Friday, July 26, 2024

Jak koupit ethereum v České republice 2024

Ethereum je aktuálně hned po bitcoinu druhou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace a zároveň i druhou nejznámější kryptoměnou na světě. Svůj věhlas si získala hlavně díky obrovské oblíbenosti svého blockchainu Ethereum, který podporuje chytré kontrakty. Není tak divu, že za necelých deset let od svého vzniku se stal tento blockchain naprostou jedničkou ve svém oboru. Mnoho investorů a krypto nadšenců spatřuje v ethereu stabilnější přístav, který nepodléhá takové volatilitě jako například bitcoin.

V tomto průvodci “Jak koupit ethereum” si ukážeme, kde a jak koupit ethereum bezpečně, rychle a snadno a kromě toho si i řekneme všechny důležité informace, které by měl každý investor o ethereu vědět ještě před tím, než se rozhodne do této kryptoměny investovat své finanční prostředky.

Seznam nejlepších burz kryptoměn, kde koupit ethereum 

Níže je uveden rychlý přehled těch nejlepších kryptoměnových burz, u kterých lze jak koupit ethereum, tak i jej obchodovat.

  1. Binance – Nejznámější a největší burza kryptoměn na světě, kterou využívá přes 180 milionů investorů a obchodníků z celého světa. Uživatelé u této burzy oceňují hlavně široký výběr více než 600 kryptoměn, včetně vlastního tokenu BNB, pestrou nabídku služeb a produktů nebo možnost obchodování futures, opcí a P2P obchodování.
  2. Bybit – Jedna z velmi mladých kryptoměnových burz, která ovšem disponuje komplexní nabídkou nástrojů, služeb, funkcí a výhod jak pro začínající, tak i zkušené obchodníky a investory. Uživatelé si u Bybit mohou vybrat z více než 250 nejpopulárnějších kryptoměn a nespočtu finančních produktů, včetně Bybit Savings.
  3. Gate.io – Krypto burza řadící se mezi TOP 20 největších burz na světě, která svým více než 13 milionům uživatelů nabízí možnost snadno, rychle a bezpečně nakupovat nebo prodávat kryptoměny 24/7. Hlavní výhodou této burzy je její obšírná nabídka čítající přes 1 700 kryptoměn, včetně nově zalistovaných altcoinů.
  4. MEXC – Populární burza kryptoměn nabízející velmi snadný a rychlý přístup k nákupu a prodeji kryptoměn, přehlednou platformu s uživatelsky přívětivým rozhraním, kterou preferují především začínající investoři a obchodníci. Kromě etherea a bitcoinu její nabídka obsahuje i dalších 1 700 kryptoměn a více jak 2 600 párů. Předností MEXC je jak její skvěle zpracovaná mobilní aplikace, tak i vlastní kryptoměnová peněženka.
  5. OKX – Jedna z největších kryptoměnových burz na světě podle objemu obchodů nabízí svým uživatelům vše, co ke svému úspěšnému investování a obchodování potřebují. Ne nadarmo se jí také říká nejuniverzálnější krypto burza na světě. Součástí nabídky burzy je kromě stovek kryptoměn, nespočtu funkcí a služeb i možnost obchodování na DEX a swap obchodování.
  6. Margex – Nejmladší krypto burza na trhu, která však svým uživatelům umožňuje obchodovat futures s finanční pákou až 1:100 hned u osmi kryptoměn. Mezi největší přednosti této burzy patří hlavně nízké spready, transparentní a uživatelsky přívětivé rozhraní a vysoké zabezpečení.

Nákup Etherea na Binance

Co je ethereum?

Ethereum (ETH) se řadí mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější kryptoměny na světě, přičemž se může pochlubit i druhou největší tržní kapitalizací na světě ihned po bitcoinu. Tato kryptoměna vznikla v roce 2015 s tím, že ještě do roku 2022 ji bylo možné i těžit. V roce ovšem došlo k zásadní změně konsensuálního mechanismu sítě, kdy ethereum přešlo ze sítě Proof-of-Work (PoW) na mnohem ekologičtější Proof-of-Stake (PoS). Od tohoto přechodu se rovněž i ustanovilo, že bude síť ověřována pouze těmi validátory, kteří budou disponovat minimálně 32 ETH.

Jak koupit ethereum a jeho největší přednosti
Zdroj: wallstreetmojo.com

Na úplný začátek je dobré si také ujasnit pojmy, které se kolem etherea vyskytují. Pojem Ethereum je název celého blockchainu této kryptoměny společně se vším, co k němu patří. Nativním tokenem blockchainu Ethereum, který slouží jako primární měna, je ether, popřípadě ETH nebo Ξ. Veškeré transakční poplatky za používání blockchainu Ethereum a odměny validátorům starající se o bezpečnost a decentralizaci blockchainu se proto platí v etherech. Stejně tomu je i v případě chytrých kontraktů či decentralizovaných aplikací (dApps).

Jak koupit ethereum? Investoři si mohou vybírat i z více než stovek tisíc ERC-20 tokenů

Blockchain Ethereum v současné době slouží hlavně jako platforma pro několik tisíc tokenů standardu ERC-20 neboli Ethereum Request for Comment 20. Stručně řečeno, se jedná o technický standard ERC-20 pro zastupitelné tokeny (vyměnitelné za jiné tokeny) vytvořené pomocí blockchainu Ethereum. Tento standard je mezi vývojáři velmi oblíbený, protože jim umožňuje vytvářet tokeny s podporou chytrých kontraktů, které lze použít s jinými produkty a službami. Tyto tokeny tak představují aktivum, právo, přístup, kryptoměnu, vlastnictví nebo cokoli, co samo o sobě není jedinečné a je možné to převést.

