Thursday, June 1, 2023

Kde a Jak Koupit Akcie Amazonu v České republice 2023?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Akcie amazonu jsou mezi investory horkým zbožím, protože se firmě za posledních pár let velice dařilo a investorům to přineslo ovoce. Dále je to také tím, že téměř každý zná služby Amazonu nebo je dokonce využívá a tak ho k firmě váže určité psychické pouto.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší akcie amazonu společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi akcie Amazonu

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení akcie Amazonu v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit akcie Amazonu? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. eToro – obchodujte podle profesionálů s 0% poplatky na více než 700 akcií a ETF
 2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 3. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
 4. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Amazon je momentálně 5. největší veřejně obchodovanou firmou světa dle kapitalizace, která činí téměř 1,5 bilionu dolarů. Ještě během letních dnů v roce 1997 jsme mohli akcie firmy koupit za směšných 1,5 dolarů. Akcie se tak během 30 leté historie dokázaly zhodnotit o impozantních 80 000 %. Ano, čtete dobře, jedná se o akcie americké společnosti a nacházíme se ve světě akcií, nikoliv kryptoměn.

Jak koupit Akcie Amazonu v České republice 2022?
Vývoj ceny akcií Amazonu

Výše můžeme vidět vývoj ceny akcií Amazonu na týdenním grafu.

Kdo za firmou stojí?

Pokud jste někdy o firmě Amazon slyšely, bylo to určitě v kontextu s jejím zakladatelem a vizionářem – Jeffem Bezosem. Jeff společnost Amazon založil a do roku 2021 byl i jejím generálním ředitelem, přičemž je držitelem největšího podílu akcií – 12 %. Pravidelně se předhání s Elonem Muskem o titul nejbohatšího člověka planety, přičemž momentálně vyhrává CEO Tesly.

TIP: Pokud máte zájem nahlédnout do seznamu nejbohatších lidí na světě, můžete přejít na tuto stránku.

Rozhodnutí managementu

V době psaní článku nastal poměrně velký obrat v ceně akcií, ale pro investory se nic nezměnilo. Představenstvo firmy se shodlo na “stock splitu” 20:1 společně s odkoupením akcií v hodnotě 10 miliard dolarů. Pro akcionáře “stock split” znamená, že k momentálně jedné vlastněné akcii dostanou dalších 19. Stane se tak těm, kteří ke dni 27. května budou akcii vlastnit, přičemž dodání 19 akcií proběhne 3. června.

Poznámka: Akcie společnosti Amazon během dnešního odpoledního obchodování na burze po oznámení vzrostly o 7 % na 2 990 dolarů.

Obchodování na bázi upraveného splitu začne 6. června. Cena bude o 20násobek menší, což vyústí v to, že i uživatelé s menším portfoliem si firmu budou moci dovolit koupit. Jelikož každý obchodník s akciemi si nemůže dovolit za jedinou akcii společnosti utratit 3 000 dolarů v rámci diverzifikace portfolia. Samozřejmě řešením jsou frakce, ale ty opět nenabízí všechny platformy. K podobnému kroku se uchýlila i společnost Google.

Hrozba “Amazonizace”

Jednu dobu se říkalo, že pokud do určitého oboru podnikání vstoupí společnost Amazon, podlehnou stávající podniky působící na trhu “amazonizaci” a firma shrábne většinový podíl na určitém trhu. O bývalém CEO je známo, že rád posouvá firmu do dalších oblastí. Příkladem jsou Amazon Web Services, které jsou největším světovým cloudovým úložištěm. Výjimkou není ani robotizace, umělá inteligence a média.

Vyplácí společnost dividendy?

Jelikož hlavním cílem firmy není zisk, ale expanze – růst, Amazon vše co vydělá zpět reinvestuje do byznysu. To znamená, že pro akcionáře neplyne nic v podobě dividend. Teoreticky by Amazon mohl vyplácet dividendy, kdyby se tak rozhodl. Společnost Amazon disponuje pozitivním free cash flow, což znamená, že generuje free cash flow, které by mohly být použity na výplatu dividend.

Kde a jak Koupit Akcie Amazonu v České republice 2022?
Free cash flow

Oblast podnikání

Musíme zdůraznit, že Amazon je jedničkou ve světě e-commerce. Svým předplatným Amazon prime válcuje online prostor, kde čítá celosvětově na 150 milionů předplatitelů. Dalším oborem podnikání jsou zmiňované Cloud Amazon Web Services. Tam Amazon čelí obrovské konkurenci v podobě technologických gigantů jako Microsoft nebo Google, nicméně Amazon je stále schopný si udržet 30 % podíl na trhu.

