Sunday, March 3, 2024

Jak Koupit Bitcoin v ČR 2024 – recenze 5 brokerů

Pokud vás zajímá, jak koupit Bitcoin v České republice, najdete níže v textu postup, který je velmi jednoduchý. Stačí najít dobrého online brokera, který účtuje přijatelné poplatky, vložit finanční prostředky pomocí debetní/kreditní karty a rozhodnout se, kolik chcete investovat.

Některé platformy vám totiž umožňují koupit Bitcoin v hodnotě pouhých 10 dolarů (zhruba 200 Kč). Mnoho lidí v ČR dosud do tohoto aktiva neinvestovalo. Zatím netuší, jak tato inovativní technologie funguje. Přečtěte si našeho úplného průvodce nákupem bitcoinu a rychle porozumíte, jak snadné je s tímto digitálním aktivem obchodovat.

Seznam nejlepších brokerů umožňující koupit Bitcoin

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů nabízející možnost jak koupit Bitcoin v České republice v roce 2022. Chcete začít kupovat Bitcoin? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. Binance – využijte nástroje pro pokročilé a mějte výběr z více jak 500 kryptoměn
 2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 3. Coinbase – bezpečnost je u této burzy na prvním místě

ZAČNI HNED

Co je vlastně Bitcoin?

Bitcoin je digitální měna neboli kryptoměna, kterou používají miliony lidí na celém světě. BTC je postaven na kryptografii a její hlavní vlastností je decentralizace. Můžete tedy ukládat a převádět bez jakékoli třetí strany – prostředníka, jako např. centrální banka, finanční instituce atd. To znamená, že na rozdíl od tradičních fiat měn, jako britská libra nebo americký dolar, nelze s Bitcoinem manipulovat ani uměle vytvářet další.

A se svými penězi máte naprostou autonomii. To s sebou přináší mnoho výhod, ale i nevýhod.

Výhody:

 • Při ukládání/převodu hodnoty již nejste závislí na bankách
 • Se svými penězi si můžete dělat, co chcete, a nikdo vám do toho nebude mluvit
 • Aktivum můžete poslat kamkoli, téměř bez poplatků a okamžitě
 • Česká vláda nezmění hodnotu měny

Nevýhody:

 • Nikdo vás neochrání, pokud pošlete BTC nesprávné osobě
 • Hodnota Bitcoinu je většinou založena na nabídce a poptávce, a proto je volatilnější než běžné fiat peníze

Bitcoin neexistuje fyzicky, ale pouze virtuálně. Držením aktiva můžete své mince převést na jiného uživatele. BTC se tedy stává platidlem a stále více společností skutečně přijímá platby pomocí bitcoinu. Naprostá většina lidí nakupuje tuto kryptoměnu jako investici. To znamená, že doufají, že hodnota digitálního aktiva se v průběhu času zvýší.

Jak koupit Bitcoin v ČR 2022
Vývoj ceny Bitcoinu

Ač to zní paradoxně, i tak můžete své Bitcoin a další kryptoměny uchovávat offline (kde je to nejbezpečnější). Nejbezpečnějším způsobem je zakoupení hardwarové peněženky. Do nich si můžete ukládat Bitcoin i další kryptoměny. Je důležité, abyste si před investicí nejprve osvojili určité základní znalosti o tom, co je Bitcoin a jak obchod s ním funguje.

TIP: Pokud se chcete o peněženkách dozvědět více, přejděte na tuto stránku.

Vývoj ceny Bitcoinu

Když byl Bitcoin v roce 2009 uveden na trh jako první kryptoměna, začínal na pouhých 0,01 dolarů za jeden kus. O pouhých 12 let později, v roce 2021 měl Bitcoin hodnotu více než 50 000 USD. Jak se tam dostal? Trend ceny Bitcoinu byl ve znamení boomu a pádu. Ale boom vždy s mnohem silnějším efektem.

V prosinci 2017 měl Bitcoin hodnotu více než 18 000 dolarů za minci a příběhy bitcoinových milionářů byly ve zprávách každý den. Na začátku roku 2018 se cena Bitcoinu propadla a vrátila zpět na méně než 3 500 dolarů za token. Později v průběhu roku se cena zotavila na více než 10 000 dolarů, ale pak skákala sem a tam mezi maximy kolem 12 000 dolarů a minimy kolem 6 000 dolarů.

Pak udeřila pandemie COVID-19 a zájem o investování. Zejména toto Bitcoinu velice prospělo. Aktivum vstoupilo do roku 2020 s cenou 7 300 dolarů za minci a rok zakončilo na více než 30 000 dolarech.

To představuje více než 300% nárůst během jediného roku.

Bitcoin dále rostl a v dubnu 2021 dosáho digitální aktivum více než 62 000 dolarů za minci, ale od té doby mírně kleslo. V době psaní tohoto článku se jeho hodnota pohybuje okolo 40 000 dolarů.

Proč se zabývat jak koupit Bitcoin v ČR

Je těžké odhadnout, kam cena Bitcoinu bude směrovat. Na jedné straně se odborníci téměř všeobecně shodují na tom, že Bitcoin tu zůstane, narozdíl od finančních analytiků, kteří ho v roce 2017 odepisovali jako krátkodobý výstřelek.

Kryptoměna se používá po celém světě a ukázala se být přinejmenším stejně odolná jako tradiční finanční systémy. Mnoho společností navíc nyní přijímá platby v Bitcoinech a řada bank a finančních firem pracuje na způsobech, jak transakce pomocí této technologie provozovat.

