Saturday, July 20, 2024

Nejlepší ICO kryptoměny, do kterých investovat v roce 2024

Pojem ICO (anglicky initial coin offering) by se dal volně přeložit do češtiny jako prvotní veřejná nabídka. V tomto případě se jedná o prvotní veřejnou nabídku určité kryptoměny, která je v poslední době čím dál více oblíbenější jak mezi drobnými investory, tak i mezi programátory, kterým pomáhá získat finanční prostředky pro nově vznikající projekt.

Jedná se tedy o prvotní veřejný prodej dané kryptoměny za nižší ceny ještě předtím, než bude uvedena na burzy, kde ji bude poté možné obchodovat. Proto se označují jako ICO kryptoměny (ICO krypto). V rámci předprodeje jsou investorům nabízeny tokeny/kryptoměny projektu za výrazně nižší cenu, než bude jejich cena při zalistování na burze. Většina předprodejů je rozdělena do několika fází, přičemž v každé další fázi se cena tokenu automaticky zvyšuje.

V tomto článku se podíváme na ty nejzajímavější kryptoměnové ICO pro rok 2024.

Nejlepší kryptoměnové ICO v roce 2024 

 • Pepe Unchained – Zbrusu nový kryptoměnový projekt, který si získává pozornost kryptokomunity svým inovativním přístupem coby meme coin běžící na vlastní druhé vrstvě Etherea, kterou tým nazval Pepe Unchained Layer 2. Díky rychlému zpracování transakcí, a nízkým poplatkům představuje PEPU atraktivní příležitost jak pro investory, tak pro vývojáře dApps. V současné době lze zakoupit tokeny PEPU v rámci ICO za zvýhodněnou cenu před jejich zalistováním na burzách.
 • PlayDoge – Nový kryptoměnový projekt nabízející vlastní hru typu Play-to-Earn inspirovanou Tamagotchi a populárním meme Doge. Díky tomuto projektu na investory dýchne trocha nostalgie, která je přenese zpět do jejich dětství, kdy se starali o svého mazlíčka v podobě Tamagotchi. Projekt zároveň přináší i nejlepší kryptoměnové ICO, ve kterém lze získat nativní tokeny PLAY. Samozřejmostí je i možnost stakingu s velmi atraktivním výnosem pro včasné investory.
 • WienerAI – Nejnovější kryptoměnové ICO, ve kterém si mohou včasní investoři koupit meme coin, jenž je kombinací psa, umělé inteligence a klobásy. Tento meme coin tak dokonale spojuje dva současné krypto trendy, jako jsou psí meme coiny a AI kryptoměny. Kromě spousty zábavy si také mohou investoři přijít i na potenciálně zajímavé zisky díky vysokým APY a nebo se stát členy rozrůstající se klobásové armády.
 • Shiba Shootout – Nový meme coin, který podporuje kreativitu, spolupráci a společnou vášeň pro kryptoměny. Díky tématu Divokého západu, vynalézavým funkcím, mnoha možnostem pro získání odměn a jedinečné tokenomice nabízí tento projekt skutečně pohlcující a zábavný zážitek pro krypto nadšence po celém světě. Nyní je možné zakoupit tokeny SHIBASHOOT v rámci ICO před oficiálním uvedením na burzy.
 • Base Dawgz – Meme coin, který byl právě spuštěn v síti Base, řešení vrstvy 2 pro Ethereum podporované Coinbase. Projekt bude podporovat další hlavní blockchainy BNB Smart Chain, Avalanche, Ethereum a Solana. V současné době pořádá ICO, kde si první podporovatelé mohou zakoupit tyto tokeny předtím, než budou uvedeny na burzách.
 • Mega Dice Token – Populární online krypto kasino Mega Dice nedávno spustilo své ICO, ve kterém si mohou včasní investoři koupit nativní token Mega Dice Token (DICE), což je zároveň i první GameFi token na blockchainu Solana. Tento token nabízí svým držitelům několik výhod, jako jsou denní odměny na základě výkonu platformy, vzácná NFT, odměny za staking nebo krypto airdrop v hodnotě 2,25 milionu dolarů.
 • 99Bitcoins – Nejnovější BRC-20 kryptoměna, kterou lze v současné době koupit v předprodeji za výhodnější cenu. Tato kryptoměna je součástí vzdělávací platformy typu Lear-to-Earn, což studentům přináší hned několik výhod. Kromě toho, že získají nové informace o kryptoměnách, včetně Bitcoinu, tak za každý zvládnutý test či kvíz obdrží i tokeny 99BTC, které mohou následně stakovat a zajistit si tak atraktivní pasivní příjem.
 • Sponge V2 – nový inovativní meme coin, který navazuje na svého předchůdce s vylepšeným tokenem, stakingem a P2E hrou
 • eTukTuk – zbrusu nový projekt, který se zaměřuje na vývoj elektrických tuk tuků
 • Wall Street Memes – aktuální hit mezi novými meme ICO
 • BRCStarter – platforma určená pro start nových BRC-20 projektů a ICO kryptoměn
 • XSwap – rychlá směna kryptoměn s propojením na Chainlink
 • SYNTHR platforma pro směny kryptoměn v rámci různých blockchainů
 • Aether Games karetní hra s inovativní mechanikou na blockchainu
 • InterSwap kryptoměnová burza, pro rychlou směnu kryptoměn
 • Verida – síť se samostatnou decentralizovanou databází dat
 • Masa Network – unikátní  síť zaměřená na správu vašich dat

KOUPIT NEJLEPŠÍ KRYPTOMĚNOVÉ ICO ROKU!

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Příprava na investici do ICO kryptoměny

Než se investoři rozhodnou do jakéhokoliv předprodeje investovat své finanční prostředky, měli by nejdříve si důkladně prozkoumat daný projekt. Toto je totiž nezbytné pro správné rozhodnutí se, zda do daného projektu vstoupit či nikoliv. V tomto článku si blíže představíme hned několik projektů, u kterých právě předprodej probíhá či už před několika dny skončil.

Pepe Unchained – Projekt, který si získává pozornost coby meme coin běžící na vlastní druhé vrstvě Etherea Pepe Unchained Layer 2

Meme coiny se v posledních letech dostávají do popředí zájmu mnoha investorů, přičemž jen v tomto roce bylo vytvořeno více než milion těchto tokenů s větší či menší úspěšností. Pepe Unchained (PEPU) chce využít tohoto trendu s ikonickým memem Pepe the Frog, který je v internetové kultuře stálicí. Asi nejznámější stejnojmenný meme coin dokázal svým prvním investorům přinést zisky 44 000 % za jediný rok. Virálním žabím memem však podoba s pepe coinem končí. Pepe Unchained se liší mnoha vylepšeními.

Pepe Unchained spadá mezi nejlepší ico kryptoměny

Projekt Pepe Unchained vytvořil vlastní druhou vrstvu na blockchainu Ethereum, díky čemuž nabízí významné výhody. Pepe Unchained Layer 2 bude provádět transakce odděleně od hlavní sítě, což znamená, že budou rychlejší (v tomto případě až 100krát rychlejší než na Ethereum) a levnější. Vzhledem k tomu, že si síť Pepe Unchained poradí s problémy jako rychlost, škálovatelnost a efektivita, se kterými se často potýkají blockchainy vrstvy 1 jako Ethereum, mohl by se v tomto odvětví stát významným hráčem.

