Sunday, July 21, 2024

Aktualizovaná Crypto.com recenze pro rok 2024, výhodná nebo nevýhodná burza?

Pokud hledáte jednoduchý a rychlý způsob, jakým nakoupit kryptoměny nebo NFT, pak je tu pro investory burza Crypto.com. Společnosti se dostává na veřejnosti obrovského prostoru díky její aktivitě na poli marketingu, na který si evidentně vyčlenila obrovský balík peněz. Nedávno došlo k přejmenování Staples Center v Los Angeles, které je domovem NBA Lakers či Kings z NHL a ponese název Crypto.com na příštích 20 let. Dohoda má údajně hodnotu neskutečných 700 milionů dolarů.

Aktualizovaná Crypto.com recenze 2022 – rychlý přehled výhod

Tady je rychlý přehled výhod, které plynou s využíváním služeb burzy Crypto.com. Chcete začít investovat do kryptoměn? Zbývá už jediný klik.

 • Žádné transakční poplatky za nákupy NFT
 • Přijímání debetních a kreditních karet
 • Nejvýhodnější kryptoměnové karty na trhu
 • Výběr z více než 250 kryptoměn
 • DeFi produkty

ZAČNI HNED

Nově se burza navíc stala oficiálním sponzorem mistrovství světa ve fotbale 2022 v Kataru, což burze zajisté přinese přístup na další trhy, neboť při sledování se u obrazovek protočí přes 1 bilion lidí. V Crypto.com recenze si rozebereme nabízené služby, účtované poplatky a další nástroje.

Představení platformy

Pokud se pohybujete ve světě kryptoměn, určitě Vám neuniklo dění okolo burzy Cryptocom. Tato kryptoměnová burza spuštěná v roce 2019 obsluhuje více než 10 milionů zákazníků a má přes 4 000 zaměstnanců na pobočkách po Americe, Evropě a Asii. Crypto.com slouží uživatelům v 90 zemích s jedinečnou sadou finančních produktů souvisejících s digitálními aktivy.

Aktualizovaná Crypto.com recenze pro rok 2022, výhodná nebo nevýhodná burza?Typy účtů na platformě

Platforma Crypto.com nabízí primární účet, ve kterém můžete používat veškeré funkce platformy včetně kryptoměnových karet, DeFi, nákup a prodej kryptoměn nebo mintování NFT. Nebylo by to ale Crypto.com, kdyby v něčem nevynikalo – proto zavedlo tzv. sub-účty (pod účty).

Pod hlavním účtem si můžete založit několik účtů, abyste mohli lépe řídit obchodní rizika tím, že budete testovat různé strategie. Běžní retailoví investoři si mohou takovýchto “pod účtů” založit až 20, přičemž pokud jste bráni jako institucionální investor, můžete jich mít na 100. Nevýhodou sub-účtů je omezenější finanční páka, zatímco na hlavním účtu je až 100 násobná.

Poznámka: Postup na založení sub-účtu naleznete pod tímto odkazem.

Minimální požadovaná výše investice

Minimální výše, za kterou si můžete koupit Bitcoin je pouhý jeden dolar. U ostatních kryptoměn se částka liší, nicméně je podobně nízká. Vložit peníze na platformu můžete v prvních 30 dnech od založení účtu pomocí debetní/kreditní karty zcela zdarma, což u konkurenčních prostředníků nenajdete. Deposit musí být opět pouhých 5 dolarů, což je v přepočtu něco málo přes 100 CZK.

“Štěstí přeje statečným,” stojí na webu.

Token CRO

Než začneme s Crypto.com recenze, musíme si představit token Cronos, který je napříč platformou všudypřítomný. Interní měna okolo celého ekosystému Crypto.com je token CRO. Cena této kryptoměny se často mění v závislosti na výše zmíněných marketingových tazích. Proto při vlastnění tokenu CRO sázíte na úspěch kryptoměnové burzy Crypto.com.

Aktualizovaná Crypto.com recenze pro rok 2022, výhodná nebo nevýhodná burza?
Cenový vývoj CRO

Jaká aktiva můžete obchodovat s Crypto.com?

Jak určitě víte, platforma Crypto.com je kryptoměnová burza, která nabízí k obchodování více jak 250 kryptoměn, přičemž každý týden přibývají další. Konzervativní jednici tak najdou Ethereum nebo Bitcoin a větší odvážlivci mohou obchodovat QNT nebo OMG. Nabídka NFT je rovněž široká. Dalšími produkty jsou kryptoměnové karty nebo DeFi produkty.

