Friday, June 14, 2024

Jak koupit bitcoin v ČR nejlevněji 2024: Recenze 6 brokerů

Pokud vás zajímá, jak koupit bitcoin v České republice, tak v textu níže najdete velmi jednoduchý postup, který vás celým procesem provede. Stačí jen najít dobrého online brokera nebo kryptoměnovou burzu, která si účtuje přijatelné poplatky, vložit finanční prostředky pomocí debetní/kreditní karty a rozhodnout se, kolik chcete investovat.

Některé platformy vám totiž umožňují koupit bitcoin už od pouhých 10 dolarů (zhruba 250 Kč). Navíc mnoho lidí v ČR dosud do tohoto aktiva ještě vůbec neinvestovalo, za čímž může stát například fakt, že zatím vůbec netuší, jak tato inovativní technologie funguje a co by jim mohla přinést.

V tomto našem průvodci “Jak koupit bitcoin” vám pomůžeme lépe tomuto nejoblíbenějšímu a nejznámějšímu digitálnímu aktivu porozumět a třeba ho i začít obchodovat u bezpečných a populárních burz.

Seznam kryptoburz, kde lze kupit bitcoin nejlevněji v roce 2024

Níže je uveden rychlý přehled těch nejlepších kryptoměnových burz, které nabízejí v České republice v roce 2024 bitcoin jak k nákupu, tak i k obchodování. Chcete začít nakupovat nebo obchodovat bitcoin? Začněte u ověřených a bezpečných kryptoměnových burz se širokou základnou uživatelů.

 1. Binance – Oblíbená kryptoburza s více než 180 miliony uživatelů
 2. ByBit – Komplexní a pokročilá obchodní platforma s širokou nabídkou kryptoměn
 3. Gate.io – Přední kryptoburza kryptoměn nabízející více než 1 700 kryptoměn
 4. MEXC – Populární kryptoburza pro nákup a obchodování kryptoměn
 5. OKX – Známá světová platforma pro obchodování s bitcoinem a dalšími kryptoměnami
 6. Margex – Burza nabízející obchodování futures pro 8 kryptoměn včetně bitcoinu až se 100x pákou

Koupit bitcoin na Binance

Co je vlastně bitcoin?

Bitcoin (BTC) je digitální měna neboli kryptoměna, kterou používají miliony lidí na celém světě. BTC je postaven na kryptografii a její hlavní vlastností je decentralizace. Můžete tedy ukládat a převádět bez jakékoli třetí strany – prostředníka, jako je např. centrální banka, finanční instituce atd. To znamená, že na rozdíl od tradičních fiat měn, jako britská libra nebo americký dolar, nelze s bitcoinem manipulovat ani uměle vytvářet další.

Co je bitcoin? Decentralizované a digitální peníze
Zdroj: bitcoin.com

Se svými penězi máte tak naprostou autonomii. To s sebou přináší mnoho výhod, ale i nevýhod.

Výhody:

 • Při ukládání/převodu hodnoty již nejste závislí na bankách
 • Se svými penězi si můžete dělat, co chcete, a nikdo vám do toho nebude mluvit
 • Aktivum můžete poslat kamkoli, téměř bez poplatků a okamžitě
 • Česká vláda nezmění hodnotu měny

Nevýhody:

 • Nikdo vás neochrání, pokud pošlete BTC nesprávné osobě
 • Hodnota bitcoinu je většinou založena na nabídce a poptávce, a proto je volatilnější než běžné fiat měny

Bitcoin ovšem neexistuje fyzicky, ale pouze virtuálně. Držením aktiva můžete své mince převést na jiného uživatele. BTC se tedy stává platidlem a stále více společností skutečně přijímá platby právě pomocí bitcoinu. Naprostá většina lidí nakupuje tuto kryptoměnu jako investici s tím, že doufají, že se hodnota tohoto digitálního aktiva v průběhu času zvýší.

Měsíční cenový graf BTC/USD bitcoiunu na krypto burze Binance po průlomu na historická maxima
Měsíční cenový graf BTC/USD. Zdroj: Binance

Ač to zní paradoxně, i tak můžete své bitcoiny a další kryptoměny uchovávat offline, kde je to nejbezpečnější. Nejbezpečnějším způsobem je zakoupení hardwarové peněženky. Do nich si můžete ukládat bitcoin i další kryptoměny. Je důležité, abyste si před investicí nejprve osvojili určité základní znalosti o tom, co je bitcoin a jak obchodování s ním funguje.

TIP: Pokud se chcete o peněženkách dozvědět více, přejděte na tuto stránku.

Proč koupit bitcoin?

Každý bitcoinový investor (bitcoiner) má trochu jinou motivaci, proč do bitcoinu investovat. Někteří bitcoin považují za nové peníze, které nejsou pod kontrolou žádné centrální autority, což znamená, že jde o zajištění proti inflaci. Jiní chtějí bitcoin používat hlavně pro transakce, protože je to relativně levné, anonymní a rychlé. Jiní jsou v trhu pouze kvůli tomu, že cena bitcoinu dlouhodobě rychle roste. Tedy ze spekulativních důvodů. Ať je motivace jakákoliv, faktem je, že bitcoin je v dnešní době seriózní investicí.

Dlouhodobý vývoj ceny bitcoinu je rostoucí

Když byl bitcoin v roce 2009 uveden na trh jako první kryptoměna, začínal na ceně pouhých 0,01 dolarů za 1 BTC. O pouhých 12 let později, v roce 2021 měl bitcoin hodnotu už více než 50 000 USD. Jak se však na tuto cenu vůbec dostal? Trend ceny bitcoinu byl ve znamení boomu a pádu, ovšem boom byl vždy s mnohem silnějším efektem.

