Friday, April 19, 2024

Nejlepší NFT, které můžete v roce 2024 koupit

Trend digitálních předmětů začíná bořit internet, z tohoto důvodu jsme se rozhodli čtenářům přinést článek, pojednávající o nejlepší NFT. Samozřejmě nemáme věšteckou kouli, abychom mohli predikovat, který projekt bude úspěšný a přinese investorům největší zhodnocení. Nicméně jsme našli projekty s vysokým růstovým potenciálem, o které se podělíme se čtenáři v dnešním článku.

Nejlepší NFT s potenciálem ke koupi v roce 2022

Tady je rychlý přehled těch nejlepších NFT projektů s budoucností v roce 2022. Chcete začít kupovat NFT? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Lucky Block – soutěžte o denní jackpoty a možnost výhry Lamborghini v hodnotě 330 000 dolarů
  2. Bored Ape Yacht Club – nejslavnější a nejhodnotnější kolekce světa
  3. World of women – deset tisíc náhodně generovaných žen hostovaných na IPFS
  4. Crypto Punks – jedna z prvních kolekcí vůbec, která se těšila oblíbenosti ze strany spekulantů
  5. Voice Life Fractional NFT – nikoliv digitální umění, ale podíl na úspěchu společnosti Voice Life
  6. The Sandbox – investujte do majetku v metaversu a svezte se na tomto trendu
  7. The Divergents – digitální umění od předních českých umělců uložené na blockchainu

KOUPIT NFT

Samozřejmě mějte na paměti, že se nejedná o investiční doporučení, projekty zde prezentované jsou čistě pro inspiraci a nemusí nabrat na cenovém růstu. Tak pojďme na to!

1. Lucky Block

Pokud jde o projekty nejlepší NFT s růstovým potenciálem pro rok 2022, vede nadcházející kolekce NFT od známé kryptoměny Lucky Block. Tato kolekce s názvem “Platinum Rollers Club” zahrnuje 10 000 NFT hostovaných na Binance Smart Chainu. Hodnota těchto NFT od Lucky Block se odvíjí především od skutečnosti, že každé NFT funguje jako vstupenka do denních losování o ceny.

Nejlepší NFT, které můžete v roce 2022 koupit
Platinum Rollers Club

Tato losování budou probíhat souběžně se standardními herními losováními Lucky Block a každý den nabízejí možnost vyhrát průměrný jackpot ve výši 10 000 amerických dolarů. Kromě toho je v rámci kolekce Platinum Rollers Club 25 NFT vzácné edice, které majiteli umožňují získat dvojnásobek denního jackpotu, pokud by jej vyhrál.

Poznámka: Pokud čtenáře zajímá inovativní systém loterie využívající blockchain, zmínili jsme Lucky Block v článku zde.

Dalším zajímavým aspektem těchto NFT je, že každý, kdo si je zakoupí, je automaticky zařazen do slosování o zbrusu nové Lamborghini Aventador – v hodnotě přes 330 000 dolarů. Vzhledem k četným výhodám, které vlastnictví NFT Lucky Block přináší, v kombinaci s rozsáhlou komunitou ve skupině Lucky Block na Telegramu, bude kolekce Platinum Rollers Club pravděpodobně brzy vyprodána.

Od spuštění kolekce 19. března již bylo mnoho NFT zakoupeno – pokud tedy chtějí investoři nějaké získat, musí jednat rychle. K dispozici je na NFT Launchpadu, kde se NFT prodává za 3,75 BNB, což je v přepočtu na české koruny přibližně 36 000 Kč.

KOUPIT NFT LUCKY BLOCK

2. Bored Ape Yacht Club

Kolekce Bored Ape Yacht Club ve zkratce BAYC je sbírka 10 000 unikátních digitálních sběratelských předmětů Bored Ape NFT, které jsou uchovány na blockchainu Etherea. Váš Bored Ape slouží jako členská karta Yacht Clubu a poskytuje přístup k výhodám určeným pouze pro členy, z nichž první je přístup do THE BATHROOM, kolaborativní graffiti tabule. Budoucí oblasti a výhody může komunita odemknout prostřednictvím aktivace roadmapy.

Nejlepší NFT, které můžete v roce 2022 koupit
Ukázka nejlevnější opičky

Bored Apes NFT můžete koupit na tržišti těchto předmětů OpenSea nebo Rarible, ovšem musíme čtenáře upozornit, že tato kolekce už není levná záležitost jako při prvním zmíněném projektu. Minimální cena jedné opičky se pohybuje kolem 110 ETH, což je což je v přepočtu přibližně neskutečných 8 milionů korun. Kolekce se stala natolik proslulá, že si ji začali kupovat největší celebrity včetně Justina Biebera, Post Malone nebo fotbalového hráče Neymara.

Když si koupíte Bored Ape, nekupujete si jen avatara nebo vzácné umělecké dílo. Získáváte členský přístup do klubu, jehož výhody a nabídka se budou časem rozšiřovat. Váš Bored Ape může sloužit jako vaše digitální identita a otevírat vám digitální dveře.

