Wednesday, April 17, 2024

Nejlepší ICO kryptoměny, do kterých investovat v roce 2024

Pojem ICO (anglicky initial coin offering) by se dal volně přeložit do češtiny jako prvotní veřejná nabídka. V tomto případě se jedná o prvotní veřejnou nabídku určité kryptoměny, která je v poslední době čím dál více oblíbenější jak mezi drobnými investory, tak i mezi programátory, kterým pomáhá získat finanční prostředky pro nově vznikající projekt. Jedná se tedy o prvotní veřejný prodej dané kryptoměny za nižší ceny ještě předtím, než bude uvedena na burzy, kde ji bude poté možné obchodovat. Proto se označují jako ICO kryptoměny (ICO krypto). V rámci předprodeje jsou investorům nabízeny tokeny/kryptoměny projektu za výrazně nižší cenu, než bude jejich cena při zalistování na burze. Většina předprodejů je rozdělena do několika fází, přičemž v každé další fázi se cena tokenu automaticky zvyšuje.

V tomto článku se podíváme na ty nejzajímavější kryptoměnové ICO pro rok 2024.

Nejlepší kryptoměnové ICO v roce 2024 

 • Dogeverse – Meme coin inspirovaný Dogecoinem, který běží na šesti různých blockchainech. Tento multichainový token může nabídnout bezproblémovou interoperabilitu díky Wormhole a Portal Bridge, umožňující bezpečnou navigaci mezi blockchainy Ethereum, BNB Smart Chain, Polygon, Solana, Avalanche a Base.
 • Slothana – Nový hit mezi Solana meme coiny, který vyniká svým airdrop systémem předprodeje
 • 99Bitcoins – Nejnovější BRC-20 kryptoměna, kterou lze v současné době koupit v předprodeji za výhodnější cenu. Tato kryptoměna je součástí vzdělávací platformy typu Lear-to-Earn, což studentům přináší hned několik výhod. Kromě toho, že získají nové informace o kryptoměnách, včetně Bitcoinu, tak za každý zvládnutý test či kvíz obdrží i tokeny 99BTC, které mohou následně stakovat a zajistit si tak atraktivní pasivní příjem.
 • 5th Scape – inovativní ICO kryptoměna kombinující blockchain a virtuální realitu
 • Sponge V2 – nový inovativní meme coin, který navazuje na svého předchůdce s vylepšeným tokenem, stakingem a P2E hrou
 • eTukTuk – zbrusu nový projekt, který se zaměřuje na vývoj elektrických tuk tuků
 • Bitcoin Minetrix – nový kryptoměnový projekt umožňující cloudovou těžbu BTC a pasivní příjem
 • Dogecoin20 – Nástupce legendárního Dogecoinu, který je horkým kandidátem na nejlepší kryptoměnové ICO
 • Wall Street Memes – aktuální hit mezi novými meme ICO
 • BRCStarter – platforma určená pro start nových BRC-20 projektů a ICO kryptoměn
 • XSwap – rychlá směna kryptoměn s propojením na Chainlink
 • SYNTHR platforma pro směny kryptoměn v rámci různých blockchainů
 • Aether Games karetní hra s inovativní mechanikou na blockchainu
 • InterSwap kryptoměnová burza, pro rychlou směnu kryptoměn
 • Verida – síť se samostatnou decentralizovanou databází dat
 • Masa Network – unikátní  síť zaměřená na správu vašich dat

KOUPIT nejlepší kryptoměnové ICO roku!

Příprava na investici do ICO kryptoměny

Než se investoři rozhodnou do jakéhokoliv předprodeje investovat své finanční prostředky, měli by nejdříve si důkladně prozkoumat daný projekt. Toto je totiž nezbytné pro správné rozhodnutí se, zda do daného projektu vstoupit či nikoliv. V tomto článku si blíže představíme hned několik projektů, u kterých právě předprodej probíhá či už před několika dny skončil.

Dogeverse – meme coin inspirovaný Dogecoinem, který běží na šesti různých blockchainech

Projekt Dogeverse uvádí na trh novou kryptoměnu s názvem $DOGEVERSE, která bude dostupná na šesti různých blockchainech. Tyto blockchainy zahrnují primární vrstvy jako Ethereum, Avalanche, Solana a BNB Smart Chain, stejně jako sekundární vrstvy jako Polygon a Base. V současnosti projekt organizuje předprodej svého nativního tokenu pře ICO s cílem překonat milník ve formě minimální hranice (soft cap) ve výši 8 835 000 USD a dosáhnout maximální hranice (hard cap) 17 002 500 USD.

Dogeverse patří mezi zbrusu nové ICO kryptoměny podporující multichain

Pouhé dva dny po spuštění předprodejní kampaně projekt Dogeverse získal od dychtivých investorů téměř 300 000 USD, což naznačuje, že by se mohl jednat o další populární meme coin. Během první fáze předprodeje je cena tokenu stanovena na 0,00029 USD, zatímco očekávaná cena při zalistování na burzách je 0,00030500 USD. Každá fáze fundraisingové kampaně trvá jen několik dní, což vyžaduje rychlou reakci od zájemců, kteří chtějí využít nejnižší možnou cenu.

Celkový počet tokenů $DOGEVERSE je stanoven na 200 miliard, přičemž 15 % je určeno pro počáteční prodeje a 10 % pro stakingové odměny. Účastníci předprodeje mohou začít se stakingem ihned, s ročním procentním výnosem (APY) přesahujícím 16 000 % v době psaní tohoto textu. Z dalších alokací, 10 % tokenů bude sloužit k zajištění likvidity, 25 % je vyhrazeno na marketingové aktivity ke zvýšení dosahu tokenu, dalších 25 % jde na vývoj projektu a zbytek je určen k pokrytí nákladů na zalistování na centralizovaných burzách (CEX) a do fondu ekosystému. Podrobnější informace lze nalézt ve whitepaperu projektu.