Vývojáři také plánují spustit vlastní block explorer, díky kterému bude Pepe Unchained Layer 2 transparentní, a přemostění mezi oběma sítěmi, aby uživatelé mohli ze svých PEPU vytěžit maximum. Pepe Unchained využívá svou efektivní infrastrukturu také k tomu, aby nabídl vysoké odměny za staking. Mechanismus stakingu pro tokeny PEPU je aktivní již během předprodeje a předprodejní investoři mohou aktuálně získat roční procentní výnos až 5 000 %. Tato možnost je atraktivní pobídkou pro uživatele hledající možnosti pro generování pasivního příjmu. Nutno dodat, že výnos se bude snižovat se zvyšujícím se počtem stakerů.

tokenomika prto Pepe Unchained, který spadá mezi nejlepší ico kryptoměny

Vývojáři Pepe Unchained, chtějí zajistit dlouhodobý a životaschopný růst projektu, což můžeme poznat podle promyšlené tokenomiky. Celková nabídka činí 8 miliard tokenů PEPU. 20 % z nich je k dispozici prvním investorům v rámci předprodejní kampaně, 20 % je určeno na marketing pro zvýšení dosahu projektu, 30 % na stakingové aktivity, 10 % zajistí další financování projektu, 10 % si tým vyhradil pro Pepe Unchained Layer 2 a 10 % bude tvořit likviditu pro snadné obchodování. Pepe Unchained má potenciál stát se významným hráčem nejen mezi meme coiny, ale na trhu s kryptoměnami jako celku. Pepe Unchained nad ostatními meme coiny vyniká vlastním ekosystémem a pokud chcete získat podrobné informace, na webu je k dispozici whitepaper projektu.

fa shield check img 2Výhody:

 • Vlastní blockchain L2 nabízející nízké poplatky a rychlé transakce
 • Staking
 • Block explorer
 • Přemostění mezi Ethereum a Pepe Unchained Layer 2

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Trh s meme coiny je spojen s vysokou volatilitou

KOUPIT PEPE UNCHAINED

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

PlayDoge – kryptoměna kombinující Tamagotchi s viralitou meme Doge

Nový kryptoměnový projekt PlayDoge dává investorům jedinečnou příležitost získat finanční pobídky a zároveň se zapojit do zábavné hry, ve které si lze i vydělat. Součástí tohoto projektu kombinujícího nostalgické Tamagotchi s virálním meme Doge je totiž i mobilní hra typu Play-to-Earn (P2E), která nabízí hráčům nespočet exkluzivních výhod, bonusy za tokeny PLAY nebo odměny za staking.

ICO kryptoměny PlayDoge, který přináší investorům nostalgickou vzpomínku na populární Tamagotchi v nové P2E hře

Srdcem celého ekosystému je nativní token PLAY, který je postaven na Binance Smart Chain, a je zároveň i primární herní měnou PlayDoge. Mobilní hra umožňuje hráčům si adoptovat vlastního avatara Doge ve hře ve stylu populárního Tamagotchi z 90. let. Hráči budou ve hře odměňováni tokeny PLAY za to, že se budou dobře starat o své domácí mazlíčky a soutěžit v nejrůznějších zábavných minihrách. Spuštění hry PlayDoge je naplánované po skončení předprodeje tokenu PLAY.

Projekt PlayDoge disponuje kromě nejlepšího ICO také i tokenomikou, která je zaměřené především na komunitu

Tokeny PLAY si aktuálně mohou investoři koupit v rámci probíhajícího předprodeje. ICO startuje na ceně 0,00451 USD, přičemž se bude s každou další fází cena tokenu PLAY automaticky zvyšovat. Předprodej bude následně ukončen, jakmile bude dosaženo poslední fáze, ve které je cena tokenu stanovena na 0,00539 USD. Pro včasné investory to znamená jediné, čím dříve se zapojí, tím větší mohou po uvedení tokenu na burzy kryptoměn generovat zisk. Rozdíl v ceně mezi první a poslední fází je totiž 19,5 %. Že se jedná o velmi slibný projekt, kterému vývojový tým hodně věří, ukazuje i fakt, že hard cap projektu činí 24,4 milionů USD.

herní funkce ICO kryptoměny playdoge

Držitele tokenů PLAY jistě potěší i zajímavý a výnosný staking, jelikož aktuální roční výnos ze stakingu je více než 11 000 %. Pro více informací se mohou investoři připojit ke kanálu PlayDoge na Telegramu a nebo sledovat projekt na sociální síti X.

fa shield check img 2Výhody:

 • Vlastní hra typu Play-to-Earn
 • Možnost stakingu již během předprodeje
 • Prokomunitní tokenomika projektu
 • Postaven na Binance Smart Chainu

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Silná konkurence
 • Hra bude spuštěna až po skončení předprodeje
 • Spekulativní investice

KOUPIT PLAYDOGE

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

WienerAI – meme coin kombinující psí meme s umělou inteligencí

Již od samého začátku nadšenci do meme coinů vždy upřednostňovali meme coiny se psí tématikou. Proto není divu, že hned tři největší meme coiny na světě jsou právě psí meme coiny, které dohromady mají tržní kapitalizaci přes 37 miliard dolarů. A zdá se, že fanoušci stále nemají dost. I proto přišel jejich touhy ukojit nový meme coin WienerAI, který přináší zcela bizarní téma v podobě klobásy, psa a umělé inteligence. Na první pohled se to může sice jevit jako naprostá bláznivost, ale opak je pravdou. Čím hloupější a kontroverznější téma, tím je více pravděpodobnější, že se daný meme coin spolu s jeho ICO stane hitem.

Meme coin WienerAI je včasným investorům právě k dispozici v ICO za výhodnější cenu. WenerAI patří mezi ICO kryptoměny a není to jen meme coin bez užitku

Velkým plusem projektu WienerAI je, že přišel v oblasti psích meme se zcela jedinečným tématem, které zatím na trhu chybí. Také do své strategie zakomponoval umělou inteligenci, která v posledních měsících zažívá i mezi širokou veřejností velký boom. To vše navíc podtrhuje i dobrá tokenomika, která je navržena tak, aby byl projekt úspěšný i z dlouhodobého hlediska.

Tokenomika projektu WienerAI, který právě spustil své ICO kryptoměny

Příznivci meme coinů teď tak mají jedinečnou šanci zapojit se do právě probíhajícího předprodeje, ve kterém lze koupit tokeny WAI za výhodnější cenu ještě předtím, než budou uvedeny na trh. Do předprodeje bylo dáno celkem 30 % z celkové pevné nabídky 69 miliard tokenů WAI, přičemž cena tokenu WAI je pro včasné investory 0,000701 USD. Součástí projektu je i možnost stakingu s tím, že čím dříve se investor do projektu zapojí, tím vyšší na něho čekají odměny. Více informací si mohou investoři rovněž přečíst ve whitepaperu projektu nebo na sociálních platformách X či Telegram.

fa shield check img 2Výhody:

 • Nový meme coin, který spojuje inovativní AI s technologii blockchainu
 • Všichni investoři, kteří se zúčastní předprodeje získají velké odměny za staking
 • 10 % celkové zásoby tokenů je alokováno pro komunitní odměny
 • Projekt si klade za cíl zefektivnit obchodování s kryptoměnami

