Tuesday, September 26, 2023

Jak Koupit Shiba Inu v České republice 2023?

Bláznivá horečka kolem kryptoměny Shiba Inu, jak se zdá, pominula. Někteří významní hodleři ovšem stále aktivum drží a doufají v další cenový růst. Jedná se pouze o dočasný vyklesávající efekt a přinese spekulantům vlastnění této měny další astronomické výnosy jako tomu bylo během roku 2021? Toto všechno si povíme v dnešním článku.

TIP: Zajímá Vás, kolik dostanete za pouhých 100 CZK mincí Shiba Inu? Vyzkoušejte naší kryptoměnovou kalkulačku.

Povíme si, jaké má token Shiba Inu využití, v čem se liší oproti svému rivalovi – Dogecoinu, podíváme se do historie na významné katalyzátory růstu a hlavně si vysvětlíme, zda je tato kryptoměna správnou investicí.

Seznam nejlepších brokerů umožňující koupit Shiba Inu

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů nabízející možnost jak koupit Shiba Inu v České republice v roce 2022. Chcete začít kupovat Shiba Inu? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. eToro – obchodujte podle profesionálů, využijte bezkonkurenční funkci sociálního obchodování
 2. Binance – využijte nástroje pro pokročilé a mějte výběr z více jak 500 kryptoměn
 3. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 4. Coinbase – bezpečnost je u této burzy na prvním místě

ZAČNI HNED

Co je Shiba Inu (SHIB)?

Jak Koupit Shiba Inu v České republice 2022?Shiba Inu (SHIB) je token, který se postavil jako rival svému konkurentovi, rovněž memecoinu – Dogecoinu. Kryptoměna je postavena na blockchainu Etherea. Na rozdíl od Bitcoinu, kterého je omezené množství, je počet SHIB teoreticky nekonečné množství. Abychom tvůrcům nekřivdili, musíme zmínit také projekty běžící v ekosystému tokenu.

 • Doggy DAO

První fáze psí DAO je nyní v provozu a držitelé BONE již hlasují o párování v rámci ShibaSwapu. Jako forma komunitní správy ekosystému Shiba budou držitelé tokenu BONE hrát zásadní roli v budoucím vývoji Shiba Inu v rámci decentralizované autonomní organizace (DAO). Jak je však uvedeno v posledním příspěvku na blogu, tato první fáze je pouze beta verzí pro Doggy DAO. V budoucích fázích bude mít ShibArmy větší roli v širším vývoji, ale zatím není stanoveno, kdy se tak stane.

 • Shibarium

Shibarium L2 je pravděpodobně nejžádanějším upgradem SHIB. Půjde o druhou vrstvu tokenu SHIB, která uživatelům umožní vyhnout se drahým transakčním poplatkům, s nimiž se v současnosti potýkají při používání základního blockchainu Ethereum pro transakce.

Poznámka: Shibarium si můžete představit jako druhou vrstvu u Bitcoinu, Lightning Network, která umožňuje teoreticky neomezený počet transakcí s nízkým poplatkem.

Stejně jako u většiny projektů v roadmapě SHIB zatím neexistuje žádné oficiální datum vydání, ale zdá se, že v polovině roku 2022. Během SHIB AMA, Shiba Discord mod Queenie řekl, že očekává spuštění Shibarium v první polovině roku 2022, i když zpoždění by to ještě mohlo posunout.

Pohled na historii

Shiba Inu (SHIB) byl vyvinut jako odpověď na jednoduchou otázku: Co by se stalo, kdyby byl projekt kryptoměny stoprocentně řízen svou komunitou? V srpnu 2020 projekt s názvem Shiba Inu anonymní vývojář jménem Ryoshi. Projekt začal s celkovou nabídkou tokenů dosahující astronomického čísla, kdy dnes je ještě větší, podívejte se sami níže.

Jak Koupit Shiba Inu v České republice 2022?
Množství tokenů v oběhu

Cena Shiba Inu začátkem roku 2022 vyskočila o více než 60 % po tweetu generálního ředitele společnosti Tesla, Elona Muska. Mnoho investorů se začalo zajímat o to, kde lze mince Shiba Inu koupit. Tato mince během týdne ztrojnásobila svou tržní kapitalizaci. Podle dat z portálu CoinMarketCap činí v době psaní článku tržní kapitalizace zhruba 13 miliard dolarů, což ji umisťuje do seznamu 20 nejhodnotnějších kryptoměn na světě.

