Tuesday, April 23, 2024

Nejlepší tokeny ERC20 k nákupu v roce 2024

Abychom si mohli blíže představit ty z nejlepších tokenů ERC-20 vhodných k investování, tak si nejdříve musíme říci, co to vlastně tokeny ERC-20 jsou? Jednoduše by se dalo říci, že tokeny ERC-20 jsou pod-tokeny na blockchainu Ethereum. Jde o kryptoměnu, která má svůj vlastní zdrojový kód, avšak nemá svůj vlastní blockchain, a proto využívá blockchain kryptoměny Ethereum.

Investoři mají na výběr hned z několika stovek, možná i tisíců, tokenů ERC-20, které mohou sledovat. Avšak není v možnostech investorů sledovat všechny, jelikož by to zabralo neskutečně moc času a sil. Které tokeny ERC-20 by tak investor neměl přehlídnout? Na to se podíváme v tomto průvodci těch nejlepších tokenů ERC-20 k investování a zároveň si i řekneme vše, co investoři potřebují vědět o těchto tokenech.

Seznam pro nejlepší tokeny ERC20 – 19 nejslibnějších projektů k potenciální investici

Prošli jsme pro vás celou řadu těch nejlepších coinů na bázi Etherea, díky čemuž vám nyní můžeme představit ucelený přehled těch nejlepších tokenů ERC-20, které lze koupit.

 1. Dogeverse – První multichainový meme coin ERC-20 na světě. Díky použití technologií Wormhole a Portal Bridge tento altcoin inspirovaný Dogecoinem poskytuje hladkou interoperabilitu, což umožňuje bezpečný přesun mezi blockchainy Ethereum, BNB Smart Chain, Polygon, Solana, Avalanche a Base.
 2. Sponge V2 – Upgradovaná verze veleúspěšného meme coinu SPONGE
 3. 5th Scape – Inovativní ERC-20 token přinášející nový pohled na virtuální realitu
 4. Dogecoin20 – ERC-20 token, inovativní řešení pro udržitelné investice s možností stakingu
 5. Bitcoin Minetrix – Token stake-to-mine, který vám dá možnost těžit BTC prostřednictvím stakingu
 6. Wall Street Memes – Nejlepší ERC-20 meme coin
 7. Uniswap – Nativní token největší DEX na trhu
 8. Immutable X – Řešení škálování vrstvy 2 pro NFT na Ethereu
 9. NEAR Protocol – Programovatelná cloudová výpočetní platforma podporující tvorbu dApps a smart kontraktů
 10. Injective – Interoperabilní blockchain vrstvy 1 pohánějící aplikace DeFi nové generace
 11. Cronos – Token kryptoměnové burzy Crypto.com kompatibilní S EVM
 12. Arbitrum – Řešení vrstvy 2 na blockchainu Ethereum
 13. Chainlink – Blockchain Oracle poskytující infrastrukturu pro Ethereum
 14. Tether – Přední Stablecoin, který je vázaný na americký dolar
 15. ApeCoin – ERC-20 token pro ekosystém Bored Ape Yacht Club
 16. Decentraland – Jeden z nejlepších tokenů ERC-20 pro metaverse
 17. Ethereum – Kryptoměna, která to všechno odstartovala
 18. Maker – Přední DeFi Coin pro decentralizované půjčování
 19. Yearn Finance – Nejlepší kryptoměna ERC-20 pro yield farming

KOUPIT NEJLEPŠÍ TOKEN ERC-20 V PŘEDPRODEJI

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

Rádi byste se dozvěděli něco více o těch nejlepších tokenech ERC-20, do kterých můžete v roce 2024 investovat? Pokud ano, tak v článku níže jsme připravili podrobné recenze těch nejlepších ERC-20 tokenů vhodných k investování.

1. Dogeverse – První multichainový meme coin ERC20 na světě

Dogeverse ($DOGEVERSE) se řadí mezi nejnovější altcoiny s psí tématikou a předpokládá se, že bude mít významný růstový potenciál. Tento nový meme coin obohacuje ekosystém Dogecoinu tím, že je implementován na šesti různých blockchainech prostřednictvím technologií Wormhole a Portal Bridge. Aktuálně funguje na platformách Ethereum, BNB Smart Chain a Polygon, přičemž v dohledné době se rozšíří i na Solana, Avalanche a Base, čímž se stává prvním meme coinem s tak širokou podporou.

Dogeverse je nový memecoin, který nabízí multichain a jednou ze sítí je právě ERC20

V rámci předprodeje je nabízeno 30 miliard z celkových 200 miliard tokenů $DOGEVERSE. Tento projekt si rychle získal zájem investorů a během prvních minut po spuštění předprodeje vybral více než 250 000 dolarů. Cílem financování je dosáhnout minimálně 8 835 000 USD, s maximální možnou hranicí (hard cap) 17 002 500 USD. Zájemci o účast v projektu mohou navštívit oficiální předprodejní stránku Dogeverse, připojit svou kryptoměnovou peněženku a provést nákup za pomocí kryptoměn ETH, BNB, MATIC nebo USDT.