V prosinci 2017 měl bitcoin hodnotu necelých 20 000 dolarů za minci a příběhy bitcoinových milionářů byly ve zprávách každý den. Na začátku roku 2018 ale přišel silný propad, kdy se cena bitcoinu zastavila až na minimu ve výši 3 200 dolarů za 1 BTC. Později v průběhu roku cena znovu nabrala na síle a zakotvila na hodnotě lehce přes 10 000 dolarů. Další dva roky poté byly celkem turbulentní, kdy cena BTC velmi kolísala a pohybovala se mezi maximy cca 12 000 dolarů a minimy cca 6 000 dolarů.

Kompletní cenová historie bitcoinu a průlom ceny nad 70 000 dolarů
Kompletní cenová historie BTC/USD

Pak udeřila pandemie COVID-19 a zájem o investování raketově stoupl i mezi širokou veřejností. To byla voda na mlýn bitcoinu, který rázem ožil a začal psát svůj velkolepý příběh. Aktivum vstoupilo do roku 2020 s cenou 7 300 dolarů za minci, aby jej následně zakončilo na více než 30 000 dolarech.

To představuje více než 300% nárůst během jediného roku.

Bitcoin nadále pokračoval ve své spanile jízdě k vrcholu. V dubnu 2021 dosáhl hodnoty přibližně 60 000 dolarů a v Q3 2021 dokonce all-time-high (ATH) 69 000 dolarů. Ovšem nebyl by to bitcoin, aby své nejvěrnější příznivce pořádně neproškolil. Po dosažení svého ATH totiž začal opět strmě klesat, přičemž se zastavil 1. listopadu 2022 až na hranici 15 000 dolarů. Nyní již zpětně víme, že to byla jedna z dalších skvělých lekcí bitcoinu a zároveň i příležitostí na jeho nákup za poměrně velmi slušnou cenu. Po okouknutí hranice 15 000 dolarů za 1 BTC, se bitcoin vzpamatoval a začal pozvolna růst.

Hodnota bitcoinu se obvykle uvádí pouze v amerických dolarech.

V roce 2023 tak většina krypto nadšenců a investorů jen se zatajeným dechem sledovala již třetí z mrtvých vstání bitcoinu, aby jej následně začátkem roku 2024 přivítala na novém ATH, které bylo lehce přes 73 000 dolarů. Na začátku dubna 2024, krátce před dalším halvingem, se cena bitcoinu pohybuje okolo 66 000 dolarů.

Výše odměn těžařů bitcoinu v čase za jeden vytěžený blok. Každý halving odměny snižuje
Výše odměn těžařů bitcoinu v čase za jeden vytěžený blok. Zdroj: vertcoin.fun

Proč je dobré znát bitcoin?

I přesto, že se jedná o velmi rizikovou investici, u které je dosti obtížné odhadnout, jakým směrem se bude její cena v následujících dnech a měsících vyvíjet, rozhodně stojí za pozornost. Většina odborníků a krypto nadšenců se totiž shoduje na tom, že bitcoin tu už s námi zůstane a lidé ho budou stále častěji využívat i ve svém běžném životě.

Jak lze použít bitcoin jako peníze a uchovatel hodnoty
Zdroj: bitcoin.com

Kryptoměna se už nyní používá po celém světě a ukázala se být přinejmenším stejně odolná jako tradiční finanční systémy. Mnoho společností navíc nyní přijímá platby v bitcoinech a řada bank a finančních firem pracuje na způsobech, jak transakce pomocí této technologie provozovat.

Na druhou stanu je ovšem nutné říci, že jde o kryptoměnu s poměrně krátkou investiční historií, která je proseta nespočtem volatilních cen. Kurz bitcoinu je tedy opravdu volatilní, což může mít v případě nepromyšleného a zbrklého nákupu, například na základě FOMO, nedozírné finanční následky v podobě ztráty kapitálu. Proto byste si měli vždy nejdřív obchod nejen s bitcoinem pořádně rozmyslet a promyslet s tím, že si jasně stanovíte riziko, které jste ochotni podstoupit a investiční cíl. To je totiž ten hlavní rozdíl mezi skutečným investováním a gamblingem.

Budoucnost bitcoinu jako aktiva: Nabídka je omezená

V dlouhodobém horizontu by cena bitcoinu mohla i nadále růst. Růst ceny by měl podpořit i další halving, který proběhne v dubnu 2024 a omezená nabídka BTC. Na druhou stranu, krátkodobý výhled ceny bitcoinu je těžké předvídat a je nejspíš nutné počítat s dalšími možnými většími cenovými výkyvy, jak tomu bylo v minulosti již několikrát.

TIP: Projděte si další kryptoměny, včetně ethereum, solany nebo dogecoinu.

Každopádně jak už bylo zmíněno výše, tak naprostá většina lidí kupuje bitcoin primárně jako investici. Jedná se přitom o vysoce rizikovou investici, a to i proto, že cena bitcoinu je výrazně volatilní. Nicméně pojďme se podívat na výhody, které s sebou investice do bitcoinu přináší:

 • Velké zhodnocení

Růst bitcoinu daleko předčil všechny ostatní tradiční třídy aktiv, jako jsou akcie, dluhopisy, a dokonce i nemovitosti. Pokud tedy chcete dosáhnout mimořádně vysokého zhodnocení svých investic, je bitcoin jedním z nejlepších aktiv, které stojí za zvážení.

