Sunday, July 21, 2024

Kde a Jak Koupit akcie Nikola v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Snaha světových organizací o zlepšení životního prostředí vede firmy ke hledání alternativ v oblasti dopravního průmyslu a možnou expozici vůči tomuto trendu představují právě akcie Nikola.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik (ne)oblíbená akcie a kde je nejlepší akcie Nikola společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi akcie Nikola

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení akcie Nikola v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit akcie Nikola? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Nikola Tesla byl významným vynálezcem a část jeho jména dnes nesou dvě společnosti – Nikola a Tesla. Relativně mladá společnost Nikola byla založena v roce 2014, ale ambice vůbec neskrývala, neboť bez jediného vyrobeného auta během IPO v roce 2020 dosahovala tržní kapitalizace 25 miliard dolarů. Pro srovnání – automobilka Volvo dosahuje kapitalizace 21 miliard dolarů s ročním obratem ve výši 28 miliard dolarů.

Kde a Jak Koupit akcie Nikola v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Nicméně jak můžete vidět výše z grafu, zájem investorů o nadějný startup rychle opadl. Podrobnější informace o pádu akcií si přiblížíme níže v článku.

Kdo za firmou stojí?

Na pozici generálního ředitele působí Mark Rusell, který se do firmy připojil v roce 2019 jako president. Zkušenosti nasbíral především ve Worthington Industries, což je přední výrobní společnost s významným zaměřením na automobilový průmysl, kterému poskytuje více než 50 různých druhů komponent včetně rámů, kol, systémů zavěšení a převodovek.

Kde a Jak Koupit akcie Nikola v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Především retailoví investoři viděli ve společnosti Nicola další Teslu, proto nejspíš svým podílem akcií převyšují investiční fondy. Mezi největší institucionální investory patří BlackRock a Vanguard.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, společnost Nikola investory neodměňuje v podobě dividend. Je dobré říci, že Nikola rozhodně nedosahuje ziskovosti, takže by ani nebylo dividendy z čeho vyplácet. Níže přiložené finanční výsledky necháme bez komentáře.

Kde a Jak Koupit akcie Nikola v České republice 2022?
Finanční výsledky společnost Nikola

Pokud čtenáře zajímají dividendové tituly, doporučujeme shlédnout ČEZ nebo nadnárodního výrobce nealkoholických nápojů, společnost Coca Cola.

Oblast působení

Vizí společnost je být přepravním lídrem s nulovými emisemi, díky vytvoření celého vodíkového ekosystému. Od vytvoření infrastruktury pro tankování až po zkonstruování vozidel a jejich následné opravy. Z tohoto důvodu se zaměří na dvě obchodní jednotky – nákladní automobily a energie. Oblast nákladních automobilů spočívá ve vyvinutí bateriových elektrických vozidel společně s elektrickými vozidly poháněnými palivovými články.

Kde a Jak Koupit akcie Nikola v České republice 2022?
Ekosystém vodíku

Naopak segment energie se zaměřuje na vývoj a konstrukci zmiňovaného dobíjecího systému společně s poskytováním podpory pro nabíjení vozidel na principu baterií a palivových článků. Podle Mezinárodní rady pro čistou dopravu je těžká nákladní doprava zodpovědná za přibližně 40 % emisí skleníkových plynů v dopravním průmyslu.

Dočkáme se výsledků?

V květnu roku 2022 došlo k zahájení výroby nákladního vozu Tre, avšak s tím dodatkem, že ve skutečnosti se jedná o podvozek Iveco spojený s elektrickou pohonnou jednotkou třetí strany. Společnost navíc doprovází neblahá historie, neboť kvůli obvinění z podvodů tehdejšího předsedy představenstva, Trevora Miltona, spadla dohoda s General Motors na odkoupení části Nikoly a poskytnutí technologií na výrobu pickupu.

Investoři by si měli být vědomi rizik, přičemž jedním z nich je, že i pokud se firmě podaří vyvinout a prodat nebo pronajmout její nákladní vozidla, nelze zaručit, že budou komerčně úspěšná. Potenciální ziskovost závisí na vývoji a následném úspěšném komerčním zavedení a přijetí těchto nákladních vozidel. Navíc, od vzniku Nikola corporation došlo k vytvoření kumulovaného deficitu ve výši přibližně 1,3 miliardy dolarů.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie Nikola a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie Nikola v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím akcie Nikola?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak akcie Nikola nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

  • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?
Postup registrace
  • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

  • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

  • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Nikola”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit akcie Nikola v České republice 2022?
Postup nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete akcie Nikola nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Závěr

Společnost Nikola disponuje nádhernou vizí, ale u ní veškeré úspěchy končí, neboť zahájení výroby nákladního vozu Tre s elektrickou pohonnou jednotkou třetí strany nesignalizuje dobré znamení ohledně vlastních výzkumů firmy. Světlo na konci tunelu představoval gigant General Motors, ale dohoda nakonec upadla. Nikola corporation se tak řadí k vysoce spekulativním titulům s pochroumanou historií.

Jsou akcie Nikola správnou volbou?

Kde lze koupit akcie Nikola?

Jaká je cena akcie Nikola?

Získám díky akcii Nikola dividendy?

Kolik stojí vlastnění akcie Nikola na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.