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Velmi spekulativní kryptoměna

KOUPIT WIENERAI

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Shiba Shootout – Nový meme coin s tématem Divokého západu a mnoha možnostmi pro získání odměn

Shiba Shootout (SHIBASHOOT) je nový memecoinový projekt, který kombinuje virální mem Doge s tématem Divokého západu a P2E mechanikou. Základem projektu je token SHIBASHOOT, který je na začátku své cesty a nabízí potenciálně atraktivní příležitost pro investory. Kombinace inovativního konceptu a rostoucí komunity z něj dělá zajímavou investiční možnost, což dokazuje nad očekávání dobře probíhající předprodej. Co odlišuje Shiba Shootout od jeho konkurentů?

shiba shootout patří mezi nejlepší ICO kryptoměny

Shiba Shootout přináší celou řadu inovativních funkcí, které zahrnují program „Posse Rewards“, kde uživatelé mohou pozvat své přátele a oba získají bonusové tokeny. Sezení „Campfire Stories“ umožňují komunitě sdílet své zkušenosti s kryptoměnami a meme coiny, přičemž mohou také získávat odměny. Funkce „Token Governance Roundups“ a „Loterie Lucky Lasso“ podporují aktivní účast a nabízejí šance na velké výhry.

Vlastnosti a aktivity ICO kryptoměny Shiba Shootout

S uvedením „Savings Saddlebags“, jedinečného spořicího mechanismu, a „Cactus Staking“, kde uživatelé vkládají své tokeny a získávají další odměny, poskytuje Shiba Shootout dynamický a zábavný zážitek. Staking SHIBASHOOT nabízí působivé roční procentní výnosy, které se upravují podle počtu stakovaných tokenů. Podrobný plán pro Shiba Shootout zahrnuje několik fází, počínaje spuštěním a zalistováním na CoinGecko a Coinmarketcap, až po spuštění vlastního merche a integraci s většími burzami.

Shiba Shootout roadmapa

S těmito komplexními a dobře promyšlenými plány Shiba Shootout nastavuje nové standardy ve světě meme coinů a nabízí svým uživatelům vzrušující a obohacující zážitek.

Distribuce tokenů Shiba Shootout je pečlivě naplánována tak, aby podporovala různé aspekty projektu a růst komunity. 35 % z celkové zásoby je vyčleněno na předprodej, 20 % je vyhrazeno na odměny za staking a 10 % bude přiděleno na financování projektu. Dalších 10 % nabídky zajistí likviditu, 20 % bude použito na marketingové aktivity a zbylých 5 % je vyhrazeno pro Rootin’ Tootin’ Shooter Fund. Tyto tokeny budou odměňovat nejoddanější uživatele. Pokud vás projekt zaujal, nezapoměňte si prostudovat whitepaper.

fa shield check img 2Výhody:

 • Komunitní meme coin
 • Možnost stakingu prostřednictvím systému Cactus Staking
 • Spořící mechanismus
 • Několik způsobů, jak získat odměny
 • Promyšlená tokenomika s důrazem na dlouhodobý růst

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Volatilita meme coinů

KOUPIT SHIBA SHOOTOUT

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Base Dawgz – Meme coin, který byl právě spuštěn v síti Base, řešení vrstvy 2 pro Ethereum podporované Coinbase

Base Dawgz (DAWGZ) je nový kryptoměnový projekt, který se právě objevil ve stále oblíbenější síti Base. Síť Base je řešením vrstvy 2 pro Ethereum podporované jednou z největších kryptoměnových burz Coinbase. Base Dawgz je nejen kompatibilní se sítí Base, ale také využívá nejnovější technologii pro podporu různých blockchainů, jako je Avalanche, BNB Smart Chain, Ethereum a Solana. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejaktivnější sítě co se týče obchodování s meme coiny, zásadně se tím rozšíří dosah DAWGZ. Base Dawgz navíc vyvíjí cross-chain funkčnost, což znamená, že držitelé tokenů mohou kdykoli přepínat mezi různými sítěmi.

basedawgz home

S ohledem na to, že se blockchain Base stále rozrůstá, očekává se, že meme coiny běžící v této síti, jako Base Dawgz, zaznamenají významný nárůst hodnoty. Base Dawgz má také přátelský design vycházející z oblíbeného memu Doge a extrémního sportu base jumping. Pozitivní zprávou také je, že projekt prošel auditem smart kontraktu od SolidProof bez jediné chyby. V současné době Base Dawgz pořádá ICO a aby přinesl co nejvíce výhod prvním členům své komunity, zavedl progresivní cenový systém po celou dobu svého předprodeje. Počínaje cenou 0,00479 USD dne 4. června 2024 dojde k 5% nárůstu každých 5 dní.

Base Dawgz

Samozřejmě jsme také analyzovali tokenomiku DAWGZ. Tým vytvořil celkem 8 453 000 000 tokenů. Alokace jsou již určeny a transparentně zobrazeny na oficiálních webových stránkách Base Dawgz. 20 % celkové nabídky je k dispozici v předprodeji, na odměny za staking je určeno 20 %, na odměny pro komunitu 15 %. Na marketing si tým vyhradil 15 %, na budoucí zalistování 15 % a 20 % zajistí likviditu na DEX. Jak můžete vidět, projekt alokuje celkem 55 % své nabídky pro členy své komunity. Zbývající tokeny umožní projektu postupný rozvoj.

Aby Base Dawgz vybudoval virální komunitu a zvýšil zapojení, spustil unikátní aidropovou kampaň. Tato kampaň umožňuje účastníkům získávat body vytvářením a sdílením obsahu souvisejícím s Base Dawgz na sociálních sítích. Na oplátku mohou účastníci své body po dokončení předprodeje vyměnit za tokeny DAWGZ. Dalším lákadlem je program doporučení. Pokud vámi doporučený uživatel uskuteční nákup tokenů v předprodeji, získáváte 10 % z této částky. Pokud vás projekt oslovil, důkladně si před investicí prostudujte whitepaper.

fa shield check img 2Výhody:

 • Promyšlená prokomunitní tokenomika
 • Jedinečný design založený na virálním memu Doge
 • Aidropová kampaň podporující aktivní komunitu
 • Multichainový meme coin
 • Spuštěn na blockchainu Base spravovaném Coinbase

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Úspěch projektu silně závisí na podpoře komunity

KOUPIT basedawgz

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Mega Dice Token – první GameFi token na blockchainu Solana

Mega Dice Token je součástí známého krypto kasina Mega Dice, které nabízí více než 4 500 různých her a více než 50 sportů a e-sportů, na které si lze vsadit v sázkové kanceláři. Platforma před několika dny uvedla na trhu svůj nativní token DICE prostřednictvím ICO, ve kterém si mohou včasní investoři tento token koupit za výhodnější cenu ještě před jeho uvedením na vybrané CEX a DEX.

ICO projektu Mega Dice, ve kterém si mohou včasní investoři koupit tokeny DICE za výhodnější cenu

Token DICE ovšem není pouze herní měnou platformy, protože svým držitelům nabízí i nespočet výhod, včetně možnosti zajištění si pasivního příjmu prostřednictvím stakingu. V rámci herního ekosystému Mega Dice získají hráči také přístup k prémiovému obsahu a exkluzivním odměnám. Držitelé tokenů mají rovněž i další šanci vyhrát limitovanou edici NFT, která nabízí další privilegia a speciální odměny nebo se zapojit do krypto airdropu v hodnotě 2,25 milionu dolarů, jenž je rozdělen do tří sezón. Jedinou podmínkou, kterou ovšem musí splnit, aby měli možnost se k airdropu připojit, je stakování tokenů DICE ve výši alespoň 5 tisíc dolarů během každé sezóny. Neméně atraktivním plusem jsou také denní odměny založené na příjmech kasina, které získají stakingem tokenů zakoupených během předprodeje.

