Monday, July 15, 2024

Investice do kryptoměn v České republice 2024

Investování do kryptoměn je mezi obchodníky a investory velmi oblíbená a vyhledávaná možnost, jak si zhodnotit svůj finanční kapitál, protože se vyznačuje především vysokou návratností investice a rychlými pohyby na trhu. Na druhou stranu jsou ale i investice do kryptoměn velmi rizikové hlavně kvůli jejich vysoké volatilitě. Jelikož se jedná i o jednou z nejrychleji rostoucích tříd aktiv na světě, kde se denně zobchoduje několik stovek milionů dolarů, tak je dobré, aby každý investor a obchodník disponoval před investováním svého peněžního kapitálu alespoň základními informacemi o tomto trhu.

V tomto průvodci si ukážeme, jak investovat do kryptoměn v České republice, a zároveň si i řekneme vše podstatné, co se s tímto druhem investice dále pojí. Součástí průvodce je i bližší představení několika bezpečných a ověřených kryptoměnových burz, které umožňují investice do kryptoměn.

Seznam nejlepších krypto burz pro investice do kryptoměn

Níže je uveden rychlý přehled těch nejlepších kryptoměnových burz pro investice do kryptoměn v České republice v roce 2024.

 1. Binance – Nejvyhledávanější a největší krypto burza na světě, kterou využívá přes 180 milionů investorů a obchodníků z celého světa nejen pro investování do kryptoměn. Uživatelé u této burzy dále kvitují i široký výběr více než 600 kryptoměn, pestrou nabídku služeb a produktů, nízké poplatky nebo možnost obchodování futures, opcí a P2P obchodování.
 2. Bybit – Jedna z komplexních kryptoměnových burz, která disponuje obsáhlou nabídkou nástrojů, služeb, funkcí a výhod jak pro začátečníky, tak i zkušené obchodníky a investory. Bybit nabízí uživatelům možnost investovat do více než 250 nejpopulárnějších kryptoměn a nespočtu finančních produktů, včetně Bybit Savings.
 3. Gate.io – Krypto burza patřící mezi TOP 20 největších burz na světě, která více než 13 milionům uživatelů nabízí možnost snadného, rychlého a bezpečného investování do kryptoměn, a to 24/7. Investoři a obchodníci si mohou vybírat z více jak 1 700 kryptoměn, včetně nově zalistovaných altcoinů.
 4. MEXC – Oblíbená kryptoměnová burza, která nabízí velmi snadný a rychlý přístup k investování do kryptoměn, nízké poplatky a přehlednou a uživatelsky přívětivou platformu vhodnou i pro začínající investory a obchodníky. Nabídka burzy obsahuje na 1 700 kryptoměn a více jak 2 600 párů, přičemž hlavními přednostmi MEXC jsou jak její skvěle zpracovaná mobilní aplikace, tak i vlastní kryptoměnová peněženka.
 5. OKX – Mnozí investoři a obchodníci tuto burzu nazývají nejuniverzálnější burzou na světě, protože zde vždy najdou přesně to, co ke svému investování do kryptoměn v dané chvíli potřebují. V nabídce burzy je tak kromě stovek kryptoměn, nespočtu funkcí a služeb i možnost obchodování na DEX a swap obchodování.
 6. Margex – I přesto, že se jedná o nejmladší krypto burzu na našem seznamu, tak si již dokázala získat několik milionů uživatelů, kteří ji využívají při svém investování do kryptoměn. Uživatele oslovila především možností obchodovat futures s finanční pákou až 1:100 hned u osmi kryptoměn. Dalšími lákadly této burzy jsou poté nízké spready, transparentní a uživatelsky přívětivé rozhraní a vysoká úroveň zabezpečení.

ZAČNI investovat do kryptoměn na binance

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Jak začít investovat do kryptoměn v několika bodech?

Každý, kdo chce začít investovat do těch nejlepších kryptoměn, by si měl nejdříve o kryptoměnovém trhu něco nastudovat a zvážit všechna možná rizika. Kryptoměny jsou totiž jednou z nových a zároveň i nejrychleji rostoucích tříd aktiv, což s sebou nese i obrovské cenové pohyby, které z tohoto druhu investování činí vysoce rizikovou, ale i potenciálně výnosnou investiční příležitost.

Analýzu trhu a kryptoměn

Analýza trhu a jednotlivých kryptoměn by měla být strukturovaná činnost, kterou by investor určitě neměl podceňovat. Investování je totiž vysoce profesionální činnost a ne hazardování s penězi. Pro analýzu trhu lze použít například technickou analýzu, fundamentální a makroekonomickou analýzu, analýzu whitepaperu, segmentovou analýzu a mnoho dalších způsobů, jak zvýšit pravděpodobnost na úspěch své investice.

Nejoblíbenější svíčkové formace pro kryptoměny, které mohou obchodníkům výrazně pomoci během investice do kryptoměn
Nejoblíbenější svíčkové formace pro kryptoměny. Zdroj: binance.com

Analýza trhu by navíc měla být prováděna pravidelně, a to především v případech, kdy investor plánuje své portfolio aktivně řídit. Bez průběžných informací o stavu jednotlivých kryptoměn v portfoliu totiž aktivní správa není možná. V rámci pasivního investování je kladen největší důraz na počáteční analýzu kryptoměn a dlouhodobého sentimentu trhu.

Samostudium

V dnešní době je na internetu mnoho informací o kryptoměnách, blockchainu, obchodování nebo investování. Pokud chce být investor v obraze a orientovat se v nejnovějších trendech, tak mu nezbyde nic jiného, než se věnovat samostudiu.

Periodická tabulka kryptoměn jako pomocník v případě investice do kryptoměn
Periodická tabulka kryptoměn. Zdroj: investinblockchain.com

Vhodnou formou je vyhledávání si informací a jejich postupné rozšiřování podle toho, co investora právě aktuálně zajímá. Další možností je se pak stát členem nějaké edukační skupiny, která se věnuje kryptoměnám v širším kontextu. Díky tomu, že kryptoměnový svět je mladý a tedy i velmi dynamický, může se vyplatit studium společně s dalšími nadšenci, a tak si neustále rozšiřovat obzory, popřípadě někomu v tomto směru i pomoci.