Budoucnost aktiva

V dlouhodobém horizontu by tedy cena Bitcoinu mohla i nadále růst. Na druhou stranu, krátkodobý výhled ceny Bitcoinu je těžké předvídat. Kryptoměna zaznamenala na začátku loňského roku raketový vzestup, v průběhu jara proběhl pád ceny a ta začala prudce stoupat do poloviny listopadu. Od té doby dál klesá. Pokud by však došlo k velkému propadu, podobnému roku 2018, je pravděpodobné, že tentokrát by investoři takový propad vnímali jako obrovskou investiční příležitost, která by cenu rychle vytlačila zpět nahoru.

TIP: Projděte si další kryptoměny, včetně Ethereum, Solany nebo Dogecoinu.

Jak je uvedeno výše, naprostá většina lidí kupuje Bitcoin jako investici. Jedná se přitom o vysoce rizikovou investici, a to i proto, že cena Bitcoinu je výrazně volatilní. Nicméně pojďme prozkoumat některé konkrétní důvody, proč byste si Bitcoin měli chtít koupit právě teď:

 • Velké zhodnocení

Růst Bitcoinu daleko předčí téměř všechny ostatní tradiční třídy aktiv, jako jsou akcie, dluhopisy, a dokonce i nemovitosti. Pokud tedy chcete dosáhnout mimořádně vysokého zhodnocení svých investic, je Bitcoin jedním z nejlepších aktiv, která stojí za zvážení.

 • Omezené množství

Dalším faktorem, je skutečnost, že Bitcoin je stejně jako zlato konečnou třídou aktiv. Je tomu tak proto, že v oběhu bude vždy pouze 21 milionů kusů. Teoreticky to znamená, že v průběhu času by hodnota Bitcoinu měla neomezeně růst. To je samozřejmě založeno na mnoha základních předpokladech. Zejména na tom, že Bitcoin je fenomén, který tu zůstane dlouhodobě.

 • Tisk fiat měn

Nebo například, když se ČNB rozhodne natisknout více peněz, znehodnotí to českou korunu. Jelikož je Bitcoin decentralizovaný a není kontrolován žádnou jednotlivou stranou, není možné vytvořit více mincí, než umožňuje základní kód.

 • Nemusíte kupovat celý BTC

Aktivum lze rozdělit na frakce, můžete tedy investovat malé částky. Cena jednoho bitcoinu nyní přesahuje 40 000 dolarů. Je velmi nepravděpodobné, že budete chtít investovat takovou částku do vlastnictví jedné digitální měny. Dobrou zprávou však je, že nemusíte. To znamená, že si můžete koupit zlomek 1 Bitcoinu.

Ve skutečnosti lze Bitcoin rozdělit až na 8 desetinných míst. To znamená, že mince v hodnotě 50 000 dolarů se změní na pouhých několik centů.

Kolik stojí nákup Bitcoinu?

Cenu Bitcoinu určují tržní síly. Jednoduše řečeno, neustále se měnící poptávka a nabídka způsobuje, že cena BTC stoupá a klesá každou vteřinu. Když je tedy kolem aktiva hodně pozitivní nálady a dobrého pocitu, bude na trhu více kupujících. Tato zvýšená poptávka zase povede ke zvýšení ceny digitálního aktiva. A samozřejmě pokud se stane opak, cena Bitcoinu klesne.

Pokud jde o to, kolik vás bude stát nákup 1 Bitcoinu, váš vybraný makléř pravděpodobně stanoví cenu v amerických dolarech. Nicméně, a jak jsme poznamenali dříve, u eToro stačí investovat pouze 25 USD. To znamená, že kupujete pouhých 0,05 % jednoho Bitcoinu. Pokud by tedy hodnota Bitcoinu vzrostla o 10 %, pak by vaše investice 25 USD měla hodnotu 27,50 USD.

Jak koupit Bitcoin bezpečně?

V posledních několika letech došlo k mnoha skandálům s kryptoměnami. Ať už se jedná o hacknutí kryptoměnových burz, které přišly o mince v hodnotě milionů dolarů, nebo Ponziho schémata související s digitálními aktivy. S ohledem na to je naprosto zásadní, abyste věděli, jak bezpečně nakupovat Bitcoin. Před nákupem se ujistěte, že se chystáte použít pouze regulovanou platformu.

Například eToro má evropskou licenci, která mu umožňuje poskytovat služby i v ČR. To znamená, že si můžete být jisti, že vám platforma umožní nákup i prodej Bitcoinu v bezpečném prostředí. Můžete například používat svou debetní/kreditní kartu nebo elektronickou peněženku a nemusíte se obávat, že by se vaše citlivé finanční údaje dostaly do nepovolaných rukou.

KOUPIT BITCOIN

Kde koupit Bitcoin? Použijte tyto brokery

Abyste mohli začít uvažovat o investici do Bitcoinu, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké poplatky si účtují. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce umožňující jak koupit Bitcoin.

Závěr

I když možná nerozumíte jemným složitostem kryptoměn, proces nákupu Bitcoinů v ČR nebyl nikdy jednodušší. S největší pravděpodobností vám otevření účtu u brokera, vložení prostředků pomocí debetní/kreditní karty a investice do Bitcoinu neměly při použití služby eToro zabrat více než 10 minut. Navíc, tento licencovaný prostředník si při nákupu Bitcoinu neúčtuje žádné poplatky. A svou investici si můžete vyplatit, kdykoli budete chtít.

Jak koupit Bitcoin anonymně?

Mohu nakupovat výrobky a služby za Bitcoin?

Jak koupit Bitcoin nejlepší cestou?

Jaká je minimální investice do Bitcoinu v ČR?

Kolik stojí nákup Bitcoinu?

Jak koupit Bitcoin?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.