Wednesday, June 19, 2024

Aktualizovaná Degiro Recenze pro rok 2024, vyplatí se zde investovat?

Investování patří mezi aktivity, díky kterým zhodnotíte své peníze a při správné strategii se můžete slušně zajistit na důchod. Avšak vcelku zásadní roli v investování hraje výběr brokera. Prostřednictvím něho nakupujete akcie a potenciálně i další aktiva, přičemž veškeré prostředky máte uložené zde. Proto je naprosto zásadní výběr správného brokera. Degiro se prezentuje jako broker s neuvěřitelně nízkými poplatky, je tomu tak doopravdy?

Aktualizovaná Degiro recenze 2022 – rychlý přehled výhod

Tady je rychlý přehled výhod, které plynou s využíváním služeb brokera Degiro. Chcete začít obchodovat akcie? Zbývá už jediný klik.

 • Vícero účtů na výběr dle preferencí investora
 • Konkurence schopné poplatky
 • Široká nabídka aktiv
 • Zákaznická podpora v češtině
 • Formulář W-8BEN

ZAČNI HNED

V tomto článku si odkryjeme všechny skutečnosti, kterými se broker prezentuje, projdeme si poplatkovou strukturu, kým je regulován a hlavně v čem se liší oproti konkurenci. Tak pojďme na to!

Představení platformy

Nizozemská společnost Degiro spustila brokerské služby již v roce 2008, přičemž o pět let později své služby začala nabízet i drobným investorům. Investujete po svém spolu s dalšími 2 miliony uživatelů po celé Evropě.

Aktualizovaná Degiro Recenze pro rok 2022, vyplatí se zde investovat?Typy účtů na platformě

Prostředník Degiro nabízí až pět rozdílných druhů účtů, přičemž si je volíte na základě vašich preferencí a služeb, které máte v plánu využívat. Výhodou je, že profilů si můžete vytvořit kolik chcete, což umožní investovat s různými rizikovými profily.

 • Custody

Důležitým bodem v rámci tohoto typu účtu je, že vaše akcie nejsou propůjčovány společností Degiro, což v praxi znamená propůjčování akcií k obchodním aktivitám, s čímž plyne odlišná poplatková struktura. Zde můžete tedy nakupovat pouze cenné papíry, ETF, investiční fondy nebo dluhopisy bez užívání CFD produktů.

 • Basic

Basic účet se nejvíce odlišuje oproti výše zmíněnému v tom, že Degiro zde propůjčuje akcie. Dalším bonusem je možnost obchodování opcí.

 • Active

Při užívání Active účtu budou investorům zpřístupněny veškeré CFD produkty, včetně dalších obchodních vychytávek. Má navíc možnost nakupovat až do výše 50 % dostupné marže, kdy tato marže se liší napříč profily.

 • Trader a Day Trader

S traderem i day traderem se uživatelům zpřístupní obchodování až do výše 100 % dostupné marže, přičemž poplatková struktura je totožná s výše zmíněnými účty.

Minimální požadovaná výše investice

DEGIRO nevyžaduje žádný minimální vklad ani minimální výši investice, což znamená, že je to ideální broker, pokud chcete obchodovat nebo investovat s menší částkou.

Neriskuji příliš s Degiro?

Čtenáře může potěšit, že na platformu dohlížejí evropské orgány, včetně nizozemského úřadu pro finanční trhy (AFM) a důkladný dohled nad ní vykonává De Nederlandsche Bank (DNB). Je rovněž registrována u britského kontrolního úřadu (Financial Conduct Authority, FCA).

Jaká aktiva můžete obchodovat s Degiro?

Na platformě Degiro lze obchodovat cenné papíry, ETF, dluhopisy, investiční fondy, pákové produkty, futures nebo opce a přitom využívat službu debit money. Broker neumožňuje obchodovat přímo kryptoměny, ale jejich ETF nebo ETN. Každou kategorii si podrobíme důkladnému šetření níže.