Registrujte se na bezpečnou a levnou platformu

Investoři by měli mít vždy na prvním místě ochranu svého investičního kapitálu. Do této oblasti patří především výběr kvalitního a bezpečného brokera, burzy kryptoměn a platformy. V ideálním případě by měla jít bezpečnost ruku v ruce s nízkými poplatky, přičemž by měla být bezpečnost kapitálu určitě upřednostněna.

Platformu Binance jako skvělá volba pro investice do kryptoměn

Dnes již existuje velké množství obchodních platforem jak od velkých mezinárodních, tak menších lokálních společností. Platforma by měla mít ideálně již nějaké klienty, kteří dokážou poskytnout zpětnou vazbu o fungování samotné platformy, nabízených funkcích nebo jejím provozovateli. Dalším kritériem poté je například i přehlednost a uživatelská přívětivost platformy, protože někteří investoři potřebují k investování třeba jen nákup a prodej, jiný zase sofistikovanější analýzy. I zde platí, že by na prvním místě měla být ochrana kapitálu a pak až následně další kritéria.

ZAČNI investovat do kryptoměn na binance

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Vyplatí se investice do kryptoměn?

Investice do kryptoměn jsou považovány za jedny z nejrizikovějších v současném investičním světě. Toto by měl mít na paměti každý investor před tím, než se k investici rozhodne a vloží do ní svůj kapitál. Tato rizikovost je dána vysokou volatilitou jednotlivých tokenů, která se mnohdy pohybuje v řádu stovek procent během pár hodin.

Samozřejmě vysoká volatilita může investorovi také mnoho peněz vydělat. Pravděpodobnost investičního úspěchu je proto vhodné doplnit o znalost a praktické využívání technické a fundamentální analýzy. Dobré je také mít přehled o makroekonomickém dění, které rovněž ovlivňuje i kryptoměnový trh. Investice do kryptoměn se může opravdu vyplatit, ale je potřeba se držet poučky, která zní: “Investujete pouze tolik peněz, kolik jste ochotni ztratit“.

Bude kryptoměnový trh nadále růst?

Na tuto otázku v současné době neexistuje jasná odpověď. Pokud bude kryptoměnový segment podobný svým vývojem akciovému segmentu, tak lze konstatovat, že v čase dále poroste. Nicméně kryptoměny mají tolik specifik, že se může velmi snadno stát, že trh jako celek poroste, ale jednotlivé tokeny budou zanikat.

Kryptoměny se zhodnocují rychleji než akcie

Důvodem, proč se o tento trh zajímá stále více investorů, je jeho dynamika. Kryptoměny se skutečně mohou zhodnocovat rychleji než akcie, a to mnohdy o stovky procent v celku za krátkou dobu. Tato volatilita jednotlivých tokenů je ovšem dána nižší likviditou, než kterou disponují například americké akcie kotované na NYSE, což je zároveň i jejich riziko.

Rozdíl mezi kryptoměnami a akciemi. Je lepší investice do kryptoměn nebo akcií?
Rozdíl mezi kryptoměnami a akciemi. Zdroj: centerpointsecurities.com

Institucionální adopce kryptoměn

Bývaly doby, kdy se o kryptoměny zajímalo pouze pár nadšenců, poté pár investorů a po kryptoměnovém boomu v roce 2019 se toto odvětví dostalo do povědomí i širší veřejnosti. Adopce mnoha hodlerů se týkala pouze bitcoinu, ale v dnešní době to u něj už ani zdaleka nekončí.

Globální index adopce kryptoměn pro rok 2023 jasně ukazuje, jak investice do kryptoměn přijali lidé po celém světě
Globální index adopce kryptoměn pro rok 2023. Zdroj: chainalysis.com

Se vstupem institucionálních investorů na trh probíhá největší adopce bitcoinu a etherea do spotových ETF. Tento krok legalizoval celý kryptoměnový segment, který není již jen určen pár nadšencům, díky čemuž se z kryptoměn staly regulérní a uznávaná finanční aktiva.

Zajímavost: Česká republika se v přijetí kryptoměn v roce 2023 podle globálního indexu adopce kryptoměn umístila na 61. místě na světě. Lídrem v přijímání kryptoměn se stala oblast střední a jižní Asie, konkrétně pak Indie.

Adopce kryptoměn institucionálními investory má kromě fundamentální povahy také kapitálové benefity, protože se zvyšuje tržní kapitalizace tohoto sektoru, z čehož mohou také těžit i další kryptoměny. Rychlost adopce bude následně určovat i tempo růstu celého kryptoměnového trhu.

Globální index adopce kryptoměn pro rok 2023 Top 5 zemí, aneb jaké země nejvíce přijaly investice do kryptoměn
Globální index adopce kryptoměn pro rok 2023 Top 5 zemí. Zdroj: chainalysis.com

Kryptoměnový trh je mladý a tudíž s velkým potenciálem

V dnešní době je velmi populární tzv. HODL kryptoměn, kdy se investor snaží kryptoměnu nakoupit za co nejnižší cenu s tím, že je ochoten ji držet i několik let. Sázka na nepřetržitý růst může být vcelku i opodstatněná, protože se jedná o mladý a stále vznikající trh, který má před sebou nejspíše mnoho let růstu.

Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu, která jasně ukazuje, že se investice do kryptoměn vyplatí
Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu. Zdroj: CoinMarketCap.com

Vzhledem k tomu, že se o tento trh v roce 2024 začali zajímat i institucionální investoři, tak sázka na dlouhodobé držení zvýšila svojí pravděpodobnost úspěchu. Ovšem nikde není psáno, že současné tokeny budou ty, které se budou obchodovat i za 20, 30 nebo 50 let.

Široká škála způsobů, jak investovat do kryptoměn (nákup, staking, yield farming atd.)

