Sunday, May 26, 2024

Kde a Jak Koupit akcie Tilray v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Konopí je často skloňovaným tématem a pokud by regulátoři v USA přistoupili na její legalizaci pro rekreační nebo léčebné účely, profitovaly by z toho určitě akcie Tilray.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší akcie Tilray společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi akcie Tilray

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení akcie Tilray v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit akcie Tilray? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
 3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Historie konopné společnosti Tilray není nijak bohatá, neboť se jedná o relativně mladou firmou vzniklou na začátku roku 2018. Jak se zdá, stát se veřejně obchodovanou společností byla jasná volba, neboť to firma zvládla ještě tentýž rok. Společnost dosahuje tržní kapitalizace ve výši 2,5 miliard dolarů a v segmentu konopí se jedná o 4. největšího hráče.

 

Kde a Jak Koupit akcie Tilray v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Výše na týdenním grafu můžeme vidět cenový vývoj akcií Tilray. Za cenovým boomem v roce 2018 stálo provedení IPO krátce poté, co se Kanada rozhodla zlegalizovat konopí.

Kdo za firmou stojí?

Za firmou stojí silný leader Irwin D. Simon, který působí na pozici předsedy představenstva a generálního ředitele. Stojí za založením společnosti The Hain Celestial, která pod jeho 27 letém trvajícím vedením dosáhla až 3,5 miliard tržeb s provozy v Severní Americe, Evropě, Asii a na Středním východě.

Kde a Jak Koupit akcie Tilray v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Institucionální investoři o společnost neprojevují příliš velký zájem, neboť takto nízký podíl není obvyklý u firem zaměřených na tento segment. Zatímco individuální držitelé akcií o Tilray zájem mají, drží dokonce větší podíl než investiční fondy.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, jak už to u mladých a takto zaměřených společností bývá, společnost Tilray akcionáře neodměňuje v podobě dividend. Prozatím navíc balancuje na hraně ziskovosti.

TIP: Pokud čtenáře zajímají dividendové tituly, tak za zmínku určitě stojí společnost Philip Morris nebo ČEZ.

Oblast působení

Konopná platforma Tilray je průkopníkem v oblasti výzkumu, pěstování a distribuce konopí, podporuje více než 20 značek ve více než 20 zemích, včetně komplexní nabídky konopí, potravin na bázi konopí a alkoholických nápojů pro lékařské účely, wellness a dospělé. Společnost dominuje na kanadském trhu, kde konopné produkty prodává prostřednictvím maloobchodních distribučních systémů.

Kde a Jak Koupit akcie Tilray v České republice 2022?
Struktura tržeb s rostoucí tendencí

Podnikání je organizováno především podle kategorií výrobků, z nichž každý má velmi odlišné cílové spotřebitele, strategie uvádění na trh, distribuční sítě a marže. Z toho důvodu firma rozlišuje pět segmentů:

 • Byznys s konopím – Pěstování, výroba, distribuce a prodej konopných produktů pro lékařské účely i pro dospělé
 • Distribuční činnost – Nákup a přeprodej farmaceutických a wellness produktů zákazníkům
 • Alkoholové nápoje – Výroba, distribuce a prodej alkoholových nápojů
 • Wellness – Výroba, prodej a distribuce potravin na bázi konopí a dalších wellness produktů
 • Byznys ve fázi vývoje – činnosti, na které nezískali konečnou licenci nebo nezahájili komerční prodej

Největší podíl na tržbách (94%) připadá prvním dvěma segmentům, přičemž byznys s konopím rostl ročně téměř 50% tempem.

Rizika konopného byznysu

Jak čtenáře určitě napadlo, byznys s konopím je výrazně závislý na povoleních a licencích od regulačních orgánů včetně průběžného dodržování předpisů s reportovací povinností. Možnost pěstovat, zpracovávat a prodávat konopí pro léčebné použití a pro dospělé, extrakty z konopí a deriváty konopí v Kanadě závisí na zachování licencí vydaných kanadským ministerstvem zdravotnictví.

Kde a Jak Koupit akcie Tilray v České republice 2022?
Legalizace konopí ve světě

Tyto licence navíc umožňují vyvážet léčebné konopí ve volně loženém stavu a v hotové formě do a z určených jurisdikcí po celém světě, a to za podmínky, že pro každou konkrétní zásilku získá firma exportní povolení od orgánu Health Canada a importní povolení od příslušného regulačního orgánu v zemi, do níž nebo z níž se export nebo import uskutečňuje. Tyto licence jsou platné po určitou dobu a na konci období je potřeba obnovení.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie Tilray a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie Tilray v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím akcie Tilray?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak akcie Tilray nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

 • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?
Postup registrace
 • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

 • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

 • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Tilray” (společnost zadáme bez diakritiky), nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit akcie Tilray v České republice 2022?
Postup nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete akcie Tilray nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Závěr

Ačkoliv je byznys společnosti Tilray velice atraktivní, legislativní půda je prozatím nejistá a firma je závislá na udělování licencí od orgánu Health Canada. Nicméně pokud pomineme legislativu, medicínské využití konopí má veliký potenciál, zejména kvůli výzkumům, které prokázaly pozitivní účinky látky při několika nemocech. Pokud by v USA došlo k legalizaci konopí, akcie Tilray by pravděpodobně zamířily k výšinám.

Jsou akcie Tilray správnou volbou?

Kde lze koupit akcie Tilray?

Jaká je cena akcie Tilray?

Získám díky akcii Tilray dividendy?

Kolik stojí vlastnění akcie Tilray na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.