Sunday, June 4, 2023

Kde a Jak Koupit Nvidia akcie v České republice 2023?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Nvidia akcie se řadí mezi ty cenné papíry, které se obchodují za poměrně vysoké násobky ziskovosti, proč tomu tak je?

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší Nvidia akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi Nvidia akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení Nvidia akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit Nvidia akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. eToro -obchodujte podle profesionálů s 0% poplatky na více než 700 akcií a ETF
 2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 3. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
 4. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Firma Nvidia byla založena v roce 1993 třemi inženýři, kteří přestoupili z konkurenčního podniku – AMD. O šest lez později se z firmy stala veřejně obchodovaná společnost, jež je v době psaní článku 9. největší veřejně obchodovanou společností na světě s kapitalizací dosahující 530 miliard dolarů.

Kde a Jak Koupit Nvidia akcie v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Výše na grafu můžeme vidět měsíční graf akcií Nvidia, který připomíná exponenciální funkci. Není taky divu, neboť firma roste velmi rychlým tempem.

Kdo za firmou stojí?

Jensen Huang, který firmu spoluzaložil ještě s dvěma dalšími partnery v roce 1993, dohlíží na chod firmy z pozice CEO a jako člen představenstva. Huang disponuje několika oceněními a tituly z prestižních univerzit, přičemž byl v roce 2017 jmenován podnikatelem roku časopisu Fortune.

Kde a Jak Koupit Nvidia akcie v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Institucionální investoři drží většinový podíl ve společnosti Nvidia, neboť kontrolují až 66 % akcií v oběhu. Tento podíl je typický pro odvětví polovodičového průmyslu. Největšími akcionáři jsou Vanguard a BlackRock.

Vyplácí společnost dividendy?

Nvidia akcionáře odměňuje v podobě dividend, ale nejsou nijak velké. Od roku 2019 činí dividenda stabilních 0,04 dolarů za akcii, kdy tato částka je vyplácena kvartálně. To akcii přiřazuje dividend yield ve výši 0,08 %.

Kde a Jak Koupit Nvidia akcie v České republice 2022?
Výplata dividend

Oblast působení

Společnost NVIDIA je průkopníkem v oblasti počítačů akcelerovaných grafickými procesory. Specializuje se na produkty a platformy pro velké, rostoucí trhy s hrami, profesionální vizualizací, datovými centry a automobilovým průmyslem. Produkty využívají ti nejnáročnější uživatelé na světě – hráči, designéři i vědci. Nezapřeme tak fakt, že se firma pohybuje v trendy oblasti technologií.

“Osobní a nákladní automobily zítřka budou vysoce výkonné, aktualizované výpočetní zařízení. Společnost MercedesBenz ve spolupráci se společností NVIDIA přináší softwarově založené počítače do svého vozového parku od roku 2024,” stojí na webu.

Hlavní segmenty, které rozlišuje, jsou dva – grafika a výpočetní technika se sítěmi. Do první oblasti patří příjmy z grafických procesorů pro hraní her a také těch do podnikových grafických stanic nebo softwaru vGPU, využívaný v celé řadě odvětví, od cloudu po automobilový průmysl. Druhý segment zahrnuje platformy pro datová centra, systémy pro umělou inteligenci, automobilový AI Cockpit nebo čip Jetson, využívaný na poli robotiky.

Nvidia roste rychlým tempem

To, že Nvidia roste obrovským tempem dokládají i data, jež potvrzují meziroční růst tržeb o 61 %. V roce 2021 se dařilo především segmentu datových center, gamingu a profesionální vizualizaci. Gaming se na tržbách v roce 2021 podílel 12,5 miliardy dolary, což z něj dělá nejvýnosnější sektor. Meziroční rychlostí 58 % rostly datová centra, která do výnosů připsala 10,6 miliard dolarů. Výnosy ze segmentu vizualizace se zdvojnásobily za rok 2021.

Kde a Jak Koupit Nvidia akcie v České republice 2022?
Růst tržeb

Nvidia již není pouze společností zaměřenou na gaming. V roce 2020 učinila akvizici společnosti ARM za 40 miliard dolarů, jež se zabývá výpočetní technologií s umělou inteligencí. Od spojení rozsáhlého ekosystému ARM s Nvidia si firma slibuje rozvoj na poli umělé inteligence, která urychluje inovace a zároveň expanduje na velké, rychle rostoucí trhy.