Aktualizovaná Crypto.com recenze pro rok 2022, výhodná nebo nevýhodná burza?
Menu v burze

V záložce “Markets” naleznete veškeré kryptoměnové páry, které v burze můžete obchodovat. Na výběr máte ze dvou možností, spot a futures. Při spotu nakupujete reálnou kryptoměnu, zatímco u futures si kupujete smlouvu s druhou stranou o tom, že za určitou dobu máte právo na koupení daného podkladového aktiva za určitou cenu. Při této možnosti si můžete vybrat BTC nebo ETH s expirační dobou 30, 60, 90 a 180 dní.

Poznámka: Platforma Crypto.com nepodporuje český jazyk, zvolit si můžete angličtinu nebo polštinu, pokud je čtenářům bližší.

Na kartě “Spot” naleznete možnost obchodovat Bitcoin nebo obchodování Bitcoinu pomocí finanční páky, kterou jsme rozebírali v tomto článku. Jako deriváty jsou dostupné opět futures nebo tzv. perpetual, což ve slovníku obchodníků s kryptoměnami je kratka pro perpetual contract nebo perpetual swap. Perpetual swap je derivátový produkt podobný futures kontraktu s tím rozdílem, že nemá datum expirace.

Nová funkce “OTC” se týká pouze institucionálních investorů nebo investorů s vyšším obnosem finančních prostředků. Vybraní institucionální a VIP uživatelé mohou k zadávání velkých příkazů využívat “over the counter” obchodování, což prakticky je mimo oficiální trh. Náš obchodní systém poskytuje těmto klientům vlastní kurz okamžitě a bezpečně. Minimum začíná na 50 tisíc dolarech a končí na 1 milionu dolarů za jeden příkaz.

ZAČÍT OBCHODOVAT

DeFi produkty

Správně jste si všimli, že jsme přeskočili položku Lending, neboť spadá do kategorie DeFi produktů, kterým chceme věnovat u Crypto.com recenze celou kapitolu, protože platforma v tomto ohledu vyniká na trhu. Lending jednoduše znamená půjčky kryptoměn (nejčastěji stablecoinů), kdy jako kolaterál vkládáte vlastní kryptoměny. Jako kolaterál můžete vložit kryptoměny, včetně CRO, LTC, BTC, ETH, VET, LINK a DOT, přičemž nazpátek obdržíte USDC, USDT, BTC nebo ETH.

Aktualizovaná Crypto.com recenze pro rok 2022, výhodná nebo nevýhodná burza?
Lending kalkulačka

Web nabízí jednoduchou kalkulačku, které za vás vše spočítá. Při snaze o půjčení 50 000 dolarů a LTV o 50 % budete muset do zástavy vložit Bitcoin v hodnotě 100 000 dolarů. Úrokové sazby se určují podle LTV půjčky a výše vašeho podílu CRO na burze Crypto.com. Délka všech půjček na Crypto.com Lending je až 12 měsíců, avšak se můžete rozhodnout, že půjčku splatíte kdykoli a s jakoukoli částkou.

 • Yield farming

Zjednodušeně řečeno se jedná o proces získávání odměny v podobě tokenů nebo stablecoinů za uzamčení vaší kryptoměny. Na výběr máte z šesti blockchainů, kam můžete přispívat v rámci likvidity. Tzv. “pooly” se liší výdělkem a metrikou TVL, neboli celkové uzamčené hodnoty.

Aktualizovaná Crypto.com recenze pro rok 2022, výhodná nebo nevýhodná burza?
Ukázka poolů
 • Staking

Crypto.com nabízí více než 50 tokenů ke stakingu, přičemž výnos do jisté míry ovlivňuje výše uzamknutých tokenů CRO po dobu 6 měsíců. Částky jsou rozděleny do tří kategorií – 400, 4 000 a 40 000 dolarů. Pokud vydržíte mít uzamknutých tokenů CRO ve výši 40 000 dolarů po dobu 180 dní, dostanete se na nejvyšší odměny za staking.

Aktualizovaná Crypto.com recenze pro rok 2022, výhodná nebo nevýhodná burza?
Nabídka tokenů

Tržiště s NFT

Kromě toho, že platforma Crypto.com funguje jako burza vlastní i NFT tržiště. Nabídka burzy Cryptocom je opravdu široká. Od kategorie umění až po hudbu je k dispozici více než 500 000 NFT. S tržištěm NFT burzy spolupracují další organizace, které prostřednictvím těchto tokenů prodávají upomínkové předměty včetně digitálních plakátů či opasků. Výjimkou není UFC či hokejová IIHF. Všechny NFT nabízené zde jsou na blockchainu CryptoCom.

