Sunday, March 3, 2024

Jak Investovat do Bitcoinu v ČR 2024

Jak investovat do bitcoinu je otázka každého nadšeného začátečníka. Pokud vás zajímá, jak si koupit v České republice Bitcoin, přečtěte si našeho průvodce. Proces je jednoduchý. Stačí najít dobrého online brokera, který nabízí konkurenceschopné poplatky, vložit na účet peníze pomocí debetní/kreditní karty a rozhodnout se, kolik chcete investovat.

Některé platformy vám totiž umožňují koupit kryptoměny v hodnotě pouhých 10ti dolarů. Mnoho lidí se do obchodování s bitcoinem zatím nepustilo, protože netuší, jak tato inovativní technologie funguje. Přečtěte si našeho plného průvodce “jak investovat do bitcoinu”, aby jste celému procesu porozuměli.

Seznam nejlepších brokerů pro investování do Bitcoinu

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů nabízející možnost jak investovat do Bitcoinu pro Českou republiku v roce 2022. Chcete začít investovat do Bitcoinu? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. Binance – využijte nástroje pro pokročilé a mějte výběr z více jak 500 kryptoměn
 2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 3. Coinbase – bezpečnost je u této burzy na prvním místě

ZAČNI HNED

Co je Bitcoin?

Bitcoin (BTC) je vysoce spekulativní třída aktiv. Ve své nejzákladnější podobě je Bitcoin digitální měna, která byla poprvé uvedena na trh v roce 2009. Technologii vytvořil neznámý vývojář, který si říká Satoshi Nakamoto. Hlavní myšlenkou této inovativní kryptoměny je její decentralizace. To znamená, že na rozdíl od tradičních fiat měn, jako euro, britská libra nebo americký dolar, nelze množství bitcoinu v oběhu měnit.

Naprostá většina lidí nakupuje Bitcoin jako investiční nástroj. Tedy doufají, že hodnota Bitcoinu se v průběhu času zvýší. V době psaní článku se cena aktiva pohybuje pod hranicí 38 000 dolarů. Tržní kapitalizace je zhruba 716 miliard dolarů, což z BTC činí jedničku mezi kryptoměnami. Nicméně nelze predikovat, kam cenový trend bude do budoucna směřovat.

TIP: Zajímá Vás, jak obchodovat s Bitcoinem? Přejděte na tento článek, kde jsme se tématu věnovali.

Kryptoměna v uplynulém roce zaznamenala raketový vzestup a není jasné, zda se současné ceny udrží po celý rok 2022. Je možné, že Bitcoin může zažít podobný pád, jaký zažil v roce 2018. Na níže přiloženém grafu můžeme vidět, že aktivum dosáhlo maxima z roku 2017 až o tři roky později.

Jak investovat do Bitcoinu v ČR 2022
Pád Bitcoinu v roce 2018

Historicky vysoké zhodnocení

Pokud byste v roce 2009 investovali do Bitcoinu pouhých 30 000 korun, vaše investice by nyní měla hodnotu přes 12 milionů korun. Kdybyste koupili Bitcoin v březnu 2020, zaplatili byste za něj přibližně 5 000 USD. O rok později už se kryptoměna obchodovala za cenu 50 000 dolarů.

Růst Bitcoinu daleko předčil téměř všechny ostatní tradiční třídy aktiv, jako jsou akcie, dluhopisy, a dokonce i nemovitosti. Pokud tedy chcete dosáhnout mimořádně vysokého zhodnocení svých investic, je Bitcoin jedním z  aktiv, která stojí za zvážení.

Omezené množství

Bitcoin je stejně jako zlato omezenou třídou aktiv. Je tomu tak proto, že v oběhu bude vždy pouze 21 milionů bitcoinů. Teoreticky to znamená, že v průběhu času by hodnota Bitcoinu měla neomezeně růst. To je samozřejmě založeno na mnoha základních předpokladech, zejména na tom, že Bitcoin je fenomén, který tu zůstane dlouhodobě. Pokud tomu tak ale je, pak jsou jeho konečné vlastnosti pro mnoho investorů atraktivní.