Praktické využití

SHIB můžete nakupovat, posílat a přijímat na několika různých kryptoměnových burzách. A protože je Shiba Inu  token blockchainu Etherea, je kompatibilní s rozsáhlým ekosystémem Etherea. Mezi výhody patří propojení s peněženkami založenými na Ethereu, jako je Coinbase Wallet, dostupnost na decentralizovaných burzách (Uniswap) a v poslední řadě také možnost začlenění SHIB do DeFi produktů fungujících na síti ETH, jako jsou lending a staking.

Velký rozdíl mezi SHIB a DOGE je propojenost s ekosystémem Etherea, což komunitě umožnilo vytvářet další projekty, jako je ShibaSwap nebo DEX, který uživatelům umožňuje obchodovat a sázet tokeny bez prostředníka. V budoucnu komunita Shiba plánuje vydat platformu NFT.

Vyplatí se koupit Shiba Inu?

Měl bych si koupit Shiba Inu? Je na to ten správný čas? To jsou některé z otázek, které v posledních několika týdnech zaplavily diskuse na internetových fórech. Podívejme se na některé z hlavních důvodů, proč byste si mohli chtít koupit Shiba Inu.

 • Využití

Ve srovnání s populárním meme coinem DOGE má Shiba Inu o něco více technického využití. Má dokonce whitepaper, příhodně nazvaný woof-paper, který nahlíží na kryptoměnový projekt Shiba Inu jako 100% komunitní, kryptoměnový experiment.

 • Nákupní horečka

Podobně jako tomu bylo v roce 2021, postačí pár tweetů a kryptoměna se opět cenově dostane výše. Proto se investoři mohou svézt na této vlně a připsat pěkné zisky. Nicméně se může stát i opak a ani technické věci token nezachrání, přičemž výsledkem bude prodělání peněz.

Finálním verdiktem tedy je, že byste sami měli zvážit, zda toto riziko chcete podstoupit a nevybrat si spíše z kryptoměn, které se těší reálnému využití. Při investování do kryptoměn, které zažily rekordní růst, je vždy dobré být opatrný. Existuje tedy více argumentů, proč se raději investici do Shiba Inu z dlouhodobého hlediska vyhnout.

Jak koupit Shiba Inu? U těchto prostředníků!

Abyste mohli začít uvažovat o tom, jak koupit Shiba Inu, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké poplatky si účtují. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

1. eToro

Broker eToro je velmi využívaným prostředníkem hlavně retailovými obchodníky, kteří s oblibou využívají funkci sociálního obchodování. Své služby poskytuje již od roku 2007, nejedná se tedy o žádného nového brokera u kterého byste se měli bát o své prostředky. Možná to je ten důvod, proč tuto platformu využívají miliony lidí z více než 200 zemí světa.

Kde a Jak Koupit akcie Tesla v České republice 2022?Kolik zaplatím na poplatcích?

Zatímco někteří brokeři jsou poněkud neprůhlední v tom, co účtují, britská obchodní platforma eToro společně se svojí aplikací pro obchodování je podle nás velmi transparentní. Za možnost investovat do ETF nezaplatíte ani korunu na poplatcích. Místo toho broker vydělává peníze tím, že si při vkladu účtuje malý 0,5% FX poplatek. Veškerý přehled poplatků najdete zde.

Výhody a nevýhody:

 • Bezproblémové zaregistrování a otevření účtu
 • Sociální obchodování a funkce kopírování obchodů
 • Nízké poplatky za obchodování forexu a CFD
 • Zdarma obchodování akcií a ETF
 • Ochrana vašeho kapitálů v řádu desítek tisíc dolarů

 • Poplatek za delší neaktivitu
 • Pouze jedna měna v které můžete držet hotovost

ZAČÍT OBCHODOVAT

 

Závěr

Tokeny SHIB můžete používat k získávání úroků a odměn, zajišťování likvidity a dalším činnostem. Spolu s podporou Elona Muska, který je opravdu vlivnou osobností na poli kryptoměn může v budoucnu dojít opět k silnému růstu. Nicméně i přes tyto okolnosti je investice do digitálního aktiva Shiba Inu vysoce riziková a každý obchodník by tyto rizika měl zvážit.

Koupit Shiba inu – správná volba?

Jak koupit Shiba Inu?

Jak koupit Shiba Inu anonymně?

Mohu za Shiba Inu něco koupit?

Jaká jsou rizika nákupu Shiba Inu?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.