dogeverse tokenomika

Dogeverse se pyšní tím, že je prvním meme coinem dostupným hned na šesti hlavních blockchainech, což představuje významný krok v multichainové integraci. Projekt je již nyní spuštěn na Ethereu, BNB Smart Chainu a Polygonu, ale v nejbližší době plánuje rozšíření i na Solana, Base a Avalanche. Maskotem projektu je Cosmo the Doge, roztomilý pes, který má „jedinečnou schopnost hyperskoků mezi hvězdami kryptoměnového vesmíru“, což může popularitu tokenu ještě umocnit. Tato strategie může z Dogeverse učinit významného hráče na trhu s meme coiny.

koupit dogeverse

Slothana – nový hit mezi Solana meme coiny, který vyniká svým airdrop systémem předprodeje

Slothana (SLOTH) je nováček mezi meme coiny na platformě Solana, který si klade za cíl oživit kryptoměnový trh netradičním přístupem k předprodeji prostřednictvím airdropu. Tento inovativní model nabízí jednoduchou výměnu tokenů SOL za tokeny Slothana, což zajišťuje plynulý průběh transakce a zpřístupňuje investiční příležitost širokému spektru zájemců. Odlišný přístup od konvenčních cenových mechanismů představuje atraktivní volbu na přecpaném kryptoměnovém trhu, kde investoři posílají SOL na adresu uvedenou na webových stránkách Slothana a výměnou získávají tokeny SLOTH prostřednictvím airdropu přímo do svých peněženek. Po skončení předprodeje obdrží investoři za každý investovaný SOL až 10 000 tokenů SLOTH, aniž by bylo potřeba provádět další kroky.

Slothana patří mezi nejlepší ICO krypto

Projekt Slothana, stojící na základech zkušeností svého týmu, který má na svém kontě i vývoj jiných úspěšných tokenů jako SMOG, se rychle stává významným hráčem v oblasti meme coinů. Nabízí významný potenciál pro růst, což jej činí atraktivní investiční příležitostí pro ty, kteří mají zájem o jedinečný fenomén meme coinů. Slothana, běžící na blockchainu Solana, vyžaduje pro nákup kryptoměnu SOL. K tomu je nezbytná bezpečná peněženka kompatibilní s Solanou, například Phantom, kterou je nutné nabít měnou SOL. Následně na webu Slothana lze využít uvedenou adresu nebo widget pro přímou výměnu SOL za tento nový meme coin.

O tokenomice projektu Slothana nebyly poskytnuty žádné konkrétní informace, avšak očekává se, že celkový počet tokenů bude obrovský, podobně jako u ostatních meme coinů. Detaily o alokaci tokenů SLOTH zůstávají zahaleny tajemstvím a roadmapa projektu nebyla zveřejněna. Přesto lze očekávat, že projekt přinese určitou užitečnost, možná v podobě odměn za staking nebo speciálních airdropů, zejména pokud mají tvůrci Slothany spojení s projektem SMOG, jak se spekuluje.

Slothana patří mezi nejlepší ICO krypto

Slothana si rychle buduje silnou pozici na trhu, což je pro meme coin, jehož hlavní přitažlivost tkví v marketingu a spekulacích, pozitivním znamením. Slothana, představující spekulativní investici bez praktického využití a s jednoduchým konceptem, vychází z populárního memu lenochoda. V této chvíli se projekt Slothana v předprodeji tokenů SLOTH těší značnému úspěchu, což naznačuje možný virální potenciál. Avšak, jako u všech investic do kryptoměn, je nutné počítat s vysokým investičním rizikem, včetně tržní volatility a nejistot spojených s novými projekty. Implementace promyšlené strategie řízení rizik je proto nezbytná pro každého, kdo se rozhodne vložit své prostředky do tohoto nebo jakéhokoliv jiného kryptoměnového projektu.

koupit slothana

99Bitcoins – nejnovější BRC-20 kryptoměna v předprodeji, která je součástí vzdělávací platformy

99Bitcoins je v současné době jednou z nejnovějších a nejzajímavějších kryptoměn v oblasti kryptoměnového vzdělávání s obrovským potenciálem na zhodnocení. Součástí tohoto ekosystému je i platforma, která se snaží oslovit širokou veřejnost prostřednictvím inovativní mechaniky typu Learn-to-Earn, jejímž cílem je motivovat studenty ke vzdělávání se o kryptoměnách a následně je za jejich výsledky kromě klasických známek odměnit i nativními tokeny projektu 99BTC. Tokeny 99BTC obdrží každý student, který splní určité testy nebo kvízy. Hlavní výhoda ovšem spočívá v tom, že studentům budou tokeny obratem odeslány na jejich osobní virtuální peněženky a oni je tak mohou ihned začít stakovat a zajistit si do budoucna atraktivní pasivní příjem.

ICO projektu 99Bitcoins zabývající se vzděláváním lidí v oblasti kryptoměn

Abyste se však mohli stát studenty 99Bitcoins, musíte být nejdříve držiteli tokenů 99BTC. Aktuálně probíhá na oficiálních webových stránkách projektu předprodej, kde si je lze koupit za výhodnější cenu ještě před jejich uvedením na trh. Včasní investoři budou navíc zvýhodněni nejnižší cenou za token, jelikož předprodej startuje v první fázi na ceně 0,001 USD za 99BTC token. V následujících fázích se však bude cena tokenu automaticky zvyšovat až dosáhne konečné ceny 0,00113 USD. K předprodejnímu panelu stačí pouze připojit vaši kryptoměnovou peněženku, jako je MetaMask, nebo využít službu Wallet Connect. Po zadání vybraného množství tokenů 99BTC, které si chcete koupit, je poté jednoduše vyměníte za jednu z uvedených kryptoměn (USDT, ETH, BNB). V případě, že zvolíte kryptoměnu BNB, tak se ochudíte o možnost využít staking, který u BNB není k dispozici.

Atraktivní staking odměny ICO kryptoměny 99Bitcoins v oblasti vzdělávání o kryptoměnách

I přesto, že je předprodej teprve na svém začátku, se už podařilo v prvních dnech vybrat více než 250 tisíc dolarů. Zdá se tak, že investory koncept typu Learn-to-Earn velmi zaujal. Nutno rovněž říci, že se jedná o dosti neobvyklý koncept, který v krypto světě není běžný. Mnohým krypto nadšencům může být ovšem název 99Bitcoins povědomí. Za tímto projektem totiž stojí známá webová stránka 99Bitcoins, která lidi vzdělává v oblasti kryptoměn a může se pochlubit velkou a oddanou komunitou. Jen samotný YouTube kanál 99Bitcoins má přes 700 tisíc odběratelů a do online kurzů se zapojilo už více jak 2 miliony studentů.