Bitcoin lze rozdělit na části, můžete tedy investovat do jeho frakcí. Cena jednoho Bitcoinu se nyní pohybuje kolem 38 000 USD. Díky této možnosti se tak vyhnete povinnosti si koupit celé aktivum. Naopak, protože Bitcoin je digitální měna, lze ji snadno “rozštípit”.

Zjednodušeně řečeno to znamená, že si můžete koupit zlomek jednoho Bitcoinu. Ve skutečnosti lze kryptoměnu “rozdělit” na 0,00000001 – což znamená, že minci v hodnotě 50 000 dolarů si můžete dovolit za pár korun.

Minimální částka vaší investice

Minimální částka za kterou si můžete Bitcoin v České republice koupit, však bude záviset na výběru makléřské platformy. Například společnost eToro, která podléhá regulaci orgánu FCA vám umožní investovat od pouhých 10 dolarů. To je zásadní, protože Bitcoin je vysoce spekulativní a volatilní, takže pravděpodobně budete chtít začít s menšími částkami, než pochopíte, jak věci fungují.

Stejně jako jakákoli jiná třída aktiv, jako jsou akcie a podíly, cenu Bitcoinu určují tržní síly. Jednoduše řečeno, neustále se měnící poptávka a nabídka způsobuje, že cena Bitcoinu stoupá a klesá každou vteřinu.

Jak investovat do Bitcoinu?

Je důležité si uvědomit, že většina brokerů a burz s bitcoinem funguje bez licence. To znamená, že vystavujete své finance riziku. Nejbezpečnějšího způsobu nákupu tohoto aktiva lze dosáhnout pouze prostřednictvím regulované platformy. Nicméně po naakumulovaní větší částky Bitcoinu, byste aktivum měli skladovat v kryptoměnová peněžence.

TIP: Nevíte co je kryptoměnová peněženka? Koukněte na náš přehled zde.

Takový broker eToro má licenci od britského úřadu pro finanční etiku a také od regulačních orgánů v Austrálii a na Kypru a v České republice funguje s licencí České národní banky. To znamená, že si můžete být jisti, že vám platforma umožňuje nakupovat a prodávat Bitcoin v bezpečném prostředí. Můžete například používat svou debetní/kreditní kartu nebo elektronickou peněženku a nemusíte se obávat, že by se vaše citlivé finanční údaje dostaly do nepovolaných rukou.

Jaká jsou rizika při investování do Bitcoinu?

Stejně jako v případě každé investice, i při nákupu Bitcoinu existuje několik rizik, které je třeba si uvědomit. Patří mezi ně níže uvedené body.

Riziko finanční ztráty a regulace

Když si koupíte Bitcoin, učiníte tak s důvěrou, že jeho hodnota poroste. Avšak při investování na finančních trzích věci nejdou vždy podle plánu. Historie není stoprocentním ukazatelem budoucích výsledků.

Až na několik výjimek není Bitcoin ve většině zemí světa stále regulován. Pokud by však v České republice mělo dojít k přijetí legislativy specifické pro kryptoměny, pak je otázka, jak si s tím cena Bitcoinu poradí.

Krádež nebo ztráta Bitcoinu

Pokud si vaši kryptoměnu uložíte do digitální peněženky, hlavní riziko hrozí, pokud by se do peněženky naboural někdo na dálku a vaše bitcoiny by byly ukradeny. Není to jako v bance, že byste mohli zavolat do své banky a požádat ji o vrácení peněz. Navíc pokud byste ztratili soukromé klíče peněženky nebo přístupovou frázi, bylo by prakticky nemožné získat zpět přístup k vašim prostředkům. Opět by to znamenalo, že váš Bitcoin by byl navždy pryč.

JDU DO TOHO

Kolik zaplatím za obchodování bitcoinu v České republice?

Poplatky za obchodování se odvíjí od brokera, se kterým budete obchodovat. Například u eToro je toto obchodování bez poplatku. Co se týče zisků z obchodování s kryptoměnami, na rozdíl například od Německa, kde jsou zisky z obchodování s kryptoměnami osvobozeny od daně při držení kryptoměn déle než rok, nebo na rozdíl od akcií, které v České republice nepodléhají zdanění, pokud je držíte déle než 3 roky, kryptoměny takovou výjimku v českém právu nemají.