 • Akcie

Cenné papíry jsou na platformě Degiro dostupné z celého světa včetně Evropy, USA, Kanady nebo Asie. Při obchodování na amerických burzách zaplatíte 0,5 EUR za transakci, přičemž na české burze to bude rovných 20 Kč. Na evropských burzách se bude jednat o poměrně vysoký poplatek – 4 EUR. V Asii je to pak o euro navíc.

 • ETF

Výhodné pro investory u brokera Degiro je, že umožňuje nákup vybraných ETF bez poplatku jednou měsíčně. Přehled fondů bez, které můžete zakoupit bez poplatků najdete zde. ETF jsou dostupné z celého světa rovněž z výše zmíněných burz.

TIP: Pokud čtenáře zajímá více téma ETF, neváhejte přejít na tento článek, který se oblasti věnuje podrobně.
 • Dluhopisy

Zajímavým aktivem nabízeným společností Degiro je dluhopis, které můžete nakupovat na burzách v Německu, Belgii, Francii, Portugalsku nebo Nizozemsku s dvoueurovým poplatkem. Další možností je jsou také OTC dluhopisy neboli over the counter, což jsou mimoburzovní trhy, který se řídí volnějšími pravidly než trh regulovaný.

 • Investiční fondy

Degiro nabízí dokonce investiční fondy, které jsou značně nevýhodné, což ihned vysvětlíme. Nakupovat můžete Euronext fund services nebo fondy nekótované na burzách s jednorázovým poplatkem 4 EUR. Teď to přijde, zaplatíte navíc 0,2 % poplatek založený na roční bázi a účtován měsíčně, který se vypočítá z velikosti portfolia.

 • Opce

Při nakupování opcí z německé, nizozemské, belgické, francouzské, portugalské nebo španělské burzy zaplatíte pouze 0,75 EUR za kontrakt. S využíváním ostatních evropských nebo amerických burz k vytváření opčních kontraktů se navíc vystavujete měsíčnímu pěti eurovému poplatku nezávisle na velikosti pozice. Za vypořádání zaplatíte 1 EUR.

 • Futures

Nabídka futures je také velmi široká, proto doporučujeme si ji individuálně projít. S futures plynou totožné poplatky jako u výše zmíněných opcí obchodovaných na amerických burzách.

 • Debit Money

Pro případy, kdy investor nemá na svém účetním zůstatku dostatečné množství finančních prostředků v
příslušné měně na pokrytí svých platebních povinností, nabízí společnost DEGIRO službu Debit Money. Služba Debit Money umožňuje investorovi, aby v rámci smluveného Limitu a omezení držel debetní pozice ve finančních
prostředcích.

TIP: Pro porovnání brokerů si přečtěte další recenze brokerů včetně eToro nebo Capital.com.

Danění dividend

Důvodem, proč je broker hojně využíván investory jsou dividendy. Prostředník totiž umožňuje danit dividendy 15% sazbou, tedy nikoliv 30%, jako je tomu u makléře eToro. Pro dividendově založené investory se tak v kombinaci s měsíčním nákupem ETF zdarma stává velice atraktivní.

Aktualizovaná Degiro Recenze pro rok 2022, vyplatí se zde investovat?Poplatková struktura

U Degiro recenze nesmí chybět důležité poplatky. Podle slov platformy na webu investujete bez provize, což jsme se již výše přesvědčili, že tak není. Níže si proto představíme další poplatky, které si společnost Degiro účtuje.

 • Co je zdarma?

Kromě jednoho nákupu vybraného ETF měsíčně je zdarma také vedení účtu, výběr nebo vklad. Broker si rovněž neúčtuje poplatek za neaktivitu, protože se svojí koncentrací převážně na investory by si svoji reputaci mohl pokazit.

 • Poplatek za burzu

Poplatek za burzu spočívá v tom, že za každou burzu, na které jste za daný kalendářní rok obchodovali, zaplatíte na konci roku poplatek ve výši 2,5 EUR. Výjimkou je burza cenných papírů Praha, jež tomuto poplatku nepodléhá.

