Wednesday, June 7, 2023

Kde a Jak Koupit Avast akcie v České republice 2023?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech.

Kybernetická bezpečnost je stále větším tématem s tím, jak se vše posouvá do online prostoru a služby společností se zaměřením na poskytování bezpečnosti v této oblasti jsou poptávanější než kdy předtím. Jednou z možných expozicí vůči tomuto trendu jsou Avast akcie.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší Avast akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi Avast akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení Avast akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit Avast akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. eToro – obchodujte podle profesionálů s 0% poplatky na více než 700 akcií a ETF
 2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 3. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
 4. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Historie české firmy sahá až do roku 1988, kdy dvojice výzkumníků vyvíjela software proti útokům. Až v roce 2018 vstoupila firma na dvě burzy – burzu cenných papírů Praha a na tu v Londýně. Pyšní se tím, že je součástí indexu FTSE 100. V době psaní článku firma dosahuje tržní kapitalizace ve výši 7,3 miliard dolarů.

Kde a Jak Koupit Avast akcie v České republice 2022?
Vývoj ceny akcií

Výše na týdenním grafu můžeme vidět vývoj ceny akcií. Na začátku roku 2022 došlo ke stažení titulu z pražské burzy, protože došlo ke koupení Avastu od konkurence – NortonLifeLock a management se současně rozhodl, že nechce přistoupit na duální listing, což znamená, že akcie budou obchodovatelné pouze na NYSE.

Kdo za firmou stojí?

Ačkoliv byla firma koupena od společnosti NortonLifeLock, v managementu Avastu stále působí české tváře. Na pozici CEO se nachází Ondřej Vlček, který se podílel na vstupu Avastu na londýnskou burzu. Další českou tvář můžeme vidět na pozici Chief Technology Officera, jež zastává Michal Pěchouček, podílející se svými zkušenostmi se studenty na pražské ČVUT.

Vyplácí společnost dividendy?

Ano, investory zajisté potěší, že Avast držitele akcií odměňuje v podobě dividend. Na společnosti je zajímavé to, že dividendy vyplácí ve dvou částech. Za rok 2021 vyplatil Avast 0,156 dolarů na akcii, což firmě připisuje dividend yield ve výši 2,43 %. Do dividendové politiky můžete nahlédnout pod odkazem zde.

TIP: Mezi další dividendové tituly patří například české společnosti ČEZ nebo Komerční banka.

Oblast působení

Avast patří mezi největší světové společnosti zabývající se kybernetickou ochranou. Nabízí osvědčenou strategii, včetně průkopnického obchodního modelu freemium a diverzifikovaného produktového portfolia s expozicí ve vysoce ziskových segmentech, poskytuje mnoho možností dlouhodobého růstu. Pomocí modelu freemium firma dokázala získat až 435 milionů aktivních uživatelů po celém světě.

Poznámka: Avast ve své analýze uvádí, že měsíčně v roce 2021 jejich software zablokoval na 1,5 milionu ransomware útoků a v celkovém součtu roce 2021 zablokoval více jak 1,7 miliardy útoků.

Dlouhodobého růstu chce dosáhnout prostřednictvím zvyšování počtu zákazníků i příjmů na zákazníka a nepřímé monetizace, expanzí do oblasti zabezpečení sítí malých a středních podniků, pokračováním v inovacích a udržení náskoku před malwarem a konkurencí a také cílenými fúzemi společně s akvizicemi.

Fúze se společností NortonLifeLock

Uprostřed roku 2021 se objevily spekulace, že o firmu Avast má zájem NortonLifeLock, což následně potvrdil samotný management. Na tyto zprávy reagovaly ihned akcie velkým růstem, přičemž transakce vyjde na 8,6 miliard dolarů. Po spojení budou dohromady disponovat až 500 miliony uživateli s tržbami přesahující 3,5 miliard dolarů, zatímco dokončení fúze je odhadováno ke konci druhého kvartálu 2022.