Nejlepší NFT, které můžete v roce 2022 koupit
Výhody plynoucí s vlastněním BAYC

THE BATHROOM bude zprovozněna po skončení předprodeje. Obsahuje plátno přístupné pouze peněženkám obsahujícím alespoň jednu opičku. Jako v každé správné koupelně v baru je to místo, kde můžete kreslit, čmárat nebo psát sprostá slova. Každý držitel opice bude moci každých patnáct minut namalovat na stěnu koupelny jeden pixel.

ApeCoin

Jednoduše řečeno, zdá se, že kryptoměna bude sloužit jako token pro řízení budoucího směrování komunity okolo BAYC. ApeCoin je token standardu ERC-20 zaměřený na čtyři hlavní pilíře: správu, sjednocení výdajů, přístup a motivaci. Celková nabídka ApeCoinu je trvale stanovena na 1 miliardu tokenů.

“ApeCoin je token pro kulturu, hry a obchod, který slouží k posílení decentralizovaného budování komunity v čele webu 3.0,” stojí na stránkách.

Za zřízením ApeCoinu stojí ApeCoinDAO, což je decentralizovaná autonomní organizace, která je řízena smart kontrakty. Změny v těchto kontraktech jsou prováděny hlasováním komunity. Nejčastěji disponujete hlasovacím právem pokud držíte právě jeden z governance tokenů, což je v případě ApeCoinDAO – ApeCoin. Váha hlasu z logiky věci závisí na tom, jakou velikost daného obnosu investor drží.

KOUPIT BAYC NFT

3. World of women

Deset tisíc náhodně generovaných digitálních sběratelských předmětů, kde jsou vyobrazené primárně ženy, různé vzácnosti uložených na blockchainu Etherea jako tokeny standardu ERC-721, hostovaných na IPFS. InterPlanetary FIle System je internetový peer-to-peer protokol, sloužící k přímé distribuci dat bez použití serverů. IPFS má za cíl zlepšit některá technická omezení sdílení dat na webu.

“Sbírka jedinečných, skvělých a rozmanitých žen, které jsou připraveny zanechat stopu v prostoru NFT,” stojí na webu.

Během posledního měsíce naprosto ovládli platformu OpenSea, kde se zobchodovalo přes 30 mil. dolarů s těmito postavičkami. S celkovým zobchodovaným objemem 67 000 ETH, se kolekce dostává do seznamu TOP 20 nejobchodovanějších NFT na OpenSea, což je největší tržiště s digitálními sběratelskými předměty. Nejlevnější předmět zobrazený níže začíná na ceně 8,3 ETH.

Nejlepší NFT, které můžete v roce 2022 koupit
Ukázka nejlevnějšího předmětu z kolekce World of women

Každý WoW NFT je soubor PNG o rozměrech 800×800, který je k dispozici všem, kdo tak učiní pravým tlačítkem myši. Ale pouze pokud vlastníte WoW NFT, budete moci odemknout jeho verzi se super vysokým rozlišením 4000×4000. Pak si ji budete moci sami vytisknout a použít pro své projekty.

KOUPIT WOW NFT

4. Crypto Punks

Být v něčem první sebou přináší jakousi jedinečnost, což se týká i této kolekce. Crypto Punks představují v oblasti NFT něco jako Bitcoin ve světě kryptoměn – moc toho neumí, ale byl první. Když se kolem roku 2017 na veřejnosti objevily non-fungible tokeny, tak jedny z prvních, které nabraly na popularitě byly právě Crypto Punks.

Nejlepší NFT, které můžete v roce 2022 koupit
ukázka Crypto Punks

V případě CryptoPunks se jedná o kolekci postaviček, avatary o velikosti 24×24 pixelů, které byly vygenerovány počítačem tak, aby žádné dva nebyly stejné. Dohromady jich je 10 000 a nikdy jich nebude moci být více. Ještě do nedávna patřily pod společnost Larva Labs, ale na projektu se dlouho nic nedělo a stagnoval, proto si komunita oddechla, když je odkoupila firma stojící za Bored Ape Yacht Club.

Není divu, že tato kolekce nás může překvapit čísly, neboť ještě do nedávna byla jedničkou na trhu. Nicméně v čem doposud naprosto vede je zobchodovaný objem za dobu existence kolekce, který je největší napříč všemi NFT na trhu – téměř 900 000 ETH, což při dnešní ceně etherea představuje astronomické číslo. K dispozici jsou na webu OpenSea, ale jelikož nikdo nestanovil pevnou cenu, nejsou dostupné informace o floor price.

KOUPIT CRYPTO PUNKS NFT

5. Voice Life Fractional NFT

Nyní zamíříme na jinou platformu a to konkrétně na Binance NFT Marketplace, kde je k dispozici odlišný druh NFT od tradiční varianty. O kolekci jste možná slyšeli, neboť se prostřednictvím komerčního sdělení prezentovali i v českých médiích. V tomto případě se nejedná o digitální umění, ale spekulant si prostřednictvím F-NFT koupí duševní vlastnictví společnosti Voice Life a získává možnost monetizovat udělené patenty z USA i řadu mezinárodních patentů.