Tokenomika ICO kryptoměny Mega Dice, jehož předprodej se řadí mezi ty nejlepší v letošním roce.

Mezi nejatraktivnější vlastnosti tokenu DICE však patří jeho tokenomika, která byla navržena tak, aby maximálně podpořila růst a rozvoj ekosystému. Maximální pevná zásoba činí 420 000 000 tokenů DICE, které jsou následně rozděleny mezi předprodej (35 %), airdrop (15 %), fond likvidity (15 %), fond DICE v kasinu (15 %), odměny za staking (10 %), marketing (5 %) a affiliate (5 %). Celkově tak bude mezi komunitu rozděleno více než 50 % z nabídky tokenů DICE.

Přehled funkcí platformy Mega Dice, která před několika dny spustila své ICO.

ICO tokenu DICE probíhá na oficiálních stránkách projektu, kde si včasní investoři budou moci tyto tokeny koupit za cenu od 0,069 dolarů výměnou za kryptoměny SOL, ETH nebo BNB. Předprodej se prozatím těší velkému zájmu investorů, kteří během několika hodin od jeho spuštění nakoupili tokeny DICE v hodnotě převyšující 300 tisíc dolarů.

fa shield check img 2Výhody:

 • Potenciál pro cenovou stabilitu a odměny
 • Flexibilní odměny za staking s vysokým výnosem
 • Odměny na denní bázi a prioritní přístup pro brzké investory
 • Nízká nabídka tokenů
 • Atraktivní airdrop

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Velmi spekulativní kryptoměna

KOUPIT MEGA DICE TOKEN

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

99Bitcoins – nejnovější BRC-20 kryptoměna v předprodeji, která je součástí vzdělávací platformy

99Bitcoins je v současné době jednou z nejnovějších a nejzajímavějších kryptoměn v oblasti kryptoměnového vzdělávání s obrovským potenciálem na zhodnocení. Součástí tohoto ekosystému je i platforma, která se snaží oslovit širokou veřejnost prostřednictvím inovativní mechaniky typu Learn-to-Earn, jejímž cílem je motivovat studenty ke vzdělávání se o kryptoměnách a následně je za jejich výsledky kromě klasických známek odměnit i nativními tokeny projektu 99BTC. Tokeny 99BTC obdrží každý student, který splní určité testy nebo kvízy. Hlavní výhoda ovšem spočívá v tom, že studentům budou tokeny obratem odeslány na jejich osobní virtuální peněženky a oni je tak mohou ihned začít stakovat a zajistit si do budoucna atraktivní pasivní příjem.

ICO projektu 99Bitcoins zabývající se vzděláváním lidí v oblasti kryptoměn

Abyste se však mohli stát studenty 99Bitcoins, musíte být nejdříve držiteli tokenů 99BTC. Aktuálně probíhá na oficiálních webových stránkách projektu předprodej, kde si je lze koupit za výhodnější cenu ještě před jejich uvedením na trh. Včasní investoři budou navíc zvýhodněni nejnižší cenou za token, jelikož předprodej startuje v první fázi na ceně 0,001 USD za 99BTC token. V následujících fázích se však bude cena tokenu automaticky zvyšovat až dosáhne konečné ceny 0,00113 USD. K předprodejnímu panelu stačí pouze připojit vaši kryptoměnovou peněženku, jako je MetaMask, nebo využít službu Wallet Connect. Po zadání vybraného množství tokenů 99BTC, které si chcete koupit, je poté jednoduše vyměníte za jednu z uvedených kryptoměn (USDT, ETH, BNB). V případě, že zvolíte kryptoměnu BNB, tak se ochudíte o možnost využít staking, který u BNB není k dispozici.

Atraktivní staking odměny ICO kryptoměny 99Bitcoins v oblasti vzdělávání o kryptoměnách

I přesto, že je předprodej teprve na svém začátku, se už podařilo v prvních dnech vybrat více než 250 tisíc dolarů. Zdá se tak, že investory koncept typu Learn-to-Earn velmi zaujal. Nutno rovněž říci, že se jedná o dosti neobvyklý koncept, který v krypto světě není běžný. Mnohým krypto nadšencům může být ovšem název 99Bitcoins povědomí. Za tímto projektem totiž stojí známá webová stránka 99Bitcoins, která lidi vzdělává v oblasti kryptoměn a může se pochlubit velkou a oddanou komunitou. Jen samotný YouTube kanál 99Bitcoins má přes 700 tisíc odběratelů a do online kurzů se zapojilo už více jak 2 miliony studentů.

fa shield check img 2Výhody:

 • Dlouhodobě fungující vzdělávací platforma pro bitcoin a kryptoměny
 • Inovativní Learn 2 Earn mechanismus, díky kterému můžete vydělávat krypto
 • Odměny za staking
 • Vzdělávací kurzy pro investory a obchodníky do kryptoměn
 • Velký airdrop pro včasné investory

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Spekulativní kryptoměna

KOUPIT 99BITCOINS

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Sponge V2 – nový inovativní meme coin, který navazuje na svého předchůdce s vylepšeným tokenem, stakingem a P2E hrou

Původní token $SPONGE byl představen na jaře roku 2023 a dočkal se velkého věhlasu. Po uvedení na trh, které proběhlo v květnu 2023, zaznamenal tento meme coin neuvěřitelný úspěch a tržní kapitalizaci v podobě více než 100 mil. dolarů. Tomuto velkému úspěchu se může token pyšnit zejména díky nadšencům do kryptoměn, milovníky kresleného seriálu SpongeBob Squarepants a také memecoinové mánii, která zavládla na trhu.

ICO krypto Sponge V2 token

Nyní původní tým projektu $SPONGE představuje následovníka tohoto meme coinu s názvem Sponge V2. Cílem $SPONGEV2 je oživení komunity a navrácení hodnoty tokenu. Převod na tokeny $SPONGEV2 řídí nový mechanismus stake-to-bridge, který vyžaduje, aby se držitelé původních tokenů $SPONGE zbavili svých podílů tím, že tokeny $SPONGE uzavřou v rámci stakingu. Tím, že investoři své tokeny uzamknou v rámci stakingového poolu, budou získávat odměny prostřednictvím tokenů $SPONGEV2.

Jedná se o zcela nový systém, na který investoři nemusí být zvyklí. Avšak tato kreativita je právě to, co posouvá projekt Sponge kupředu. Tento přístup vytváří potenciál pro vysoké roční procentní výnosy (APY) během následujících čtyř let. V kontraktu pro Sponge V2 je v současné době uzamčeno více než 5 miliard tokenů s možností získat až 305 % APY za rok. Tato míra činila na začátku více než 4 000 %, ale spolu s počtem tokenů uzamčených ve staking poolu postupně klesá.