Investičních příležitostí a kryptoměnových instrumentů je k dispozici velké množství. Dnes to už není o nedostatku možností, ale o pečlivém výběru, analýze a řízení rizika. Investor si tedy může vybírat mezi mnoha metodami, jak na kryptoměnovém trhu profitovat, a celou svou investiční strategii tak aplikovat podle svého vnímání rizika a investičního horizontu. Také je nutné pamatovat na to, že investovat by se měl pouze takový kapitál, který může investor postrádat.

Spekulace na růst ceny

Oblíbenou metodou, především krátkodobých obchodníků, je spekulování na krátkodobější cenové pohyby. Spekulace je možné provádět i za pomocí finanční páky, díky které je možné navýšit svůj zisk, ale bohužel také i případnou ztrátu. Spekulace se obvykle odehrávají na futures trzích, případně na perpetual futures trzích, které nemají exspiraci.

Staking a yield farming

V současné době začalo mnoho investorů objevovat kouzlo a výhody stakingu. Jedná se totiž o skvělý způsob, jak získat odměny a zároveň držet určité kryptoměny. Ovšem staking nelze uplatňovat na všech kryptoměnách, ale jen na těch, které používají mechanismus konsensu zvaný “Proof-of-Stake”, což je způsob, jakým zajišťují, že všechny transakce jsou ověřeny a následně i zabezpečeny bez banky nebo zprostředkovatele plateb.

Zajímavost: Věděli jste, že pomocí stakingu můžete přispět k větší k bezpečnosti a efektivitě blockchainových projektů. Tím, že stakujete část svých prostředků, totiž učiníte blockchain odolnějším vůči útokům a zároveň i posílíte jeho schopnost zpracovávat transakce.

Jediné co musíte udělat, je vybrat si kryptoměnu a dobu, po kterou chcete danou kryptoměnu stakovat. Samozřejmě, že čím delší dobu zvolíte, tím bude i vyšší odměna. Hlavním důvodem, proč stakovaná kryptoměna generuje odměny, je to, že ji blockchain uvádí do provozu. Mnoho dlouhodobých držitelů kryptoměn se dívá na staking jako na způsob, jak zajistit, aby jejich aktiva pracovala pro ně generováním odměn, spíše než aby pouze ležely ladem na krypto peněženkách.

Naopak stále poměrně málo využívanou možností je yield farminig, což je vysoce riziková volatilní investiční strategie, kde vkládáte, půjčujete, půjčujete si nebo zamykáte krypto aktiva na platformě decentralizovaného financování (DeFi), abyste získal vyšší výnos. Výplatu výnosu poté obdržíte v další kryptoměně.

NAVŠTIVTE NÁŠ DISCORDOVÝ SERVER S PRAVIDELNÝM ZPRAVODAJSTVÍM A ANALÝZAMI

Launchpad

Krypto launchpad je způsob, který umožňuje novým kryptoměnovým projektům získávat finanční prostředky a zároveň poskytuje investorům první přístup k daným tokenům. Krypto launchpad je platforma založená na decentralizované burze (DEX), kde se uvádějí krypto projekty a mohou získat finanční prostředky, přičemž ještě před samotným zveřejněním je investorům investujícím do daného projektu zpřístupněn prodej tokenů.

Launchpad na Binance jako zajímavý způsob investice do kryptoměn
Launchpad na platformě Binance. Zdroj: binance.com

Investoři tento způsob investice do kryptoměn shledávají jako skvělou šanci, jak profitovat z budoucího růstu cen nákupem tokenů za nízké ceny a jejich pozdějším prodejem se ziskem. Vzhledem k tomu, že náklady na spuštění jsou minimální, může platforma také přilákat více krypto projektů k financování. Z platformy mohou rovněž těžit i noví zakladatelé, protože budou mít snadnější přístup ke skupině investorů provádějících investice do kryptoměn a fanoušků, kteří čekají na další vzrušující projekt.

Mining pool

Mining pool je skupina těžařů, která spolupracuje na řešení kryptografických problémů vyžadovaných určitými blockchainy, které následně odměňují těžaře kryptoměnou. Pooly byly vytvořeny, když těžba kryptoměn dosáhla úrovně obtížnosti, kterou mohli dosáhnout pouze těžaři s obrovskou kapacitou.

Výhody mining poolu, který je pro mnoho investorů skvělým způsobem investice do kryptoměn
Výhody mining poolu. Zdroj: dtc1.com

Skupina navzájem propojuje své těžební stroje přes síť, aby zvýšila své šance na získání odměny za otevření nového bloku. Nové bloky se otevírají, když těžař objeví řešení problému, který se snaží vyřešit celá blockchainová síť. Tento proces je ovšem velmi časově a energeticky náročný, přičemž vyžaduje i počítač, který dokáže generovat a kontrolovat biliony hexadecimálních čísel za sekundu.

Jak investovat do kryptoměn na kryptoměnových burzách?

Jednou z nejjednodušších a nejvyužívanějších možností, jak investovat do kryptoměn, je prostřednictvím kryptoměnových burz. V současné době na trhu existuje několik desítek krypto burz, které se ovšem liší svou velikostí, strukturou poplatků, úrovní zabezpečení, sofistikovanými službami a funkcemi nebo například uživatelskou přívětivostí či zkušenostmi jednotlivých investorů.

POZOR: Mezi nejčastější varovné signály, že není preferovaná krypto burza legitimní patří především chybějící HTTPS, šifrování SSL, stránky neobsahují žádné odkazy, minimální objem obchodů, omezené možnosti platby nebo žádné či minimální informace o burze či vlastnících.

Bohužel zdaleka ne všechny burzy, které umožňují investice do kryptoměn, jsou legitimní, přičemž některé jsou dokonce vytvořené proto, aby své uživatele okradly. Proto je velmi důležité, aby si každý investor provedl důkladný a pečlivý průzkum preferované krypto burzy ještě před tím, než se u ní zaregistruje a vloží tam své finanční prostředky.