Zajímavost: Bitcoin a ethereum mají mnoho podobností, ale různé dlouhodobé vize a omezení.

První oficiální zmínka o ethereu pochází z roku 2014, kdy jej představil ve whitepaperu Vitalik Buterin. Rok na to byla platforma spuštěna již zmiňovaným Buterinem a Joem Lubinem, zakladatelem blockchainové softwarové společnosti ConsenSys. Tito dva zakladatelé jsou zároveň i považováni za první osoby, které dokázaly naplno spatřit potenciál technologie blockchain nad rámec pouhého umožnění bezpečné virtuální platební metody.

Ethereum přešlo z Proof-of-work na ekologičtější Proof-of-stake
Zdroj: Bitcoin

Významným milníkem v historii etherea je bezesporu přechod na Proof-of-Stake. Na svém počátku totiž ethereum používalo konkurenční proces ověřování Proof-of-Work, který byl podobný tomu, jenž využívá do dnešních dní bitcoin. Ovšem v roce 2022 nastal zlom, protože ethereum přešlo na daleko méně energeticky náročný Proof-of-Stake, který využívá dodnes.

Zajímavost: Pokud jednotlivec, který vlastní méně než 32 ETH, stakuje menší množství ETH a připojí se k validačnímu fondu, tak může obdržet případné odměny.
Na rozdíl od bitcoinu, který má pevně stanovenou maximální zásobu, je množství ETH neomezené. Jediné omezení ETH tak spočívá pouze v potřebné době ke zpracování jednoho bloku ETH. V květnu 2024 bylo v oběhu přes 120 milionů ETH.

Proč koupit ethereum?

Nutno říci, že ethereu z dlouhodobého hlediska není věnována taková pozornost jako například bitcoinu, což je velká škoda. Pokud investoři ethereu dají šanci, tak zjistí, že je to mnohem více než jen digitální token s druhou největší tržní kapitalizací na světě. Ethereum se totiž řadí mezi dlouhodobě rostoucí aktivum, které v sobě ukrývá obrovskou vnitřní hodnotu nabízející investorům jedinečné příležitosti k zisku.

Zdá se, že ethereum má před sebou skvělou budoucnost, protože není pouhou transakční měnou, ale také i uchovatelem hodnoty pro ty investory, kteří se snaží optimalizovat své bohatství. Ethereum mimo jiné také velmi dobře funguje s decentralizovanými aplikacemi, nezaměnitelnými tokeny (NFT), chytrými kontrakty nebo DeFi, přičemž se tento seznam každým rokem dále rozrůstá.

Dlouhodobě rostoucí aktivum

Už při prvním pohledu na graf je zcela zřejmé, že hodnota ETH od uvedení projektu v roce 2015 zaznamenala obrovský nárůst. Cena ETH v roce 2015 začínala na hodnotě necelých 3 dolarů a každým dalším rokem poté výrazně rostla. Prvního významného milníku dosáhlo ethereum v listopadu 2021, kdy cena ETH dosáhla svého historického cenového maxima na hodnotě 4 868 dolarů. Od té doby ovšem ethereum zaznamenalo velký propad, který se na konci roku 2022 zastavil na ceně 1 117 dolarů za 1 ETH.

Měsíční cenový graf etherea
Měsíční cenový graf ETH/USDT. Zdroj: binance.com

Ovšem rok 2023 byl pro ethereum jako živá voda. Od ledna 2023 ethereum začalo pomalu růst a konec roku završilo na ceně 2 412 dolarů. A vypadá to, že i rok 2024 bude pro ethereum rokem růstu. Hned ze začátku roku sice cena ETH překonala hranici 4 000 dolarů, ale neohřála se zde dlouho a propadla se zpátky na hodnotu 3 000 dolarů. Pak ale nastal květen a SEC schválila spotové ETF pro ethereum, na což cena ETH reagovala mírným růstem. V polovině roku 2024 se ethereum pohybuje okolo hodnoty 3 800 dolarů a potvrzuje, že se jedná o dlouhodobě rostoucí aktivum, do kterého se vyplatí investovat.

Zajímavost: Pokud by investor držel ETH od roku 2015 až do roku 2021, tak by zhodnocení jeho investice činilo přes 162 000 %.

Staking

V posledních letech je mezi investory velmi oblíbená i funkce stakingu. Jedná se o proces, kdy stakující mohou vydělávat coiny zdarma tím, že svou držbu dané kryptoměny zpřístupní pro použití na blockchainu. Dnes již existuje mnoho způsobů, jak se lze do stakingu zapojit. Mezi ty nejznámější a nejjednodušší způsoby patří staking na kryptoměnové burze nebo vstup do staking poolu. Se stakingem jsou ovšem spojena i rizika, jako je změna ceny nebo nemožnost získat přístup ke kryptoměně po určitou dobu.

staking jako způsob, jak získat ethereum zdarma
Staking. Zdroj: learn.swyftx.com

Staking je součástí procesu, který určité kryptoměny používají k ověřování transakcí, přičemž ho lze praktikovat pouze na mechanismu Proof-of-Stake. V případě blockchainů typu Proof-of-Stake (jako je právě Ethereum) se proces nazývá minting a lidé, kteří to dělají, se nazývají validátoři. Pokud investor drží nějakou kryptoměnu Proof-of-Stake, tak má skvělou šanci vydělat si coiny výměnou za svůj staking, přičemž konkrétní částka vždy závisí na dané kryptoměně a délce období stakingu.