Sponge V2 staking

Ve whitepaperu Sponge V2 se můžeme dočíst, že po uvedení tokenů V2 na trh plánuje představit závodní hru typu play-to-earn (P2E), aby nabídl další využitelnost a atraktivitu. Účastí v online hrách mají držitelé tokenů další šanci získat tokeny $SPONGE prostřednictvím této hry.

Pokud by vás tento nový meme coin zaujal, stále máte příležitost si zakoupit tokeny $SPONGE prostřednictvím oficiální webových stránek projektu. Nezapomeňte si však udělat důkladný průzkum před svou investicí a zvážit všechna rizika. Také nezapomeňte zvážit svůj finanční rozpočet a míru rizika, kterou jste ochotni snést v případě, že by se investici nedařilo. Meme coiny přináší atraktivní výnosy, ale také větší míru rizika.

fa shield check img 2Výhody:

 • Starý a zároveň nový token Sponge
 • Velká fanouškovská základna
 • Odměny za staking
 • Velké odměny pro včasné investory
 • Zalistováno na velkých krypto burzách

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Spekulativní meme coin

koupit sPONGE V2

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

eTukTuk – zbrusu nový projekt, který se zaměřuje na vývoj elektrických tuk tuků

Nový projekt s názvem eTukTuk se zaměřuje na vývoj moderních a inovativních elektrických tuk tuků, které jsou hojně využívány v asijských zemích jako Indie či Sri Lanka. V současné době jsou tato vozítka využívána k přepravě mezi městy nebo v nich, nicméně drtivá většina z těchto vozidel funguje na základě spalovacího motoru, který není příliš vhodný k zachování kvality ovzduší. eTukTuk se tak snaží přijít s moderními vozidly, které životní prostředí neznečišťují.

eTukTuk je přímo napojený na Binance Smart Chain (BSC), což pro uživatele a samotné řidiče představuje levný způsob, pomocí kterého mohou platit za svá dobíjení. Byznysový model poté také zahrnuje výstavbu dobíjecích stanic, která se společně s produkcí se samotnými vozidly má nacházet přímo v lokálním místě dané země. To znamená, že budou vozidla pro uživatele i řidiče cenově dostupná a zároveň bude obyvatelům poskytnuta možnost zapojit se do produkce těchto elektrických vozidel v rámci nabízených pracovních míst.

Ekosystém ICO kryptoměny etuktuk

Nativními tokeny jsou $TUK, které si můžete již v současné době zakoupit v předprodeji na webových stránkách projektu. Tyto tokeny budou sloužit jako hlavní měna celého ekosystému. Investoři nebo zájemci si tokeny mohou nakoupit za sníženou cenu ještě před tím, než budou tokeny uvedeny na centralizovaných (CEX) nebo decentralizovaných (DEX) burzách či směnárnách.

Roadmapa ICO kryptoměny eTukTuku
Roadmapa eTukTuku

K dispozici je také funkce Buy and Stake, která umožní investorům v předprodeji využívat výhod stakingu ještě před skončením samotného předprodeje. Odměny ze stakingu se v současné době odhadují na cca 350 %, takže o tyto odměny zcela jistě nechcete přijít. Stačí, když při nákupem tokenů v předprodeji kliknete na tlačítko Buy and Stake, kdy vás následně platforma provede celým procesem.

Projekt by se již nyní dalo označit za velice úspěšný, jelikož k tomuto momentu dokázal vybrat více než 400 tisíc dolarů. Investoři mají zájem těžit především z nízké ceny nabízených tokenů a z možnosti stakingu, kterou jsme vám představili výše. Celkově má předprodej projít 26 fázemi, tudíž v případě, že byste měli o tokeny zájem, doporučujeme do předprodeje vstoupit co možná nejdříve, abyste si tokeny a samotné co možná nejvyšší odměny ze stakingu zajistili co nejdříve.

fa shield check img 2Výhody:

 • Rychlé a efektivní transakce
 • Vlastní ekosystém s užitečným produktem
 • Ekosystém běžící na smart kontraktech
 • Zaměření se na trh, kde to má smysl
 • Kombinace elektromobility s blockchainem

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Zatím je vše ve fázi plánu

KOUPIT etuktuk

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Wall Street Memes – aktuální hit mezi novými meme ICO

Mezi náš horký tip na nejlepší kryptoměnové ICO patří rozhodně Wall Street Memes. Aktuálně je tento projekt doslova hitem na krypto scéně, protože jde o další projekt se slibným potenciálem předvést podobně úspěšnou dynamiku jako jeho předchůdci pepe nebo dogecoin. Již nyní mu některé předpovědi predikují až 100x nárůst. 

center title

Již během několika prvních dnů od spuštění předprodeje dokázal nový meme token $WSM zmobilizovat investory natolik, že do projektu vložili na 900 tisíc dolarů. O projektu se však mluvilo dlouho před spuštěním předprodeje, protože málokterý meme coin disponoval tak širokou komunitní základnou, jako Wall Street Memes. Členové jeho komunity se počítají na milion a kanály sociálních médií jako Instagram nebo Twitter mají na stovky tisíc sledujících.

Není to však jenom silná komunita, která tento meme coin odlišuje od ostatních – Wall Street Memes těží také z renomé jedné z nejprestižnějších značek na finančním trhu, což mu propůjčuje velkou legitimitu. Tým na sebe dokázal upozornit už před dvěma lety, a to svou kolekcí NFT pod názvem Wall St Bulls, kterou dokázal vyprodat za pouhou půl hodinu. Aktuální kolekcí bitcoinových NFT k prodeji je potom Wall St Bulls Ordinals a je dostupná na NFT tržišti Magic Eden. 

WSM tokenomika

Ambiciózní $WSM meme token projde celkem 30 fázemi předprodeje, takže příležitostí, jak se podílet na tomto meme hypu, bude několik. Startovací cena tokenu $WSM začínala na 0,02500000 dolarech. Do oběhu se dostane celkem 2 miliardy tokenů a všechny chce tým věnovat ve prospěch své komunity. 

KOUPIT wall street memes

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

BRCStarter

Launchpad BRCStarter slouží jako platforma určená pro start nových BRC-20 projektů a ICO kryptoměn. Tato stránka funguje jako multi-chainová platforma, která zajišťuje ekosystém pro všechny tokeny typu BRC-20. Hlavním produktem bude aplikace, která má zajišťovat spouštění projektů v rámci jednotného prostoru a také podporu celé komunity.

brcs starter crypto ico

Dle slov webové platformy se nyní bitcoin se nyní nachází ve fázi, ve které lze očekávat postupem času řada inovací a upgradů. Za tímto účelem přichází právě BRCStarter, který se snaží zajistit platformu pro jednotné spouštění tokenů BRC-20 v rámci různých projektů.

V rámci tokenomiky projektu lze očekávat celková nabídka o konečném množství 21 milionů tokenů. Ty budou následně rozděleny mezi následující kategorie:

 • Odměny za staking – 13,6 %
 • Vývoj a operace – 11 %
 • Poradenství – 5 %
 • Likvidita a centralizované burzy (CEX) – 10 %
 • Veřejný prodej – 10,6 %
 • Privátní prodej – 21 %
 • Marketing – 16,8 %
 • Tým – 12 %

Z tohoto rozdělení můžeme vidět, že tvůrci se snaží rovnoměrně tokeny alokovat mezi mnoho různých kategorií. Jedny z hlavních oblastí, do kterých budou tokeny směřovat, můžeme z této tokenomiky označit jako marketing, veřejný prodej a odměny za staking, který bude v ekosystému této kryptoměny taktéž dostupný.

tokenomika crypto ico

Skrze staking bude možné své držené tokeny $BRCST uzamknout, za což následně získají držitelé nárok na odměnu ve formě nově uvolněných tokenů. Staking se tak skvěle hodí pro vybudování pasivního příjmu a získání dalšího potenciálního zhodnocení.