Výhody:

 • Lze nakupovat kryptoměny ve velkém
 • Obrovský výběr kryptoměn
 • Nízké poplatky
 • Je možné držet kryptoměny i delší dobu
 • K dispozici jsou i sofistikované funkce a nástroje
 • Několik možností nákupu
 • Více možností vkladu a výběru

Nevýhody:

 • U většiny burz možný nákup jen pomocí EUR/USD
 • Mnohdy náročnější orientace na platformě
 • Některé burzy vyžadují KYC proces

Pokud i po důkladném průzkumu a zvážení všech důležitých kritérií je investor přesvědčen, že daná krypto burza je ta pravá, tak už mu stačí jen pár kroků k tomu, aby mohl začít investovat do kryptoměn. Výhodou kryptoměnových burz je vcelku rychlý registrační proces, který od založení obchodního účtu až po první investici může trvat maximálně jen několik hodin. Nejvíce času trvá ověření totožnosti uživatele samotnou burzou. Toto ověření a následné schválení u většiny burz zabere od pár desítek minut až po několik hodin. S tím je potřeba vždy počítat. Dalších několik minut či hodin poté zabere vložení peněžních prostředků na zřízený obchodní účet, ovšem zde záleží na způsobu vložení peněz.

Investice do kryptoměn v několika krocích:

 1. Zaregistrujte se u preferované kryptoměnové burzy
 2. Proveďte ověření své totožnosti
 3. Vyčkejte na schválení a ověření danou burzou
 4. Vložte na svůj obchodní účet finanční prostředky
 5. Začněte investovat do kryptoměn

Jak investovat do kryptoměn na největší krypto burze Binance?

Binance je nejznámější a největší kryptoměnová burza, která byla založena v roce 2017. Za takto krátkou dobu si ovšem dokázala získat přízeň už více než 180 milionů uživatelů, kteří oceňují především široký výběr kryptoměn, sofistikované nástroje a funkce, nespočet služeb a mnoho vzdělávacích zdrojů. V případě, že by se chtěl investor u burzy zaregistrovat, tak mu stačí pouze navštívit oficiální webové stránky burzy a v několika rychlých a krátkých krocích si zřídí svůj obchodní účet. Pro maximální využití všech nabízených služeb je ovšem nutné, aby uživatel prošel procesem KYC, který zvyšuje úroveň zabezpečení jak uživatelova obchodního účtu, tak burzy samotné. Pro nově registrované uživatele jsou také u Binance připraveny zajímavé odměny a bonusy.

Nejjednodušší možností, jak investovat do kryptoměn, je prostřednictvím burzy Binance

O své místo na trhu se burza začala velmi hlasitě hlásit již po pár měsících od založení, kdy se nejdříve stala 10. největší burzou, aby po několika měsících následně obsadila místo první. Aktuálně je Binance největší kryptoměnovou burzou na světě podle objemu obchodování, přičemž i zaujímá nadpoloviční podíl na trhu CEX. Denně vykoná transakce v hodnotě okolo 65 miliard dolarů.

Binance nabízí velký výběr

V případě, že vás láká investice do kryptoměn, tak právě burza Binance by mohla být tím správným místem pro vás. Největším plusem této burzy totiž je její pestrá nabídka kryptoměn a sofistikovaných služeb a produktů, ze kterých si vybere každý. Aktuálně burza podporuje více než 600 kryptoměn, přičemž součástí nabídky je i její nativní token Binance Coin (BNB). Uživatelé zde mohou rovněž i nakupovat, obchodovat nebo držet kryptoměny, začít těžit kryptoměny pomocí Binance POOL či si vzít v případě potřeby krypto půjčku. Součástí nabídky je i možnost obchodování derivátů, jako jsou futures nebo opce a P2P obchodování.

Zajímavost: Binance za jediný den evidovala na 240 tisíc nových žádostí o registraci. Tento den se tak zapsal do historie burzy jako rekordní.

Kolik zaplatíte na poplatcích?

Pokud jde o poplatky, burza má v tomto ohledu poměrně velkou konkurenční výhodu. Je to proto, že zaplatíte provizi pouhých 0,1 % za obchod. Tento poplatek navíc ještě můžete snížit. Na druhou stranu použití kreditní nebo debetní karty je zpoplatněno poplatkem ve výši 2 %. 

Výhody:

 • Největší kryptoměnová burza z hlediska objemu obchodů na světě
 • Podporováno je více než 600 kryptoměn
 • Provize z obchodování jen 0,1 %
 • Skvělá pověst na kryptoměnové scéně
 • Přes 180 milionů spokojených uživatelů
 • Průměrný denní objem obchodů je okolo 65 miliard dolarů
 • Ideální pro pokročilé obchodníky, kteří hledají sofistikované nástroje a funkce

Nevýhody:

 • Není vhodná pro začínající investory
 • Poplatek za platbu kartou ve výši 2 %

ZAČNĚTE INVESTOVAT DO KRYPTOMĚN S BINANCE

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Jak investovat do kryptoměn na krypto burze Bybit?

Kryptoměnová burza Bybit, která byla založena v roce 2018, nabízí jednoduchý a poměrně rychlý registrační proces prostřednictvím své platformy. Na každého nového uživatele navíc čekají i odměny za registraci a nejrůznější bonusy. Co se týče samotné krypto burzy Bybit, tak jde o komplexní burzu nabízející jak začínajícím, tak i profesionálním investorům a obchodníkům nespočet nástrojů, funkcí, služeb a výhod. Bybit se aktuálně řadí mezi TOP 20 krypto burz na světě podle průměrného denního objemu obchodování, který činí přes 10 miliard dolarů. Atraktivitu si u uživatelů zajišťuje i díky nevyžadování KYC pro obchodování, což je v porovnání s ostatními velkými burzami ojedinělé.

Investice do kryptoměn lze provádět i prostřednictvím burzy Bybit.