Use case

Kritici kryptoměn nejčastěji zastávají názor, že kryptoměny jsou pouhý spekulativní nástroj, který nemá žádné skutečné využití v reálném světě. Ovšem opak je pravdou. Blockchainy, jako je případ i blockchain Ethereum (vývoj tokenů ERC-20), umožňují uživatelům vytvářet třeba decentralizované aplikace v rámci otevřeného ekosystému, díky čemuž se staly spolehlivým a stabilním platebním systémem, nebo dokonce dokážou předpovídat trh, spravovat účty či budovat virtuální světy.

Ethereum patří mezi nejznámější kryptoměny se širokou škálou use cases
Ethereum a jeho rozmanitá škála případů použití. Zdroj: medium.com

Srdcem blockchainu Ethereum je kryptoměna ether, která umožňuje tvůrcům a vývojářům vytvářet nové decentralizované aplikace prostřednictvím chytrých kontraktů. Chytré kontrakty Ethereum jsou samovykonatelné smlouvy, které usnadňují, ověřují a zabezpečují blockchainové transakce. Zároveň se i jedná o nejinovativnější a nejodlišitelnější prvek blockchainu Ethereum. I díky tomu je většina nejoblíbenějších sbírek NFT a mnoho oblíbených kryptoměn vytvořena právě na standardu Ethereum ERC-20.

Zajímavost: NFT jsou vytvářeny podle standardu ERC-721, který mimo jiné určuje, jak se převádí vlastnictví, metody potvrzování transakcí a jak aplikace zacházejí s bezpečnými převody. Standard ERC-1155, schválený šest měsíců po ERC-721, vylepšuje ERC-721 tím, že dodává více nezaměnitelných tokenů do jedné smlouvy, čímž snižuje transakční náklady.
Mezi hlavní případy použití Etherea ve skutečném světě patří decentralizované autonomní organizace (DAO), decentralizované finance (DeFi), platební metody, správa digitální identity, vytvoření hlasovacího systému, aplikace ve zdravotnictvím, ukládání dat, blockchain v hudebním průmyslu, dodavatelský řetězec, sociální programy a mnoho dalšího.

Kam bezpečně ukládat ethereum mince, které si koupím?

Před každým nákupem jakékoli kryptoměny by si měl investor nejdříve dobře promyslet, kam své kryptoměny uloží. Ethereum totiž spadá stejně jako ostatní kryptoměny do kategorie hard assets, které je nutné vždy někam uložit jako například zlato do trezoru. Jedná se tak o zcela odlišný způsob ukládání, než je tomu v případě akcií či dluhopisů, které investor nikam ukládat nemusí.
Druhy krypto peněženek, kam si mohou investoři ukládat své ethereum
Druhy kryptoměnových peněženek. Zdroj: bitpanda.com
Investor by se měl zamyslet především nad účelem nákupu, délce držení kryptoměny a úrovně zabezpečení. Většina odborníků a zkušených investorů doporučuje držet nejen ethereum ale všechny kryptoměny u sebe, protože jen tak má investor nad kryptoměnami plnou kontrolu, a to 24/7. Naopak někteří investoři preferují ukládání kryptoměn u třetích osob, konkrétně u kryptoměnových burz.

Ukládat ethereum mince na burze?

Jednou z možností, jak lze ukládat nakoupené ethereum, je uložení na kryptoměnové burze. Dnes již většina krypto burz má i své mobilní aplikace, prostřednictvím kterých má investor přístup nejen ke svým drženým kryptoměnám, ale i k jednotlivým trhům a transakcím, které s nákupem a prodejem kryptoměn souvisí. Burzy nabízejí svým uživatelům také kryptoměnové peněženky, kam si mohou své kryptoměny ukládat. Nevýhoda ovšem spočívá v tom, že uživatelé nemají své držené kryptoměny plně pod kontrolu. Dalším mínusem ukládání kryptoměn u burzy jsou transakční poplatky, se kterými musí každý uživatel počítat v případě, že se rozhodne své držené kryptoměny odeslat nebo prodat.

Uložení etherea na softwarovou peněženku

Další možností, kterou investor může při výběru ukládání kryptoměn zvážit, je softwarová peněženka. Jedná se o tzv. hot storage aplikaci, kterou si investor jednoduše stáhne do svého stolního počítače nebo mobilního zařízení. Softwarová peněženka ovšem vyžaduje připojení k internetu, což jí činí poměrně náchylnou ke zneužití, například pomocí nejrůznějších virů a hacků.

Plusy softwarových peněženek, kam si lze ukládat ethereum
Plusy softwarové peněženky. Zdroj: koinly.io

Pokud si investor zvolí pro ukládání svých kryptoměn právě softwarovou peněženku, tak by si měl pečlivě vybrat zařízení, na které si ji stáhne. Protože softwarová peněženka je natolik bezpečná, jako je bezpečné zařízení, na které byla nainstalována.