Koupit 99bitcoins

5th Scape – inovativní ICO krypto kombinující blockchain a virtuální realitu

5th Scape je nový kryptoměnový projekt, který spojuje technologii blockchain a produkty virtuální a rozšířené reality jako například VR hry, headsety nebo židle. Nativním tokenem projektu je token 5SCAPE, který má v celém ekosystému nezastupitelnou roli. Nejenže jde o měnu ve všech VR hrách projektu, ale také poskytuje držitelům exkluzivní výhody a slevy a přístup k funkcím, nástrojům a knihovně VR her.

5th Scape patří mezi nové ICO kryptoměnyV současné době si tento token mohou investoři koupit v rámci předprodeje, který probíhá na oficiálních stránkách projektu. K nákupu tokenů je ovšem nutná kryptoměnová peněženka kompatibilní s blockchainem Ethereum, jelikož se jedná o ERC-20 token. Samotný předprodej je rozdělen do 12 fázi s tím, že v každé další fázi se bude cena tokenu automaticky zvyšovat. Pro investory to tak znamená jediné, čím dříve se do předprodeje zapojí, tím vyšší po jeho skončení mohou generovat zisk. Cena tokenu 5SCAPE startuje na 0,00187 USD a končí na ceně 0,00870 USD. Po skončení předprodeje je v plánu uvedení tokenu na burze za 0,01 USD, což je cenový rozdíl 435 %.

Staking systém u ICO kryptoměny 5th Scape Pro investory však nejsou stanovena žádná minima ani maxima, což znamená, že si mohou koupit tolik tokenů, kolik jen budou chtít. Během nárokování tokenů 5SCAPE si bude možné vyzvednout ale jen část svých koupených tokenů a zbytek až po několika měsících, celý průběh je blíže specifikovaný ve whitepaperu projektu. Zbývající tokeny budou mít rozhodnou dobu, která se bude postupem času postupně odemykat.

Projekt 5th Scape je možné také sledovat na sociální síti X nebo na kanálu 5th Scape Telegram, díky čemuž investoři a fanoušci budou mít přístup k aktuálním informacím o projektu.

KOUPIT 5th Scape

Sponge V2 – nový inovativní meme coin, který navazuje na svého předchůdce s vylepšeným tokenem, stakingem a P2E hrou

Původní token $SPONGE byl představen na jaře roku 2023 a dočkal se velkého věhlasu. Po uvedení na trh, které proběhlo v květnu 2023, zaznamenal tento meme coin neuvěřitelný úspěch a tržní kapitalizaci v podobě více než 100 mil. dolarů. Tomuto velkému úspěchu se může token pyšnit zejména díky nadšencům do kryptoměn, milovníky kresleného seriálu SpongeBob Squarepants a také memecoinové mánii, která zavládla na trhu.

ICO krypto Sponge V2 token

Nyní původní tým projektu $SPONGE představuje následovníka tohoto meme coinu s názvem Sponge V2. Cílem $SPONGEV2 je oživení komunity a navrácení hodnoty tokenu. Převod na tokeny $SPONGEV2 řídí nový mechanismus stake-to-bridge, který vyžaduje, aby se držitelé původních tokenů $SPONGE zbavili svých podílů tím, že tokeny $SPONGE uzavřou v rámci stakingu. Tím, že investoři své tokeny uzamknou v rámci stakingového poolu, budou získávat odměny prostřednictvím tokenů $SPONGEV2.

Jedná se o zcela nový systém, na který investoři nemusí být zvyklí. Avšak tato kreativita je právě to, co posouvá projekt Sponge kupředu. Tento přístup vytváří potenciál pro vysoké roční procentní výnosy (APY) během následujících čtyř let. V kontraktu pro Sponge V2 je v současné době uzamčeno více než 5 miliard tokenů s možností získat až 305 % APY za rok. Tato míra činila na začátku více než 4 000 %, ale spolu s počtem tokenů uzamčených ve staking poolu postupně klesá.

Sponge V2 staking

Ve whitepaperu Sponge V2 se můžeme dočíst, že po uvedení tokenů V2 na trh plánuje představit závodní hru typu play-to-earn (P2E), aby nabídl další využitelnost a atraktivitu. Účastí v online hrách mají držitelé tokenů další šanci získat tokeny $SPONGE prostřednictvím této hry.

Pokud by vás tento nový meme coin zaujal, stále máte příležitost si zakoupit tokeny $SPONGE prostřednictvím oficiální webových stránek projektu. Nezapomeňte si však udělat důkladný průzkum před svou investicí a zvážit všechna rizika. Také nezapomeňte zvážit svůj finanční rozpočet a míru rizika, kterou jste ochotni snést v případě, že by se investici nedařilo. Meme coiny přináší atraktivní výnosy, ale také větší míru rizika.

koupit sPONGE V2

eTukTuk – zbrusu nový projekt, který se zaměřuje na vývoj elektrických tuk tuků

Nový projekt s názvem eTukTuk se zaměřuje na vývoj moderních a inovativních elektrických tuk tuků, které jsou hojně využívány v asijských zemích jako Indie či Sri Lanka. V současné době jsou tato vozítka využívána k přepravě mezi městy nebo v nich, nicméně drtivá většina z těchto vozidel funguje na základě spalovacího motoru, který není příliš vhodný k zachování kvality ovzduší. eTukTuk se tak snaží přijít s moderními vozidly, které životní prostředí neznečišťují.

eTukTuk je přímo napojený na Binance Smart Chain (BSC), což pro uživatele a samotné řidiče představuje levný způsob, pomocí kterého mohou platit za svá dobíjení. Byznysový model poté také zahrnuje výstavbu dobíjecích stanic, která se společně s produkcí se samotnými vozidly má nacházet přímo v lokálním místě dané země. To znamená, že budou vozidla pro uživatele i řidiče cenově dostupná a zároveň bude obyvatelům poskytnuta možnost zapojit se do produkce těchto elektrických vozidel v rámci nabízených pracovních míst.