První investoři projektu Dogeverse mají možnost využít extrémně vysoké odměny za staking, s ročním procentuálním výnosem (APY) přesahujícím 16 000 %. Tyto odměny jsou garantovány po dobu dvou let. V současné době představuje tato možnost nejvyšší nabídku v kryptosvětě. Je důležité si uvědomit, že s postupujícím předprodejem a narůstajícím množstvím uzamčených tokenů bude APY postupně klesat. Proto se doporučuje zakoupit a stakovat tokeny co nejdříve, aby bylo možné maximálně využít výhody.

tokenomika tokenu ERC20 tokenu dogeverse , který spadá mezi meme coiny

Pes Cosmo, maskot projektu, který “skáče” mezi různými blockchainy v kryptovesmíru, dodává Dogeverse jedinečný charakter a emocionální přitažlivost, což by mohlo přispět k jeho virální popularitě. Jak již bylo zmíněno, z celkových 200 miliard tokenů je pro předprodej vyhrazeno pouze 15 %. Dalších 25 % z nabídky je určeno na marketingové účely, což by mělo zvýšit viditelnost projektu a přispět k jeho dlouhodobému cenovému apreciaci. Pro detailnější informace a hlubší pochopení projektu je vhodné prostudovat dostupný whitepaper.

koupit dogeverse

2. 5th Scape – Inovativní ERC-20 token přinášející nový pohled na virtuální realitu

5th Scape je nový krypto projekt, jehož cílem je propojit blockchain s VR a AR technologií. V plánu má projekt vydat prozatím pět VR her, které budou kompatibilní se všemi populárními headsety a spolu s tím i vytvořit vlastní VR hardware, jako jsou VR herní židle a VR headsety.

5th scape je nový ERC 20 tokenCo se týče samotných virtuálních her, které právě 5th Scape vyvíjí, tak by měly hráče přenést do jím zvoleného virtuálního světa, kde bude moci například bojovat s ostatními MMA zápasníky, hrát profesionálně kriket nebo si vyzkoušet lukostřelbu. První hrou, která by měla být spuštěna ve druhém čtvrtletí roku 2024, je VR hra Cage Conquest. V této hře se hráči přenesou do ringu, kde budou bojovat po boku bojovníků UFC. Vzápětí by měly následovat další hry jako Epic Cricket Arena, Immersive Kickoff nebo Archery Master.

5th Scape je nový ERC 20 token, který nabízí nové hryJádrem celého ekosystému je token 5SCAPE. Jedná se o ERC-20 token běžící na blockchainu Ethereum, který bude primárně používaný jako herní měna. Kromě toho jej však hráči budou moci stakovat a získat další atraktivní odměny. Držitelé tokenu navíc získají exkluzivní přístup k unikátnímu VR a krypto obsahu, VR hrám, řadě funkcí a nástrojů, a také k výrazným slevám na VR zařízení, které v současné době tým projektu vyvíjí. Konkrétně jde o unikátní VR Ultra headset a VR židli SwiftScape.

5th Scape ekosystémInvestoři, kteří vyhledávají ERC-20 tokeny s potenciálem a věří v úspěch a rozmach virtuální reality, si mohou již nyní token 5SCAPE koupit v předprodeji. Jelikož se jedná o ERC-20 token, tak je nutné, aby měli investoři k dispozici plně kompatibilní kryptoměnovou peněženku právě s blockchainem Ethereum. Cena tokenu 5SCAPE začíná v předprodeji na hodnotě 0,00187 USD, přičemž po skončení předprodeje bude token uveden na burze za 0,01 USD. Díky tomu se tak mohou včasní investoři těšit na potenciální výnosy ve výši až 435 %.

KOUPIT 5th Scape

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

3. Sponge V2 – Upgradovaná verze veleúspěšného meme coinu SPONGE

Sponge V2 je novou verzí tokenu Sponge, meme coinu, který zaznamenal obrovský úspěch. Konkrétně Sponge V1 se zrodil během medvědího trhu v květnu 2023 a dosáhl pozoruhodných úspěchů, když překonal až 100násobek své původní ceny. Nyní přichází Sponge V2, aby v tomto úspěchu pokračoval, přičemž s několika případy použití v rámci ekosystému V2 se zdá, že je na správné cestě.

ponge V2 je nový meme coin běžící na ERC 20

Tým stojící za vývojem projektu zvolil jinou taktiku pro uvedení tokenu. Konkrétně je Sponge V2 k dispozici výhradně prostřednictvím mechanismu Stake-To-Bridge. Stručně řečeno, zainteresovaní investoři nemohou nakupovat kryptoměnu Sponge V2 přímo, ale budou muset uzamknout V1 ve stakingovém poolu V2, aby získali ekvivalentní množství SPONGEV2. Zájemci si tedy mohou koupit Sponge V1 prostřednictvím webu a uzamknout je.

Tým také otevírá možnosti dalšího rozvoje. Sponge V2 zanedlouho představí inovativní závodní hru Play-to-Earn (P2E), která přidává tokenu na užitečnosti. Investoři budou moci vydělávat SPONGEV2 aktivní účastí ve hře, která bude dostupná jak v bezplatné verzi, tak v placené. Navíc staking Sponge V1 za účelem získání Sponge V2 odemyká další potenciál pro pasivní příjem, protože uzamčené tokeny V1 generují odměny po dobu 4 let s APY již od 40 %.

roadmapa sponge v2

Tokeny V2 tak plynule nahradí V1, které budou staženy z oběhu. I když je obtížné provést bezpečný odhad takto brzy, věříme, že Sponge V2 patří mezi tokeny ERC-20, které porostou na ceně. Mechanismus stakingu a integrace P2E hry jsou rozhodně dva faktory, které podpoří jeho potenciální růst. V jeho prospěch také hraje rozsáhlá komunita podporovatelů projektu, která se utvořila kolem virálního tokenu SPONGE.