XSwap

XSwap představuje svou kryptoměnovou burzu, na které je možné směnit kryptoměny jednoduše a velmi rychle. Tvůrci vytvářejí svou platformu pomocí propojení s blockchainem Chainlink, který ji pohání pomocí protokolu Cross-Chain Interperability (zkráceně CCIP).

ICO - xswap ico kryptoměny

Tvůrci tvrdí, že integrace XSwapu s CCIP ze sítě Chainlink představuje aktuálně nové období v oblasti DeFi (decentralizovaných financí). V tomto období se hranice mezi blockchainy stávají lépe prostupné a uživatelé se mohou těšit na bezkonkurenčně snadné převody mezi jednotlivými kryptoměnami. XSwap lze označit jako první projekt, který se na tuto cestu společně s tvůrci sítě Chainlink vydal.

Aktuálně se tato kryptoměna nachází ve fázi ICO, takže nabízí úvodní veřejný prodej tokenů prvním investorům. Pro první čtvrtletí roku 2024 je plánováno prvotní spuštění této burzy, které je doprovázené podporou výkonných kontraktů či možností Bridge, tedy propojením dvou různých blockchainů.

Pro další čtvrtletí tohoto roku je poté plánováno zavedení instantních směn skrze vícero různých chainů – tzv. cross chain nebo implementace XSwap widgetu.

Finální fáze, která se podle plánů bude odehrávat ke konci roku, poté zahrnuje platební nástroj zavedený do mnoha web 3.0 projektů nebo integraci non-EVM ekosystému (Ethereum Virtual Machine, zkráceně EVM, je rozhraní pro smart kontrakty na síti Ethereum).

crypto ico kryptoměny

Díky využívání důvěryhodné sítě Chainlink a poté XSwap uživatele ujišťuje, že jsou protokoly pro směny kryptoměn bezpečné a že aktiva uživatelů je při směně platformy neustále chráněna.

SYNTHR

Kryptoměna s názvem Synthr představuje platformu pro směny kryptoměn v rámci různých blockchainů. Tento projekt disponuje taktéž umělou inteligencí, která se stará o správné zpracovávání transakcí a provádění jednotlivých směn.

ico kryptoměny - SYNTR

K dispozici bude uživatelům více různých produktů – v prvé řadě je nutné uvést samotnou burzu, která bude fungovat na decentralizované bázi – tedy DEX. K dispozici poté mají uživatelé taktéž mechanismus staking, který zajistí odměny v podobě nových tokenů $SYNTHR. Zajímavostí může být příjem ze stakingu z různých blockchainů, který není mezi kryptoměnovými projekty rozšířený.

Tvůrci se zaměřují také na vývoj NFT předmětů v podobě jednotlivých odznaků. Ty je možné si již v současné době pomocí připojení peněženky prohlédnout skrze kliknutí na tlačítko „Collect now”, které naleznete na webových stránkách SYNTHR.

Aether Games

Jako další ICO kryptoměnu uvádíme Aether Games. Tato společnost se zaměřuje na vývoj karetní hry s názvem Aether. Ta má nabídkou jak nesmírné množství zábavy, tak i inovativní mechaniky v rámci blockchainového ekosystému.

ico kryptoměny - AETHER

Hra je v současné době již plně dostupná zdarma na platformě Epic Games, kde si ji lze stáhnout a vyzkoušet. Tvůrci věří, že blockchain a herní oblast spolu mohou skvěle fungovat, a proto sází na vytvoření ekosystému založeném právě na těchto dvou odvětví.

Hra Aether představuje sběratelskou hru z kategorie CCG, která se odehrává ve fantasy světě známém jako Aether. Hráči používají různé dobrodruhy, bytosti či monstra a také samotné karty, z nichž každá má své vlastní jedinečné mechaniky a vlastnosti. S těmito všemi odlišnými kartami následně vytvářejí své strategie pro samotné souboje. Součástí hry je taktéž hledání nových karet a bojování o umístění v žebříčku a odměny. Své balíčky a karty pak přizpůsobují svým individuálním herním stylům. Díky online bitvám v reálném čase, možnosti vytvořit si svou vlastní strategii a rozsáhlým sadám karet nabízí Aether: Trading Card Game pohlcující a obohacující herní zážitek.

ico kryptoměny

Co se týče samotných tokenů, jejich cena se aktuálně pohybuje okolo cenové hladiny 0,21 dolarů. Tokeny je možné nakupovat skrze nejznámější burzy jako Kraken, KuCoin, Bybit, Gate.io či Uniswap. V hře s nimi bude možné platit za jednotlivé karty či nové balíčky.

Všechny herní předměty následně budou k dispozici na online tržištích formou nejlepších NFT předmětů. To znamená, že pokud některý z nich budete vlastnit, bude patřit pouze vám a v reálném světě bude mít opravdovou hodnotu.

InterSwap

Platforma s názvem InterSwap představuje kryptoměnovou burzu, která má sloužit jednoduchému a jedinému účelu – poskytovat rychlou směnu kryptoměn formou jednoho kliknutí.

ICO - inter swap

InterSwap je již nyní dostupná v rámci testnetu pouze s některými blockchainy a kryptoměnami, nicméně je pravděpodobné, že tvůrci brzy zpřístupní i plnou verzi této burzy.

Hlavní výhodou Interswap má být možnost provést směnu kryptoměn v rámci méně než 2 minut a pomocí ne více než jednoho kliknutí. Uživatelé a zájemci se tak mohou těšit na velmi jednoduchou a zároveň přehlednou platformu, kterou mohou využívat ke snadné směně kryptoměn.

Verida

Jako další ICO kryptoměnu můžeme představit projekt Verida, který má za cíl vytvořit síť se samostatnou decentralizovanou databázi dat. K dispozici tak bude například váš vlastní profil v rámci tohoto decentralizovaného ekosystému nebo kryptoměnová peněženka, skrze kterou bude možné provádět transakce na vícero blockchainech.

ico - Verida

Díky této platformě si budou moci být uživatelé jisti, že jsou jejich data v úplném bezpečí. Jsou to poté pouze a jenom oni, kdo budou moci vlastnit privátní klíče, což představuje stoprocentní kontrolu nad úložištěm jejich dat, možnost podepisovat jejich zprávy či data třetím stranám, platit za úložiště dat třetím stranám nebo se třeba přihlašovat na aplikace v rámci webu 3.0.

V rámci sítě Verida jsou k dispozici taktéž tokeny $VDA, které fungují jako nativní měna celého projektu. Tyto tokeny lze zařadit do kategorie ERC-20 tokenů a v současné době fungují na blockchainu Polygon PoS. Díky konsenzu Proof of Stake tak umožňují uživatelům si nechat tokeny uzamknout v rámci stakingu, který jim přinese další odměny v podobě extra tokenů VDA.