Příklad: Za uplynulý rok jste nakoupili akcie na burze NASDAQ a NYSE, proto Vám na konci roku bude strženo 5 EUR.

 • Poplatek za převod aktiv

Bohužel, cokoliv navíc budete po jakémkoli brokerovi chtít navíc, bude to zpoplatněné. To se týká i situace, kdy byste chtěli přejít k jinému prostředníkovi, což bude investory stát 10 EUR za každou pozici. Pokud by investor vlastnil významný podíl akcií ve společnosti, přihlášení na volnou hromadu je zpoplatněno výší 100 EUR.

Mobilní aplikace

Pokud jde o mobilní aplikaci, Degiro jí disponuje. Hlavním cílem této platformy je zajistit, abyste mohli sledovat své portfolio a obchodovat na cestách bez ohledu na to, kde se nacházíte. Nemusíte se obávat, platforma podporuje Android i iOS zařízení. Na mobilní verzi uskutečníte veškeré aktivity, které byste normálně udělali při webovém rozhraní.

Aktualizovaná Degiro Recenze pro rok 2022, vyplatí se zde investovat?
Ukázka mobilní aplikace

Portfolio

Čím Degiro může zklamat je přehled portfolia, který nabízí v nijaké formě. Nechápejte to špatně, portfolio si zobrazit můžete, ale nečeká investory žádný koláčový graf nebo to, jak se s postupem času vyvíjí.

Aktualizovaná Degiro Recenze pro rok 2022, vyplatí se zde investovat?
Přehled portfolia

K dispozici budete mít takovýto seznam nakoupených aktiv dle jednotlivých kategorií s typickými přehledy – při jaké ceně jste nakoupili, jaká je současná hodnota a výše ztráty nebo zisku.

Degiro recenze – shrnutí kladů a záporů

V předposlední fázi Degiro recenze si shrneme jednotlivé body a poznámky, na které jsme při cestě poznávání tohoto brokera narazili. Kompletní výčet výhod a nevýhod naleznete níže.

Výhody

 • Vícero účtů na výběr dle preferencí investora
 • Konkurence schopné poplatky
 • Široká nabídka aktiv
 • Zákaznická podpora v češtině
 • Formulář W-8BEN
 • Regulován významnými institucemi
 • Mobilní aplikace
 • Bankovní převod v Kč
 • Nákup ETF zdarma 1x měsíčně

Nevýhody

 • Mizerný přehled portfolia
 • Omezená možnost vkladů
 • Není k dispozici demo účet

Jak si na Degiro otevřít účet?

Teď, když víte co vlastnění účtu u brokera Degiro obnáší, jaké zaplatíte poplatky a hlavně jaké jsou výhody či nevýhody platformy, představíme si založení účtu, to přece v Degiro recenze nesmíme přeskočit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý.

 • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Aktualizovaná Degiro Recenze pro rok 2022, vyplatí se zde investovat?
Postup registrace
 • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Aktualizovaná Degiro Recenze pro rok 2022, vyplatí se zde investovat?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

 • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

Slovo závěrem

Degiro recenze je u konce, doufáme, že jsme čtenářům nastínili výhody a nevýhody tohoto prostředníka. Jak jste mohli z degiro recenze pochopit, broker je vhodný pro pasivní investory, neboť nabízí podepsaní formuláře W-8BEN, díky kterému dosáhnete 15% sazby daně z dividend, což spolu s nízkými poplatky tvoří geniální kombinaci pro dlouhodobého investora. Nechybí ani dohled významných hráčů na trhu.

Lze s Degiro skutečně vydělat peníze?

Jaké jsou poplatky na Degiro?

Je obchodování s Degiro bezpečné?

Je Degiro vhodné pro začátečníky?

Nabízí Degiro obchodování ETF zdarma?

Jaké akcie si mohu koupit na Degiro?

Jaký je minimální vklad a minimální investice na Degiro?

Jak se provádějí na Degiro výběry peněz?

Jaké jsou Degiro zkušenosti redakce?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.