Navštívit Sponge V2

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

4. Dogecoin20 – Následovník legendy s technologií ERC20

Dogecoin20 je ERC-20 meme token, který je postaven na ethereum síti. Token má velmi zajímavé a unikátní vlastnosti. Umožňuje staking, skrze který odměňuje pasivním příjmem držitele po dobu dvou let. Je to jedna z vlastností, kterou umožnilo právě Ethereum, protože disponuje smart kontrakty. Na rozdíl od svého předchůdce – legendárního Dogecoinu, který byl vyhnán do nebes Elonem Muskem – se Dogecoin20 pyšní omezenou zásobou. Ta sice není malá (140 miliard tokenů), ale je to signifikantní posun kupředu.

Staking nového meme coinu spadající mezi ERC20 tokeny dogecoin20

Tvůrci projektu nemají v hlavě pouze zisk, vytvořili token ekologicky přívětivější, protože díky tomu, že využívá Proof-of-Stake mechanismus sítě Etherea, tak má nižší spotřebu energie a navíc nepotřebuje nákladý Proof-of-Work, který funguje prostřednictvím těžby. Vzhledem k tomu, že se jedná o ERC-20 token, je možné jej uložit v jakékoli peněžence.

Tokenomika meme coinu ERC20 dogecoin20

Tokenomika DOGE20 zahrnuje alokace do předprodeje, marketingu, treasury, odměn pro staking a likviditu, která bude dostupná na burze Uniswap, kde se token bude listovat. Dogecoin20 je ale zajisté token, který vyčnívá z davu, protože své komunitě přináší unikátní mechanismus, technologickou inovaci a zajímavé odměny za jeho držení.

Navštívit Dogecoin20

5. Bitcoin Minetrix – Token stake-to-mine, který vám dá možnost těžit BTC prostřednictvím stakingu

Bitcoin Minetrix je nový kryptoměnový projekt, který hned po spuštění předprodeje získal pozornost kryptokomunity. Namísto používání velkého množství elektřiny a hlasitých zvuků používá Bitcoin Minetrix ekologičtější způsob zvaný Stake-to-Mine. To znamená, že uživatelé mohou uzamknout své BTCMTX na platformě a na oplátku mohou získat těžební kredity, které vymění za hashrate v rámci cloud miningu BTC.

Bitcoin Minetrix je nový ERC 20 token pro cloud mining

To by mohlo pomoci ceně Bitcoin Minetrixu ke stabilitě, protože kupující si budou chtít své tokeny ponechat, místo aby je prodávali. Bitcoin Minetrix je v současnosti mnohými analytiky považován za jednu z nejlepších kryptoměn letošního roku, proto by to mohla být dobrá investice i do budoucna.

Momentálně se nacházíme v raných fázích předprodeje BTCMTX, takže jeho cena je nejnižší. S přesunováním do dalších fází se však bude zvyšovat. Každých 280 milionů prodaných tokenů se jejich cena zvýší. Aktuálně je cena jednoho BTCMTX 0,011 USD s postupným nárůstem v poslední fázi předprodeje až na 0,0119 USD.

Minimální nákup je 10 USD a lze jej provést připojením Metamask nebo jiné podporované peněženky k platformě. Po vaší investici můžete zakoupené tokeny hned stakovat a vydělat více, než bude spuštěna možnost cloudové těžby.

Bitcoin Minetrix považujeme za jednu z nejlepších kryptoměn z několika důvodů. Cena BTCMTX bude stabilně růst, dokud kupující budou uzamykat své tokeny na platformě, aby získali pasivní příjem. Výdělky jsou ve formě BTC, což  je nejoblíbenější a nejznámější kryptoměna, a všechny prostředky jsou neustále pod kontrolou uživatelů, díky čemuž je Bitcoin Minetrix ideální těžařskou platformou pro všechny zúčastněné.

KOUPIT BITCOIN MINETRIX

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

6. Wall Street Memes – Nejlepší ERC-20 meme coin

Předprodej projektu Wall Street Memes, vytvořeného tvůrci NFT kolekce Wall St Bulls, která se vyprodala za 32 minut, začal v pravdě explozivně. Během prvního týdne získal více než 2 miliony dolarů. Silný předprodej je výsledkem již zavedené značky, která má více než milion sledujících na všech jejích platformách sociálních médií včetně Instagramu a Twitteru.

Od chvíle, kdy byl token spuštěn, zaznamenal bouřlivé reakce a analytici jako Jacob Bury předpovídají, že to bude jeden z nejlepších meme coinů. Elon Musk také při mnoha příležitostech interagoval Twitterem Wall Street Memes. Token $WSM je v současné době ve fázi předprodeje. Dohromady proběhne 30 kol a cena tokenu v každé fázi poroste.