Z tokenomiky projektu můžeme sledovat celkovou nabídku tokenů o konečném množství 1 miliardy tokenů. Nabídka je pevná a tokenů tak nikdy nebude více. Jednotlivé alokace tokenů se pak skládají z kategorií, jako je například vývoj projektu, komunitní rezervy, odměny za růst sítě nebo spuštění tokenů.

verida ico kryptoměnaV současné době jsou v rámci kryptoměnové komunity rozšířené decentralizované finance (DeFi) a jejich aplikace, přičemž se i Verida snaží do kryptoměnového světa zapojit prostřednictvím vývoje platformy, která má umožnit bezpečné a přehledné rozhraní pro ukládání dat uživatelů a vytváření či spravování své online identity.

K dispozici mají zájemci a uživatelé mnoho sociálních sítí, na kterých mohou projekt Verida nalézt, nebo třeba také blog, ve kterém tvůrci zvěřejňují nové informace a updaty o fungování svého protokolu.

Masa Network

Masa Network spadá do kategorie ico kryptoměn a vytváří novou síť, která bude zaměřená na správu vašich dat v rámci internetového procházení. V podstatě se bude jednat o „decentralizovaný Google”, jak tvůrci sami uvádějí na webových stránkách projektu.

ico kryptoměny masa

K dispozici jsou zájemcům a uživatelům nyní dva produkty – Masa Analytics a Masa Growth. V rámci první zmiňované služby budou moci tvůrci a vývojáři aplikací a projektů na webu 3.0 sledovat chování svých návštěvníků či uživatelů – a to za pomoci nástroje, který neodhaluje soukromí uživatelů nebo nepoužívá soubory cookies.

Masa Growth se poté skvěle hodí pro všechny tvůrce komunit a projektů, kteří si přejí získávat nové uživatele a udržovat ty stávající. Dle popisu tohoto projektu na webových stránkách Masa se produkt Growth bude skvěle hodit pro tvůrce, kteří chtějí rozšiřovat svou komunitu a získávat sledující na svých sociálních sítích nebo zvýšit on-chain konverzi a využívání svých produktů ze strany uživatelů či klientů.

Platforma v současnosti podporuje blockchainy Ethereum, Avalanche, Polygon, Binance Smart Chain, OPBNB, CELO či Base. Tokeny Masa budou moci zájemci získat v rámci airdropu, do kterého se budou moci přihlásit pomocí plnění různých výzev a úkolů. Ty budou dle plánu postupně zveřejňovány s tím, jak se bude blížit datum airdropu. Tvůrci právě plánují své ICO, takže se můžeme společně s celou kryptoměnovou komunitou těšit na velkolepý start.

Co jsou kryptoměnové ICO?

Z pohledu investora se jedná o prvotní veřejnou nabídku, ve které je možné získat nativní tokeny krypto projektu za výhodnější cenu předtím, než bude uveden na burzy. Naproti tomu z pohledu krypto projektu se jedná o velmi populární metodu získávání kapitálu pro daný krypto projekt v rané fázi. Krypto společnosti nebo start-upy, jenž jsou založené na blockchainu, vytvoří určitý počet nativních tokenu, které následně nabízejí investorům výměnou za finanční prostředky.

Jedním takovým zajímavým příkladem může být například ethereum, jehož ICO proběhlo v červenci 2014 za méně než 1 USD za token. Nakonec však ethereum v rámci ICO více než 18 milionů dolarů, stalo se tak druhou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace a jednou z nejznámějších kryptoměn vůbec. Aktuálně se platí za jeden token Etherea okolo 1 500 USD.

Avšak najít ten nejlepší krypto ICO může být pro mnohé investory dosti náročné a to jak časově, tak i psychicky. Investoři by si však měli dát na čas a zjistit si všechny důležité informace ohledně projektu, do kterého chtějí investovat své finanční prostředky, jelikož ne každý krypto projekt je úspěšný.

Jak fungují počáteční nabídky mincí?

Vše začíná včasným oznámením společnosti, která nabídne svůj projekt v rámci události úvodní nabídky mincí (ICO). Tato událost zpravidla zahrnuje datum ICO, pravidla, postup, jak danou kryptoměnu nakoupit, a další informace o provedení nákupu. K dispozici by také měly být kompletní informace o samotném projektu, které zpravidla zahrnují celkovou nabídku tokenů, alokaci, způsoby využití nebo třeba také roadmapu, která slouží jako výpis budoucích plánů, a vývoj projektu.

 • V prvé řadě investoři navštěvují webové stránky projektu, aby se dozvěděli konkrétní informace o daném ICO.
 • Postup následně zahrnuje připojení peněženky nebo zaslání prostředků na určitou peněženku, což zajistí výměnu z tokeny projektu.
 • Vlastností ICO bývá také stanovení ceny ještě před uvedením na první krypto burzy, takže investoři přesně vědí, za jakou cenu jsou tokeny nabízeny.
 • Drtivá většina projektů vyžaduje od investorů konkrétní kryptoměnu, kterou následně mohou během ICO využít k nákupu nativních tokenů projektu.
 • V momentě, kdy připojí investoři svou peněženku nebo uvedou její adresu, jim následně tvůrci po skončení předprodeje zašlou nakoupené tokeny na tuto adresu.

Forma úvodního prodeje tokenů ICO disponuje společnými vlastnostmi, se kterými se mohou investoři setkat také u akcií v podobě (IPO) – první veřejné nabídky akcií. V tomto případě však neexistuje žádný regulační úřad, který by ICO reguloval a blíže sledoval. Kvůli tomu se ICO zařazují mezi velmi rizikové investice, které jsou vhodné pro zájemce, kteří disponují financemi navíc, nebo jako riziková složka do portfolia, která však nabízí potenciál obrovského výnosu.

Jakýkoliv projekt, který disponuje rozhraním pro provedení ICO a u kterého si přejí tvůrci vybrat prostředky na svůj další rozvoj, může vytvořit svou událost ICO. Díky absenci regulace tak není ze zákona povinen zveřejňovat žádné účetní záznamy nebo uzávěrky. Vzhledem k tomu může být poměrně náročné vyhledávat nejlepší kryptoměnové ICO projekty, které by byly kvalitními kryptoměnami a u kterých lze očekávat slušné budoucí zhodnocení.

Investoři by měli mít na paměti, že pro nákup tokenů v rámci ICO je nutné mít ve svých peněženkách některou z podporovaných kryptoměn. Mezi nejčastějšími kryptoměnami k nákupu můžeme nalézt například ETH, BNB nebo USDT, které je tak vhodné mít připravené ve své kryptoměnové peněžence ještě před nákupem.

Navštivte náš discordový server s pravidelným zpravodajstvím a analýzami

Jak najít nejlepší kryptoměnové ICO

Nalézt ten správný projekt, do kterého se vyplatí investovat, může být poměrně náročné. V současné době jich také existuje poměrně velké množství, takže vybrat si kvalitní ICO znamená manuálně projít desítky a stovky projektů.

Události ICO však nejsou jedinou možností, která dovoluje tvůrcům vybírat od svých brzkých investorů peníze. K dispozici jsou také nejlepší kryptoměnové IDO (prvotní nabídka tokenů na DEX) a IEO (prvotní nabídka tokenů na krypto směnárně), které umožní brzké vstupy do jednotlivých kryptoměn a projektů.