Nativními tokeny jsou $TUK, které si můžete již v současné době zakoupit v předprodeji na webových stránkách projektu. Tyto tokeny budou sloužit jako hlavní měna celého ekosystému. Investoři nebo zájemci si tokeny mohou nakoupit za sníženou cenu ještě před tím, než budou tokeny uvedeny na centralizovaných (CEX) nebo decentralizovaných (DEX) burzách či směnárnách.

Roadmapa ICO kryptoměny eTukTuku
Roadmapa eTukTuku

K dispozici je také funkce Buy and Stake, která umožní investorům v předprodeji využívat výhod stakingu ještě před skončením samotného předprodeje. Odměny ze stakingu se v současné době odhadují na cca 350 %, takže o tyto odměny zcela jistě nechcete přijít. Stačí, když při nákupem tokenů v předprodeji kliknete na tlačítko Buy and Stake, kdy vás následně platforma provede celým procesem.

Projekt by se již nyní dalo označit za velice úspěšný, jelikož k tomuto momentu dokázal vybrat více než 400 tisíc dolarů. Investoři mají zájem těžit především z nízké ceny nabízených tokenů a z možnosti stakingu, kterou jsme vám představili výše. Celkově má předprodej projít 26 fázemi, tudíž v případě, že byste měli o tokeny zájem, doporučujeme do předprodeje vstoupit co možná nejdříve, abyste si tokeny a samotné co možná nejvyšší odměny ze stakingu zajistili co nejdříve.

KOUPIT etuktuk

Bitcoin Minetrix – nový kryptoměnový projekt umožňující cloudovou těžbu BTC a pasivní příjem

Bitcoin Minetrix (BTCMTX) je mnohými analytiky hodnocen jako nejlepší předprodej protože otevírá lukrativní svět těžby bitcoinů (BTC) pro průměrného investora. V době psaní tohoto článku stojí těžba jednoho BTC průměrně 42 000 USD, přestože token má v současné době hodnotu kolem 26 000 USD, a to kvůli masivním nákladům na těžební zařízení, výpočetní výkon a spotřebu energie potřebné pro tento úkol.

1080x360 11

Bitcoin Minetrix nabízí cloudovou těžbu, kde si jednotlivec nebo skupina pronajímá těžební sílu k vydělávání BTC, ale s tím rozdílem, že jde o první projekt Web3, který tento proces tokenizuje. Dělat to tímto způsobem znamená pro investory Bitcoin Minetrix větší bezpečnost, bez nutnosti uzavírat drahé smlouvy na dobu určitou s jinými cloudovými těžebními firmami, z nichž mnohé se ukázaly jako podvody.

Proces je také jednoduchý, zakoupené BTCMTX lze stakovat s odměnami generujícími kredity pro cloudovou těžbu. Jedná se o nepřenosný token ERC-20, který lze následně spálit a získat tak těžební sílu. Vytěžený BTC je poté převeden do peněženky stakera, přičemž celý proces je řízen speciální aplikací Bitcoin Minetrix, která je v současné době v pozdní fázi svého vývoje.

Stake to mine ICO kryptoměny Bitcoin Minetrix

Tento proces také poskytuje větší autonomii uživatelům, kteří uzavírají smlouvy o cloudové těžbě, protože si mohou jasně vybrat, kolik tokenů stakují, jak dlouho je stakují, přičemž je mohou kdykoli vybrat a prodat je na otevřeném trhu.

Bitcoin Minetrix je u začátku svého 10fázového předprodeje a tokeny aktuálně stojí 0,011 USD. S každou další fází se však cena bude zvyšovat, až na finálních 0,0119 USD, což je také cena, za jakou bude token nabízen na prvních burzách.

KOUPIT BITCOIN MINETRIX

Dogecoin20 – legenda se vrací

Dogecoin20 je jednou z nejzajímavějších a nejrevolučnějších kryptoměn současné doby. Ač se jedná o meme-coin, tak dokáže velmi sofistikovaně využívat ekologicky přívětivý Proof-of-Stake (PoS) mechanizmus. To mu dává vysokou konkurenční výhodu.

Dogecoin20 je nový meme coin, který patří mezi zbrusu nové ICO kryptoměny a staví na původním dogecoinu

Dogecoin20 je zbrusu nová kryptoměna, která se nechala inspirovat Dogecoinem – ano, tím Dogecoinem, který je považován za první meme-coin a tím Dogecoinem, který díky propagaci Elona Muska zažil takový strmý růst. PoS mechanizmus navíc dává oproti předchůdci další výhodu – držitelé mohou získávat pasivní příjem pomocí stakingu a není tedy třeba token těžit. Těžba je také velmi náročná na spotřebu energie. Tvůrci se navíc zavázali k charitativním aktivitám a to na coin vrhá další dobré světlo. Máme zde tedy nejen ekologický, ale i prospěšný meme-coin.

Stakingový mechanismus Dogecoin20, což je nový meme coin, který patří mezi zbrusu nové ICO kryptoměny

Token má celkovou zásobu 140 miliard tokenů. To je celkem dost nul! V současnou chvíli se token nachází na cenové hladině 0,000164, což jsou drobné – za lístek na měsíc. Projekt v předprodeji nabízí 35 miliard tokenů (25 %) zásoby, navíc již během několika dní získal 1,9 milionu USD, určitý hype tady tedy jistě je. Roadmapa projektu má tři fáze, v první fázi proběhne spuštění a integrace stakingu, druhá fáze bude zahrnutí komunity, protože všechny meme-coiny jsou úspěšnější, když mají k dispozici podporu komunity, v poslední fázi přijdou na řadu dobročinné akce a charity. Jedná se tedy o jedno z nejzajímavějších ICO, které nás v blízké době čeká.

