť může validovat několik blockchainů, ale blockchain může validovat pouze jedna podsíť. Používá se také konsensuální mechanismus Snowman.

V současné době stojí tokeny AVAX okolo 38 dolarů za kus a jejich celková nabídka pak dosahuje 720 milionů. All-time high ceny tokenů AVAX mírně přesáhlo stodolarovou hranici. Podobně jako výše uvedené tokeny LINK můžete i Avalanche nakupovat na předních světových burzách jako Kraken, Binance, Coinbase, KuCoin apod.

Cosmos – Projekt, který se zaměřuje na propojování jednotlivých blockchainů

Názvem Cosmos se označuje projekt, který řeší některé z “nejnáročnějších problémů”, jimž čelí odvětví blockchainu. Jeho cílem je nabídnout řešení oproti „pomalým, drahým, neškálovatelným a životnímu prostředí škodlivým” protokolům proof-of-work, jaké používá například Bitcoin. Toho chce dosáhnout tím, že nabídne ekosystém tzv. propojených blockchainů.

Mezi další cíle projektu dále patří, aby technologie blockchainu byla pro vývojáře méně složitá a obtížná díky modulárnímu rámci, který decentralizované aplikace dá se říci zjednodušuje. V neposlední řadě protokol Interblockchain Communication usnadňuje vzájemnou komunikaci blockchainových sítí – a zabraňuje tak roztříštěnosti celého odvětví.

Screenshot 2023 12 18 at 13 35 40 Cosmos The Internet of Blockchains

Blockchainových sítí existují tisíce, nicméně pouze malá část z nich je schopna spolu komunikovat. Cosmos se pak snaží o to, aby byla tato komunikace jednotlivých sítí možná. Jedná se o systém softwarového vývoje, který má vývojářům práci s blockchainem co možná nejvíce usnadnit. To umožňuje snadné vytvoření sítě pomocí již existujících částí kódu. Z dlouhodobého hlediska se očekává, že díky tomu bude možné jednoduše vytvářet složité aplikace, které nacházejí své místo na webu 3.0.

Tvůrci se pak zaměřují také na škálovatelnost sítě, kterou u původních kryptoměn jako Bitcoin či Ethereum nenalezneme na příliš vysoké úrovni. Cosmos tuto škálovatelnost pokládá za jednu ze svých priorit a to z důvodu, že pokud se kryptoměny někdy mají stát masově přijímané, musí k tomu disponovat dostatečnou kapacitou.

Co se týče bezpečnosti, ekosystém Cosmos využívá konsenzu Proof of Stake. Uzly, které stakují větší množství tokenů ATOM, získají větší šanci na to, aby potvrzovaly transakce a následně získávaly odměny. Pokud se někdo zachová nesprávně, může o své stakované tokeny úplně přijít. Motivace provádět jakékoliv nekalé akce tedy v tomto konsenzu prakticky odpadává.

Injective – Finanční ekosystém s infrastrukturou pro decentralizované burzy a budování DApps

Kryptoměna s názvem Injective je blockchain vytvořený především pro finance. Jedná se o otevřený, interoperabilní blockchain na první vrstvě, který pohání aplikace DeFi nové generace, a to včetně decentralizovaných spotových a derivátových burz, predikčních trhů, protokolů pro lending (půjčování kryptoměn) a dalších.

Projekt jedinečným způsobem poskytuje výkonnou finanční infrastrukturu, kterou mohou aplikace využívat. Ta obsahuje decentralizovaný on-chain orderbook (knihu objednávek) odolnou vůči MEV (strategie, která zahrnuje vynechávání nebo naopak zahrnutí různých transakcí do bloku či změnu jejich pořadí; cílem této strategie je co možná nejvyšší zisk). Kromě toho jsou všechny formy finančních trhů, jako jsou spotové, trvalé, futures a opce, plně on-chain. Tato infrastruktura mezi řetězci je kompatibilní také s Ethereem, blockchainy podporujícími IBC a řetězci, které neobsahují EVM (Ethereum Virtual Machine), jako je třeba Solana.

Screenshot 2023 12 18 at 13 57 35 Injective The Blockchain Built For Finance

Ekosystém Injective zahrnuje více než 100 projektů a více než 150 000 členů komunity po celém světě. Injective podporuje také skupina významných investorů, jako jsou Binance, Pantera Capital, Jump Crypto či Mark Cuban. Projekt využívá konsenzus Proof-of-Stake, který umožňuje uživatelům získávat odměny ze svých stakovaných tokenů.