Jak jsme zmiňovali, “amazonizace” je všudy přítomná a firma se angažuje i na poli logistiky. Další příjmy plynou z poskytování služeb týkající se zdravotní péče. Minulý rok společnost oznámila rozšíření programu telematické medicíny na všechny zaměstnance. Amazon dále testuje vlastně vyvinuté chytré prodejny, které nepotřebují člověka za pokladnou.

TIP: Další společnost, která by investory mohla zajímat, je Google. Přejděte na článek uzpůsobený této společnosti.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie Amazonu a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie Amazonu roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím akcie Amazonu?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak akcie Amazonu nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě eToro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

 • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě eToro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné. Můžete také zvážit registraci pomocí Facebookového nebo Google účtu.

Kde a jak Koupit Akcie Amazonu v České republice 2022?
Fáze registrace
 • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a jak Koupit Akcie Amazonu v České republice 2022?

Kliknete proto na políčko “Ověřit”, zobrazené výše. Kromě dokumentů poskytnete jméno, pohlaví, bydliště a datum narození, které se musí shodovat s údaji uvedenými na průkazu totožnosti. Následuje kratší dotazník o zkušenostech s investováním a výši investovaných prostředků, společně s dotazem které aktiva plánujete obchodovat. Tyto úkony má prostředník nařízené od regulátora.

Po vyplnění profilu můžete nyní uložit prostředky až do výše 2 000 EUR. Pro investování bez omezení, rychlého výběru prostředků a získání odznaku symbolizující ověřený účet Vás čekají další kroky. Mezi ně patří pouze poskytnutí osobních dokumentů typu občanského průkazu či pasu a účtu za energie, výpis z bankovního účtu nebo pracovního povolení. Tento verifikační proces trvá obvykle několik dní.

PŘEJÍT NA ETORO

 • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky bez omezení.

Kde a jak Koupit Akcie Amazonu v České republice 2022?Jak můžete vidět výše, výběr metod je opravdu pestrý. Nejlepší metoda převodu peněz bude záležet na každém jedinci, obecně se ale doporučuje bankovní převod nebo vklad pomocí kreditní/debetní karty.

 • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme Amazon, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a jak Koupit Akcie Amazonu v České republice 2022?
Nákup aktiva

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Zvolíte si částku, za kterou chcete akcii nakoupit a stisknete tlačítko  “Otevřít obchod”. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Kde je nejlepší koupit akcie Amazonu?

Abyste mohli začít uvažovat o nejlepší koupení akcie amazonu, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké služby nabízejí. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

1. eToro

Broker eToro je velmi využívaným prostředníkem hlavně retailovými obchodníky, kteří s oblibou využívají funkci sociálního obchodování. Své služby poskytuje již od roku 2007, nejedná se tedy o žádného nového brokera u kterého byste se měli bát o své prostředky. Možná to je ten důvod, proč tuto platformu využívají miliony lidí z více než 200 zemí světa.

Kde a Jak Koupit Akcie Amazonu v České republice 2022?Kolik zaplatím na poplatcích?

Zatímco někteří brokeři jsou poněkud neprůhlední v tom, co účtují, britská obchodní platforma eToro společně se svojí aplikací pro obchodování je podle nás velmi transparentní. Za možnost investovat do ETF nezaplatíte ani korunu na poplatcích. Místo toho broker vydělává peníze tím, že si při vkladu účtuje malý 0,5% FX poplatek.

Výhody a nevýhody:

 • Bezproblémové zaregistrování a otevření účtu
 • Sociální obchodování a funkce kopírování obchodů
 • Nízké poplatky za obchodování forexu a CFD
 • Zdarma obchodování akcií a ETF
 • Ochrana vašeho kapitálů v řádu desítek tisíc dolarů

 • Poplatek za delší neaktivitu
 • Pouze jedna měna v které můžete držet hotovost

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

Zda akcie Amazonu dokážou nadále akcelerovat nemůžeme s jistotou říci, nicméně pokud se rozhodnete pro cenné papíry této společnosti, v dlouhodobém horizontu pravděpodobně neuděláte chybu. Firma se rozvíjí zejména v oborech, které čeká zářná budoucnost a mohly by tak Amazonu vydělat pořádný balík peněz.

Jsou akcie Amazonu správnou volbou?

Kde lze koupit akcie amazonu?

Jaká je cena akcie amazonu?

Lze získat od amazon akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění akcie amazonu na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás 15% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 3650 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.