Koupit Dogecoin20

Wall Street Memes – aktuální hit mezi novými meme ICO

Mezi náš horký tip na nejlepší kryptoměnové ICO patří rozhodně Wall Street Memes. Aktuálně je tento projekt doslova hitem na krypto scéně, protože jde o další projekt se slibným potenciálem předvést podobně úspěšnou dynamiku jako jeho předchůdci pepe nebo dogecoin. Již nyní mu některé předpovědi predikují až 100x nárůst. 

center title

Již během několika prvních dnů od spuštění předprodeje dokázal nový meme token $WSM zmobilizovat investory natolik, že do projektu vložili na 900 tisíc dolarů. O projektu se však mluvilo dlouho před spuštěním předprodeje, protože málokterý meme coin disponoval tak širokou komunitní základnou, jako Wall Street Memes. Členové jeho komunity se počítají na milion a kanály sociálních médií jako Instagram nebo Twitter mají na stovky tisíc sledujících.

Není to však jenom silná komunita, která tento meme coin odlišuje od ostatních – Wall Street Memes těží také z renomé jedné z nejprestižnějších značek na finančním trhu, což mu propůjčuje velkou legitimitu. Tým na sebe dokázal upozornit už před dvěma lety, a to svou kolekcí NFT pod názvem Wall St Bulls, kterou dokázal vyprodat za pouhou půl hodinu. Aktuální kolekcí bitcoinových NFT k prodeji je potom Wall St Bulls Ordinals a je dostupná na NFT tržišti Magic Eden. 

WSM tokenomika

Ambiciózní $WSM meme token projde celkem 30 fázemi předprodeje, takže příležitostí, jak se podílet na tomto meme hypu, bude několik. Startovací cena tokenu $WSM začínala na 0,02500000 dolarech. Do oběhu se dostane celkem 2 miliardy tokenů a všechny chce tým věnovat ve prospěch své komunity. 

KOUPIT wall street memes

BRCStarter

Launchpad BRCStarter slouží jako platforma určená pro start nových BRC-20 projektů a ICO kryptoměn. Tato stránka funguje jako multi-chainová platforma, která zajišťuje ekosystém pro všechny tokeny typu BRC-20. Hlavním produktem bude aplikace, která má zajišťovat spouštění projektů v rámci jednotného prostoru a také podporu celé komunity.

brcs starter crypto ico

Dle slov webové platformy se nyní bitcoin se nyní nachází ve fázi, ve které lze očekávat postupem času řada inovací a upgradů. Za tímto účelem přichází právě BRCStarter, který se snaží zajistit platformu pro jednotné spouštění tokenů BRC-20 v rámci různých projektů.

V rámci tokenomiky projektu lze očekávat celková nabídka o konečném množství 21 milionů tokenů. Ty budou následně rozděleny mezi následující kategorie:

 • Odměny za staking – 13,6 %
 • Vývoj a operace – 11 %
 • Poradenství – 5 %
 • Likvidita a centralizované burzy (CEX) – 10 %
 • Veřejný prodej – 10,6 %
 • Privátní prodej – 21 %
 • Marketing – 16,8 %
 • Tým – 12 %

Z tohoto rozdělení můžeme vidět, že tvůrci se snaží rovnoměrně tokeny alokovat mezi mnoho různých kategorií. Jedny z hlavních oblastí, do kterých budou tokeny směřovat, můžeme z této tokenomiky označit jako marketing, veřejný prodej a odměny za staking, který bude v ekosystému této kryptoměny taktéž dostupný.

tokenomika crypto ico

Skrze staking bude možné své držené tokeny $BRCST uzamknout, za což následně získají držitelé nárok na odměnu ve formě nově uvolněných tokenů. Staking se tak skvěle hodí pro vybudování pasivního příjmu a získání dalšího potenciálního zhodnocení.

XSwap

XSwap představuje svou kryptoměnovou burzu, na které je možné směnit kryptoměny jednoduše a velmi rychle. Tvůrci vytvářejí svou platformu pomocí propojení s blockchainem Chainlink, který ji pohání pomocí protokolu Cross-Chain Interperability (zkráceně CCIP).

ICO - xswap ico kryptoměny

Tvůrci tvrdí, že integrace XSwapu s CCIP ze sítě Chainlink představuje aktuálně nové období v oblasti DeFi (decentralizovaných financí). V tomto období se hranice mezi blockchainy stávají lépe prostupné a uživatelé se mohou těšit na bezkonkurenčně snadné převody mezi jednotlivými kryptoměnami. XSwap lze označit jako první projekt, který se na tuto cestu společně s tvůrci sítě Chainlink vydal.

Aktuálně se tato kryptoměna nachází ve fázi ICO, takže nabízí úvodní veřejný prodej tokenů prvním investorům. Pro první čtvrtletí roku 2024 je plánováno prvotní spuštění této burzy, které je doprovázené podporou výkonných kontraktů či možností Bridge, tedy propojením dvou různých blockchainů.

Pro další čtvrtletí tohoto roku je poté plánováno zavedení instantních směn skrze vícero různých chainů – tzv. cross chain nebo implementace XSwap widgetu.

Finální fáze, která se podle plánů bude odehrávat ke konci roku, poté zahrnuje platební nástroj zavedený do mnoha web 3.0 projektů nebo integraci non-EVM ekosystému (Ethereum Virtual Machine, zkráceně EVM, je rozhraní pro smart kontrakty na síti Ethereum).

crypto ico kryptoměny

Díky využívání důvěryhodné sítě Chainlink a poté XSwap uživatele ujišťuje, že jsou protokoly pro směny kryptoměn bezpečné a že aktiva uživatelů je při směně platformy neustále chráněna.

SYNTHR

Kryptoměna s názvem Synthr představuje platformu pro směny kryptoměn v rámci různých blockchainů. Tento projekt disponuje taktéž umělou inteligencí, která se stará o správné zpracovávání transakcí a provádění jednotlivých směn.

ico kryptoměny - SYNTR

K dispozici bude uživatelům více různých produktů – v prvé řadě je nutné uvést samotnou burzu, která bude fungovat na decentralizované bázi – tedy DEX. K dispozici poté mají uživatelé taktéž mechanismus staking, který zajistí odměny v podobě nových tokenů $SYNTHR. Zajímavostí může být příjem ze stakingu z různých blockchainů, který není mezi kryptoměnovými projekty rozšířený.

