Wednesday, July 24, 2024

Kde a Jak Koupit Virgin Galactic akcie v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Průkopník v oblasti letů do vesmíru pro soukromé osoby a výzkumné pracovníky, přesně to jsou Virgin Galactic akcie. Dobrou zprávou je, že již proběhly úspěšné lety!

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší Virgin Galactic akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi Virgin Galactic akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení Virgin Galactic akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit Virgin Galactic akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Firma Virgin Galactic byla založena v roce 2004, přičemž až o 13 let později se stala veřejně obchodovanou společností. Oblast podnikání Virginu si probereme hlouběji níže, ale vesmírná turistika je natolik atraktivním tématem, že akcie jsou poměrně volatilní. V době psaní článku firma dosahuje kapitalizace 2 miliard dolarů.

Kde a Jak Koupit Virgin Galactic akcie v České republice 2022?
Vývoj ceny akcií

První úspěšný let proběhl 11. července 2021, kdy se cena akcií znovu přiblížila na hodnoty z období února roku 2021.

Kdo za firmou stojí?

Ačkoliv na pozici generálního ředitele působí Michael Colglazier, člověk s více než 30 letými zkušenostmi ze společnosti Disney, silnou osobností spojenou s Virgin Galactic je Richard Branson, miliardář a konstruktér prvního soukromého raketoplánu SpaceShipOne.

Kde a Jak Koupit Virgin Galactic akcie v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Institucionální investoři v průběhu času snížili objem držených akcií SPCE a navíc 34,04 % akcií v oběhu, které zůstávají v jejich rukou, je u institucionálních investorů neobvyklé. To ukazuje, že tato společnost není důležitým holdingem. Nicméně fyzické osoby drž až 37,49 % akcií, což signalizuje oblíbenost akcie u individuálních investorů.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, investory nečeká za držení akcií Virgin Galactic dividenda. Společnost v době psaní článku stále nedosahuje ziskovosti, proto by finanční prostředky ani neměla z čeho vyplácet.

TIP: Pokud čtenáře zajímají dividendové tituly, doporučujeme shlédnout společnosti jako ČEZ nebo nebo Moneta.

Oblast podnikání

Společnost Virgin Galactic chce jednoduše provozovat lety do vesmíru pro soukromé osoby a výzkumné pracovníky, díky svým vyspělým leteckým a kosmickým vozidlům. Během letu zažijete stav beztíže a výhledy na Zemi. Potenciální trh je podle firmy nový a nevyužitý, zatím se do vesmíru dostalo pouze na šest stovek osob, které dlouhá léta podstupovaly výcvik a byli vybráni kosmickou agenturou.

Kde a Jak Koupit Virgin Galactic akcie v České republice 2022?
Ukázka raketoplánu

Rok 2021 byl pro SPCE opravdu úspěšný, firma obdržela od Federálního úřadu pro letectví licenci na provozování komerčních letů a proběhl rovněž první let do vesmíru s plnohodnotnou posádkou, Unity 22, který splnil cíle testů. Spuštění komerčních letů je plánováno na konec čtvrtého kvartálu 2022 s cenou 450 000 dolarů, ale nezoufejte, v roce 2026 má v plánu cenu srazit na pouhých 20 000 dolarů.

Průběh letu

Určitě čtenáře zajímá, jakým způsobem 90 minutový let probíhá a proces přípravy, která každého cestujícího před letem čeká. Po vystoupání do potřebné výšky se odpojíte od hlavní lodi a po zažehnutí motoru se rychlostí 2 600 mil/h vydáte do vesmíru. Tam už na cestující čeká výhled na Zemi společně s nulovou gravitací. Mezitím se piloti postarají o nasměrování prostředku zpátky směrem k Zemi.

Kde a Jak Koupit Virgin Galactic akcie v České republice 2022?
Průběh letu

Před letem čeká budoucí “astronauty” výcvikový program, který připraví uchazeče jak mentálně, tak fyzicky, aby si let mohli plně užít. Podstoupíte briefingy, školení a přednášky, kde budete edukováni odborníky na lety do vesmíru a vybaveni šitým skafandrem a botami značky Under Armour. Tato souprava je speciálně navržena pro lety do vesmíru.

Jak vydělám?

Již jste si koupili Virgin Galactic akcie a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus Virgin Galactic akcie v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím Virgin Galactic akcie?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak Virgin Galactic akcie nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

  • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?
Postup registrace
  • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

  • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

  • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Virgin Galactic”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit Virgin Galactic akcie v České republice 2022?
Proces nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete Virgin Galactic akcie nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Závěr

Vývoj ceny akcií společnosti Virgin Galactic je často ovlivněn počtem oznámených letů a dalších povolení od amerických úřadů. Budoucnost firmy bude záviset na zájmu o kosmickou turistiku a komerčních letech, které jsou očekávány ke konci roku 2022. Ovšem nesmíme zapomenout, že firma se na trhu již nepohybuje sama. Dobré je také sledovat konkurenci – Rocketplane Limited, Space Advenures, Blue Origin nebo SpaceX.

Jsou Virgin Galactic akcie správnou volbou?

Kde lze koupit Virgin Galactic akcie?

Jaká je cena Virgin Galactic akcie?

Získám díky Virgin Galactic akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění Virgin Galactic akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.