Binance Wallet

Binance Wallet je oblíbenou volbou především pro ty investory, kteří již mají obchodní účet u Binance. Peněženka je totiž i skvěle provázaná s burzou a díky tomu poskytuje uživatelům řadu vymožeností, které jsou úzce propojeny s ekosystémem burzy. Binance Wallet primárně umožňuje ukládat a vybírat jak kryptoměny, tak i fiat měny. Kromě toho hraje také klíčovou roli při usnadňování obchodování s kryptoměnami a futures na Binance.

Binance wallet jako jeden z možných způsobů, jak ukládat ethereum

Tato všestranná peněženka tak poskytuje uživatelům řadu funkcí, včetně bezpečného úložiště, převodů tokenů a NFT, usnadňuje staking tokenů na BNB Chainu a integruje se s cold storage peněženkami, jako je Ledger, pro zvýšení bezpečnosti. Mezi hlavní plusy této peněženky dále patří i podpora 38 nejvýznamnějších blockchainů, obchodování s tokeny prostřednictvím decentralizovaných burz, cross-chain bridging pomocí Binance Bridge, nebo provádění bankovních transakcí přímo z Binance do Binance Wallet a naopak.

 OKX Wallet

Kryptoměnová peněženka OKX Wallet nabízí svým uživatelům nejen uživatelsky přívětivé a jednoduché rozhraní, ale také i možnost investování. Pomocí této peněženky totiž získají uživatelé přístup k více než 80 blockchainům jako Ethereum, Avalanche nebo Polygon. Pro většinu investorů je kryptoměnová peněženka už naprostou nezbytností, a proto i OKX Wallet je kompatibilní s nespočtem zařízení, včetně Android nebo iOS.

Jak koupit ethereum? Například prostřednictvím kryptoměnové peněženky OKX Wallet

Hlavní výhodou peněženky je ovšem možnost investování do NFT. Peněženka v současné době podporuje přes 11 sítí, na kterých mohou investoři NFT prodávat a nakupovat. Mezi další oblíbené funkce peněženky poté patří staking, díky kterému mohou uživatelé zhodnocovat svůj nevyužitý kapitál nebo využití mostového agregátoru a DEX, díky čemuž mohou směnovat své tokeny napříč blockchainy a opět si tak zajistit zajímavý příjem.

Ellipal Wallet

Ellipal Wallet je komplexní kryptoměnová peněženka, která je velmi jednoduchá a víceúčelová. V současné době podporuje na 46 blockchainů a přes 10 tisíc tokenů, které mohou uživatelé bezpečně a pohodlně obchodovat, držet nebo spravovat. Kromě toho peněženka rovněž umožňuje i přijímat, nakupovat, odesílat a prodávat nezaměnitelné tokeny, podporovat více účtů, nastavit si dvoufázové ověření nebo zobrazovat aktuální grafy a informace o jednotlivých tokenech. Nevýhodou naopak je, že zatím není dostupná v českém jazyce.

Ellipal Wallet APP si ovšem mohou uživatelé spárovat s aplikací Ellipal Cold Wallet a uchovávat tak své kryptoměny ještě ve větším bezpečí hardwarové peněženky, jelikož právě Ellipal Cold Wallet je nejbezpečnější hardwarová peněženka disponující mobilní podporou.

TIP: Více informací o kryptoměnových peněženkách se dozvíte zde.

Uschování etherea na hardwarovou peněženku je nejbezpečnější varianta

Nejbezpečnější variantou pro úschovu etherea a dalších kryptoměn je bezesporu hardwarová peněženka. Úroveň jejího zabezpečení spočívá v tom, že není připojena k internetu, díky čemuž nehrozí napadení virem nebo hackerem. Z toho důvodu se nazývá cold storage. Kromě vysoké míry zabezpečení jsou hardwarové peněženky také skvělé v tom, že na ně lze uložit větší množství kryptoměn. Nutno ovšem říci, že zde nejsou kryptoměny uloženy fyzicky, protože samotné hardwarové peněženky slouží jen jako úložiště uživatelova privátního klíče. Proto se můžeme někdy setkat i s označením offline sklad privátních klíčů. Tento “sklad” pak je možné otevřít pouze prostřednictvím PIN kódu, který si nastaví sám uživatel.

Nejbezpečnější způsob pro ukládání etherea je hardwarová peněženka
Plusy hardwarové peněženky. Zdroj: Koinly

Trezor

Trezor nabízí jednu z nejlepších hardwarových peněženek na trhu, která vyniká hlavně svou bezpečností a skvělým zpracováním. Při každém zapnutí peněženku musí uživatel zadat fyzicky PIN, bez kterého není možné získat do ní přístup. Tento PIN si uživatel volí při prvním nastavení zařízení. Pokud svůj PIN zapomene, tak po určitém počtu nesprávných pokusů se spustí funkce časového zámku, přičemž čekací doba mezi každým dalším pokusem se zdvojnásobí. V případě, že dojde k odcizení peněženky Trezor, bude mít tak uživatel dostatek času na obnovení svých prostředků z externího zařízení. Toho lze dosáhnout zadáním záložní přístupové fráze Trezor do jiné peněženky.

Peněženka Trezor jako skvělý způsob pro ukládání etherea

Ledger

Další volbou, kterou nemohou investoři šlápnout vedle, je hardwarová peněženka Ledger umožňující uchovávání digitálních aktiv. Stejně jako u Trezoru, tak i Ledger je možné propojit s aplikací, ve které poté může uživatel provádět transakce, platby nebo sledovat vývoj svého portfolia. Výhodou je, že v aplikaci si může uživatel rovněž koupit kryptoměny za fiat měny.