 • Omezené množství

Dalším faktorem, je skutečnost, že bitcoin je stejně jako zlato aktivum s omezenou nabídkou. Respektive maximální počet BTC, který lze vytěžit, je pouze 21 milionů kusů, z toho je zcela zřejmé, že nabídka BTC je pevně dána a nelze ji nijak měnit. V současné době se odhaduje, že poslední bitcoin by mohl být vytěžen kolem roku 2140. V porovnání nabídky a poptávky tak jasně převažuje z dlouhodobého měřítka enormně silná poptávka. Teoreticky to znamená, že v průběhu času by hodnota bitcoinu měla neomezeně růst. To je samozřejmě založeno na mnoha základních předpokladech. Zejména na tom, že bitcoin je fenomén a naprostý originál, který tu s námi zůstane ještě hodně dlouho.

 • Tisk fiat měn

Nebo například, když se ČNB rozhodne „natisknout“ více peněz, znehodnotí to českou korunu. Jelikož je bitcoin decentralizovaný a nekontroluje ho žádná skupina nebo osoba, tak není možné vytvořit více mincí, než umožňuje základní kód.

 • Nemusíte kupovat celý bitcoin

Dnes již je zcela běžné, že lze toto aktivum rozdělit na frakce, tedy můžete investovat malé částky. Cena 1 BTC nyní atakuje hranici 70 000 dolarů, a proto je velmi nepravděpodobné, že budete chtít investovat takovou částku pouze do jednoho konkrétního digitálního aktiva. Díky frakcím toto odpadlo a trh se tak otevřel i drobným investorům, kteří tak velkým kapitálem nedisponují.

Ve skutečnosti lze bitcoin rozdělit až na 8 desetinných míst. To znamená, že mince v hodnotě 50 000 dolarů lze dělit na pouhých několik centů.

Jak určitě mnozí vědí, bitcoin se může dělit i na menší částky, přičemž nejmenší jednotkou BTC je tzv. SATOSHI. Například 100 SATSHI je aktuálně 1,52 Kč a naopak 100 Kč nyní představuje cca 6 360 SATOSHI.

Dělitelnost bitcoinu na satoshi je možná až osm desetinných míst
Dělitelnost bitcoinu. Zdroj: cointelegraph.com
TIP: Minimální množství bitcoinů, které si můžete koupit, závisí na tom, jakého máte brokera nebo krypto burzu. Většinou je možná koupě už od pár jednotek USD.

Kolik stojí nákup bitcoinu?

Cenu bitcoinu určují tržní síly. Jednoduše řečeno, neustále se měnící poptávka a nabídka způsobuje, že cena BTC stoupá a klesá každou vteřinu. Když je tedy kolem aktiva hodně pozitivní nálady, tak se na trhu začne vyskytovat více kupujících, což ale bude mít za následek i navýšení ceny tohoto digitálního aktiva. A samozřejmě pokud se stane opak, cena bitcoinu klesne.

U většiny kryptoměnových burz a brokerů je cena BTC uváděna v amerických dolarech. Aktuálně se cena 1 BTC pohybuje okolo 66 000 dolarů s tím, že některé burzy a brokeři umožňují nákup bitcoinu již od 10 USD. Díky této možnosti tak máte skvělou příležitost nakupovat i pouhé desetiny bitcoinu. Pokud tedy nakoupíte bitcoin za 10 USD a jeho cena se následně zvýší o 30 %, tak pak vaše investice vzroste na 13 USD.

Jak koupit bezpečně bitcoin?

V posledních několika letech došlo k mnoha skandálům s kryptoměnami. Ať už se jedná o hacknutí kryptoměnových burz, které přišly o kryptoměny v hodnotě milionů dolarů, nebo Ponziho schémata související s digitálními aktivy. S ohledem na to je naprosto zásadní, abyste věděli, jak koupit bitcoin zcela bezpečně. Před nákupem se ujistěte, že se chystáte použít pouze regulovanou a ověřenou platformu.

Proč zvolit pro nákup bitcoinu platformu Binance

Například Binance má evropskou licenci, která mu umožňuje poskytovat služby i v ČR. To znamená, že si můžete být jisti, že vám platforma umožní nákup i prodej bitcoinu v bezpečném prostředí. Můžete například používat svou debetní/kreditní kartu nebo elektronickou peněženku a nemusíte se obávat, že by se vaše citlivé finanční údaje dostaly do nepovolaných rukou.

Koupit bitcoin na Binance

Kam své koupené bitcoiny vůbec ukládat?

Před samotným nákupem bitcoinů by si měl investor nejdříve promyslet, kam si vlastně své nakoupené aktivum uloží. Bitcoin, stejně jako ostatní digitální aktiva, se řadí do tzv. hard assets, které je vždy nutné někam uložit. Jedná se o zcela odlišný přístup, než jaký znají investoři například u akcií nebo dluhopisů, které ve většině případů nikam nemusejí ukládat, protože je investor vlastníkem v podobě zaknihované podobě. Bitcoin v tomto případě tak můžeme přirovnat třeba k fyzické držbě zlata, které je rovněž nutné někam fyzicky uložit. U zlata investoři používají převážně trezor a u bitcoinu a dalších kryptoměn je to kryptoměnová peněženka.

Typy kryptoměnových peněženek sloužících pro ukládání bitcoinů.
Typy kryptoměnových peněženek. Zdroj: appinventiv.com

Při ukládání kryptoměn je ovšem nutné také zvážit bezpečnost a samotný účel nákupu. Respektive, proč danou kryptoměnu nakupuji a na jak dlouho. Co se týče bezpečnosti, tak se vždy doporučuje kryptoměny držet u sebe, nikoliv u třetích osob, jako jsou kryptoměnové burzy nebo směnárny. Pokud totiž držitel má své kryptoměny u sebe, tak s nimi může svévolně nakládat 24/7 a rovněž je má plně pod svou kontrolou, což u třetích osob nelze.

Nechávat bitcoiny na burze nebo směnárně

V případě, že nemáte k dispozici žádnou kryptoměnovou peněženku, tak si můžete uschovat své kryptoměny na kryptoměnové burze nebo směnárně. Jedná se vesměs o aplikace, které vám umožňují přístup nejen ke kryptoměnám, ale také i k jednotlivým kryptoměnovým transakcím.