1500x500 3

Projekt má své kořeny v komunitě Wall Street Bets, populární na Redditu od roku 2021. Základ Wall Street Bets byl v tom, aby drobní investoři získali převahu nad institucionálními investory. To vedlo k vytvoření NFT projektu Wall St Bulls, který později vedl k nynějšímu předprodeji tokenů Wall Street Memes. Webová stránka Wall Street Memes říká, že meme coin je vytvořen s odkazem na ideologii Wall Street Bets.

Tým vytvořil celkem dvě miliardy tokenů, z nichž 50 % je k dispozici v předprodeji. Projekt Wall Street Memes je zaměřen na komunitní aspekt, což dokazuje skutečnost, že vývojáři si nepřidělili žádné tokeny. Zbylých 30 % bude použito na komunitní odměny po 10 % půjde na likviditu DEX a likviditu CEX, aby bylo zajištěno bezproblémové obchodování.

Koupit wall street memes

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

7. Uniswap – nativní token největší DEX na trhu

Uniswap (UNI) je nativní token stejnojmenné decentralizované kryptoburzy, jejímž cílem je mimo jiné zjednodušit automatizované obchodování s tokeny v oblasti decentralizovaných financí (DeFi). Velkým rozdílem oproti tradičním burzám je decentralizace Uniswapu, protože na rozdíl od nich nemá správce ani centrálního operátora. Ekosystém je doplněn o decentralizovanou autonomní organizaci (DAO), která rozhoduje o změnách na platformě. V rámci DAO může podat návrhy kdokoli. Za každý návrh musíte vložit alespoň 1 000 UNI.

Decentralizovaná platforma umožňuje uživatelům obchodovat s mnoha různými tokeny. Vzhledem k tomu, že se jedná o decentralizovanou burzu, není třeba provádět proces KYC. Není však možné vkládat peníze pomocí fiat měn, jako je USD. Jedinou podmínkou pro obchodování na Uniswapu je, že se musí jednat o tokeny ERC-20. Toto je standard, který platí pro vytváření tokenů na blockchainu Ethereum.

Tokeny ERC-20 UNI

Pokud chcete investovat do UNI, měli byste se blíže podívat na DEX a ekosystém. Zde se může vyplatit hlubší pohled do témat stakingu, těžby likvidity a yield farmingu. Pokud chcete provádět výnosové hospodaření nebo těžbu likvidity na Uniswap, vložíte kryptoměny do poolu likvidity. Odměnou za to jsou prostředky v podobě UNI. Těžaři likvidity zajišťují pokračování burzovních operací. Pokud pak ostatní uživatelé obchodují s kryptoměnami, musí platit poplatky. Tyto poplatky jdou těžařům likvidity. To znamená, že kromě čisté investice do UNI lze generovat další příjmové příležitosti.

Když se podíváte na cenový vývoj UniSwapu, všimnete si, že v minulosti docházelo k velkým cenovým výkyvům. Investice je tedy vhodná pro investory, kterým nevadí podstoupit riziko. Celková zásoba tokenů UniSwap (UNI) je jedna miliarda. Ty mají být poskytovány v celkovém období 4 let do září 2024. Míra inflace ve výši 2 % by pak měla poskytovat pobídky k tomu, aby účast v síti nepřestávala. V současné době je v oběhu kolem 600 milionů tokenů. UNI se v sobě psaní tohoto článku nachází téměř 85 % pod svým ATH, ale obliba DEX se zvyšuje, takže je možné v budoucnu očekávat další růst.

8. Immutable X – řešení škálování vrstvy 2 pro NFT na Ethereu

Immutable X (IMX) se prezentuje jako řešení škálování vrstvy 2 pro nezaměnitelné tokeny (NFT) na blockchainu Ethereum. Cílem projektu je zlepšit omezení Etherea, kterým je škálovatelnost, špatná uživatelská zkušenost a problémy s likviditou. Immutable X k tomu využívá technologii nazvanou StarkEx ZK-Rollup. Cílem je vytvořit uživatelskou zkušenost s nulovými transakčními poplatky za obchodování NFT, aniž by došlo k ohrožení bezpečnosti. Projekt se může se pochlubit škálovatelností 9 000 transakcí za sekundu (TPS).

Transakce jsou v zásadě vypořádávány tak, že tisíce obchodů jsou zpracovávány off-chain a vlastníci aktiv podepisují transakce digitálně. Tyto spojené off-chain transakce jsou převedeny do řetězce. Tato technika umožňuje protokolu komprimovat nebo sdružovat tisíce off-chain transakcí do jediné on-chain transakce při zachování neměnnosti a decentralizace. Transakční poplatky hradí Immutable X, což zase zaručuje ultra rychlé transakce a téměř nulové poplatky za obchodování.

Tokeny ERC-20 IMX

Immutable X má nejen řetězec pro NFT projekty, ale také tržiště, které řeší problém uživatelské zkušenosti. Cílem je snížit překážku vstupu pro tvůrce obsahu a vývojáře, kteří se mohou zapojit do ekosystému bez ohledu na své dovednosti. Immutable X také nabízí nástroj, který umožňuje vytváření a distribuci aktiv NFT. Díky sdílené globální knize objednávek, která usnadňuje likviditu, lze NFT tržiště zřídit bez backendu. Tento přístup poskytuje různé úrovně kompetence s jednoduchým rozhraním pro programování aplikací (API).

