Monday, April 15, 2024

Jak Koupit Shiba Inu v České republice 2024?

Bláznivá horečka kolem kryptoměny Shiba Inu, jak se zdá, pominula. Někteří významní hodleři ovšem stále aktivum drží a doufají v další cenový růst. Jedná se pouze o dočasný vyklesávající efekt a přinese spekulantům vlastnění této měny další astronomické výnosy jako tomu bylo během roku 2021? Toto všechno si povíme v dnešním článku.

TIP: Zajímá Vás, kolik dostanete za pouhých 100 CZK mincí Shiba Inu? Vyzkoušejte naší kryptoměnovou kalkulačku.

Povíme si, jaké má token Shiba Inu využití, v čem se liší oproti svému rivalovi – Dogecoinu, podíváme se do historie na významné katalyzátory růstu a hlavně si vysvětlíme, zda je tato kryptoměna správnou investicí.

Seznam nejlepších brokerů umožňující koupit Shiba Inu

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů nabízející možnost jak koupit Shiba Inu v České republice v roce 2022. Chcete začít kupovat Shiba Inu? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Binance – využijte nástroje pro pokročilé a mějte výběr z více jak 500 kryptoměn
  2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  3. Coinbase – bezpečnost je u této burzy na prvním místě

ZAČNI HNED

Co je Shiba Inu (SHIB)?

Jak Koupit Shiba Inu v České republice 2022?Shiba Inu (SHIB) je token, který se postavil jako rival svému konkurentovi, rovněž memecoinu – Dogecoinu. Kryptoměna je postavena na blockchainu Etherea. Na rozdíl od Bitcoinu, kterého je omezené množství, je počet SHIB teoreticky nekonečné množství. Abychom tvůrcům nekřivdili, musíme zmínit také projekty běžící v ekosystému tokenu.

  • Doggy DAO

První fáze psí DAO je nyní v provozu a držitelé BONE již hlasují o párování v rámci ShibaSwapu. Jako forma komunitní správy ekosystému Shiba budou držitelé tokenu BONE hrát zásadní roli v budoucím vývoji Shiba Inu v rámci decentralizované autonomní organizace (DAO). Jak je však uvedeno v posledním příspěvku na blogu, tato první fáze je pouze beta verzí pro Doggy DAO. V budoucích fázích bude mít ShibArmy větší roli v širším vývoji, ale zatím není stanoveno, kdy se tak stane.

  • Shibarium

Shibarium L2 je pravděpodobně nejžádanějším upgradem SHIB. Půjde o druhou vrstvu tokenu SHIB, která uživatelům umožní vyhnout se drahým transakčním poplatkům, s nimiž se v současnosti potýkají při používání základního blockchainu Ethereum pro transakce.

Poznámka: Shibarium si můžete představit jako druhou vrstvu u Bitcoinu, Lightning Network, která umožňuje teoreticky neomezený počet transakcí s nízkým poplatkem.

Stejně jako u většiny projektů v roadmapě SHIB zatím neexistuje žádné oficiální datum vydání, ale zdá se, že v polovině roku 2022. Během SHIB AMA, Shiba Discord mod Queenie řekl, že očekává spuštění Shibarium v první polovině roku 2022, i když zpoždění by to ještě mohlo posunout.

Pohled na historii

Shiba Inu (SHIB) byl vyvinut jako odpověď na jednoduchou otázku: Co by se stalo, kdyby byl projekt kryptoměny stoprocentně řízen svou komunitou? V srpnu 2020 projekt s názvem Shiba Inu anonymní vývojář jménem Ryoshi. Projekt začal s celkovou nabídkou tokenů dosahující astronomického čísla, kdy dnes je ještě větší, podívejte se sami níže.

Jak Koupit Shiba Inu v České republice 2022?
Množství tokenů v oběhu

Cena Shiba Inu začátkem roku 2022 vyskočila o více než 60 % po tweetu generálního ředitele společnosti Tesla, Elona Muska. Mnoho investorů se začalo zajímat o to, kde lze mince Shiba Inu koupit. Tato mince během týdne ztrojnásobila svou tržní kapitalizaci. Podle dat z portálu CoinMarketCap činí v době psaní článku tržní kapitalizace zhruba 13 miliard dolarů, což ji umisťuje do seznamu 20 nejhodnotnějších kryptoměn na světě.

Praktické využití

SHIB můžete nakupovat, posílat a přijímat na několika různých kryptoměnových burzách. A protože je Shiba Inu  token blockchainu Etherea, je kompatibilní s rozsáhlým ekosystémem Etherea. Mezi výhody patří propojení s peněženkami založenými na Ethereu, jako je Coinbase Wallet, dostupnost na decentralizovaných burzách (Uniswap) a v poslední řadě také možnost začlenění SHIB do DeFi produktů fungujících na síti ETH, jako jsou lending a staking.

Velký rozdíl mezi SHIB a DOGE je propojenost s ekosystémem Etherea, což komunitě umožnilo vytvářet další projekty, jako je ShibaSwap nebo DEX, který uživatelům umožňuje obchodovat a sázet tokeny bez prostředníka. V budoucnu komunita Shiba plánuje vydat platformu NFT.

Vyplatí se koupit Shiba Inu?

Měl bych si koupit Shiba Inu? Je na to ten správný čas? To jsou některé z otázek, které v posledních několika týdnech zaplavily diskuse na internetových fórech. Podívejme se na některé z hlavních důvodů, proč byste si mohli chtít koupit Shiba Inu.

  • Využití

Ve srovnání s populárním meme coinem DOGE má Shiba Inu o něco více technického využití. Má dokonce whitepaper, příhodně nazvaný woof-paper, který nahlíží na kryptoměnový projekt Shiba Inu jako 100% komunitní, kryptoměnový experiment.

  • Nákupní horečka

Podobně jako tomu bylo v roce 2021, postačí pár tweetů a kryptoměna se opět cenově dostane výše. Proto se investoři mohou svézt na této vlně a připsat pěkné zisky. Nicméně se může stát i opak a ani technické věci token nezachrání, přičemž výsledkem bude prodělání peněz.

Finálním verdiktem tedy je, že byste sami měli zvážit, zda toto riziko chcete podstoupit a nevybrat si spíše z kryptoměn, které se těší reálnému využití. Při investování do kryptoměn, které zažily rekordní růst, je vždy dobré být opatrný. Existuje tedy více argumentů, proč se raději investici do Shiba Inu z dlouhodobého hlediska vyhnout.

Jak koupit Shiba Inu? U těchto prostředníků!

Abyste mohli začít uvažovat o tom, jak koupit Shiba Inu, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké poplatky si účtují. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

Závěr

Tokeny SHIB můžete používat k získávání úroků a odměn, zajišťování likvidity a dalším činnostem. Spolu s podporou Elona Muska, který je opravdu vlivnou osobností na poli kryptoměn může v budoucnu dojít opět k silnému růstu. Nicméně i přes tyto okolnosti je investice do digitálního aktiva Shiba Inu vysoce riziková a každý obchodník by tyto rizika měl zvážit.

Koupit Shiba inu – správná volba?

Jak koupit Shiba Inu?

Jak koupit Shiba Inu anonymně?

Mohu za Shiba Inu něco koupit?

Jaká jsou rizika nákupu Shiba Inu?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.