Výhodou u většiny těchto aplikací je, že nabízejí kryptoměnové peněženky zcela zdarma. Na druhou stranu to je ale vykoupené tím, že si poté účtují transakční poplatky za prodej nebo odeslání dané kryptoměny. Mezi investory je velmi populární a vyhledávaná například kryptoměnová burza Binance, kterou aktuálně využívá přes 180 milionů uživatelů z celého světa nebo třeba burza Gate.io, MEXC či OKX.

Jak koupit bitcoin? Například pomocí směny na směnárně Binance.
Směnárna Binance. Zdroj: Binance

V tomto případě byste určitě měli zvážit i fakt, že své kryptoměny nemáte plně pod svou kontrolou. V minulosti jsme již byli několikrát svědky hacků, které měly jediný cíl, a to odcizit maximum kryptoměn. V tom nejhorším scénáři se pak může stát, že své kryptoměny už nikdy neuvidíte. I z tohoto důvodu, se považuje ukládání u třetích osob za velmi riskantní.

Uložení bitcoinů na softwarovou peněženku

Další možností, kam si můžete uložit své nakoupené bitcoiny, je softwarová peněženka neboli “hot storage”. Jedná se o aplikaci, kterou si lze stáhnout zdarma do mobilního zařízení nebo počítače. Jelikož jde o aplikaci, která potřebuje připojení k internetu, tak míra bezpečnosti je poměrně nízká.

Koupené bitcoiny lze uložit například na softwarové peněženky
Softwarové peněženky. Zdroj: medium.com

Rovněž byste měli i zvážit do jakého zařízení tuto peněženku nainstalujete. Rozhodně se nedoporučuje například počítač, který využívá několik lidí. Hrozí zde třeba možnost nechtěného stažení viru, který by následně mohl peněženku ohrozit. Nebo v případě mobilního telefonu zase hrozí jeho odcizení nebo ztráta. Vhodné je tedy vždy pečlivě zvolit takové zařízení, které výhradně používáte doma a máte k němu přístup pouze vy. Nejoblíbenějšími softwarovými peněženkami na trhu jsou MetaMask, Trust Wallet nebo MEXC Wallet.

Ukládání bitcoinů na hardwarovou peněženku

Valná většina držitelů volí pro ukládání svých kryptoměn hardwarovou peněženku. Jedná se totiž o jeden z nejbezpečnějších a nejlepších způsobů pro ukládání kryptoměn. Nutno však říci, že jde i o jeden z nejdražších způsobů, protože je nutné si tuto kryptoměnovou peněženku nejdříve fyzicky koupit.

Hardwarové peněženky jsou skvělou volbou pro ukládání bitcoinů
Hardwarové peněženky. Zdroj: bdtechtalks.com

Hardwarová peněženka neboli “cold storage” na rozdíl od softwarové peněženky nevyžaduje připojení k internetu a její vzhled by se dal přirovnat k USB disku. Tento typ peněženky využívají hlavně investoři, kteří mají v plánu své kryptoměny držet delší dobu. Jelikož máte tuto peněženku fyzicky u sebe a bez připojení na internet, tak zde nehrozí žádný hack, a tím pádem budou vaše kryptoměny v bezpečí. Za zmínku stojí rozhodně i fakt, že držené kryptoměny nejsou na peněžence fyzicky uložené. Hardwarová peněženka totiž slouží pouze jako úložiště osobního klíče. Záznam o vašem vlastnictvím je tak možné nalézt pouze v bitcoinovém blockchainu. Investoři nejčastěji používají české peněženky Trezor nebo francouzské peněženky Ledger.

Paper wallet

Kombinaci nejlevnějšího a velmi bezpečného způsobu uložení nejen bitcoinů 100% splňuje paper wallet neboli papírová peněženka. Tuto papírovou peněženku si můžete jednoduše vygenerovat v online generátoru nebo v BTC bankomatu. Paper wallet je vlastně kus papíru, na kterém je vytisknutý váš osobní klíč a QR kódy, jenž slouží k uskladnění vašich transakcí s kryptoměnami. Výhodou paper wallet je, že ji nelze nijak hacknout, protože klíč je uveden pouze na papíře. Co se týče nevýhod, tak ta zásadní spočívá v tom, že pokud papír ztratíte, tak přístup k vašim kryptoměnám už zpětně nezískáte.

Paper wallet jako další možnost uložení kryptoměn
Paper wallet. Zdroj: analyticsinsight.net

Kde koupit bitcoin?

Abyste mohli začít uvažovat o investici do bitcoinu, budete si muset ze všeho nejdříve založit účet u preferované obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta kryptoměnových burz a brokerů, ze kterých si můžete vybrat. Je však dobré dopředu si zjistit, jaké poplatky si účtují a jak pestrá je jejich nabídka služeb. Abychom vám pomohli s výběrem, tak níže jsou detailněji představeny hned tři mezi investory a obchodníky velmi oblíbené kryptoměnové burzy, u kterých lze jak koupit bitcoin, tak jej i obchodovat.

Jak koupit bitcoin na kryptoměnové burze

Jedním z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších způsobů, jak koupit bitcoin, je skrze kryptoměnovou burzu. Kryptoměnové burzy mají totiž tu výhodu, že svým uživatelům nabízejí poměrně nízké poplatky, profesionální nástroje a funkce, obrovský výběr těch nejpopulárnějších kryptoměn a možnost i nakupovat velké kryptoměny ve velkém počtu.