Tvůrci se zaměřují také na vývoj NFT předmětů v podobě jednotlivých odznaků. Ty je možné si již v současné době pomocí připojení peněženky prohlédnout skrze kliknutí na tlačítko „Collect now”, které naleznete na webových stránkách SYNTHR.

Aether Games

Jako další ICO kryptoměnu uvádíme Aether Games. Tato společnost se zaměřuje na vývoj karetní hry s názvem Aether. Ta má nabídkou jak nesmírné množství zábavy, tak i inovativní mechaniky v rámci blockchainového ekosystému.

ico kryptoměny - AETHER

Hra je v současné době již plně dostupná zdarma na platformě Epic Games, kde si ji lze stáhnout a vyzkoušet. Tvůrci věří, že blockchain a herní oblast spolu mohou skvěle fungovat, a proto sází na vytvoření ekosystému založeném právě na těchto dvou odvětví.

Hra Aether představuje sběratelskou hru z kategorie CCG, která se odehrává ve fantasy světě známém jako Aether. Hráči používají různé dobrodruhy, bytosti či monstra a také samotné karty, z nichž každá má své vlastní jedinečné mechaniky a vlastnosti. S těmito všemi odlišnými kartami následně vytvářejí své strategie pro samotné souboje. Součástí hry je taktéž hledání nových karet a bojování o umístění v žebříčku a odměny. Své balíčky a karty pak přizpůsobují svým individuálním herním stylům. Díky online bitvám v reálném čase, možnosti vytvořit si svou vlastní strategii a rozsáhlým sadám karet nabízí Aether: Trading Card Game pohlcující a obohacující herní zážitek.

ico kryptoměny

Co se týče samotných tokenů, jejich cena se aktuálně pohybuje okolo cenové hladiny 0,21 dolarů. Tokeny je možné nakupovat skrze nejznámější burzy jako Kraken, KuCoin, Bybit, Gate.io či Uniswap. V hře s nimi bude možné platit za jednotlivé karty či nové balíčky.

Všechny herní předměty následně budou k dispozici na online tržištích formou nejlepších NFT předmětů. To znamená, že pokud některý z nich budete vlastnit, bude patřit pouze vám a v reálném světě bude mít opravdovou hodnotu.

InterSwap

Platforma s názvem InterSwap představuje kryptoměnovou burzu, která má sloužit jednoduchému a jedinému účelu – poskytovat rychlou směnu kryptoměn formou jednoho kliknutí.

ICO - inter swap

InterSwap je již nyní dostupná v rámci testnetu pouze s některými blockchainy a kryptoměnami, nicméně je pravděpodobné, že tvůrci brzy zpřístupní i plnou verzi této burzy.

Hlavní výhodou Interswap má být možnost provést směnu kryptoměn v rámci méně než 2 minut a pomocí ne více než jednoho kliknutí. Uživatelé a zájemci se tak mohou těšit na velmi jednoduchou a zároveň přehlednou platformu, kterou mohou využívat ke snadné směně kryptoměn.

Verida

Jako další ICO kryptoměnu můžeme představit projekt Verida, který má za cíl vytvořit síť se samostatnou decentralizovanou databázi dat. K dispozici tak bude například váš vlastní profil v rámci tohoto decentralizovaného ekosystému nebo kryptoměnová peněženka, skrze kterou bude možné provádět transakce na vícero blockchainech.

ico - Verida

Díky této platformě si budou moci být uživatelé jisti, že jsou jejich data v úplném bezpečí. Jsou to poté pouze a jenom oni, kdo budou moci vlastnit privátní klíče, což představuje stoprocentní kontrolu nad úložištěm jejich dat, možnost podepisovat jejich zprávy či data třetím stranám, platit za úložiště dat třetím stranám nebo se třeba přihlašovat na aplikace v rámci webu 3.0.

V rámci sítě Verida jsou k dispozici taktéž tokeny $VDA, které fungují jako nativní měna celého projektu. Tyto tokeny lze zařadit do kategorie ERC-20 tokenů a v současné době fungují na blockchainu Polygon PoS. Díky konsenzu Proof of Stake tak umožňují uživatelům si nechat tokeny uzamknout v rámci stakingu, který jim přinese další odměny v podobě extra tokenů VDA.

Z tokenomiky projektu můžeme sledovat celkovou nabídku tokenů o konečném množství 1 miliardy tokenů. Nabídka je pevná a tokenů tak nikdy nebude více. Jednotlivé alokace tokenů se pak skládají z kategorií, jako je například vývoj projektu, komunitní rezervy, odměny za růst sítě nebo spuštění tokenů.

verida ico kryptoměnaV současné době jsou v rámci kryptoměnové komunity rozšířené decentralizované finance (DeFi) a jejich aplikace, přičemž se i Verida snaží do kryptoměnového světa zapojit prostřednictvím vývoje platformy, která má umožnit bezpečné a přehledné rozhraní pro ukládání dat uživatelů a vytváření či spravování své online identity.

K dispozici mají zájemci a uživatelé mnoho sociálních sítí, na kterých mohou projekt Verida nalézt, nebo třeba také blog, ve kterém tvůrci zvěřejňují nové informace a updaty o fungování svého protokolu.

Masa Network

Masa Network spadá do kategorie ico kryptoměn a vytváří novou síť, která bude zaměřená na správu vašich dat v rámci internetového procházení. V podstatě se bude jednat o „decentralizovaný Google”, jak tvůrci sami uvádějí na webových stránkách projektu.

ico kryptoměny masa

K dispozici jsou zájemcům a uživatelům nyní dva produkty – Masa Analytics a Masa Growth. V rámci první zmiňované služby budou moci tvůrci a vývojáři aplikací a projektů na webu 3.0 sledovat chování svých návštěvníků či uživatelů – a to za pomoci nástroje, který neodhaluje soukromí uživatelů nebo nepoužívá soubory cookies.

Masa Growth se poté skvěle hodí pro všechny tvůrce komunit a projektů, kteří si přejí získávat nové uživatele a udržovat ty stávající. Dle popisu tohoto projektu na webových stránkách Masa se produkt Growth bude skvěle hodit pro tvůrce, kteří chtějí rozšiřovat svou komunitu a získávat sledující na svých sociálních sítích nebo zvýšit on-chain konverzi a využívání svých produktů ze strany uživatelů či klientů.