Injective tak poskytuje nejpokročilejší finanční infrastrukturu nové generace pro budování DeFi aplikací nad blockchainem Injective. Uživatelé mohou k těmto aplikacím přistupovat plně decentralizovaně, rychle, napříč řetězci, za nízké poplatky a především pak bezpečnou cestou. V současné době stojí tokeny INJ na burzách okolo 30 dolarů za token. Lze je pak obchodovat na předních světových burzách jako Binance, KuCoin či Coinbase.

Filecoin – Decentralizovaný úložný systém s nativními tokeny $FIL

Filecoin je decentralizovaný úložný systém, jehož cílem je “ukládat nejdůležitější informace lidstva”. Projekt získal v roce 2017 až 205 milionů dolarů v rámci úvodní nabídky mincí (ICO) a původně plánoval datum spuštění v polovině roku 2019, nicméně toto datum bylo poté posunuto. V současné době lze již Filecoin obchodovat na Binance, OKX, Coinbase apod.

Screenshot 2023 12 19 at 11 20 04 A decentralized storage network for humanitys most important information Filecoin

Filecoin představuje open-source a decentralizovaný systém, což znamená, že veškerá správa je v rukou komunity. Na platformě Filecoin mají vývojáři možnost vytvářet cloudové služby pro ukládání souborů, jako je Dropbox nebo iCloud. Každý se může k Filecoinu připojit a začít ukládat svá data nebo vydělávat peníze tím, že poskytne svůj prostor pro cizí prostředky. Tvůrci Filecoinu se rozhodli pro technologii blockchainu, která bude provozovat síť a jejich token s vlastním nativním konsensem.

Měna Filecoin se nazývá $FIL a pohání celou síť a všechny prováděné procesy. Uživatelé taktéž platí za transakce v tokenech FIL, jak to známe i u ostatních kryptoměn. Čím je však Filecoin unikátní je právě konsenzus těžby. Těžaři totiž vkládají své tokeny $FIL jako zástavu, čímž garantují své služby a zejména pak jejich správnost při ověřování transakcí.

Screenshot 2023 12 19 at 11 28 50 A decentralized storage network for humanitys most important information Filecoin

Cílem Filecoinu je ukládat data decentralizovaným způsobem. Na rozdíl od cloudových úložišť, jako jsou Amazon Web Services (AWS) nebo Cloudflare, které jsou náchylné k problémům centralizace, Filecoin využívá svou decentralizovanou povahu k ochraně integrity umístění dat, díky čemuž jsou data snadno vyhledatelná, ale těžko cenzurovatelná nebo jinak upravovatelná.

Decentralizované systémy ukládání dat, kdy jedním z nich je právě Filecoin, umožňují lidem být vlastními správci svých dat a také zpřístupňují tento web lidem po celém světě. Vzhledem k tomu, že aktivita v síti Filecoin formou těžby a ukládání dat přímo souvisí se získáním většího počtu blokových odměn, Filecoin motivuje účastníky k poctivému jednání a ukládání co možná největšího množství dat.

Kaspa – Kryptoměna založená na PoW s mnohem vyšší rychlostí transakcí

Kaspa je kryptoměna, která funguje na konsenzu Proof-of-Work (PoW). Kaspa pak implementuje protokol zvaný GHOSTDAG. Na rozdíl od tradičních blockchainů GHOSTDAG nevytváří osamělé bloky (orphan blocks), ale umožňuje jejich koexistenci a porovnává je v samotném blockchainu.

Blockchain Kaspa je pak ve skutečnosti blockDAG. Toto zjednodušení Nakamotova konsensu umožňuje bezpečný provoz při zachování velmi vysokých rychlostí bloků (v současnosti jeden blok za sekundu, cílem je 10/sec, snem 100/sec) a nepatrných potvrzovacích časů.