Pestrá nabídka kryptoměn

Bybit uživatelům nabízí přes 250 kryptoměn, takže si zde vybere opravdu každý. Kromě již zmíněného spotového a derivátového obchodování nabízí burza i spoustu finančních produktů, které umožňují uživatelům úročení kryptoměn, přičemž mezi tradiční způsob úročení patří produkt Bybit Savings. Ovšem vyšší zhodnocení vám přinese spíše Liquidity Mining, který nabízí APY ve výši 5-15 % v závislosti na vložených kryptoměnách. U burzy si dále můžete vzít i krypto půjčku nebo obchodovat s NFT.

TIP: Když uskuteční proces KYC, získáte tím u většiny krypto burz nejen spoustu výhod a nových služeb, ale zároveň se vám i zvednou limity u vkladů, výběrů a obchodování.

Poplatková struktura

Při pohledu na poplatkovou strukturu je hned zřejmé, že zde uživatelé najdou čtyři druhy poplatků. Dva z těchto poplatků patří do kategorie těch vyšších – poplatek za výběr kryptoměn skrze blockchain, poplatek za přímý nákup kryptoměn pomocí platební karty – a dva poté do nižší kategorie – poplatek za obchodování na spotové burze a poplatek za obchodování na derivátové burze. Na druhou stranu si Bybit neúčtuje žádný poplatek za vklad kryptoměn.

Výhody:

 • Široký výběr kryptoměn
 • Pákový efekt 1:100
 • Více než 20 milionů aktivních uživatelů
 • Zákaznická podpora k dispozici 24/7
 • Bezpečná burza kryptoměn
 • Přes 20 jazykových mutací
 • Uživatelsky přívětivá mobilní aplikace

Nevýhody:

 • Není k dispozici český jazyk
 • Poměrně mladá burza
 • Poplatek za výběr kryptoměn

ZAČNĚTE INVESTOVAT DO KRYPTOMĚN S BYBIT

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Žádná z uvedených krypto burz zatím nesplňuje Vaše požadavky a vy si stále lámete hlavu nad tím, kde vlastně investovat do kryptoměn? Nezoufejte, níže vám představíme ještě několik dalších bezpečných kryptoměnových burz, ze kterých si jistě vyberete!

Investice do kryptoměn prostřednictvím burzy kryptoměn Gate.io

Další možností, jak investovat do kryptoměn, je pomocí kryptoměnové burzy Gate.io, dříve známou také jako BTER. Tato burza kryptoměn patřící mezi TOP 20 největších burz na světě byla založena již v roce 2013 a od té doby její služby a funkce objevuje stále více uživatelů. V současné době služby burzy využívá přes 13 milionů aktivních investorů a obchodníků z celého světa. Burza získává na popularitě nejen díky široké nabídce kryptoměn, ale také díky svému bohatému programu odměn a sofistikovaným finančním službám, které výrazně podporují především úplné nováčky v jejích začátcích. Na rozdíl od jiných velkých krypto burz u Gate.io není nutné provést KYC ověření při zakládání účtu. Uživatel bude muset provést KYC až v okamžiku, kdy si bude chtít vybrat finanční prostředky ze svého obchodního účtu.

Alternativní možností, jak investovat do kryptoměn, může být skrze burzu Gate.io

Široká nabídka kryptoměn

Investice do kryptoměn u této burzy jsou nejen rychlé a snadné, ale také bezpečné. Investoři tak mohou provádět investice do kryptoměn, jejichž počet atakuje hranici 2 000 kryptoměn, a to 24/7. Nespornou výhodou je i zařazování nově uvedených altcoinů, které třeba u jiných burz v daný okamžik ještě nejsou k dispozici.

TIP: Za svou registraci na burze Gate.io získáte jako poděkování malý bonus.

Konkurenceschopné poplatky

Poplatky u Gate.io se pohybují okolo 0,2 %. Každopádně se nejedná o fixní výši poplatku, protože uživatelé mají hned několik možností, jak si jej mohou snížit. Součástí burzy je totiž i její nativní token ($GT), jehož držení může zajistit snížení výše poplatků. Pokud však uživatele token GT neláká, tak si mohou výši poplatků snížit například prostřednictvím nejrůznějších soutěží, účastní v propagačních akcích nebo získáním bodů za splněný stanovených úkolů.

Výhody:

 • Široký výběr více než 1 700 kryptoměn
 • Řadí se mezi TOP 20 největších krypto burz na světě
 • Pořádá velmi často nejrůznější soutěže
 • K dispozici je obrovská škála funkcí a nástrojů
 • Nízké poplatky za obchodování
 • Není vyžadován KYC
 • Uživatelsky přívětivá mobilní aplikace
 • Zákaznická podpora 24/7

Nevýhody:

 • Nepodporuje český jazyk
 • Několikrát již byla terčem hackerů

ZAČNĚTE INVESTOVAT DO KRYPTOMĚN S GATE.IO

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Jak začít investovat do kryptoměn s burzou MEXC?

Není nic jednoduššího než navštívit oficiální webové stránky burzy MEXC a pomocí tlačítka “Registrovat” zahájit registrační proces. Celý proces je velmi rychlý a snadný, takže jej zvládne i úplný začátečník. Důvodem, proč zvolit právě tuto burzu, může být i fakt, že za registraci mohou investoři získat až 1 000 dolarový bonus, a to už je velmi pěkné lákadlo. Každopádně burza MEXC toto nabízí mnohem více. I přesto, že byla založena v roce 2018, tak už si dokázala získat přízeň více než 10 milionů spokojených investorů a obchodníků z celého světa. Burzu si oblíbili hlavně začátečníky v kryptoměnovém světě, kteří oceňují její snadný a rychlý přístup k investicím do kryptoměn, přehlednou platformu a přívětivé uživatelské rozhraní, ve kterém se lze velmi rychle zorientovat.

Další zajímavou variantou, jak investovat do kryptoměn, je například burza kryptoměn MEXC

Co burza nabízí?