Aktualizovaná Crypto.com recenze pro rok 2022, výhodná nebo nevýhodná burza?
UFC championship belt

Jak můžete vidět na snímku výše, NFT nejsou jen obrázky, ale dokonce i natočená videa. Dalším příkladem je organizace IIHF, která prodává sestříhané gólové okamžiky v hokeji. Z informací můžete vyčíst, kdy proběhl mint, z jaké je edice, kolik tento non-fungible token stojí, jaká je jeho historie nebo jaké prodávající odmítl nabídky.

TIP: Pokud Vás zaujal trend non-fungible tokenů a chcete se dozvědět jak koupit NFT, přejděte na tuto stránku.

Crypto.com první NFT bylo vydáno 26. března 2021. Jednalo se o kolekci s názvem “Greater Heights” od Marvel umělce BossLogic. Během 24 hodin od uvedení do prodeje byla kolekce “Greater Heights” od BossLogica zcela vyprodána. Některá digitální umělecká díla jsou již na platformě přeprodávána, přičemž edice se prodávají za více než 5000 dolarů.

Kryptoměnové karty

S uzamknutím tokenu Cronos si nezajistíte pouze vysoké odměny za staking, ale také solidní cashback, který může dosáhnout výše až 8 %. Karta funguje v eurech. Firma nabízí různé procentuální úrovně cashbacku, překvapivých 1-8 procent a další služby zdarma. Typ karty, jež můžete vlastnit, záleží na tom, kolik tokenů CRO zamknete v peněžence a jste ochotni držet.

Aktualizovaná Crypto.com recenze pro rok 2022, výhodná nebo nevýhodná burza?
Bonusy karty od Crypto.com
Nutno dodat, že cashback dostáváte v CRO tokenech, takže si klidně můžete tokeny vydělat utrácením a teprve pak je zamknout a kartu povýšit. Pokud si říkáte, že odměna je v takovém tokenu k ničemu, tak se nemusíte obávat, CRO můžete přímo v aplikaci směnit na jinou kryptoměnu, třeba Bitcoin a nebo na jinou fiat měnu.

Pozor na podmínky

Jak již bylo zmíněno výše v článku, platforma pro získání cashbacku vyžaduje určitý obnos uzamknutých tokenů Cronos. Důležité je připomenout, že tento obnos musí stakenutý po dobu 6 měsíců. Až poté můžete uplatnit cashback. Pokud nechcete investovat do kryptoměn, budete si muset vystačit s Midnight blue kartou poskytující vrácení peněz ve výši 1 %.

Aktualizovaná Crypto.com recenze pro rok 2022, výhodná nebo nevýhodná burza?
Přehled výše cashbacku

Nicméně pokud se odvážíte investovat do tokenu Cronos, čekají Vás další bonusy. U karty Ruby Steel dostanete zdarma Spotify, přičemž se zvyšující se úrovní karty bonusy přibývají. Poslední úroveň karty Obsidian zahrnuje Spotify, Netflix, AmazonPrime, Airport lounge access nebo exkluzivní uvítací balíček.

Krypto peněženka

Platforma Crypto.com nabízí opravdu komplexní služby, neboť nechybí ani krypto peněženka pro bezpečné uložení držených kryptoměn. Snadno můžete spravovat více než 100 mincí, včetně BTC, ETH, CRO, ATOM, DOT, LTC a dalších tokenů ERC20. Lehce můžete i importovat svou stávající peněženku, odesílat digitální aktiva preferovanou rychlostí a patřičným poplatkem. Kryptoměny můžete v peněžence dokonce dále zúročit.

Přehled portfolia

Než přejdeme k samotnému přehledu portfolia, platforma nabízí spoustu edukativních materiálů, bohužel nikoliv v českém jazyce, který pro investory může být velmi užitečný. Jedním příkladem může být článek o portfolio managementu. Zpátky k přehledu portfolia, jež má Crypto.com dobře vymyšlený.

Aktualizovaná Crypto.com recenze pro rok 2022, výhodná nebo nevýhodná burza?
Přehled portfolia

V přehledu se portfolio roztřídí do pěti položek, kde u každé z nich budete mít přehled v jakém je stavu a kolik investorům zrovna dnes která část připsala.