IMX patří mezi nejlepší tokeny ERC-20 a funguje jako mechanismus růstu platformy. Existují tři hlavní případy použití tokenu IMX, a to poplatky, staking a správa. 20 % poplatků za používání protokolu se platí v IMX a uživatelé mohou stakovat tokeny, aby získali poměrný podíl ze síťových poplatků. Držitelé tokenů mají navíc hlasovací práva pro návrhy na vylepšení Immutable X. Celková zásoba IMX je dvě miliardy tokenů, přičemž aktuální nabídka v oběhu je 1,3 miliardy IMX. V době psaní se token nachází více než 75 % pod svým ATH, což nabízí dostatečný prostor pro růst.

9. NEAR Protocol – programovatelná cloudová výpočetní platforma podporující tvorbu dApps a smart kontraktů

NEAR protocol je blockchain vrstvy 1 spuštěný v dubnu 2020 spolu s nativním tokenem NEAR. Byl vytvořen jako programovatelná cloudová výpočetní platforma, kde mohou vývojáři vytvářet kryptoměnové projekty pomocí decentralizovaných aplikací (dApps) a smart kontraktů. Cílem sítě je poskytnout vývojářům i uživatelům snadno použitelnou platformu. S vlastním mechanismem konsenzu a různými technologiemi byl protokol vyvinut tak, aby co nejlépe vyřešil krypto trilema, a nemusel být obětován žádný ze tří pilířů – decentralizace, bezpečnost a škálovatelnost.

Token NEAR slouží k nalezení konsenzu a provozování sítě, ale také jako token řízení při dalším rozvoji celého projektu. S tržní kapitalizací v miliardách je NEAR jednou z největších a nejznámějších kryptoměn. V době psaní je NEAR na 21. místě v žebříčku největších kryptoměn na CoinMarketCap. Nachází se téměř 80 % po svým ATH, což se dá považovat za dobrou zprávu, protože prostoru pro růst je více než dost.

Tokeny ERC-20 NEAR

NEAR nabízí platformu pro decentralizované aplikace, a je tedy konkurencí Etherea. Zaměřuje se na to, aby byla obzvláště uživatelsky a vývojářsky přívětivá. NEAR používá systém PoS (Proof of Stake). Uzly, které mají zájem o ověřování transakcí, se mohou přihlásit pomocí svých tokenů NEAR. Pokud držitelé tokenů nechtějí provozovat uzel, mohou také převést svůj vklad na validátora. Validátoři jsou vybíráni prostřednictvím aukčního systému. Nové hlasování se koná zpravidla každých 12 hodin.

Také stojí za zmínku, že inovativní technologie NEAR Protocol přilákala řadu investorů, kteří věří v budoucnost platformy. Jedním z nejznámějších investorů je a16z Crypto, krypto a blockchain odnož kalifornské společnosti rizikového kapitálu Andreessen Horowitz. Mezi další známé investory patří VC společnosti jako AU21 Capital, Coinbase Ventures a investiční společnost Pantera Capital, která se specializuje na blockchain a krypto projekty. Pokud se NEAR dokáže z dlouhodobého hlediska prosadit, mohou být investoři odměněni vysokými cenovými zisky. Konkurence je však početná, takže existují odpovídající rizika.

10. Injective – interoperabilní blockchain vrstvy 1 pohánějící aplikace DeFi nové generace

Injective Protocol (INJ) je specializovaný, interoperabilní blockchainový mechanismus založený na rámci Cosmos. Je speciálně přizpůsoben k vývoji a aktivaci aplikací decentralizovaných financí (DeFi), které vyžaduje rostoucí ekosystém Web3. Protokol, který vytvořil startup Injective Labs, otevřel svůj mainnet světu v listopadu 2021. Během krátké doby si Injective upevnil svou pozici důležitého hráče ve FinTech průmyslu. Prostřednictvím svých robustních, inovativních řešení zaměřených na blockchain přilákal zájem vývojářů a mnoha investorů.

Hlavním posláním Injective je zavést autentickou decentralizaci ve finančním sektoru. Toho bude dosaženo využitím aplikací na podporu decentralizovaných burz (DEX), obchodování s deriváty napříč řetězci a doplňkových finančních služeb. Pro vývojáře nabízí Injective moduly připravené k použití, které umožňují snadné vytváření finančních aplikací. Tyto nástroje jsou poháněny smart kontraktovou vrstvou CosmWasm, která umožňuje bezproblémovou integraci.

Tokeny ERC-20 INJ

Jako blockchain vytvořený na základě sítě Cosmos využívá Injective sílu komunikačního protokolu Inter-Blockchain (IBC). To umožňuje podporovat spolupráci napříč řetězci. Pro posílení interoperability společnost Injective sloučila Wormhole, komunikační protokol navržený pro podporu interakce mezi široce používanými blockchainy vrstvy 1 (L1), jako jsou Solana a blockchainy vrstvy 2 (L2), jako je Arbitrum. Tato integrace umožňuje propojení decentralizovaných aplikací (DApps) na platformě Injective se všemi ostatními blockchainy kompatibilními s Wormhole.

Nativní token Injective Protocol, známý jako INJ, plní v rámci ekosystému řadu funkcí. Od správy projektu přes pobídky až po staking. Všestrannost INJ jde ještě dále. Používá se jako kolaterál na trhu s deriváty pro obchodování s marží a také se používá k usnadnění nabídek v aukcích. Kromě toho token motivuje uživatele, kteří zvyšují likviditu na platformě hostováním burz na uzlech Relayer, protože mají nárok na 40 % poplatků. V době psaní se token nachází mírně po svým ATH, přičemž je 25. největší kryptoměnou.