Krypto burza je rovněž mezi investory známá tím, že zařazuje každý týden do své nabídky i nové kryptoměny, které jsou na jiných burzách nedostupné. Díky tomu mají investoři možnost rozšířit své investiční portfolio i o kryptoměny s velkým potenciálem. Aktuálně je na burze k dispozici zhruba 1 700 kryptoměn a více jak 2 600 párů, přičemž burza zpracovává až 1,4 milionu transakcí za sekundu. Investoři, kteří by rádi investovali do kryptoměn dlouhodobě bude jistě zajímat fakt, že v nabídce nechybí ani kryptoměnová peněženka MEXC, která funguje jak jako “cold”, tak i jako “hot” peněženka. Investoři se na ni tak mohou své kryptoměny nejen ukládat, ale také je spravovat nebo převádět na další měny.

Zajímavost: Kryptoměnová burza MEXC je známá tím, že patří mezi první burzy na trhu, kde investoři najdou zcela nové kryptoměny.

Jaká je výše poplatků?

Burza kromě širokého výběru kryptoměn a obchodních párů dostupných jak na obecných, tak i specializovaných trzích nabízí i velmi nízké poplatky. Konkrétně u spotového obchodování činí maker poplatky 0 % a taker 0,1 % a u futures poté maker 0 % a taker poplatky jen 0,01 %.

Výhody:

 • Nabízí přístup k více než 1 700 kryptoměnám
 • Velmi nízké poplatky
 • Oblíbená a bezpečná kryptoburza
 • Přehledná mobilní aplikace
 • Vlastní kryptoměnová peněženka
 • 0% spot trading poplatky
 • Uživatelsky přívětivá mobilní aplikace
 • Možnost stakingu

Nevýhody:

 • Malý výběr vzdělávacích zdrojů
 • Vysoké poplatky za výběr
 • Podporuje pouze fiat měny USD, EUR a GBP

ZAČNĚTE INVESTOVAT DO KRYPTOMĚN S MEXC

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Investujte do kryptoměn s krypto burzou OKX

Investory vyhledávající zajímavé a sofistikované nástroje a funkce spolu s decentralizovanými způsoby, by mohla zaujmout kryptoměnová burza OKX. Tato kryptoměnová burza se totiž v posledních letech řadí mezi ty největší burzy kryptoměn z hlediska objemu obchodů, jejíž služby využívá na 50 milionů investorů. Tito investoři o burze hovoří jako o jedné z nejuniverzálnějších burz na světě, kde vždy najdou přesně to, co ke svému investování do kryptoměn potřebují. Samotná platforma je velmi přehledná, všestranná a uživatelsky přívětivá a uživatelům přináší spolu se standartním obchodováním na DEX rovněž i swap obchodování, farm pooly, pooly likvidity nebo decentralizované peněženky. Nutné je ovšem zmínit, že pokud se investor rozhodne využívat služeb burzy OKX, tak bude muset projít procesem KYC, který je nezbytnou součástí registračního procesu.

Kryptoměnová burza je další možností, jak investovat do kryptoměn snadno a bezpečně

Nabídka burzy

Uživatelé také kvitují pestrou a širokou nabídku služeb a kryptoměn. Mnozí v OKX spatřují celistvé tržiště pro kryptoměny, kde lze vždy najít vše, co aktuálně potřebují. Burza umožňuje jak spotové obchodování a obchodování s deriváty, tak  i maržové obchodování, cloudové služby, decentralizované opce s OKXChain, mining pooly nebo krypto půjčky.

Zajímavost: Krypto burza OKX je považována za jednu z nejuniverzálnějších burz na světě.

Poplatky

OKX uživatele rozhodně na poplatkách nesedře, protože poplatky jsou velmi nízké. Maker poplatky začínají ve výši 0,08 % a taker poplatky na 0,1 %. Poplatky u interních vkladů a výběru jsou u OKX 0 %. Uživatel tak zaplatí pouze tzv. gas fee neboli poplatek za výběr na blockchainu.

Výhody:

 • Nabízí přístup k několika stovkám kryptoměn
 • Vyhledávaná a bezpečná burza
 • Přehledná mobilní aplikace
 • Krytí futures aktiv
 • K dispozici nespočet nástrojů a funkcí
 • Možnost pasivního příjmu
 • 0% poplatky u interních vkladů a výběrů

Nevýhody:

 • Vyžaduje KYC
 • Nepodporuje směnu fiat měny

ZAČNĚTE INVESTOVAT DO KRYPTOMĚN S OKX

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Investujte do kryptoměn s burzou Margex bez nutnosti KYC

Poslední burzou kryptoměn na našem seznamu je mladá burza Margex. Tato burza vyniká několika specifikami, díky kterým se postupem času stala pevnou součástí kryptoměnového trhu. Mezi její hlavní výhody patří nevyžadování KYC během registrace, nízké spready nebo obchodování futures s pákou až 1:100 u osmi nejpopulárnějších kryptoměn. Investory jistě bude také zajímat, že všechny držené kryptoměny jsou uloženy na hardwarových peněženkách burzy, což zaručuje maximální bezpečnost. Uživatelé se u burzy nemusejí obávat ani nízké likvidity, protože o likviditu všech nabízených kryptoměn se stará 12 poskytovatelů burzy. Trh je rovněž i ochráněn proti manipulaci a to prostřednictvím vlastního softwaru burzy MPShield.

Neméně zajímavou možností, jak investovat do kryptoměn, je i prostřednictvím kryptoměnové burzy Margex.

Velká nabídka kryptoměn

Krypto burza nabízí uživatelům obchodování skrze futures kontrakty pro osm nejznámějších a nejvyhledávanějších kryptoměn. Konkrétně se jedná o bitcoin, ethereum, ripple, cardano, solana, uniswap, eos a litecoin. Aby burza maximálně usnadnila především nováčkům jejich první kroky na burze, tak jim nabízí funkci demo účet, díky které se lépe seznámí s platformou a nabízenými nástroji, a to bez rizika ztráty svého finančního kapitálu. Margex má ve své nabídce také i funkce staking nebo copy trading. Obě tyto funkce jsou mezi uživateli velmi oblíbené a využívané, protože jim mohou zajistit atraktivní pasivní příjem.

