Friday, June 14, 2024

Kde a Jak Koupit akcie Raytheon v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech.

Po skutečnostech z únoru roku 2022 poptávka po produktech společností zabývajících se obranou rapidně stoupá a jedním z významných hráčů na tomto trhu je firma Raytheon technologies, přičemž akcie Raytheon jsou kótovány na několika burzách.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší akcie Raytheon společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi akcie Raytheon

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení akcie Raytheon v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit akcie Raytheon? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Raytheon technologies se do podoby jaké ji známe dnes dostala v roce 2020, kdy proběhla fúze Raytheon Company a United Technologies Corporation. Nicméně historie jakožto veřejně obchodované společnosti sahá až do roku 1968. Od té doby se společnost stala jedničkou na trhu letectví a obrany s tržní kapitalizací dosahující výše 135 miliard dolarů.

Kde a Jak Koupit akcie Raytheon v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Výše na měsíčním grafu můžeme vidět cenový vývoj akcií Raytheon technologies.

Kdo za firmou stojí?

Kdo jiný by měl působit na pozici generálního ředitele než věrný zaměstnanec, který vystřídal mnoho vedoucích funkcí napříč jednotlivými odděleními a v celkovém součtu je ve firmě již 22 let. Řeč je o Gregory J. Hayesovi, který Raytheon technologies vede již od roku 2014, přičemž v roce 2021 byl zvolen jako předseda představenstva. Za jeho éru společnost výrazně posílila, což vyvrcholilo zmiňovanou fúzí v roce 2020.

Kde a Jak Koupit akcie Raytheon v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Podíl dosahující 80,52 % v držení institucionálních investorů je vyšší procento, než je obvyklé u akcií v odvětví průmyslových konglomerátů.

Vyplácí společnost dividendy?

Ano, investory určitě potěší, že společnost Raytheon technologies odměňuje své akcionáře v podobě dividend. Tyto finanční prostředky vyplácí již od roku 1989, přičemž až do roku 2019 kontinuálně rostly. Roční výše dividendy Raytheonu činí 2,04 dolarů, což firmě připisuje 2,22% dividendový výnos.

Kde a Jak Koupit akcie Raytheon v České republice 2022?
Rostoucí dividenda

Oblast působení

Raytheon technologies prostřednictvím svých čtyř společností – Collins Aerospace, Pratt & Whitney, Raytheon Intelligence & Space a Raytheon Missiles & Defense dokáže být předním světovým dodavatelem špičkových technologických produktů a služeb pro letecký a obranný průmysl. Každá firma zastřešená Raytheon technologies představuje jednotlivý segment.

Kde a Jak Koupit akcie Raytheon v České republice 2022?
Největší zákazník – americká vláda

Segment Collins Aerospace Systems se zabývá výrobou a prodejem leteckých konstrukcí, avioniky, interiérů, mechanických systémů, systémů pro mise a řízení energie. Společnost Pratt and Whitney se zabývá konstrukcí a výrobu leteckých motorů a pomocných pohonných systémů pro komerční, vojenská a obchodní letadla.

Segment Raytheon Intelligence and Space se zabývá vývojem senzorů, výcviku a kybernetických i softwarových řešení. Poslední firma Raytheon Missiles and Defense nabízí komplexní řešení pro detekci, sledování a zasahování proti hrozbám.

Collins Aerospace Systems

Tento segment se na tržbách celé společnosti podílí částkou 18,5 miliard dolarů, což z něj dělá nejvýnosnější oblast. Mezi největší komerční zákazníky patří Airbus a Boeing, kteří tvořili až 27 % příjmů z komerčních zákazníků v roce 2019. Jelikož se tato oblast týká z velké části leteckého průmyslu, vlivem pandemie covid-19 se výnosy stále zotavují na předpandemické hodnoty.

Kde a Jak Koupit akcie Raytheon v České republice 2022?
Přehled Collins Aerospace Systems

Kromě komerčních letadel se podílí i na objevování vesmíru. Řešení Collins Aerospace podporují průzkum vesmíru lidmi pomocí systémů kontroly prostředí, napájení a speciálních obleků. Umožňuje dokonce kosmonautům se připravit nebo nacvičit krizové stavy, díky poskytování zkušebních systémů a výcvikových trenažerů, systémů pro únik posádky a řešení pro simulaci a výcvik.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie Raytheon a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie Raytheon v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím akcie Raytheon?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak akcie Raytheon nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

  • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?
Postup registrace
  • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

  • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

  • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Raytheon”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit akcie Raytheon v České republice 2022?
Postup nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete akcie Raytheon nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Závěr

I když jsme si v průběhu 21. století, alespoň v Evropě, mysleli, že zbraně a obranné systémy nejsou potřeba, neboť konflikty se přeci neřeší násilím a zbraněmi, opak je pravdou. Nedemokratické vlády stále představují hrozbu a firmy jako Raytheon technologies budou opět více než v kurzu. Komplexní portfolio společnosti navíc nabízí expozici vůči leteckému nebo právě kosmickém průmyslu.

Jsou akcie Raytheon správnou volbou?

Kde lze koupit akcie Raytheon?

Jaká je cena akcie Raytheon?

Získám díky akcii Raytheon dividendy?

Kolik stojí vlastnění akcie Raytheon na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.