11. Cronos – token kryptoměnové burzy Crypto.com kompatibilní s EVM

Cronos (CRO) je řetězec kompatibilní s Ethereum Virtual Machine (EVM) s další podporou sítí IBC (Inter-Blockchain Communications) založených na Cosmos SDK. Jinými slovy je kompatibilní s ekosystémy založenými na Ethereu a Cosmosu, což umožňuje snadné portování Ethereum smart kontraktů a decentralizovaných aplikací (dApps). Síť, která byla spuštěna 8. listopadu 2021, běží paralelně s blockchainem Crypto.org, což je síť, která pohání funkce kryptoměnové burzy Crypto.com. Důležité je také zmínit, že Crypto.com je společnost, která stojí za oběma blockchainy a působí v kryptoměnovém prostoru již řadu let.

Cronos Chain je poháněn Ethermintem – škálovatelným, vysoce výkonným blockchainovým systémem, který je plně kompatibilní a interoperabilní s Ethereem. To je hlavní rozdíl mezi Cronosem a blockchainem Crypto.org. Ten není založen na Ethermintu, a proto nepodporuje aplikace, které jsou vyvinuty pro platformu EVM a další odvozené frameworky. Rámec blockchainu Ethermint umožňuje vývojářům Cronos přístup ke všem požadovaným funkcím Etherea a zároveň využití škálovatelnosti a nižších poplatků.

Tokeny ERC-20 CRO

Ethermint má mnoho funkcí jako kompatibilita Web3 a interoperabilita v rámci ekosystému IBC. Podpora EVM vám umožňuje spouštět dApps založené na Solidity a dalším pozitivem je snadná údržba kódu pomocí kódové základny Geth. Cronos je otevřený blockchain, který umožňuje všem držitelům CRO tokenů podílet se na jeho správě. Nyní Cronos Chain slouží především jako prostředek, který pohání mobilní platební aplikaci Crypto.com Pay.

Token Cronos (CRO) byl zpočátku nazýván „Crypto.org Coin“, ale název byl změněn, aby odrážel decentralizovanou povahu tokenu a cíl vytvořit z Cronos různorodou a rozšířenou síť. Celková nabídka tokenu činí 30 miliard po rozhodnutí Crypto.com spálit 70 miliard v únoru 2021. Zbývající tokeny, které byly vytvořeny na platformě Ethereum založené na populárních standardech ERC-20, byly přesunuty do řetězce Crypto.org, ale jejich užitečnost zůstává stejná. Kromě stakingu lze CRO také použít v rámci platforem Defi k půjčování. V době psaní je CRO na 36. místě v žebříčku CMC s tržní kapitalizací 2,5 miliardy USD.

12. Arbitrum – řešení vrstvy 2 na blockchainu Ethereum

Arbitrum (ARB) se snaží vyřešit jeden z nejdůležitějších problémů v kryptosvětě – podporu neustále přetížené sítě Ethereum. Arbitrum je řešení na 2. vrstvě Etherea v současnosti založené na dvou sítích. Chronologicky první využívající Optimistic Rollups se nazývá Arbitrum One. Dnes je však k dispozici i druhá síť založená na mírně odlišných předpokladech s názvem Arbitrum Nova. One akumuluje drtivou většinu provozu a zpracovává více než 50 % všech transakcí.

Transakce jsou agregovány do jedné, zaznamenané na ETH mainnetu. To šetří transakční poplatky a zabraňuje přetížení hlavní sítě. Vzhledem k tomu, že transakce nejsou zpracovávány v hlavní síti, je pro ukládání stavu a výpočet zapotřebí minimum dat. Arbitrum One skvěle funguje jako alternativa k transakcím na Ethereum mainnetu, například v případě převodů tokenů nebo nákupů na DEX. I to se však může ukázat jako příliš drahé a neefektivní při zpracovávání velkého počtu transakcí s minimální hodnotou, typické například pro Play2Earn projekty.

Tokeny ERC-20 ARB

Pro rozvoj tohoto sektoru byla vytvořena síť Arbitrum Nova. Umožňuje další snížení transakčních nákladů, což je zaplaceno mírným snížením úrovně zabezpečení. Arbitrum umožňuje provozovat smart kontrakty kompatibilní s EVM. Díky použití Solidity velmi podobným způsobem jako Ethereum nemají vývojáři problém s psaním aplikací, což nahrává rychlému vývoji systému. Síti se podařilo splnit příslib Etherea poskytnout flexibilitu a zabezpečení za zlomek jeho nákladů. Z tohoto důvodu se ekosystém rychle rozrůstá a téměř každý den se na síti spouští nový projekt.

ARB, který řídí blockchain Arbitrum, hraje klíčovou roli v ekosystému. Patří mezi tokeny ERC-20 a umožňuje držitelům aktivně se podílet na rozhodování sítě a ovlivňovat směřování a vývoj ekosystému. Držitelé tokenů ARB kromě správy ovlivňují také volbu tzv. Rady bezpečnosti, 12členného týmu odpovědného za správu pokladny Arbitrum, čímž přispívají k bezpečnosti a integritě sítě. V době psaní se token nachází téměř 90 % po svým ATH a patří mu 51. místo v žebříčku CoinMarketCap.