Mobilní aplikace

Na co platforma dává opravdu důraz je její mobilní aplikace, kde můžete dělat všechny aktivity jako na webovém rozhraní. Nicméně některé funkce jsou pouze v mobilní aplikaci. Už na webových stránkách je nám doporučováno, abychom přešli na mobilní verzi. Ta je samozřejmě dostupná jak pro operační systémy iOS tak Android v příslušných obchodech a bezplatně.

Poplatková struktura

U Crypto.com recenze přeci nesmí chybět ani poplatková struktura, která se musí podrobit opravdu detailní kontrole, aby investoři zbytečně neplatili poplatky navíc. Níže si proto poplatky rozebereme dle jednotlivých kategorií.

 • Obchodní provize

U Crypto.com se poplatky za obchodování se odvíjejí od objemu, přičemž s rostoucím objemem obchodování získáte větší slevy na poplatky. Chcete-li ušetřit ještě více, nebylo by to Crypto.com, aby zase někam nenacpalo tokeny CRO. Proto čím více tokenů budete stakovat, tím menší poplatky budete mít. Poplatky za obchodování jsou znázorněny dle jednotlivých úrovní níže v tabulce.

Aktualizovaná Crypto.com recenze pro rok 2022, výhodná nebo nevýhodná burza?
Přehled poplatků za transakce
 • Poplatek za vklad a výběr

Ačkoliv je to pozoruhodné, u platformy Crypto.com se poplatek za vklad vyskytuje pouze u kreditní/debitní karty a to ve výši 3 %. Výběry jsou rovněž zdarma a platí to stejné při užití karty, jako u vkladu.

 • Transakce po síti

Výběry a vklady do krypto peněženky se účtují, nikoliv společností Crypto.com, ale validátorům nebo těžařům v závislosti na druhu kryptoměny. Za transakce v peněžence DeFi se rovněž uplatňují síťové poplatky, které podobně jako výše dostanou osoby vlastnící kryptoměny/miningové stroje na zapisování transakcí do bloku.

Platební metody dostupné na Crypto.com

Platforma Crypto.com umožňuje zaslání digitálních aktiv z cizí peněženky. Minimální vklady, které můžete provést, závisí na typu kryptoměny. Obvykle se pohybují kolem ekvivalentu 200 dolarů. Maximální vklady pak závisí na stakenuté hodnotě CRO a začínají na 500 000 USD, přičemž končí na přibližně 2 milionech USD.

Vysoké poplatky za kreditní nebo debetní transakce jsou bohužel přítomné, poplatky za nákupy provedené kreditní nebo debetní kartou jsou ve výši 2,99 %. Ačkoli se těmto poplatkům lze s trochou snahy vyhnout, je to asi nejpohodlnější způsob, jak dobít finanční prostředky na účet Crypto.com fiat měnou.

Crypto.com recenze – shrnutí kladů a záporů

V poslední fázi Crypto.com recenze si shrneme jednotlivé body a poznámky, na které jsme při cestě poznávání této komplexní burzy narazili. Kompletní výčet výhod a nevýhod naleznete níže.

Výhody

 • Široký výběr kryptoměn
 • Žádné transakční poplatky za nákupy NFT
 • Přijímání debetních a kreditních karet
 • Vysoký cashback u kryptoměnových karet
 • Rozšířené DeFi produkty
 • Vlastní krypto peněženka
 • Nízké obchodní poplatky

Nevýhody

 • Nepřehledně organizovaná platforma
 • Malý podíl na trhu s NFT
 • Nepodporuje češtinu
 • Všude přítomný token CRO

Slovo závěrem

Kryptoměnová burza exceluje na poli služeb, které v souvislosti s kryptoměnami nabízí. Co by mohlo pro investory být překážkou je náročnost dobití finančních prostředků v podobě fiat měny a zákaznická podpora vedená pouze ve formě chatovacího okénka. Nicméně pokud jste ochotni investovat do tokenu Cronos astronomickou částku, pak bude volba Crypto.com maximálně výborná, neboť s držením většího obnosu tokenu Cronos plynou na platformě poměrně slušné benefity.

Lze s Crypto.com skutečně vydělat peníze?

Jaké jsou poplatky na Crypto.com?

Je obchodování s Crypto.com bezpečné?

Je Crypto.com vhodné pro začátečníky?

Nabízí Crypto.com obchodování s NFT zdarma?

Jaké kryptoměny si mohu koupit na Crypto.com?

Jaký je minimální vklad a minimální investice na Crypto.com?

Jak se provádějí na Crypto.com výběry peněz?

Jaké jsou Crypto.com zkušenosti redakce?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.