Poplatky se u krypto burz pohybují okolo 0,1-0,3 %, což je například ve srovnání s kryptoměnovou směnárnou (obvykle více jak 3 %) obrovský rozdíl. Naproti tomu ovšem většina burz vyžaduje registraci, včetně ověření totožnosti neboli KYC procesu. Samotné ověření totožnosti v některých případech však trvá i několik hodin, s čímž je dobré dopředu počítat. Zároveň mnoho burz nemá ve své nabídce český jazyk a ani nepřijímá české koruny. Budete si tedy muset směnit své finanční prostředky za dolary nebo eura, přičemž proces registrace a založení účtu je stejný jako u brokera.

Jak koupit bitcoin? Nejdříve budete muset projít verifikačním KYC procesem například na burze Binance.

Verifikační KYC proces na Binance. Zdroj: Binance

TIP: Když u některých kryptoměnových burz, ale uskuteční proces KYC, získáte spoustu výhod, služeb a zároveň se zvednou limity u vkladů, výběrů a obchodování.

Jak vybrat nejvhodnější kryptoměnovou burzu pro nákup bitcoinu

I v tomto případě platí, že byste měli ze všeho nejdříve klást důraz na bezpečnost a důvěryhodnost vámi vybrané krypto burzy. Zjistěte, zda burza nabízí své služby legálně, je provozována podle platných regulací a licencí. Přeci jen tam budete posílat své finanční prostředky, tak je vhodné vědět, že budou po celou dobu v naprostém bezpečí. Dále se zaměřte na likviditu dané burzy, výši finanční páky, dostupnost zákaznické podpory, výši jednotlivých poplatků, nabídku kryptoměn nebo na provedení jejích webových stránek. Za váš čas rozhodně stojí si i projít nejrůznější recenze od uživatelů burzy, které najdete na sociálních sítích nebo na nespočtu fórech.

Jak koupit bitcoin u regulovaného brokera

Bitcoin můžete koupit i mimo kryptoměnové burzy, konkrétně i u vybraných brokerů. Pokud si tuto variantu zvolíte, tak je dobré, si na samém začátku daného brokera důkladně prověřit a porovnat i s ostatními brokery na trhu. Zaměřit byste se měli hlavně na to, zda je broker plně regulován a licencován. Tyto informace by měly být vždy uvedeny na oficiálních stránkách brokera, a jestliže tomu tak není, víte, že jde o minimálně pochybnou společnost, od které je dobré dát ruce pryč.

Ze všeho nejdříve se u vybraného brokera musíte zaregistrovat a vytvořit si svůj účet. U většiny brokerů probíhá registrace velmi podobně. Stačí jen vyplnit registrační formulář (jméno, příjmení, email a telefonní číslo) a ověřit svou identitu pomocí dvou dokladů, jako je občanský a řidičský průkaz nebo cestovní pas a k tomu přidat například fakturu za elektřinu, na které bude uvedena celá vaše adresa včetně vašeho jména a příjmení. Tato faktura však nesmí být starší než šest měsíců, jinak nebude brokerem schválena.

Jak koupit bitcoin u regulovaného brokera

Jakmile broker ověří vaši totožnost, tak už vám nic nebrání poslat si na svůj nový obchodní účet finanční prostředky. U některých brokerů je vyžadován minimální vklad, který je nutné na účet vložit. Poté, co budou peníze připsány na váš obchodní účet, můžete se naplno vrhnout do nákupu bitcoinů. V neposlední řadě ovšem nezapomínejte na to, že brokeři mají ve valné většině stanoven i minimální limit nákupu.

Jak vybrat nejvhodnějšího brokera pro nákup bitcoinu

Každý obchodník a investor by se v prvé řadě měl zajímat o legitimnost a důvěryhodnost zvoleného brokera. Zaměřte se zprvu na to, zda je vámi vybraný broker licencovaný a regulovaný. Pokud tyto informace o brokerovi nemůžete najít, včetně jeho oficiálních webových stránek, tak si raději hledejte jiného solidnějšího brokera. Neméně důležitým faktem při výběru je i struktura poplatků týkajících se nejen založení a správy obchodního účtu, ale také i nákupu a obchodování. Výše poplatků se u jednotlivých brokerů totiž může velmi lišit a při nedůkladném průzkumu, se může tato částka za delší dobu lišit i v řádu stovek dolarů. Rovněž nezapomínejte ani na nabídku kryptoměn, které lze u brokera najít. Ne každý broker totiž má tak pestrou škálu kryptoměn jak k nákupu, tak i k obchodování.

TIP: Zajímá Vás, jak obchodovat s bitcoinem? Přejděte na tuto stránku.

Jak koupit bitcoin anonymně

V případě, že se rozhodnete pro anonymní nákup bitcoinů, tak si připravte hotovost. Jedině pomocí hotovosti docílíte nedohledatelné transakce, která bude tím pádem i zcela anonymní. To se však v současné době již nelíbí několika státům, které se rozhodly proti tomuto “nešvaru” bojovat alespoň prostřednictvím limitů. Bitcoin si tak prozatím můžete koupit anonymně v Bitcoinmatech, na fórech, sociálních sítích nebo v aplikacích na to zaměřených. Nejznámější aplikací je v tomto případě HodlHodl.

TIP: P2P (Peer to Peer) transakce jsou možné i na kryptoměnové burze Binance, kde jsou uživatelé chráněni před potenciálními podvodníky.
Jak koupit bitcoin anonymně na HodlHodl
Nákup bitcoinů na HodlHodl. Zdroj: hodlhodl.com

Jak koupit bitcoin fyzicky

Asi jednou z nejméně využívaných možností, jak koupit bitcoin, je jeho fyzický nákup. Ten většinou probíhá mezi známými či přáteli, kdy si výměnou za peníze předají USB disk, na kterém je odpovídající množství bitcoinu uložené. Tento nákup lze provést i prostřednictvím nejrůznějších inzerčních portálů, které se na nákup/prodej kryptoměn zaměřují.