Příznivé poplatky

Burza Margex je známa svým smyslem pro transparentnost a bezpečnost. To se také odráží i v její poplatkové struktuře, ve které není žádný poplatek za výběr nebo vklad. Celkově se dá říci, že výše poplatků u Margex se řadí mezi ty velmi nízké, protože maker poplatky pro limitní příkazy se pohybují ve výši 0,019 % a taker poplatky dokonce jen 0,060 %.

Výhody:

 • Obchodování s deriváty
 • Mnoho pokročilých funkcí a nástrojů
 • Pákový efekt 1:100
 • Možnost stakingu
 • Uživatelsky přívětivá platforma
 • Zákaznická podpora k dispozici 24/7
 • Nevyžaduje KYC

Nevýhody:

 • Není k dispozici český jazyk
 • Jedna z nejmladších burz

ZAČNĚTE INVESTOVAT DO KRYPTOMĚN S MARGEX

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

Kam své investice do kryptoměn bezpečně ukládat?

V rámci investování do kryptoměn je potřeba se také zamyslet nad tím, na jaké médium jednotlivé kryptoměny uložit. V tomto ohledu se kryptoměny výrazně liší například od akcií a dluhopisů, které se nemusejí nikam ukládat a jsou investorům k dispozici většinou na platformě brokera. Kryptoměny se v tomto podobají spíše komoditám, například zlatu, které je rovněž nutné někde uložit, a to nejlépe do trezoru.

Druhy krypto peněženek, kam si mohou investoři ukládat své kryptoměny
Druhy kryptoměnových peněženek. Zdroj: bitpanda.com

O jednotlivých druzích ukládání by investor měl přemýšlet v kontextu délky své investice, a také v závislosti úrovně zabezpečení jednotlivých uložišť. Většina dlouhodobých investorů, tzv. hodlerů, ukládá své kryptoměny na cold wallet, což je hardwarové uložiště, které je odpojené od internetu, čímž vzniká nejvyšší stupeň ochrany. Jednotlivé peněženky se poté liší především kapacitou, funkcemi a uživatelským rozhraním.

TIP: Více se o kryptoměnových peněženkách dozvíte v článku zde.

Ponechat své kryptoměnové investice na burze nebo směnárně

Investor by měl mít vždy na prvním místě bezpečnost své investice. Tím, že peněženky na burzách a směnárnách jsou permanentně připojeny k internetu, tak se zvyšuje riziko možného odcizení. Na druhou stranu je také potřeba zvážit dostupnost kryptoměn a to především v okamžiku, kdy má investor v rámci své strategie naplánováno více operací s kryptoměnami, nebo případně plánuje své portfolio aktivně řídit. Zároveň je dobré říci, že pokud si investor své kryptoměny ponechá u krypto burzy či směnárny, tedy u třetí osoby, tak tyto kryptoměny nemá nikdy zcela pod svou vlastní kontrolou. Při rozhodování jde tedy hlavně o nastavení kompromisu.

TIP: Naprostou jedničkou pro ukládání kryptoměn na burze je v současnosti Binance wallet, která spadá pod kryptoměnovou burzu Binance.

Uložit si své kryptoměnové investice na softwarové peněžence

Jednou z nejmasověji rozšířených možností, kde ukládat své kryptoměny, je softwarová peněženka. Tato uložiště bývají obvykle automaticky zřízena na burze ihned po registraci, takže investor má ihned k dispozici “trezor” pro své kryptoměny. Jasnou výhodou je tedy jednoduchost, dostupnost a snadná manipulace, která je mnohdy doplněna o mnoho statistik. Naopak nevýhodou tohoto druhu peněženek může být bezpečnost. V okamžiku, kdy by platforma čelila útokům hackerů, může dojít k odcizení kryptoměn z peněženky, přičemž ve většině případů se jedná o nenávratnou škodu. Proto je velmi důležité pečlivě volit, na jaké platformě budete své investiční kryptoměny uchovávat.

Plusy softwarových peněženek, kam si lze ukládat své investice do kryptoměn
Plusy softwarové peněženky. Zdroj: koinly.io

Někteří investoři si rovněž mohou softwarovou peněženku stáhnout do svého mobilního zařízení nebo notebooku. Jde vlastně o takovou aplikaci, která vyžaduje připojení k internetu. Díky tomu jde o poměrně rizikové úložiště, neboť je zde větší možnost stažení viru či odcizení třetí osobou. Každopádně by měl investor si vždy dobře promyslet, na jaké zařízení si aplikaci stáhne, protože čím více lidí má k zařízení přístup, tím je vyšší možná hrozba zneužití či stažení viru.

TIP: Hojně využívanou kryptoměnovou peněženkou je Ellipal. Tato peněženka spadá do sekce cold wallet, tedy lze jí odpojit od internetu, díky čemuž jsou uložené kryptoměny vždy v bezpečí. Zároveň peněženka podporuje i více než 10 000 kryptoměn.

Ukládání kryptoměnových investic na hardwarovou peněženku

Tento způsob ukládání kryptoměn je ze všech zmíněných ten nejbezpečnější. A to hlavně proto, že jsou hardwarové peněženky odpojeny od internetu a většina z nich disponuje vícevrstvým zabezpečením typu 2FA. Hardwarové peněženky jsou tedy nejbezpečnější a nejvhodnějším způsobem ukládání kryptoměn při dlouhodobém investování.

Nejbezpečnější způsob pro ukládání své investice do kryptoměn je hardwarová peněženka
Plusy hardwarové peněženky. Zdroj: Koinly

Naproti tomu nevýhoda spočívá v omezené manipulaci v případě většího množství transakcí. Vzhledem k tomuto, že tato peněženka je fyzická, existuje také riziko její ztráty popřípadě odcizení nebo rozbití. Některé dražší modely disponují ochranou proti fyzickému poškození, utopení nebo proniknutí prachových částic do útrob peněženky. I v tomto případě je výběr závislý na investiční strategii.