Kde je nejlepší investovat do Bitcoinu?

Abyste mohli začít uvažovat o investici do Bitcoinu, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké poplatky si účtují. Abychom vám pomohli s výběrem, zúžili jsme seznam na čtyři nejlepších brokery poskytující investování do Bitcoinu v České republice.

1. Binance

Binance je kryptoměnová burza, která tu s námi bude letošním rokem pět let. Říkáte si, že je tu relativně krátkou dobu? To možná ano, nicméně platformě to nezabránilo se během pár měsíců od svého založení stát 10. největší burzou a několik měsíců na to obsadila místo první. Důležitý je také fakt, že se doposud nestala obětí hackerského útoku. Denně vykoná transakce v hodnotě 40 miliard dolarů.
Kde obchodovat s kryptoměnami?

Nedávno navíc oznámila, že opět zpřístupní SEPA platby. Ty byly od července minulého roku nedostupné, což rozezlilo velkou část jejich uživatelů, kteří si v tomto mezičase nemohli jak zakoupit nové kryptoměny, tak ani v minulosti zakoupené kryptoměny prodat a nechat si zaslat svá eura.

Binance nabízí velký výběr

Výhodou této burzy je opravdu velké produktové portfolio. Binance proto osloví jak méně rizikově založené publikum tak i ty uživatele, kteří jsou ochotní více riskovat svými prostředky. Investory by také mohl potěšit trh s NFT. Binance kromě webových platforem nabízí také velmi dobře propracovanou mobilní aplikaci, která nabízí ještě více funkcí, než webová verze.

Zajímavost: Během minulého roku zažil trh s NFT velký boom. Celkový zobchodovaný objem sahá až k 8,8 miliardám dolarů, přičemž 60 % objemu je přiřazováno kategorii umění a sběratelství a zbývajících 40 % objemu hernímu NFT.

Kolik zaplatíte na poplatcích?

Pokud jde o poplatky, burza má v tomto ohledu poměrně konkurenční výhodu. Je to proto, že zaplatíte provizi pouhých 0,1 % za obchod. Tento poplatek navíc ještě můžete snížit. Použití vaší debetní/kreditní karty však bude mít mnohem vyšší poplatek, který je obvykle ve výši 2 %. 

Vše podstatné jsme si shrnuli, nyní tedy přejdeme na klady a zápory:

 • Největší kryptoměnová burza z hlediska objemu obchodů
 • Podporovány jsou stovky párů kryptoměn
 • Provize z obchodování jen 0,1 %
 • Skvělá pověst na kryptoměnové scéně
 • Ideální pro pokročilé obchodníky, kteří hledají sofistikované nástroje a funkce

 • Není vhodná pro začínající investory
 • Standardní poplatek 2 % za vklady debetní/kreditní kartou

ZAČÍT OBCHODOVAT

Žádný z prostředníků nesplňuje Vaše požadavky a stále si lámete hlavu kde obchodovat s kryptoměnami? Nezoufejte, představíme ještě dva brokery ze kterých si jistě vyberete!

2. Capital.com

Capital.com možná není tak známý jako dvě předešlé burzy, ale to neznamená, že nemá co nabídnout. Tento celosvětový broker založený roku 2016 má kanceláře v Anglii, Kypru, Austrálii a Bělorusku, kdy v každé z těchto lokalit je autorizován těmito úřady- FCA, CySEC, ASIC a NBRB.Kde obchodovat s kryptoměnami?

Capital.com nabízí kromě webové verze taky tu mobilní. Aplikace burzy se snadno používá, má moderní design, nabízí dvoufaktorové zabezpečení a možnost nastavení upozornění na předem definované události přímo ve vašem mobilním telefonu. Oproti webovému rozhraní by na Vás mohl zapůsobit fakt, že mobilní aplikace podporuje český jazyk.

Co nabízí?

Capital.com je otevřený k nákupu a prodeji s kryptoměnami 24 hodin denně, 7 dní v týdnu což je oproti některým makléřům obrovská výhoda. Dále nabízí samozřejmě také klasické obchodování na burze, s měnami, CFD a další. Prostředník poskytuje tři typy účtů v závislosti na výši vašich prostředků. Při nejlepším účtu “Premier” Vám bude k dispozici nejen account manager, ale budete mít také přístup k exkluzivním webinářům a prémiovým událostem, pořádaných Capital.com.