Nutno říci, že se jedná o velice riskantní způsob, jak koupit bitcoin, jelikož kupující nese veškerá rizika s tím spojená. Velmi často jsme svědky zpráv, ve kterých se popisují příběhy podvedených osob, které naletěly na “výhodnou” nabídku, které se už nebude opakovat. Ve skutečnosti jim ovšem zbyly jen oči pro pláč, protože nezískaly onen vytoužený bitcoin a ještě přišly i o své peníze.

Nákup bitcoinu skrze krypto automaty

Dnes již můžete zcela běžně narazit hlavně ve velkých nákupních centrech na kryptoměnové automaty, kde lze koupit bitcoiny. Ve světě se jedná už o naprosto běžnou a rozšířenou možnost, jak si koupit rychle a snadno kryptoměny. Jednoduše si dopředu stáhnete do mobilu kryptoměnovou peněženku nebo si necháte v BTC automatu vytisknout paper wallet s osobním klíčem a zadáte vámi preferovanou kryptoměnu, kterou si chcete koupit. Tento způsob nákupu kryptoměn je však limitován částkou 1 000 EUR. Pokud byste si chtěli koupit kryptoměny ve vyšší hodnotě, tak krypto automat po vás bude chtít ověření vaší totožnosti.

Jak koupit bitcoin pomocí bitcoinmatů

Přehled nejlepších kryptoměnových burz nabízejících bitcoin

Pokud si kladete otázku “Jak koupit bitcoin?” a to hlavně bezpečně, tak níže uvádíme hned několik nejoblíbenějších a nejlepších kryptoměnových burz působících v České republice, které mají ve své nabídce právě i tuto nejznámější kryptoměnu na světě.

Binance – oblíbená kryptoburza s více než 180 miliony uživatelů, kde lze koupit bitcoin za české koruny

Hned na úvod si představíme tu největší kryptoměnovou burzu na světě, na které je možné pořídit jak bitcoin, tak i velké množství různorodých altcoinů. Na této burze proběhne zároveň také i v celosvětovém měřítku největší množství obchodů, co se týče objemu. Proto není divu, že platformu Binance využívá více než 170 milionů uživatelů z více než 180 zemí světa. Kromě velkého množství služeb nabízí Binance svým klientům také možnost investovat do více než 600 kryptoměn.

TIP: Kryptoměnová burza Binance nově nabízí svým uživatelům obchodování bitcoinu v českých korunách. Stačí si na Binance poslat z bankovního účtu koruny a můžete koupit bitcoin. Odpadá tak nutnost směňovat české koruny za jinou měnu, což je nákladné.

Široká škála obchodních aktiv

V nabídce Binance najde investor řadu známých a populárních kryptoměn, jako jsou bitcoin, ethereum nebo dogecoin, ale i velké množství dalších altcoinů. Tato digitální aktiva lze u Binance jak obchodovat (trading), tak i do nich dlouhodobě investovat (spotový trh) či spekulovat na cenové pohyby menších tokenů a nově vznikajících projektů.

Jak koupit bitcoin na Binance

Díky široké nabídce si tak na Binance vybere každý obchodník a investor to, co mu nejvíce vyhovuje. Platforma v konkurenci vyniká i poměrně nízkými transakčními poplatky, které činní pouhých 0,1 %. Tento poplatek si mohou uživatelé dále ještě snížit, a to díky obchodování větších objemů nebo vlastněním nativních tokenů společnosti Binance Coin (BNB).

Na první pohled se platforma Binance může zdát trochu nepřehledná a možná i složitá. To je dáno velkým množstvím služeb a podpůrných programů. Nikde ovšem není psáno, že investoři a obchodníci musí využívat všechny dostupné možnosti. Objevování možností platformy tak může trvat i delší dobu a bude se měnit podle investičních priorit.

Nejjednodušší možností, jak koupit bitcoin, je prostřednictvím burzy Binance

Obchodníci mohou využívat jak spotový trh, futures na různé kryptoměny, tak i například kryptoměnovou směnárnu pro rychlý nákup tokenů. Obchodování futures derivátů je možné provádět za pomoci finanční páky, která činní x50. Platforma také nabízí opční obchodování, NFT tržiště nebo možnost stakingu. Služby Binance je možné využívat buď pomocí webové verze nebo mobilní aplikace. Společnost využívá moderní způsoby zabezpečení, takže se uživatelé nemusejí obávat hackerských útoků, nebo odcizení zainvestovaných digitálních aktiv.

Výhody:

 • Největší burza kryptoměn z hlediska objemu obchodování
 • Podpora stovek párů kryptoměn
 • Obchodní provize pouze 0,1 %
 • Podpora českých debetních a kreditních karet nebo bankovních převodů
 • Skvělá pověst
 • Ideální pro úplné začátečníky a pokročilé obchodníky, kteří hledají sofistikované nástroje a funkce
 • Vklady skrze SEPA z českých bankovních účtů
 • Obchodování v českých korunách
 • Obchodování derivátů
 • Možnost stakingu, úročení vkladů. launchpad a yiedl farming
 • Možnost obchodovat s robotem
 • Kryptoměnová peněženka

Nevýhody:

 • Standartní poplatek ve výši 2 % na vklady učiněné debetní nebo kreditní kartou
 • Nutnost KYC

Koupit Bitcoin na Binance

Bybit – komplexní a pokročilá obchodní platforma s širokou nabídkou kryptoměn

Kryptoměnová burza Bybit byla založena v roce 2018 a od té doby se výrazně rozvíjela. V dnešní podobě nabízí jak základní funkce, tedy možnosti investování a obchodování do bitcoinu a velkého množství altcoinů, tak i širokou nabídku doplňkových produktů. V současné době platformu využívá více než 20 milionů uživatelů z různých koutů celého světa.