Kryptoměnová peněženka Ledger je skvělý způsob, jak ukládat své etherum

Ellipal

Ellipal Wallet je oblíbená peněženka podporující více než 10 tisíc kryptoměn a přes 46 blockchainů. Investoři tuto peněženku vyhledávají rovněž i pro její vysokou míru zabezpečení a širokou kompatibilitou. Navíc je navržena jako cold wallet, takže ji investor může kdykoli odpojit od internetu a zajistit si tak nejvyšší úroveň zabezpečení tím, že zůstane peněženka zcela offline, bez USB, Bluetooth, WiFi, NFC nebo mobilního připojení. A jelikož zabezpečení není nikdy dost, tak součástí bezpečnostních opatření je i možnost dvoufázového ověření. Investoři si ovšem nemusejí na peněženku pouze ukládat své kryptoměny, ale mohou zde také i směňovat tokeny nebo provádět platby.

Uložit ethereum je možné i na krypto peněženku Ellipal

K tomu ještě připočtěme konstrukci z hliníkové slitiny, která jej činí odolnou vůči fyzickému poškození, včetně prachu a vody, dotykový displej a vestavěnou kameru pro skenování QR kódů, což maximálně zjednodušuje bezpečné potvrzování transakcí, a dostaneme skvělého pomocníka pro ukládání držených kryptoměn.

Paper wallet je velmi nepohodlná, ale také bezpečná varianta

Pro úplnost je dobré zmínit i možnost ukládání etherea na paper wallet neboli papírovou peněženku. Jedná se o velmi jednoduchý proces, pro který není potřeba žádných speciálních technologií. Držitel etherea nebo jakékoli jiné kryptoměny si pomocí online generátoru nebo krypto automatu pouze vygeneruje paper wallet, na které budou uvedeny privátní klíče a QR kódy sloužící právě k uskladnění kryptoměn.

Paper wallet jako další ze způsobů, jak ukládat ethereum

Tento “pouhý” kus papíru ovšem musí uživatel velmi dobře uložit, protože v případě ztráty jsou jeho uložené kryptoměny nadobro ztraceny. Na druhou stranu nehrozí žádné hacknutí, jelikož privátní klíč je vytištěn pouze na tomto papíře.

Jak koupit ethereum na kryptoměnové burze?

Investoři se k nákupu etherea na kryptoměnových burzách uchylují především proto, že nabízí relativně nízké poplatky, možnost nákupu většího množství kryptoměn, velmi široký výběr kryptoměn nebo i specifické nástroje a funkce. Co se týče samotných poplatků, tak ty se nejčastěji pohybují v rozmezí 0,1 – 0,3 %. Naproti tomu však stojí nutnost registrace a předání svých údajů krypto burze, včetně provedení procesu KYC. Dalším mínusem může být i jazyková bariéra, protože ne každá krypto burza má k dispozici i češtinu, nebo nutnost směny české koruny do EUR či USD z důvodu, že většina burz nepřijímá české koruny.

Jak koupit ethereum na kryptoměnové burze snadno a bezpečně:

  • Registrujte se u zvolené kryptoměnové burzy
  • Ověřte svou totožnost
  • Vyčkejte na ověření a schválení burzou
  • Vložte finanční prostředky na svůj obchodní účet
  • Začněte nakupovat ethereum

Jak vybrat nejvhodnější kryptoměnovou burzu, kde koupit ethereum?

Jelikož většina investorů používá k investování své vlastní finanční prostředky, tak by při výběru kryptoměnové burzy měli brát ohled především na její bezpečnost a jméno, jaké mezi investory všeobecně má. V dnešní době totiž na trhu existuje několik desítek podvodných společností, které se sice tváří na první pohled důvěryhodně, ale opak je pravdou. Investor by se proto měl jako první podívat, zda preferovaná burza kryptoměn disponuje nutnými licencemi a regulacemi. Popřípadě si i zjistit, jak ochrání či kompenzuje investorovo kapitál v situaci, kdy bude burza třeba napadena hackery a investorovi bude jeho kapitál z účtu odcizen.

Investoři by neměli opomíjet ani informace ohledně likvidity trhů dané burzy, která vlastně tvoří základní pilíř zdravého trhu. Pokud jsou trhy burzy dostatečně likvidní, a tím pádem i zdravé, tak jsou daleko více odolné vůči jakýmkoli velkým cenovým manipulacím nebo výkyvům. Dost investorovi napoví i návštěva oficiálních webových stránek burzy. Stačí se jen zaměřit na vzhled, provedení, jazyk nebo dohledatelnost základních informací a může mít během pár chvil jasno.

TIP: Zjistěte více informací i o dalších populárních kryptoměnách, jako je bitcoin, solana nebo dogecoin.

Za zvážení rovněž stojí i přečtení si recenzí od uživatelů, kteří mají s danou burzou již své vlastní zkušenosti. Tyto informace lze najít například na různých kryptoměnových fórech nebo na sociálních sítích. Každopádně, ať už se rozhodnete jakkoliv, tak v každém případě doporučujeme si provést i svůj vlastní a důkladný průzkum, ve kterém si zvážíte všechny plusy a mínusy dané burzy a až poté případně na burzu vložíte své peníze. Jednou z nejlepších a nejbezpečnějších burz kryptoměn na světě je bezesporu Binance, kterou aktuálně využívá více než 190 milionů investorů a obchodníků z celého světa.