13. Chainlink – Blockchain Oracle poskytující infrastrukturu pro Ethereum

Jednu z klíčových rolí hraje v blockchainu Ethereum i Chainlink. Chainlink je to, co je známé jako blockchainový orákl, který umožňuje připojovat data mimo svět kryptoměn ke smart kontraktům. Uveďme si jednoduchý příklad. Pokud smart kontrakt například závisí na hodnotě amerického dolaru či na skóre sportovní hry, tak Chainlink může poskytnout tato data smart kontraktu. Nativním tokenem je token LINK, jehož pevná nabídka je omezena na 1 miliardu tokenů.

14. Tether – Přední Stablecoin, který je vázaný na americký dolar

Podle tržní kapitalizace je právě Tether největší stablecoin na světě. Tether je navázán na americký dolar a plně kryt rezervami, díky čemuž je tak mnohem odolnější vůči volatilitě trhu něž algoritmické stablecoiny. Co se týče hodnoty Tetheru, tak ta se obecně pohybuje skoro přesně na hranici 1 dolaru za token.

Pro mnoho investorů tento token není nijak zvlášť zajímavý a to hlavně z toho důvodu, že 1 USDT bude mít vždy hodnotu 1 USD. Dá se tak říci, že v mnoha ohledech se stal USDT digitálním ekvivalentem hotovosti ekosystému ERC-20. Jelikož se jedná o digitální hotovost, tak mohou investoři USDT používat jako hotovost. Mohou swapovat na USDT vždy, když nebudou ochotni podstoupit nákladný proces přeměny svých kryptoměn na reálné americké dolary.

15. ApeCoin – ERC-20 token pro ekosystém Bored Ape Yacht Club

ApeCoin je token vytvořený Yuga Labs, což je společnost stojící za kolekcemi NFT Bored Ape Yacht Club a Mutant Ape Yacht Club. Token ApeCoin opravňuje držitele k tomu, aby se vyjádřili k budoucímu směřování této komunity.

Pevná nabídka tokenů je 1 miliarda, takže prudký nárůst poptávky po ApeCoinu, na kterém může mít svůj podíl i vydání metaverza Otherside, by mohl cenu tokenu vymrštit opravdu vysoko.

16. Decentraland – Jeden z nejlepších tokenů ERC-20 pro metaverse

Jednou z nejpopulárnějších metaverse platforem současnosti je Decentraland. Tato platforma podporuje vše od play-to-earn, jako je ICE poker, přes virtuální koncerty až po digitální reklamu pro značky, které podporují blockchain.

Nativním tokenem je token MANA, který se používá především k platbám za nákupy virtuálních pozemků, digitálního zboží a služeb. Token MANA je rovněž jako řada dalších tokenů také deflační. Vždy, když jsou v Decentralandu vydraženy NFT pozemky, tak je MANA spálena. V současné době stále více lidí “utíká” do virtuálního světa, jehož součástí je i nákup zboží a služeb. A právě na základě těchto dvou poznatků se dá očekávat, že poptávka po tokenu MANA by se měla začít dost zvyšovat.

Podle mnohých analytiků je právě token MANA jedním z nejlepších ERC-20 tokenů, do kterých se vyplatí dnes investovat.

17. Ethereum – Kryptoměna, která to všechno odstartovala

O Ethereu se říká, že jde o kryptoměnu, která nejspíše umožnila všem ostatním tokenům ERC-20 na tomto seznamu začít vzkvétat. Jedná se o nativní kryptoměnu blockchainu Ethereum, na kterém jsou postaveny všechny tokenu ERC-20.

Díky své obrovské tržní kapitalizaci činící 28,8 miliard dolarů, není ETH tak volatilní jako některé jiné kryptoměny uvedené v tomto našem přehledu. ETH je tak jedním z velkých vůdců na trhu kryptoměn, který ovšem nemá tak divoké pohyby jako jiné menší kryptoměny ERC-20.

ETH je pro investory rovněž výhodná i z důvodu přechodu na proof-of-stake, který umožní staking pro Ethereum. To omezí nabídku a potenciálně by mohlo zas zvýšit hodnotu ETH.

18. Maker – Přední DeFi Coin pro decentralizované půjčování

Maker (MKR) je řídící a nativní token MakerDAO, který je o půjčování bez potřeby tradičních prostředníků (DeFi), jako jsou banky. MakerDAO používá smart kontrakty postavené na blockchainu Ethereum k usnadnění půjček a zároveň i řídí všechny detaily mechaniky půjčky jako podmínky splácení, úrokové sazby nebo marže.

Velkým plusem je také to, že půjčky lze distribuovat v DAI, stablecoinu, který je také postaven na standardu ERC-20. Půjčováním půjček v DAI jsou půjčky MarkerDAO také izolovány od volatility na krypto trhu. Čím více lidí používá MakerDAO pro decentralizované půjčování, tím větší je pak potřeba nového DAI a nižší nabídka MKR.