Nejlepší NFT, které můžete v roce 2022 koupit

Voice Life vznikla v roce 2015 jako společnost s rozvíjející se úrovní technologie, která vyvíjí a buduje systém pro nepřetržité bezdrátové napájení na základě škálovatelné blockchainové sítě, čímž připravuje půdu pro bezpečné, čisté, nepřetržité a neomezené napájení elektronických zařízení v budoucnosti. Nyní disponuje několika patenty, které z 15 % nabídne veřejnosti prostřednictvím F-NFT.

Prodej prvních kusů začal teprve 28. března a už se prodalo 106 kusů při ceně 50 BNB, což je přibližně 23 000 dolarů. Fáze prodeje se skládá z 1 neveřejného kola a 3 veřejných kol, která zahrnují celkem 5000 F-NFT. V neveřejném předprodeji je k dispozici 650 F-NFT za cenu 3 500 dolarů a 350 F-NFT dostupných v prvním veřejném kole za cenu 3 500 dolarů, následovat poté budou další dvě kola – po 4 000 a 5 000 dolarech.

Výhody majitele F-NFT

Jednou z výhod prezentovanou výše je, že vlastník F-NFT získává částečný podíl na duševním vlastnictví společnosti Voice Life a získává možnost monetizovat udělené patenty z USA i řadu mezinárodních patentů. Prezentovaný pasivní příjem by měl plynout z licenčních poplatků za produkty a každé prodané licence po dobu 20 let. Součástí výhod bude také přístup k budované F-NFT platformě.

KOUPIT VOICE LIFE F-NFT

6. The Sandbox

Určitě jste každý slyšel o metaversu v souvislosti s generálním ředitelem Mety, Markem Zuckerbergem. Facebook do vyvíjení tohoto virtuálního světa plánuje investovat miliardy dolarů, ale proč to zde zmiňujeme? Podle něj mají zásadní roli v metaverse hrát NFT. Jakým způsobem ptáte se? Přesně to nám demonstruje The Sandbox.

Nejlepší NFT, které můžete v roce 2022 koupit
Ukázka virtuální postavičky

Prostřednictvím NFT se ve virtuální realitě určuje hodně věcí – kupujete si postavičky nebo dokonce pozemky, které jsou uživateli prodávány na tržišti OpenSea. Jakmile budete vlastnit určitý pozemek, budete ho moci osadit hrami a dalším majetkem. Každý pozemek je jedinečný (nepřevoditelný) token ležící na veřejném blockchainu Etherea standardu ERC-721.

Atraktivitu metaverse dokazují i poslední šetření bankovních gigantů, kteří označili virtuální realitu za příležitost pro byznysy v řádech bilionů dolarů. To, že se chtějí podílet na vytváření tohoto světa dosvědčují i samotné nákupy pozemků bankou JPMorgan Chase v Decentralandu nebo HSBC právě v TheSandbox. Ovšem virtuální pozemky nejsou levná záležitost, nejlevnější začíná na 1,97 ETH.

KOUPIT SANDBOX NFT

7. The Divergents

Poslední projekt s růstovým potenciálem je z českých končin. The Divergents je pilotní projekt platformy NFTense Art Collective, který spojuje NFT technologii s uměním a web3 filantropií, konkrétně pak s rozvojem komunitních a dobročinných projektů. O projektu jste v českých médiích možná slyšeli v kontextu s dílem, jež bylo vydraženo na platformě OpenSea a výtěžek putoval na podporu Ukrajiny.

Nejlepší NFT, které můžete v roce 2022 koupit
ukázka Divergenta

Pokud se o non-fungible tokenech bavíme ve smyslu digitálního umění, pak není lepšího příkladu než tohoto projektu. Veškerá díla z kolekce roku 2022 jsou ručně ilustrovány Markem Ehrenbergerem, následně převedeny do digitální podoby a uloženy na blockchainu. Jak jsme zmínili výše, za projektem nestojí pouze jeden umělec, ale více jednotlivců. Celý tým umělců najdete zde společně s ostatními díly.

V případě úspěchu projektu a pokračování trendu NFT by mohla cena, která se pohybuje kolem 200 dolarů, zaznamenat růst a investory by tak mohl potěšit krásný zisk. Ale samozřejmě, tak se nemusí vůbec stát a projekt upadne stejně jako digitální umění.

KOUPIT THE DIVERGENTS NFT

Slovo závěrem

Vybrat nejlepší NFT je téměř nemožné, protože nabídka digitálního majetku je nepřeberná. Nicméně výše jsou prezentovány projekty s dobrým fundamentem, které by v budoucnu mohly nabrat na popularitě a jít cenově vzhůru. Zda se tak stane – nevíme, proto je dobré si vždy udělat vlastní průzkum trhu. Pokud byste nevěděli, kde se po non-fungible tokenech dívat, navštivte článek o NFT platformách pod odkazem zde.

Co je NFT neboli non-fungible token?

Které je to nejlepší NFT?

Kde nejlepší NFT koupit?

Je nejlepší NFT kolekcí Bored Ape Yacht Club?

K čemu jsou dobré NFT?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.