Binance  – nejoblíbenější burza kryptoměn na světě

Kryptoměnová burza Binance se v současné době pyšní hned několika NEJ. Jedná se totiž o největší burzu kryptoměn na světě podle objemu obchodování nebo o burzu s největším počtem uživatelů na světě. Binance si svůj věhlas získala hlavně díky své obsáhlé nabídce kryptoměn, nástrojů, funkcí a služeb, které u ni mohou investoři a obchodníci využívat. Zvláště pak investoři jistě ocení možnost krátkodobého nákupu nebo prodeje nejrůznějších digitálních aktiv. Ovšem ani obchodníci nepřijdou zkrátka, protože Binance má ve své nabídce i trochu specifické nástroje jako opce, P2P obchodování nebo futures.

Proč zvolit pro nákup etherea platformu Binance

Burza podporuje přes 600 nejpopulárnějších kryptoměn, včetně svého nativního tokenu Binance Coin (BNB). Krypto investoři zde mohou také i nakupovat, obchodovat nebo držet kryptoměny, začít těžit kryptoměny prostřednictvím Binance POOL či si vzít krypto půjčku. Většinu investorů a obchodníků budou hlavně zajímat poplatky. Binance je známá tím, že její poplatky jsou jedněmi z nejnižších na trhu. Konkrétně poplatek za obchodování činí maximálně 0,1 % z provedené transakce s tím, že jej lze i snížit. Na druhou stranu asi největší poplatek je u burzy v případě platby kartou, kdy je uživateli účtován poplatek ve výši 2 % z celkové částky.

Výhody:

  • Největší kryptoměnová burza z hlediska objemu obchodů na světě
  • Podporováno je více než 600 kryptoměn
  • Provize z obchodování jen 0,1 %
  • Skvělá pověst na kryptoměnové scéně
  • Přes 180 milionů spokojených uživatelů
  • Průměrný denní objem obchodů je okolo 65 miliard dolarů
  • Ideální pro pokročilé obchodníky, kteří hledají sofistikované nástroje a funkce

Nevýhody:

  • Není vhodná pro začínající investory
  • Poplatek za platbu kartou ve výši 2 %

Koupit ethereum na BINANCE

Jak koupit ethereum fyzicky?

Méně využívanou možností, jak koupit ethereum, je jeho fyzický nákup například od přátel, známých nebo přes inzerát či poptávku na internetu. Nutno říci, že tato možnost je hodně o důvěře, protože nakupující kupuje ethereum od třetí osoby, kterou v případě poptávky na internetu nezná. Proto je dobré, si před předáním peněz zkontrolovat, zda požadovaný počet ETH se například na flash disku nachází.

V současné době už existuje nespočet možností, kde může investor najít potenciální prodejce, přičemž celý proces probíhá velmi jednoduše. Investor buďto podá poptávku, nebo si najde nabídku, která ho zaujala, následně si domluví konkrétní podmínky obchodu, cenu nákupu a formu předání. Nejčastěji investoři volí formu předání online, každopádně je možné i fyzicky, pokud oba nedělí stovky kilometrů. Nejčastěji se jedná o specializované platformy nebo sociální sítě, jako je Reddit, Facebook nebo další webová fóra zaměřující se na ethereum.

Jak koupit ethereum na krypto automatech?

Nákup etherea prostřednictvím krypto automatů je prozatím v České republice výsadou spíše velkých měst. Krypto automaty se totiž nacházejí především ve velkých obchodních centrech, kde je velká fluktuace lidí. Hlavní výhoda těchto krypto automatů spočívá v tom, že samotný nákup etherea nebo jiné kryptoměny zabere investorovi jen několik málo minut.

Investorovi k nákupu etherea bude stačit pouze stažená kryptoměnová peněženka v mobilním zařízení. Pokud investor žádnou krypto peněženku nevlastní, tak nemusí zoufat, protože mu krypto automat vytiskne paper wallet s privátním klíčem. Ovšem v případě, že investor bude nakupovat ethereum v hodnotě přesahující 1 000 EUR, tak už bude muset ověřit svou totožnost.

Jaké jsou další vhodné možnosti, kde koupit ethereum?

V případě, že investora nabídka kryptoměnové burzy Binance příliš nezaujala, tak si třeba vybere z níže uvedených krypto burz. Tyto burzy kryptoměn poskytují nejen možnost nákupu etherea levně a bezpečně, ale i dalších stovek populárních kryptoměn.

Bybit – jedna ze skvělých možností, jak koupit ethereum levně

Bybit je mladá komplexní kryptoměnová burza, která nabízí všem obchodníkům a investorům bez ohledu na jejich zkušenosti nespočet nástrojů, funkcí, služeb a výhod. V současné době činí průměrný denní objem obchodování na burze více než 10 miliard dolarů, což jí řadí mezi TOP 20 krypto burz na světě. Uživatelé si rovněž pochvalují nevyžadování KYC pro obchodování, což je v porovnání s ostatními velkými burzami ojedinělé. Bybit se neustále snaží jít s nejnovějšími trendy a upgrady a nabídnout tak uživatelům vše, co ke svému obchodování a investování potřebují.

Za zvážení při nákupu etherea stojí i burza Bybit.