19. Yearn Finance – Nejlepší kryptoměna ERC-20 pro yield farming

Yearn Finance je platforma DeFi yield farming, která je navržena tak, aby pomáhala investorům vydělat co možná nejvíce peněz z jejich kryptoměnového portfolia. Díky Yearn Finance mohou držitelé tokenů ERC-20 uzamknout své kryptoměny do blockchainu projektu a to výměnou za odměny nebo půjčení svých kryptoměn za potenciálně vysoké úrokové sazby.

Nativní kryptoměna ERC-20 platformy je token YFI, což je především token správy, který dává držitelům možnost hlasovat o budoucích projektech platformy. Čím více investorů využívá tuto platformu, tím více Yearn Finance získá na poplatcích a tím více si mohou držitelé tokenů YFI vydělat.

Co je to token ERC-20?

ERC-20 je technický soubor standardů, který se používá pro vytváření tokenů na blockchainu Ethereum. Token ERC-20 je tedy jakýkoliv token vytvořený pomocí těchto standardů. Tento standard tak umožňuje investorům vyměnit různé tokeny pomocí blockchainu Ethereum, například vyměnit Bitcoin Minetrix za Dogecoin20 a ten následně za Sponge 2. A to jen díky tomu, že všechny tyto tokeny používají standard ERC-20. Zavedení standardu ERC-20 se datuje do roku 2015.

Proč investovat do tokenů ERC-20?

Jedním z hlavních důvodů, proč investovat do nejlepších tokenů představených v tomto přehledu, je to, že jsou tyto tokeny zaměnitelné s jakýmkoliv jiným ERC-20 tokenem, díky čemuž je tak až neuvěřitelně snadné přesouvat se na jiné pozice a využívat nové investiční příležitosti na blockchainu Ethereum.

Co se týče zvýšení nebo snížení rizika, tak i zde platí je to velmi jednoduché. V případě, že je investor otevřen riziku, tak si může vyměnit stablecoin jako Tether za token ERC-20, který mu aktuálně nabízí šanci investovat do nového krypto nebo metaverse projektu. Pokud ale bude chtít investor například snížit svou expozici vůči novým kryptoměnovým projektům, může si ji jednoduše vyměnit zpět na Tether nebo Ethereum.

Další důležitá informace je ta, že díky své popularitě jsou tokeny ERC-20 kompatibilní i se standardy používanými na jiných hlavních blockchainech. Například standard BEP-20, který se používá na Binance Smart Chain je kompatibilní se standardem ERC-20 na blockchainu Ethereum.

Jak koupit tokeny ERC-20?

Jestliže se investor rozhodl pro investování do jednoho z výše uvedených nejlepších tokenů ECR-20, tak zde má jednoduchý návod, jak na to. Jako příklad si vezeme token BTCMTX projektu Bitcoin Minetrix, který je stále možné koupit za výhodnější cenu v předprodeji.

Krok 1 – vytvoření kryptoměnové peněženky

K nákupu tokenu BTCMTX budou potřebovat investoři ze všeho nejdříve kryptoměnovou peněženku, která podporuje tokeny ERC-20. My doporučujeme využít MetaMask, což je bezplatná kryptoměnová peněženka, která se integruje s prohlížečem uživatele.

https://metamask.io/

Krok 2 – koupě USDT nebo ETH

Na oficiálních webových stránkách Bitcoin Minetrix je možné tokeny BTCMTX vyměnit za tokeny ERC-20, jako je ETH nebo USDT. Stačí si jeden z těchto uvedených tokenů koupit na kryptoměnové burze podle vlastního výběru a převést si následně tokeny do své kryptoměnové peněženky MetaMask.

Krok 3 – připojení k předprodeji Bitoin Minetrix

Na oficiální webové stránce Bitcoin Minetrix kliknete na ikonu ‘Připojit’. Následně na to si vyberete staženou kryptoměnovou peněženku a pro potvrzení k připojení k peněžence poté postupujte podle pokynů na obrazovce.

Tokeny ERC-20 - koupit Bitcoin Minetrix

Krok 4 – nákup BTCMTX

Nyní si mohou investoři vybrat, za co tokeny BTCMTX nakoupí. Volit mohou mezi USDT nebo ETH. Investor si zvolí preferované aktivum a zadá počet tokenů BTCMTX, které chce koupit. Nakonec potvrdí transakci kliknutím na „Convert ETH’USDT”. Své tokeny obdrží investoři po ukončení předprodeje.

KOUPIT Bitcoin MINETRIX

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

Závěrem: Které ERC20 tokeny jsou v roce 2024 nejlepší?

Největší výhodou tokenů ERC20 tokenů je, že je lze snadno vyměnit za jakýkoli jiný token standardu ERC20. Díky tomu jsou tak pro investory velmi zajímavé. Jedním z nejlepších tokenů ERC-20, který jsme si v tomto přehledu představili, jsou tokeny DOGEVERSE od projektu Dogeverse a, Dogecoin20 a BTCMTX patřící k projektu Bitcoin Minetrix.

Předprodej v rámci Dogeverse pak staví na poměrně slušné podpoře své komunity a svému multichainovému přístupu. To z něj činí jeden z aktuálně nejzajímavějších ERC20 tokenů a nejlepších altcoinů.

KOUPIT nejlepší ERC 20 token

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

Často kladené otázky

Jaké jsou nejlepší tokeny ERC-20?

Jsou tokeny ERC-20 cenné?

Jaké coiny jsou tokeny ERC-20?

Vyplatí se investovat do tokenů ERC-20?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.