Za zvážení stojí při otázce "Jak koupit bitcoin" i možnost zvolení burzy Bybit.

Jako naprostou samozřejmost bere tato burza možnost využití mobilní aplikace, která se vyrovná webové verzi. Především začínající obchodníci pak jistě ocení funkci demo účet, která jim přináší značnou výhodu  v podobě ověření si funkčnosti a výnosnosti svých obchodních strategií ještě před tím, než se do obchodování pustí se svým reálným kapitálem.

Burza Bybit rovněž podporuje i funkci copy trading, takže obchodníci mohou využít znalostí a dovedností svých zkušenějších kolegů a jednoduše mohou kopírovat jejich obchody. Součástí platformy je také možnost obchodovat perpetum futures, a to s finanční pákou až 1:100. Součástí nabídky burzy je v neposlední řadě i maržové obchodování.

Výhody:

 • Stovky obchodovatelných kryptoměn
 • Dlouhodobě fungující platforma
 • Poplatky za transakce do 0,1 %
 • Obchodování derivátů
 • Ideální pro zkušenější obchodníky, kteří hledají sofistikované nástroje, funkce a služby
 • Nabízí copy trading, obchodního robota, AI obchodního asistenta a leaderboard
 • Liquidity mining a staking

Nevýhody:

 • Bez české lokalizace
 • Nutnost KYC

Koupit Bitcoin na Bybit

Gate.io – přední krypto burza nabízející více než 1 700 kryptoměn a spoustu jiných služeb

Výběr obchodní platformy je velmi důležitý a zvolená varianta by měla reflektovat to, co obchodník a investor od platformy očekává. Pokud tedy hledá například možnost, jak koupit bitcoin, tak by měl hledat takovou platformu, která nabízí přesně ty služby, které chce aktuálně využívat, tedy v tomto případě musí mít v nabídce možnost nákupu bitcoinu.

Kryptoměnová burza Gate.io byla založena již v roce 2013, tehdy ještě pod názvem BTER. V současné době se řadí mezi 20 největších kryptoměnových burz na světě. Její velkou výhodou je obrovské množství kryptoměn, do kterých lze na platformě investovat, nebo je obchodovat. Platforma totiž nabízí více než 1 700 kryptoměn. Dalším benefitem Gate.io je rozsáhlý program benefit a odměn pro dlouhodobé uživatele.

Alternativní možností, jak koupit bitcoin, může být skrze burzu Gate.io

Tato burza je díky své orientaci na kvantitu vhodná pro investory, kteří vidí svůj úspěch ve velké diverzifikaci svého portfolia. Platforma také nevyžaduje při registraci žádný KYC, takže manipulace s ní je rychlá a snadná. (KYC je potřebný až při výběru finančních prostředků).

Platforma je určena spíše pro pokročilé obchodníky a investory a to nejen kvůli velkému množství kryptoměn, ale také díky propracovanému programu různých soutěží a odměn. Poplatky u této burzy jsou do 0,2 % za transakci – záleží na typu trhu (futures nebo spot) a jestli jste taker nebo maker ceny. I zde je možné poplatek snížit tím, že investor vlastní nativní token GT nebo se zapojí do různých soutěžích a plnění úkolů.

Výhody:

 • Přední krypto burza s nabídkou více jak 1 700 kryptoměn
 • Platforma je na trhu již více jak 10 let
 • Obchodování derivátů
 • Lze obchodovat bez KYC
 • Poplatek do 0,2 % z objemu transakce
 • Možnost obchodovat s robotem
 • Ideální pro trochu pokročilejší obchodníky, kteří hledají sofistikované nástroje, funkce a služby
 • Nabízí copy trading

Nevýhody:

 • Možná trochu komplikovanější platforma
 • Platforma nemá českou lokalizaci

Koupit Bitcoin na Gate.io

Žádná z platforem nesplňuje Vaše požadavky a stále si lámete hlavu, kde obchodovat s kryptoměnami? Nezoufejte, představíme vám ještě další čtyři kryptoměnové burzy, ze kterých si jistě vyberete!

MEXC – populární kryptoburza, kde koupíte bitcoin s nízkými poplatky

Pokud hledáte skutečně multifunkční kryptoměnovou burzu s širokou nabídkou služeb a benefitů, tak byste neměli minout právě burzu MEXC. Tato burza totiž nabízí více než 1 700 tokenů určených pro obchodování nebo investování. MEXC je již dostupná ve více než 170 zemích po celém světě, přičemž jejích služeb využívá na 10 milionů uživatelů. Za zmínku také stojí množství vypořádaných transakcí za sekundu, které činní 1,4 milionu transakcí.

Další zajímavou variantou, jak koupit bitcoin, je například burza kryptoměn MEXC

Výhodou této kryptoburzy je jednak velké množství tokenů a jejich párů, ale také nízké poplatky za transakce a obchodování. Například poplatky za obchodování na futures trzích jsou nulové a na spotovém trhu činí pouze 0,1 %. Samotná platforma nabízí přehledné a strukturované uživatelské prostředí, které ocení jak pokročilí, tak i začínající investoři a obchodníci. Součástí burzy je i kryptoměnová peněženka MEXC, která funguje v režimu „hot“ i „cold“, takže si obchodníci sami mohou zvolit stupeň zabezpečení svých digitálních prostředků.