Burza nabízí přes 250 kryptoměn, spotové a derivátové obchodování a i spoustu finančních produktů, které umožňují uživatelům úročení kryptoměn, přičemž mezi tradiční způsob úročení patří produkt Bybit Savings. U burzy si dále můžete vzít i krypto půjčku nebo obchodovat s NFT. Co se týče struktury poplatků, tak ta by se dala rozdělit do dvou kategorií. V první kategorii jsou vyšší poplatky, kam spadá například poplatek za výběr kryptoměn skrze blockchain nebo poplatek za přímý nákup kryptoměn pomocí platební karty. V druhé kategorii jsou pak nižší poplatky, kam se řadí poplatek za obchodování na spotové burze a poplatek za obchodování na derivátové burze. Nutno však říci, že si Bybit neúčtuje žádný poplatek za vklad kryptoměn.

Výhody:

  • Široký výběr kryptoměn
  • Více než 20 milionů aktivních uživatelů
  • Pákový efekt 1:100
  • Zákaznická podpora k dispozici 24/7
  • Přes 20 jazykových mutací
  • Bezpečná burza kryptoměn
  • Uživatelsky přívětivá mobilní aplikace

Nevýhody:

  • Není k dispozici český jazyk
  • Poměrně mladá burza
  • Poplatek za výběr kryptoměn

KOUPIT ETHEREUM NA BYBIT

Gate.io – populární burza nabízející více než 1 700 kryptoměn ke koupi

Kryptoměnová burza Gate.io patří mezi TOP 20 největších burz na světě. Její služby aktuálně využívá přes 13 milionů aktivních uživatelů ze všech koutů světa, kterým nabízí široký výběr kryptoměn, bohatý program odměn a sofistikované finanční služby, které výrazně podporují především úplné nováčky v jejích začátcích. Na rozdíl od jiných velkých krypto burz u Gate.io nemusí uživatelé provést KYC ověření při zakládání účtu, ale až při výběru peněz z účtu.

Alternativní možností, jak koupit ethereum, může být skrze burzu Gate.io

U Gate.io mohou investoři a obchodníci rychle, snadno a hlavně bezpečně nakupovat a prodávat své kryptoměny 24/7. A nabídka je opravdu pestrá, jelikož si lze u burzy vybírat z více než 1 700 kryptoměn, včetně nově uvedených altcoinů. Poplatky na burze začínají na 0,2 % s tím, že si je uživatel může snížit například držením nativního tokenu GT. Kromě toho si mohou uživatelé snížit poplatky i prostřednictvím nejrůznějších soutěží, účastní v propagačních akcích nebo získáním bodů za splněný stanovených úkolů.

Výhody:

  • Nabízí přes 1 700 kryptoměn k obchodování
  • Řadí se mezi TOP 20 největších krypto burz na světě
  • Pořádá velmi často nejrůznější soutěže
  • K dispozici je obrovská škála funkcí a nástrojů
  • Nízké poplatky za obchodování
  • Není vyžadován KYC
  • Zákaznická podpora 24/7

Nevýhody:

  • Několikrát již byla terčem hackerů
  • Nepodporuje český jazyk

KOUPIT ETHEREUM NA Gate.io

Žádná z burz nesplňuje Vaše požadavky a stále si lámete hlavu, kde koupit ethereum a dalších kryptoměn? Nezoufejte, představíme vám ještě několik dalších krypto burz, ze kterých si jistě vyberete!

MEXC – vyhledávaná krypto burza nejen pro své nízké poplatky

Kryptoměnová burza MEXC nabízí širokou škálu více než 1 700 kryptoměn a přes 2 600 párů, do kterých mohou uživatelé investovat nebo je obchodovat. V současné době služby této burzy využívá 10 milionů investorů a obchodníků ze 170 zemí světa. Tuto burzu si oblíbili především začátečníci ve světě kryptoměn, protože jim nabízí snadný a rychlý přístup k nákupu a prodeji kryptoměn, přehlednou platformu a přívětivé uživatelské rozhraní, ve kterém se dokážou velmi rychle zorientovat. Dalším velkým plusem burzy je její pravidelné zařazování nových kryptoměn do nabídky. Mnoho investorů totiž právě v těchto zcela nových coinech shledává velký potenciál do budoucna.

Další zajímavou variantou, jak koupit ethereum, je například burza kryptoměn MEXC

Investoři do kryptoměn také jistě budou kvitovat kryptoměnovou peněženku MEXC, která je součástí nabídky burzy. Tato peněženka navíc funguje jak jako “cold”, tak i jako “hot” peněženka, což uživatelům umožňuje své kryptoměny zde nejen ukládat, ale také je spravovat nebo převádět na další měny, která podporuje. Burza svým uživatelům kromě široké nabídky kryptoměn a obchodních párů dostupných nabízí i velmi nízké poplatky, které jsou jedny z nejnižších na trhu. Konkrétně u spotového obchodování jsou maker poplatky 0 % a taker 0,1 % a u futures poté maker 0 % a taker poplatky jen 0,01 %.