Jak vydělám?

Již jste si koupili Nvidia akcie a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus Nvidia akcie v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím Nvidia akcie?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak Nvidia akcie nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě eToro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

 • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě eToro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné. Můžete také zvážit registraci pomocí Facebookového nebo Google účtu.

Kde a Jak koupit NIO Akcie v České republice 2022?
Fáze registrace
 • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak koupit NIO Akcie v České republice 2022?

Kliknete proto na políčko “Ověřit”, zobrazené výše. Kromě dokumentů poskytnete jméno, pohlaví, bydliště a datum narození, které se musí shodovat s údaji uvedenými na průkazu totožnosti. Následuje kratší dotazník o zkušenostech s investováním a výši investovaných prostředků, společně s dotazem které aktiva plánujete obchodovat. Tyto úkony má prostředník nařízené od regulátora.

Po vyplnění profilu můžete nyní uložit prostředky až do výše 2 000 EUR. Pro investování bez omezení, rychlého výběru prostředků a získání odznaku symbolizující ověřený účet Vás čekají další kroky. Mezi ně patří pouze poskytnutí osobních dokumentů typu občanského průkazu či pasu a účtu za energie, výpis z bankovního účtu nebo pracovního povolení. Tento verifikační proces trvá obvykle několik dní.

PŘEJÍT NA ETORO

 • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky bez omezení.

Kde a Jak koupit NIO Akcie v České republice 2022?Jak můžete vidět výše, výběr metod je opravdu pestrý. Nejlepší metoda převodu peněz bude záležet na každém jedinci, obecně se ale doporučuje bankovní převod nebo vklad pomocí kreditní/debetní karty.

 • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme Nvidia, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit Nvidia akcie v České republice 2022?
Proces nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Zvolíte si částku, za kterou chcete akcii nakoupit a stisknete tlačítko  “Otevřít obchod”. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Kde je nejlepší koupit Nvidia akcie?

Abyste mohli začít uvažovat o nejlepší koupení Nvidia akcie, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké služby nabízejí. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

1. eToro

Broker eToro je velmi využívaným prostředníkem hlavně retailovými obchodníky, kteří s oblibou využívají funkci sociálního obchodování. Své služby poskytuje již od roku 2007, nejedná se tedy o žádného nového brokera u kterého byste se měli bát o své prostředky. Možná to je ten důvod, proč tuto platformu využívají miliony lidí z více než 200 zemí světa.

Kde a Jak Koupit akcie Tesla v České republice 2022?Kolik zaplatím na poplatcích?

Zatímco někteří brokeři jsou poněkud neprůhlední v tom, co účtují, britská obchodní platforma eToro společně se svojí aplikací pro obchodování je podle nás velmi transparentní. Za možnost investovat do ETF nezaplatíte ani korunu na poplatcích. Místo toho broker vydělává peníze tím, že si při vkladu účtuje malý 0,5% FX poplatek. Přehled všech poplatků naleznete zde.

Výhody a nevýhody:

 • Bezproblémové zaregistrování a otevření účtu
 • Sociální obchodování a funkce kopírování obchodů
 • Nízké poplatky za obchodování forexu a CFD
 • Zdarma obchodování akcií a ETF
 • Ochrana vašeho kapitálů v řádu desítek tisíc dolarů

 • Poplatek za delší neaktivitu
 • Pouze jedna měna v které můžete držet hotovost

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

Gaming, datová centra nebo umělá inteligence, to jsou všechno oblasti, které se rozvíjejí a zajisté se stanou významnou součástí průmyslu budoucnosti. Společnosti Nvidia se v posledních letech dařilo, ale otázkou je, jak se bude byznysu dařit v nadcházejícím období zpřísňování monetární politiky a negativních makroekonomických vlivů. Investor by si měl být také vědom značné cenové volatility akcií.

Jsou Nvidia akcie správnou volbou?

Kde lze koupit Nvidia akcie?

Jaká je cena Nvidia akcie?

Lze získat od Nvidia akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění Nvidia akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás 15% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 3650 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.