TIP: Nejpopulárnější hardwarovou peněženkou mezi investory do kryptoměn je peněženka Ledger, která umožňuje spravovat portfolio až s 1 500 kryptoměnami.

Paper wallet

Paper wallet je v dnešní době nejspíše již přežitou záležitostí. Jedná se o obyčejný papír, na kterém jsou uvedeny privátní klíče a QR kódy sloužící k uložení kryptoměn, přičemž si jej investor jednoduše vygeneruje prostřednictvím krypto automatu nebo online generátoru. S paper wallet se však pojí celá řada rizik, jako je odcizení, okopírování nebo ztráta. Například pokud investor svou paper wallet ztratí, tak jeho uložené kryptoměny jsou nenávratně ztraceny.

POZOR: Důležité je poznamenat, že svůj soukromý klíč byste nikdy neměli poskytovat třetí straně. V důsledku toho riskujete ztrátu svých krypto aktiv.

Rovněž manipulace s paper wallet může být složitá, a v případě operativních nákupů a prodejů je tato metoda téměř nepoužitelná. Z těchto důvodů paper wallet doporučujeme používat pouze v krajních případech, například jako další vrstvu svého zabezpečení.

Paper wallet jako další ze způsobů, jak ukládat své investice do kryptoměn

Jaká jsou rizika u investování do kryptoměn?

Každá investice s sebou vždy nese i určitou míru rizika, které se odvíjí od mnoha faktorů, jako je například výše investice, časový horizont až po konkrétní rizikové faktory. Investory lákají především investice do kryptoměn, které byly nově uvedené na trhu a nabízí jim tak možnost na zhodnocení investice a zapojení se do inovativních projektů. Ovšem tyto velmi dobře vyhlížející příležitosti s sebou rovněž nesou poměrně dost rizik, jako jsou potenciální podvody, nejistota v oblasti regulace, volatilita trhu nebo minimální historická data. Proto byl měl investor vždy investovat pouze tolik peněz, kolik je ochotný ztratit a před každou investicí si provést i svůj vlastní důkladný průzkum dané kryptoměny nebo projektu.

Investice do kryptoměn s sebou nesou i mnoho rizik
Investice do kryptoměn s sebou nesou i mnoho rizik. Zdroj: ifec.org.hk
 • Spekulace – Jedná se o predikování krátkodobějších cenových pohybů obvykle za použití finanční páky, která zvyšuje jak potencionální zisk, tak i riziko. Nejedná se o aktivitu vhodnou pro začínající investory.
 • Volatilita – Na kryptoměnových trzích lze rychle vydělat, ale také prodělat. Volatilita (ve spojení s objemem) určuje, o kolik peněz může investor přijít. Před každou investici je proto potřeba se zamyslet nad money managementem.
 • Rug pull – Rug pull je typ krypto podvodu zahrnující tým kryptoměnového projektu, který se snaží získat peníze od investorů a veřejnosti prostřednictvím prodeje tokenu, s cílem projekt následně v tichosti ukončit nebo ho nechat zcela zmizet a ponechat si získané finanční prostředky, přičemž investorům, tj. obětím podvodu, zůstanou jen bezcenné tokeny.
 • Hacky – V dnešní době existuje velké množství podvodných emailů, odkazů, linků atd. Investoři by se měli mít vždy na pozoru před nevyžádanou poštou a pochybnými názvy společností. Nevědomě si totiž mohou do svého počítače nebo mobilního zařízení stáhnout vir, který je připraví nejen o osobní údaje, ale také třeba i o jejich investice do kryptoměn.

Závěr: Jak investovat do kryptoměn v roce 2024

Investování do kryptoměn je moderní záležitost, která láká velké množství lidí. Nutné je si však uvědomit i fakt, že investování s sebou vždy nese i riziko, takže první, co by se měl investor naučit, je právě práce s rizikem. Nedílnou součástí investice do kryptoměn je i známá poučka, která zníInvestujte pouze tolik, o kolik jste ochotni přijít, ze které jasně vyplývá, že by investor neměl vsázet vše na jednu kartu a svou investici si nejdříve pořádně promyslet a zhodnotit. Protože jen díky důkladnému průzkumu a nasbíraným osobním zkušenostem se z investora může stát postupem času i investor v zisku.

V dnešní době existuje velké množství možností, jak profitovat na kryptoměnových trzích, díky čemuž si investor může nalézt přesně ten styl, který mu bude maximálně vyhovovat. O kryptoměny se již zajímají také institucionální investoři, což podpořilo důvěryhodnost tohoto segmentu. I přesto se však jedná o velmi mladý trh, který se neustále vyvíjí, takže zde existuje možnost dalšího růstu, ovšem aktuálně je velmi složité predikovat, jaké kryptoměny zde budou i za 20 nebo 50 let. Proto by si investoři měli provádět pečlivou analýzu, řídit rizika, a také si nezapomenout vybrat zisk, dokud jej trh nabízí.

S investicemi do kryptoměn se rovněž velmi úzce pojí i možnosti úschovy kryptoměn. V současné době mají investoři už opravdu velmi širokou škálu možností, které zohledňují jejich jednotlivé preference a priority. V případě, že si chce investor ponechat své kryptoměny u kryptoměnové burzy, tak doporučujeme krypto burzu Binance, které je nejen bezpečná a ověřená více než 180 miliony uživatelů, ale také nabízí velmi bezpečnou kryptoměnovou peněženku Binance wallet s mnoha užitečnými funkcemi a nástroji. Pokud však investor preferuje mít nad svými kryptoměnami 100% ochranu a kontrolu, tak by měl rozhodně zvolit hardwarovou peněženku například od Legder nebo Ellipal, které jsou nejen maximálně bezpečné, ale také umožňují spravovat až několik stovek kryptoměn.

ZAČNI investovat do kryptoměn na binance

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.

FAQ (Často kladené otázky)

Jak začít investovat do kryptoměn?

Vyplatí se investice do kryptoměn?

Kam své investice do kryptoměn bezpečně ukládat?

Jaká jsou rizika u investování do kryptoměn?


Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.