Výhody:

  • Nabízí přístup k více než 1 700 kryptoměnám
  • Velmi nízké poplatky
  • Oblíbená a bezpečná kryptoburza
  • Přehledná mobilní aplikace
  • Vlastní kryptoměnová peněženka
  • 0% spot trading poplatky
  • Možnost stakingu

Nevýhody:

  • Malý výběr vzdělávacích zdrojů
  • Vysoké poplatky za výběr
  • Podporuje pouze fiat měny USD, EUR a GBP

KOUPIT ETHEREUM NA MEXC

OKX – nejuniverzálnější kryptoměnová burza na světě

Kryptoměnová burza OKX již několik let patří mezi ty největší krypto burzy z hlediska objemu obchodů. Zároveň se jedná i o jednu z nejuniverzálnějších burz na světě, kde každý vždycky najde přesně to, co ke svému investování a obchodování aktuálně potřebuje. Burzu využívá více než 50 milionů obchodníků a investorů, kteří na ní oceňují kromě pestré nabídky kryptoměn a služeb i její velmi přehlednou, všestrannou a uživatelsky přívětivou platformu. Na své si zde přijdou i milovníci decentralizovaných způsobů, kteří spolu se standartním obchodováním na DEX na OKX najdou i swap obchodování, farm pooly, pooly likvidity nebo decentralizované peněženky.

Kryptoměnová burza je další možností, jak koupit ethereum snadno a bezpečně

OKX láká investory a obchodníky také možností využití spotového obchodování, obchodování s deriváty, maržového obchodování, cloudových služby, decentralizovaných opcí s OKXChain, mining poolů nebo krypto půjček. Co se týče poplatků, tak ty jsou i v tomto případě velmi nízké. Pro většinu uživatelů jsou maker poplatky ve výši 0,08 %, taker poplatky 0,1 % a poplatky u interních vkladů a výběru 0 %.

Výhody:

  • Nabízí přístup k několika stovkám kryptoměn
  • Vyhledávaná a bezpečná burza
  • Přehledná mobilní aplikace
  • Krytí futures aktiv
  • Možnost pasivního příjmu

Nevýhody:

  • Vyžaduje KYC
  • Nepodporuje směnu fiat měny

KOUPIT ETHEREUM NA OKX

Margex – obchodování futures s finanční pákou až 1:100

Kryptoměnová burza Margex je jednou z nejmladších burz na trhu. Ovšem i přesto si získala srdce milionů obchodníků a investorů, kteří skrze ní mohou obchodovat futures s finanční pákou až 1:100 aktuálně u osmi kryptoměn, včetně etherea. Výhody burzy však spočívají i v nízkých spreadech, vysokém zabezpečení a uživatelsky přívětivém a transparentním rozhraní. Milovníci kryptoměn pak jistě ocení, že všechny držené kryptoměny jsou uloženy na hardwarových peněženkách burzy, díky čemuž je zajištěna maximální bezpečnost.

Neméně zajímavou možností, kde koupit ethereum, je i prostřednictvím kryptoměnové burzy Margex.

Margex je skvělou volbou i pro úplné začátečníky, jelikož nabízí například funkci demo účet, díky které se mohou uživatelé lépe seznámit s platformou a nabízenými nástroji bez rizika ztráty svého finančního kapitálu. Dále nabídka burzy obsahuje i funkci staking nebo copy trading, přičemž obě tyto funkce jsou mezi uživateli velmi oblíbené a hojně využívané, protože jim mohou zajistit poměrně atraktivní pasivní příjem. Co se týče poplatků, tak si Margex neúčtuje žádný poplatek za výběr nebo vklad, a i výše ostatních poplatků spadá mezi tu velmi nízkou. Maker poplatky pro limitní příkazy se pohybují ve výši 0,019 % a taker poplatky pouze ve výši 0,060 %.

Výhody:

  • Obchodování s deriváty
  • Mnoho pokročilých funkcí a nástrojů
  • Pákový efekt 1:100
  • Zákaznická podpora k dispozici 24/7
  • Možnost staking
  • Uživatelsky přívětivá platforma

Nevýhody:

  • Není k dispozici český jazyk
  • Jedna z nejmladších burz

KOUPIT ETHEREUM NA Margex

Závěrem: Kde a jak koupit ethereum rychle, levně a bezpečně?

V dnešní době je již poměrně snadné nakoupit ethereum nebo jakoukoli jinou kryptoměnu, přičemž ta nejsnazší cesta je prostřednictvím ověřené a bezpečné burzy kryptoměn, jako je Binance, OKX nebo Bybit, a to přímo na spotovém trhu. Aby toto bylo ovšem možné, je potřeba si na dané kryptoměnové burze založit účet, případně provést ověření své totožnosti a následně na nově vytvořený obchodní účet vložit finanční prostředky. Na spotovém trhu je pak nakoupené ethereum uloženo na kryptoměnové peněžence, kterou investorovi burza automaticky zřídí, takže ethereum není potřeba nikam složitě převádět.

Další možností, jak koupit ethereum, je využití kryptoměnové směnárny. Jedná se zároveň i o velmi rychlý a jednoduchý způsob bez nutnosti zakládání účtu, který je ovšem kompenzován vyššími poplatky za nákup, a to až ve výši 3 %. Nakoupené ethereum si poté může investor klidně směnit, třeba znovu na spotové burze nebo ve směnárně za jinou kryptoměnu. Určitě nedoporučujeme nakupovat ethereum od soukromých osob nebo zprostředkovatelů, kteří obvykle bojují až podezřele výhodným směnným kurzem. Vždy je proto mnohem lepší pořizovat ethereum na ověřených a známých kryptoměnových burzách, protože v případě problémů vám jejich zákaznická podpora vždy ochotně pomůže.

NAKUPUJTE ETHEREUM NA BINANCE

FAQ (Často kladené otázky)

Co je ethereum?

Proč se vyplatí koupit ethereum?

Kam lze bezpečně ukládat ethereum?

Kde koupit ethereum?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.