Výhody:

 • Široká škála kryptoměn pro obchodování
 • Dlouhodobě fungující platforma
 • Obchodování derivátů
 • Poplatek do 0,1 % z objemu transakce
 • Platforma nabízí různé zajímavé bonusy pro uživatele
 • Ideální pro trochu pokročilejší obchodníky, kteří hledají sofistikované nástroje, funkce a služby
 • Nabízí copy trading a obchodního robota Grid
 • Launchpad, kickstarter a staking

Nevýhody:

 • Možná trochu komplikovanější platforma
 • Bez české lokalizace
 • Nutnost KYC

Koupit Bitcoin na MEXC

OKX – známá světová platforma pro obchodování s bitcoinem a dalšími kryptoměnami

Kryptoměnová burza OKX se postupem času vyvinula do platformy, která nabízí mnohem více, než jen pouhé obchodování a investování do kryptoměn. Tato burza je svou povahou určena spíše pro pokročilé a náročnější investory a obchodníky, kteří hledají příležitosti i mimo hlavní trh s digitálními aktivy a nebojí se vydat se do světa více rizikových investic.

Zajímavým a pro pokročilejší obchodníky velmi lákavým způsobem, jak koupit bitcoin, může být i pomocí burzy OKX, konkrétně na její obchodní platformě.

OKX nabízí k obchodování více jak 340 spotových měn, přičemž investoři také mohou využívat i dalších metod zhodnocení jejich finančních prostředků, jako je staking, mining pooly a mnoho dalších. Tyto služby jsou spuštěny na vlastním blockchainu burzy s názvem OKExChain. Burza OKX také jako jedna z předních burz podporuje brzké zalistování nových coinů a kryptoměn na burzu, takže obchodníci díky tomu mohou získat výhodu levnějšího nákupu ještě před tím, než je token spuštěn na jiných burzách.

Výhody:

 • Stovky obchodovatelných kryptoměn
 • Dlouhodobě fungující platforma
 • Poplatky za transakce do 0,1 %
 • Obchodování derivátů
 • Kryptoměnová peněženka
 • Ideální pro trochu pokročilejší obchodníky, kteří hledají sofistikované nástroje, funkce a služby
 • Nabízí copy trading a obchodního robota Grid
 • Lending a staking

Nevýhody:

 • Bez české lokalizace
 • Nutnost KYC

Koupit Bitcoin na OKX

Margex – burza nabízející obchodování futures pro 8 kryptoměn včetně bitcoinu až se 100x pákou

Další oblíbenou možností, jak koupit bitcoin, je prostřednictvím kryptoměnové burzy Margex. Tato burza je ovšem známá mezi krypto obchodníky a investory především díky své specializaci na obchodování s deriváty. Obchodníci na této platformě mohou využít finanční páku až 1:100 na obchodování futures. Tím ovšem nabídka burzy zdaleka nekončí. Uživatelé jistě ocení také nízké poplatky, pokročilé obchodní funkce a přívětivé rozhraní platformy, která je obléknuta do moderního kabátku, protože vznikla teprve v roce 2019.

Neméně zajímavou možností, jak si koupit bitcoin, je i prostřednictvím kryptoměnové burzy Margex.

Součástí platformy je také copy trading nebo staking. Díky těmto službám mohou obchodníci a investoři maximalizovat své zisky nebo dokonce si vytvořit pasivní příjem. Burza Margex si neúčtuje žádné poplatky za vklad a výběr finančních prostředků a její transakční poplatky se pohybují pod 0,06 %, což je velmi konkurenceschopná nabídka. Výši poplatků lze také snížit a to pomocí obchodování s vyšším objemem. Jednoduše, čím větší objem obchodník na burze smění, tím nižší bude mít poplatky.

Výhody:

 • Stovky obchodovatelných kryptoměn
 • Dlouhodobě fungující platforma
 • Poplatky za transakce do 0,06 %
 • Různé bonusy pro uživatele
 • Obchodování derivátů
 • Ideální pro pokročilé obchodníky, kteří hledají sofistikované nástroje, funkce a služby
 • Nabízí copy trading
 • Staking

Nevýhody:

 • Nutnost KYC
 • Bez české lokalizace

Koupit Bitcoin na Margex

Závěrem: Kde a jak koupit bitcoin nejlevněji?

Cílem tohoto průvodce bylo osvětlit vám všechny důležité informace týkající se toho, jak a kde koupit bitcoin v České republice. Mezi ty nejdůležitější poznatky, které byste měli aplikovat při nákupu bitcoinu, patří provedení důkladného průzkumu trhu, pečlivé zvolení kryptoměnové burzy nebo brokera, určení si cíle investice a v neposlední řadě i vybrání si bezpečného místa pro uložení svých kryptoměn.

Samotný nákup bitcoinů je poté už velmi jednoduchý a rychlý. Pro vaši lepší orientaci mezi kryptoměnovými burzami jsme vám rovněž představili i několik populárních a vyhledávaných kryptoburz, které jsou podle nás vhodné pro nákup bitcoinů. Výhodou většiny těchto burz, kromě toho že jsou bezpečné a ověřené, je také to, že vám umožňují nákup bitcoinů už od 15 dolarů.

Našim největším favoritem pro nákup bitcoinů je krypto burza Binance nebo broker Gate.io. Binance, kromě bitcoinu, nabízí ohromnou škálu kryptoměn, které lze zde koupit. Včetně mnohých služeb. Od stakingu až po launchpool, což jsou možnosti, díky kterým je možné též vydělávat. Gate.io je široce oblíbený broker, kde lze koupit bitcoin formou bitcoinových ETF nebo CFD.  Mezi nejoblíbenější služby na platformě patří sociální obchodování a copy trading.

Koupit bitcoin na binance

FAQ (Často kladené otázky)

Jak koupit bitcoin anonymně?

Je možné bitcoinem i platit?

Kde lze koupit bitcoin?

Jaká je minimální investice do bitcoinu v ČR?

Kolik stojí nákup bitcoinu?

Jak koupit bitcoin?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.