Nebojte se poplatků

Tento makléř nabízí nízké poplatky za obchodování CFD a k tomu je možné obchodovat s akciemi zcela bez komisí, alespoň pro zákazníky pod FCA a CySEC, což se týká nás v České republice. Poplatky u Capital.com nejsou vysoké, ba naopak jsou jedny z nejnižších na trhu s digitálními aktivy. Neúčtuje si žádný poplatek za nečinnost ani při vkladu či výběru prostředků.

Vše podstatné jsme si shrnuli, nyní tedy přejdeme na klady a zápory:

 • Nízké poplatky za CFD
 • Obchodování s akciemi zcela bez komisí
 • Skvělá podpora uživatele přes e-mail i živý chat
 • Regulován nejdůvěryhodnějšími úřady

 • MetaTrader 5 není k dispozici
 • Nepodporuje český jazyk

ZAČÍT OBCHODOVAT

3. Coinbase

Tato kryptoměnová burza patří mezi ty starší na poli digitálních aktiv. Založena byla v roce 2012, aby o necelých deset let později obsluhovala více jak 55 milionů spokojených uživatelů po celém světě. Oblíbená je hlavně mezi začátečníky, protože nabízí snadný a rychlý přístup k nákupu kryptoměn i pomocí platební karty. Všechny zůstatky v amerických dolarech jsou navíc pojištěné FDIC až do výše 250 000 dolarů u každého zákazníka.

Kde obchodovat s kryptoměnami?

Nabídka kryptoměn

Mezi kryptoměnami, které platforma nabízí patří samozřejmě Bitcoin, Ethereum a zhruba padesátka dalších. Coinbase je poměrně opatrná ve volbě digitálních aktiv, jež bude nabízet zákazníkům. Souvisí to s ochranou, kterou společnost rozhodně nepodceňuje. K dispozici Vám bude peněženka. Ochrání váš kryptoměnový kapitál biometrickou ověřovací technologií.

Poplatky

Čím by uživatele mohla burza naopak odradit jsou poplatky. Ty se liší podle typu nákupu, nakupované částky i podle země, ve které se nacházíte. Standartní poplatek se pohybuje kolem 3,8 %, ovšem při využití nákupu kryptoměn pomocí platební karty se poplatek může vyšplhat ještě výše.

Coinbase x Coinbase Pro

Pokud se Vám tento broker zamlouvá a chcete ho začít využívat, měli byste se zamyslet nad užíváním dceřiné burzy. Coinbase sama o sobě je totiž směnárna, kde nakoupíte kryptoměny přímo od firmy Coinbase. Pokud ovšem využijete služeb přímo Coinbase Pro, koupíte zde digitální aktiva od jiných obchodníků, což vede k nižším poplatkům.

Vše podstatné jsme si shrnuli, nyní tedy přejdeme na klady a zápory:

 • Nabízí přístup k více než 100 kryptoměnám
 • Stačí minimální vklad
 • Aktiva pojištěná proti hackerům
 • Pokročilé nástroje pro zkušenější obchodníky

 • Malý výběr kryptoměn
 • Vysoké poplatky
 • Nepříliš dobrá zákaznická podpora

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

I když možná nerozumíte jemným složitostem kryptoměn, samotná možnost jak investovat do Bitcoinu v České republice nebyl nikdy jednodušší. Otevření účtu u prostředníka, vložení prostředků pomocí debetní/kreditní karty a investice do Bitcoinu by neměly při použití eToro zabrat více než 10 minut. A co je nejlepší, tento populární makléř si při nákupu Bitcoinu neúčtuje žádné poplatky. Pokud si chcete vyzkoušet další námi doporučené makléře, pak neuděláte chybu s Binance, Capital.com nebo Coinbase.

Co si můžu koupit za Bitcoin?

Jak mohu anonymně nakupovat Bitcoin?

Lze koupit Bitcoin v ČR za koruny?

Jaká je minimální investice do Bitcoinu v  České republice?

Jak se prodává Bitcoin?

Jak investovat do Bitcoinu?

Jak mohu anonymně koupit Bitcoin?


Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.