Kde a Jak Koupit Avast akcie v České republice 2022?
Počet uživatelů po fúzi

Fúze spojuje silné stránky společnosti Avast v oblasti ochrany soukromí a silné stránky společnosti NortonLifeLock v oblasti identity, čímž se vytváří široké a doplňující se portfolio produktů, které přesahuje základní zabezpečení a posiluje geografickou diverzifikaci. Zároveň rozšiřuje segmenty SOHO/VSB a spojuje dva silné a vysoce zkušené manažerské týmy zaměřené na spotřebitele.

Jak vydělám?

Již jste si koupili Avast akcie a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus Avast akcie v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím Avast akcie?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak Avast akcie nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě eToro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

 • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě eToro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné. Můžete také zvážit registraci pomocí Facebookového nebo Google účtu.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?
Fáze registrace
 • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?

Kliknete proto na políčko “Ověřit”, zobrazené výše. Kromě dokumentů poskytnete jméno, pohlaví, bydliště a datum narození, které se musí shodovat s údaji uvedenými na průkazu totožnosti. Následuje kratší dotazník o zkušenostech s investováním a výši investovaných prostředků, společně s dotazem které aktiva plánujete obchodovat. Tyto úkony má prostředník nařízené od regulátora.

Po vyplnění profilu můžete nyní uložit prostředky až do výše 2 000 EUR. Pro investování bez omezení, rychlého výběru prostředků a získání odznaku symbolizující ověřený účet Vás čekají další kroky. Mezi ně patří pouze poskytnutí osobních dokumentů typu občanského průkazu či pasu a účtu za energie, výpis z bankovního účtu nebo pracovního povolení. Tento verifikační proces trvá obvykle několik dní.

PŘEJÍT NA ETORO

 • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky bez omezení.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?Jak můžete vidět výše, výběr metod je opravdu pestrý. Nejlepší metoda převodu peněz bude záležet na každém jedinci, obecně se ale doporučuje bankovní převod nebo vklad pomocí kreditní/debetní karty.

 • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme Avast, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit Avast akcie v České republice 2022?
Postup nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Zvolíte si částku, za kterou chcete Avast akcie nakoupit a stisknete tlačítko “Otevřít obchod”. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Kde je nejlepší koupit Avast akcie?

Abyste mohli začít uvažovat o nejlepší koupení Avast akcie, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké služby nabízejí. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

1. eToro

Broker eToro je velmi využívaným prostředníkem hlavně retailovými obchodníky, kteří s oblibou využívají funkci sociálního obchodování. Své služby poskytuje již od roku 2007, nejedná se tedy o žádného nového brokera u kterého byste se měli bát o své prostředky. Možná to je ten důvod, proč tuto platformu využívají miliony lidí z více než 200 zemí světa.

Proč Investovat do ETF S&P 500 v roce 2022? 3 tipy na konkrétní ETF kopírující S&P 500Kolik zaplatím na poplatcích?

Zatímco někteří brokeři jsou poněkud neprůhlední v tom, co účtují, britská obchodní platforma eToro společně se svojí aplikací pro obchodování je podle nás velmi transparentní. Za možnost investovat do ETF nezaplatíte ani korunu na poplatcích. Místo toho broker vydělává peníze tím, že si při vkladu účtuje malý 0,5% FX poplatek. Přehled všech poplatků najdete zde.

Výhody a nevýhody:

 • Bezproblémové zaregistrování a otevření účtu
 • Sociální obchodování a funkce kopírování obchodů
 • Nízké poplatky za obchodování forexu a CFD
 • Zdarma obchodování akcií a ETF
 • Ochrana vašeho kapitálů v řádu desítek tisíc dolarů

 • Poplatek za delší neaktivitu
 • Pouze jedna měna v které můžete držet hotovost

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

Společnost Avast je na poli kybernetické bezpečnosti poměrně velkým hráčem a po fúzi se společností NortonLifeLock se její uživatelské základna společně s portfoliem produktů ještě rozroste. Nicméně oproti technologickým gigantům jako Microsoft nebo Google je Avast stále malou rybkou a existuje tak určité konkurenční riziko, pokud by se tyto firmy chtěli zaměřit na tento segment.

Jsou Avast akcie správnou volbou?

Kde lze koupit Avast akcie?

Jaká je cena Avast akcie?

Získám díky Avast akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění Avast akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás 15% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 3650 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.