Screenshot 2023 12 19 at 11 33 15 Home Kaspa

Kaspa je jedinečná svou schopností podporovat vysokou rychlost zapisování bloků do blockchainu a přitom zachovávat vysoké úrovně zabezpečení, kterou nabízí systém Proof-of-Work. Současný main net (hlavní síť) Kaspa pracuje rychlostí 1 blok za sekundu. V budoucnu však plánují vývojáři pracovat na rozšíření tohoto parametru až na hodnotu 10 nebo dokonce 100 bloků za sekundu.

Aktuálně se KAS obchoduje na platformách Gate.io, KuCoin, Bybit nebo XT.COM za cenu okolo 0,1 dolaru za kus.

THORchain – Decentralizovaná platforma pro směnu kryptoměn

THORChain je decentralizovaný protokol likvidity, který uživatelům umožňuje snadno vyměňovat kryptoměnová aktiva napříč různými sítěmi včetně Bitcoinu a Etherea. Pomocí THORChainu mohou uživatelé jednoduše vyměnit jedno aktivum za druhé, aniž by se museli spoléhat na knihy objednávek (order books), které jsou zdrojem likvidity. Místo toho jsou tržní ceny udržovány prostřednictvím poměru aktiv v tomto poolu.

Nativním tokenem platformy THORChain je $RUNE. Ten se v ekosystému THORChain používá jako základní měna a slouží také ke správě a zabezpečení platformy v rámci mechanismů zabezpečení vůči Sybil útokům v THORChainu – je tomu tak z důvodu, kdy uzly THORChainu musí poskytnout minimálně 300 tisíc tokenů RUNE, aby se mohly účastnit jeho konsensuálního procesu.

Screenshot 2023 12 19 at 11 44 22 THORChain

THORChain tak umožňuje uživatelům vyměňovat bitcoiny, ethery, stablecoiny a další mince napříč 9 různými blockchainy. Je také dobré z pohledu uživatele vědět, že tento protokol není zaměřen na zisk. Všechny poplatky jdou přímo účastníkům, tedy např. provozovatelům uzlů nebo poskytovatelům likvidity. Tým v rámci alokace tokenů nemá žádné zastoupení. Tvůrci jsou tak motivování k vývoji celého ekosystému stejně jako ostatní uživatelé – pouhým držením tokenů.

Celková nabídka tokenů dosahuje půl milionu tokenů RUNE, které lze obchodovat na Binance, KuCoinu či Gate.io a dalších burzách. V současné chvíli stojí token RUNE okolo 5 dolarů. Cenového All-time high pak THORChain dosáhl v roce 2021, kdy se cena tokenů vyšplhala až k téměř 20 dolarům.

Závěrem: Které jsou podle nás nejlepší kryptoměny v roce 2024?

Výše jsme popsali nejlepší kryptoměny a další krok už je na samotných investorech. Pokud s kryptoměnami teprve začínáte, volili bychom cestu méně rizikovějších projektů, jako je bitcoin. Po udělání vlastního průzkumu trhu a analýzy jednotlivých aktiv se posléze můžete rozhodnout, zda chcete podstoupit větší riziko a zaujmout pozici v rizikovějším projektu.

Mezi nejlepší kryptoměny, které jsou zároveň nové, jednoznačně patří projekty typu Pepe Unchained, Meme Games, PlayDoge, WienerAI, Shiba Shootout, Base Dawgz, Mega Dice Token nebo 99Bitcoins. Jedná se o nové projekty, které však nabízejí investorům vždy nějaký určitý užitek. Například Pepe Unchained přináší levnější a rychlejší transakce, Meme Games nabízí herní složku, která sdružuje nejoblíbenější meme coiny, PlayDoge zase vlastní mobilní Play-to-Earn hru ve stylu Tamagotchi, WienerAI nabízí inovativní přístup pro obchodování s kryptoměnami, Shiba Shootout zavede hráče díky své P2E hře na Divoký západ a Base Dawgz zase umožňuje “cestování” mezi několika blockchainy. Mega Dice Token patří mezi GambleFi a 99Bitcoins obsahuje jedinečný koncept Learn-to-Earn odměňující studenty skrze proces učení se. Mnohé projekty také nabízí i staking, díky kterému lze získávat další nejlepší kryptoměny z vašich držených tokenů.

KOUPIT Pepe Unchained

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Jak začít obchodovat s kryptoměnami?

Které jsou ty nejlepší kryptoměny?

Jakou minimální částku investovat do kryptoměny?

Jak bezpečné je obchodování pomocí aplikací?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.