V současné době však existuje určitý počet kritérií a zásad, které je dobré při hledání nejlepšího ICO pro rok 2024 následovat.

Zkontrolujte whitepaper

V prvé řadě je nutné si prohlédnout whitepaper projektu, který slouží jako jakási bílá kniha. V té lze nalézt cíle a hodnoty projektu, způsoby jeho fungování, celkovou tokenomiku a nabídku dané kryptoměny, způsoby a možnosti využití projektu nebo také plány do budoucna, které jsou zpravidla vytvářeny v rámci roadmapy.

Whitepaper pak obvykle obsahuje následující informace:

 • Množství vybraných prostředků, které se snaží tvůrci získat
 • Podnikatelský plán
 • Způsoby využití vybraných financí
 • Roadmapa a časová osa projektu ICO
 • Informace o zakladatelích nebo členech týmu

V tomto dokumentu je tak možné se dozvědět všechny potřebné informace, které vám mohou pomoci vytvořit kompletní obrázek o fungování celého projektu. V případě, že by whitepaper některé z těchto informací neobsahoval, je možné, že se nejedná o dobře promyšlený projekt.

Tým a partnerství

Na základě whitepaperu také často bývá uvedeno, kdo má daný projekt na starosti a kdo jej také založil. Zkušení členové tvůrčího týmu bývají zpravidla jakousi zárukou, že má celý projekt vyšší šanci na úspěch v neustále se rozvíjejícím a dynamickém kryptoměnovém trhu.

V případě, že se jedná o nováčky, kteří jsou však v týmu se seniornějšími členy, investoři mohou očekávat dynamický vývoj a mnoho různých inovací nebo nových funkcí. V případě, že však není tým uvedený ani na webových stránkách, ani ve whitepaperu, projekt nemusí být příliš důvěryhodný.

tymO daném projektu si taktéž lze přečíst na sociálních sítích, které obvykle členy týmu taktéž zahrnují nebo je minimálně zmiňují. Abyste si byli danými informacemi jisti, doporučujeme navštívit více stránek daného projektu – web a více sociálních sítí, které by tak měli zmiňovat stejné informace a aktuality.

Tokenomika a alokace

Alokace tokenů mezi jednotlivé kategorie je velice důležitá, jelikož investorům a zkrátka všem zájemcům říká, kolik tokenů bude nabídnuto v rámci ICO – nejčastěji tedy předprodeje a kolik tokenů bude následně využito pro marketing, rezervy, likviditu na burzy nebo třeba jako odměny pro své věrné držitele.

Určité procento si pro sebe alokují také samotní tvůrci, nicméně v této kategorii by toto číslo nemělo být příliš vysoké. V případě, že byste se setkali s projektem, u kterého naleznete převážnou část tokenů určenou tvůrcům, nelze o takové kryptoměně tvrdit, že bude dostatečně následovat své vytyčené cíle a že se jedná o věrohodný projekt.

Jsou kryptoměnová ICO dobrou investicí?

Kryptoměnové ICO představují část trhu, která se neustále vyvíjí a proměňuje. Nové projekty vznikají téměř každým dnem, takže může pro investory a zájemce do těchto inovativních kryptoměn náročné vybrat ty nejlepší.

Po vašem úvodním nákupu se také často setkáte s možností si zajistit odměnu pomocí stakingu, který umožňují tvůrci využívat již od prvního momentu předprodeje. Své tokeny si tak sice vybírat nemůžete, ale odměny ze stakingu se vám budou postupně přičítat k vašemu zůstatku. Jakmile následně předprodej skončí, nakoupené množství tokenů společně s odměnami se vám převede do vaší peněženky.

Některé z digitálních tokenů také mohou být součástí ekosystémů, ve kterých tvůrci vytvářejí různé předměty na bázi NFT. Díky tomu je možné nakoupit tato NFT dříve než ostatní a následně těžit z růstu jejich ceny.

Výhoda prvního tahu

Jakožto brzcí investoři budete mít možnost zakoupit tokeny za velice nízké ceny, než se kterými se následně zalistují na první kryptoměnové burzy. To vám může přinést několik výhod, mezi které lze zařadit například větší potenciál pro budoucí růst tokenů a také výhodu funkcí pro brzké investory.

Jakmile se následně poptávka zvýší z důvodu zalistování kryptoměny na burzách nebo přidání nových funkcí či způsobů využití, brzcí investoři budou mít své tokeny zajištěné s nízkými cenami a budou se moci těšit ze zajímavého zhodnocení. V opačném případě přirozeně může hodnota tokenů snadno klesnou díky malé tržní kapitalizaci, takže i na tuto situaci je vhodné před nákupem myslet.

Rizika ICO

V této sekci si představíme rizika spojená s ICO:

 • Přestože existuje celá řada úspěšných ICO projektů, někteří investoři se v minulosti bohužel stali obětmi podvodů – např. v situaci, kdy tvůrci projekt uzavřou v momentě, kdy získali peníze ze svého ICO.
 • Mnoho startupů se nyní obrací na ICO, jelikož nedokázali přesvědčit jiné firmy o investicích do jejich projektů. Tato situace však není příliš běžná, nicméně je dobré o ní vědět.
 • Z těchto výše uvedených bodů tak vyplývá, že je vždy vhodné si udělat pořádný průzkum a zjistit, zda daný projekt disponuje vším, co bychom u něj mohli očekávat – roadmapa, tým zakladatelů, principy fungování a především pak kvalitně zpracovaný whitepaper.

Všichni zájemci a investoři by tak měli vzít v úvahu všechny metriky, které byly popsány, a zhodnotit jejich potenciál ještě předtím, než své peníze investují do daného krypto projektu.

Závěrem: Na které ICO kryptoměny zaměřit pozornost?

V rámci tohoto článku jsme vám představili nejlepší kryptoměnové ICO projekty, se kterými se nyní můžete setkat. Princip ICO jsme taktéž ve druhé části článku podrobněji vysvětlili, abyste přesně věděli, jaká kritéria by měl potenciální projekt k investici splňovat a jaké vlastnosti je dobré sledovat. Předprodeje jsou sice riskantní, nicméně na druhou stranu přinášejí potenciálně velmi vysoké zhodnocení, které je v drtivé většině případů ještě vyšší, než s jakým se můžete setkat u těch největších kryptoměn nebo meme coinů.

Vítězem v rámci kategorie nejlepší kryptoměnové ICO se stal PlayDoge – projekt, který nabízí zábavnou a nostalgickou hru typu Play-to-Earn, která kombinuje populární Tamagotchi s viralitou meme Doge. Tato kryptoměna se tak skvěle hodí především pro ty obchodníky a investory, kteří chtějí mít ve svém portfoliu coiny se skvělým investičním potenciálem.

Další skvělé ICO kryptoměny jsou rovněž i meme coiny Pepe Unchained, Shiba Shootout, Base Dawgz, WienerAI nebo kryptoměna 99Bitcoins, což je unikátní projekt s mechanismem Learn-to-Earn. To znamená, že studenti jsou za své vzdělávání se odměňováni kryptoměnami.

KOUPIT nejlpší ICO kryptoměnu roku 2024!

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

FAQ (Často kladené otázky)

Co jsou kryptoměnové ICO?

Je ICO kryptoměn dobrá investice??

Jak získám kryptoměny z ICO?

Jaké jsou nejlepší kryptoměnové ICO v roce [cur_year]?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.