Platforma v současnosti podporuje blockchainy Ethereum, Avalanche, Polygon, Binance Smart Chain, OPBNB, CELO či Base. Tokeny Masa budou moci zájemci získat v rámci airdropu, do kterého se budou moci přihlásit pomocí plnění různých výzev a úkolů. Ty budou dle plánu postupně zveřejňovány s tím, jak se bude blížit datum airdropu. Tvůrci právě plánují své ICO, takže se můžeme společně s celou kryptoměnovou komunitou těšit na velkolepý start.

Co jsou kryptoměnové ICO?

Z pohledu investora se jedná o prvotní veřejnou nabídku, ve které je možné získat nativní tokeny krypto projektu za výhodnější cenu předtím, než bude uveden na burzy. Naproti tomu z pohledu krypto projektu se jedná o velmi populární metodu získávání kapitálu pro daný krypto projekt v rané fázi. Krypto společnosti nebo start-upy, jenž jsou založené na blockchainu, vytvoří určitý počet nativních tokenu, které následně nabízejí investorům výměnou za finanční prostředky.

Jedním takovým zajímavým příkladem může být například ethereum, jehož ICO proběhlo v červenci 2014 za méně než 1 USD za token. Nakonec však ethereum v rámci ICO více než 18 milionů dolarů, stalo se tak druhou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace a jednou z nejznámějších kryptoměn vůbec. Aktuálně se platí za jeden token Etherea okolo 1 500 USD.

Avšak najít ten nejlepší krypto ICO může být pro mnohé investory dosti náročné a to jak časově, tak i psychicky. Investoři by si však měli dát na čas a zjistit si všechny důležité informace ohledně projektu, do kterého chtějí investovat své finanční prostředky, jelikož ne každý krypto projekt je úspěšný.

Jak fungují počáteční nabídky mincí?

Vše začíná včasným oznámením společnosti, která nabídne svůj projekt v rámci události úvodní nabídky mincí (ICO). Tato událost zpravidla zahrnuje datum ICO, pravidla, postup, jak danou kryptoměnu nakoupit, a další informace o provedení nákupu. K dispozici by také měly být kompletní informace o samotném projektu, které zpravidla zahrnují celkovou nabídku tokenů, alokaci, způsoby využití nebo třeba také roadmapu, která slouží jako výpis budoucích plánů, a vývoj projektu.

 • V prvé řadě investoři navštěvují webové stránky projektu, aby se dozvěděli konkrétní informace o daném ICO.
 • Postup následně zahrnuje připojení peněženky nebo zaslání prostředků na určitou peněženku, což zajistí výměnu z tokeny projektu.
 • Vlastností ICO bývá také stanovení ceny ještě před uvedením na první krypto burzy, takže investoři přesně vědí, za jakou cenu jsou tokeny nabízeny.
 • Drtivá většina projektů vyžaduje od investorů konkrétní kryptoměnu, kterou následně mohou během ICO využít k nákupu nativních tokenů projektu.
 • V momentě, kdy připojí investoři svou peněženku nebo uvedou její adresu, jim následně tvůrci po skončení předprodeje zašlou nakoupené tokeny na tuto adresu.

Forma úvodního prodeje tokenů ICO disponuje společnými vlastnostmi, se kterými se mohou investoři setkat také u akcií v podobě (IPO) – první veřejné nabídky akcií. V tomto případě však neexistuje žádný regulační úřad, který by ICO reguloval a blíže sledoval. Kvůli tomu se ICO zařazují mezi velmi rizikové investice, které jsou vhodné pro zájemce, kteří disponují financemi navíc, nebo jako riziková složka do portfolia, která však nabízí potenciál obrovského výnosu.

Jakýkoliv projekt, který disponuje rozhraním pro provedení ICO a u kterého si přejí tvůrci vybrat prostředky na svůj další rozvoj, může vytvořit svou událost ICO. Díky absenci regulace tak není ze zákona povinen zveřejňovat žádné účetní záznamy nebo uzávěrky. Vzhledem k tomu může být poměrně náročné vyhledávat nejlepší kryptoměnové ICO projekty, které by byly kvalitními kryptoměnami a u kterých lze očekávat slušné budoucí zhodnocení.

Investoři by měli mít na paměti, že pro nákup tokenů v rámci ICO je nutné mít ve svých peněženkách některou z podporovaných kryptoměn. Mezi nejčastějšími kryptoměnami k nákupu můžeme nalézt například ETH, BNB nebo USDT, které je tak vhodné mít připravené ve své kryptoměnové peněžence ještě před nákupem.

Jak najít nejlepší kryptoměnové ICO

Nalézt ten správný projekt, do kterého se vyplatí investovat, může být poměrně náročné. V současné době jich také existuje poměrně velké množství, takže vybrat si kvalitní ICO znamená manuálně projít desítky a stovky projektů.

Události ICO však nejsou jedinou možností, která dovoluje tvůrcům vybírat od svých brzkých investorů peníze. K dispozici jsou také nejlepší kryptoměnové IDO (prvotní nabídka tokenů na DEX) a IEO (prvotní nabídka tokenů na krypto směnárně), které umožní brzké vstupy do jednotlivých kryptoměn a projektů.

V současné době však existuje určitý počet kritérií a zásad, které je dobré při hledání nejlepšího ICO pro rok 2024 následovat.

Zkontrolujte whitepaper

V prvé řadě je nutné si prohlédnout whitepaper projektu, který slouží jako jakási bílá kniha. V té lze nalézt cíle a hodnoty projektu, způsoby jeho fungování, celkovou tokenomiku a nabídku dané kryptoměny, způsoby a možnosti využití projektu nebo také plány do budoucna, které jsou zpravidla vytvářeny v rámci roadmapy.

Whitepaper pak obvykle obsahuje následující informace:

 • Množství vybraných prostředků, které se snaží tvůrci získat
 • Podnikatelský plán
 • Způsoby využití vybraných financí
 • Roadmapa a časová osa projektu ICO
 • Informace o zakladatelích nebo členech týmu

V tomto dokumentu je tak možné se dozvědět všechny potřebné informace, které vám mohou pomoci vytvořit kompletní obrázek o fungování celého projektu. V případě, že by whitepaper některé z těchto informací neobsahoval, je možné, že se nejedná o dobře promyšlený projekt.

Tým a partnerství

Na základě whitepaperu také často bývá uvedeno, kdo má daný projekt na starosti a kdo jej také založil. Zkušení členové tvůrčího týmu bývají zpravidla jakousi zárukou, že má celý projekt vyšší šanci na úspěch v neustále se rozvíjejícím a dynamickém kryptoměnovém trhu.

V případě, že se jedná o nováčky, kteří jsou však v týmu se seniornějšími členy, investoři mohou očekávat dynamický vývoj a mnoho různých inovací nebo nových funkcí. V případě, že však není tým uvedený ani na webových stránkách, ani ve whitepaperu, projekt nemusí být příliš důvěryhodný.

tymO daném projektu si taktéž lze přečíst na sociálních sítích, které obvykle členy týmu taktéž zahrnují nebo je minimálně zmiňují. Abyste si byli danými informacemi jisti, doporučujeme navštívit více stránek daného projektu – web a více sociálních sítí, které by tak měli zmiňovat stejné informace a aktuality.

Tokenomika a alokace

Alokace tokenů mezi jednotlivé kategorie je velice důležitá, jelikož investorům a zkrátka všem zájemcům říká, kolik tokenů bude nabídnuto v rámci ICO – nejčastěji tedy předprodeje a kolik tokenů bude následně využito pro marketing, rezervy, likviditu na burzy nebo třeba jako odměny pro své věrné držitele.

Určité procento si pro sebe alokují také samotní tvůrci, nicméně v této kategorii by toto číslo nemělo být příliš vysoké. V případě, že byste se setkali s projektem, u kterého naleznete převážnou část tokenů určenou tvůrcům, nelze o takové kryptoměně tvrdit, že bude dostatečně následovat své vytyčené cíle a že se jedná o věrohodný projekt.

Jsou kryptoměnová ICO dobrou investicí?

Kryptoměnové ICO představují část trhu, která se neustále vyvíjí a proměňuje. Nové projekty vznikají téměř každým dnem, takže může pro investory a zájemce do těchto inovativních kryptoměn náročné vybrat ty nejlepší.

Po vašem úvodním nákupu se také často setkáte s možností si zajistit odměnu pomocí stakingu, který umožňují tvůrci využívat již od prvního momentu předprodeje. Své tokeny si tak sice vybírat nemůžete, ale odměny ze stakingu se vám budou postupně přičítat k vašemu zůstatku. Jakmile následně předprodej skončí, nakoupené množství tokenů společně s odměnami se vám převede do vaší peněženky.

Některé z digitálních tokenů také mohou být součástí ekosystémů, ve kterých tvůrci vytvářejí různé předměty na bázi NFT. Díky tomu je možné nakoupit tato NFT dříve než ostatní a následně těžit z růstu jejich ceny.

Výhoda prvního tahu

Jakožto brzcí investoři budete mít možnost zakoupit tokeny za velice nízké ceny, než se kterými se následně zalistují na první kryptoměnové burzy. To vám může přinést několik výhod, mezi které lze zařadit například větší potenciál pro budoucí růst tokenů a také výhodu funkcí pro brzké investory.

Jakmile se následně poptávka zvýší z důvodu zalistování kryptoměny na burzách nebo přidání nových funkcí či způsobů využití, brzcí investoři budou mít své tokeny zajištěné s nízkými cenami a budou se moci těšit ze zajímavého zhodnocení. V opačném případě přirozeně může hodnota tokenů snadno klesnou díky malé tržní kapitalizaci, takže i na tuto situaci je vhodné před nákupem myslet.

Rizika ICO

V této sekci si představíme rizika spojená s ICO:

 • Přestože existuje celá řada úspěšných ICO projektů, někteří investoři se v minulosti bohužel stali obětmi podvodů – např. v situaci, kdy tvůrci projekt uzavřou v momentě, kdy získali peníze ze svého ICO.
 • Mnoho startupů se nyní obrací na ICO, jelikož nedokázali přesvědčit jiné firmy o investicích do jejich projektů. Tato situace však není příliš běžná, nicméně je dobré o ní vědět.
 • Z těchto výše uvedených bodů tak vyplývá, že je vždy vhodné si udělat pořádný průzkum a zjistit, zda daný projekt disponuje vším, co bychom u něj mohli očekávat – roadmapa, tým zakladatelů, principy fungování a především pak kvalitně zpracovaný whitepaper.

Všichni zájemci a investoři by tak měli vzít v úvahu všechny metriky, které byly popsány, a zhodnotit jejich potenciál ještě předtím, než své peníze investují do daného krypto projektu.

Závěrem: Na které ICO kryptoměny zaměřit pozornost?

V rámci tohoto článku jsme vám představili nejlepší kryptoměnové ICO projekty, se kterými se nyní můžete setkat. Princip ICO jsme taktéž ve druhé části článku podrobněji vysvětlili, abyste přesně věděli, jaká kritéria by měl potenciální projekt k investici splňovat a jaké vlastnosti je dobré sledovat. Předprodeje jsou sice riskantní, nicméně na druhou stranu přinášejí potenciálně velmi vysoké zhodnocení, které je v drtivé většině případů ještě vyšší, než s jakým se můžete setkat u těch největších kryptoměn nebo meme coinů.

Vítězem v rámci kategorie nejlepší kryptoměnové ICO se stal Dogeverse – projekt, který nabízí zábavnější, a především multichainovou alternativu ke známému Dogecoinu. Tato kryptoměna se tak skvěle hodí také pro obchodníky a investory, kteří chtějí mít ve svém portfoliu coiny se skvělým investičním potenciálem.

KOUPIT nejlpší ICO kryptoměnu roku 2024!

Často kladené otázky

Co jsou kryptoměnové ICO?

Je ICO kryptoměn dobrá investice??

Jak získám kryptoměny z ICO?

Jaké jsou nejlepší kryptoměnové ICO v roce [cur_year]?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.