Saturday, March 2, 2024

Jak Koupit Ethereum v České republice 2024

Ethereum je hned za Bitcoinem druhá největší kryptoměna na světě dle kapitalizace. To, že je průlomová dokazují různé dApps a další projekty, které se na blockchainu budují. Než vám ukážeme, jak koupit Ethereum, je potřeba najít správného brokera nebo burzu. Těchto prostředníků se v dnešní době vyrojilo, jak se říká, podobně jako hub po dešti.

Zorientovat se v nabídce jednotlivých brokerů může zabrat spoustu času a nemusíte všechny právní kličky správně pochopit, proto jsme si pro Vás připravili popis toho, co jednotlivý broker nabízí, jaké jsou u něj poplatky a nebude chybět ani konečné shrnutí kladů a záporů.

Kromě toho, že vás krok za krokem provedeme investičním procesem, se také zabýváme tím, jaká je budoucnost této populární digitální měny.

Seznam nejlepších brokerů umožňující jak koupit Ethereum

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů nabízející možnost jak koupit Ethereum v České republice v roce 2022. Chcete začít kupovat Ethereum? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Binance – využijte nástroje pro pokročilé a mějte výběr z více jak 500 kryptoměn
  2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  3. Coinbase – bezpečnost je u této burzy na prvním místě

ZAČNI HNED

 

Ethereum (ETH)

Ethereum je decentralizovaný open-source blockchainový systém, který disponuje vlastní kryptoměnou – Ethereem. Kryptoměna funguje jako platforma pro řadu dalších digitálních aktiv a také pro provádění decentralizovaných smart kontraktů, přičemž průkopníkem této jedinečné technologie.

Poznámka: Chytré smlouvy jsou počítačové programy, které automaticky provádějí akce potřebné k naplnění dohody mezi několika stranami na internetu. Byly navrženy tak, aby snížily potřebu důvěryhodných prostředníků mezi smluvními stranami, a tím snížily transakční náklady a zároveň zvýšily spolehlivost transakcí.

V budoucnu se plánuje přechod na algoritmus Proof-of-stake s cílem zvýšit škálovatelnost platformy a přidat řadu nových funkcí. Jedním z hlavních rozdílů mezi tokenomikou Bitcoinu a Etherea je, že Ethereum není deflační, což znamená, že jeho celková nabídka není omezena. Vývojáři Etherea to zdůvodňují tím, že nechtějí mít pro síť pevný bezpečnostní rozpočet.

Možnost upravovat míru emise ETH prostřednictvím konsensu umožňuje síti udržovat minimální emisi potřebnou pro odpovídající bezpečnost. Vzhledem k tomu, že Ethereum je po Bitcoinu druhou největší kryptoměnou, je možné Ethereum koupit nebo využít obchodní páry ETH téměř na všech hlavních kryptoměnových burzách.

Pokud se poohlížíte po aktuálním kurzu nebo si chcete vypočítat, kolik dostanete kryptoměny ETH za výměnu s jiným digitálním aktivem nebo fiat měnou, přejděte na naší kryptoměnovou kalkulačku.

Vlastnosti aktiva

Ether je původní kryptoměna používaná v síti Ethereum a také slouží k odměňování těžařů, kteří zajišťují provádění transakcí. Aktivum odvozuje svou hodnotu z mnoha různých faktorů. Kromě užitečné hodnoty má Ether také hodnotu spekulativní. Jedná se o hodnotu, která pochází ze spekulativních činností (jako je obchodování a investování), které v současné době tvoří většinu hodnoty stojící za všemi kryptoaktivy.

Ether je vysoce přenosný (protože je digitální) a dělitelný (až na 18 desetinných míst). Kromě toho má Ether další vlastnosti, jako je odolnost vůči cenzuře, absence oprávnění, pseudonymita a interoperabilita s jinými sítěmi kryptoměn.

Proč vlastnit Ethereum?

Důvodem, proč Ethereum získalo tak masivní popularitu a v červnu 2017 se zatím nejvíce přiblížilo kapitálovému zastoupení Bitcoinu, je jeho schopnost spouštět smart kontrakty. Představte si domy, umělecká díla nebo luxusní auta. Smart kontrakty Etherea dokáží zajistit vlastnictví těchto předmětů.

Zahraniční investoři a lidé po celém světě nebudou muset procházet byrokratickým systémem ostatních států, aby mohli vlastnit dům nebo umělecké dílo v jiné zemi. Mohou použít kontrakt postavený na platformě Ethereum. A mohou také platit pomocí Etherea.

Svět je sice propojen díky internetu, ale Ethereum ukazuje nové a lepší úrovně propojení pro podniky i soukromé osoby po celém světě.

Cenzura je v moderním světě skutečným problémem. Facebook, Twitter, Youtube, Instagram, všechny tyto společnosti si vyhrazují právo mazat, upravovat nebo skrývat obsah a často to také dělají. Ethereum může pomoci udržet svobodný svět informovaný, protože je decentralizované. Informace uložené v blockchainu Etherea (data, smart kontrakty, dApps) nemůže žádná vláda ani agentura vypnout a zůstanou aktivní a necenzurovatelné tak dlouho, dokud budou těžaři nebo budoucí validátoři transakce potvrzovat.

Volatilní prostředek

Jak už to u finančních instrumentů bývá, Ethereum ztratilo 84 % své cenové hodnoty poté, co v roce 2017 splaskla takzvaná “krypto bublina”. Ethereum však nezemřelo, ale získalo sílu a dynamiku. Na Ethereu vznikají fascinující nové projekty včetně mikrosítí, nabíjecích stanic pro elektromobily, sběratelské digitální předměty nebo dokonce hypotéky na bydlení.

TIP: Půjčky zajištěné kryptoměnami patří do oblasti decentralizovaných financí. Tomuto tématu jsme věnovali článek zde.

Technologie a účel Etherea jsou jiné než u Bitcoinu. Bitcoin byl původně zamýšlen jako kryptoměna, a to s důrazem na slovo “měna”. Ethereum je jiné a má být platformou pro smart kontrakty. V Bitcoinu můžete uchovávat hodnotu a platit za věci, zatímco v Ethereu můžete programovat chytré kontrakty, tokenizovat aktiva apod.

Ethereum může fungovat i jako platební systém, ale disponuje poměrně velkými poplatky. Navíc Bitcoin je skutečně vzácný, protože je omezen na 21 milionů mincí, zatímco Ethereum nemá omezení. Nákup Etherea i Bitcoinu představuje pouze částečnou diverzifikaci, neboť cenová vázanost na Bitcoin tam určitě je.

Právní náležitosti

V České republice nejsou kryptoměny regulovány jako měna. Tyto aktiva jsou spíše klasifikovány jako komodity. A protože nejsou považovány v ČR za oficiální platební prostředek, nevztahuje se na ně zákon o platebním styku. I když nejsou oficiálním platebním prostředkem, digitální aktiva lze přesto při transakcích používat.

Pohled daní

Co se týče zdanění výdělku obchodů z kryptoměn, existují dvě varianty:

1.) První je hranice 30 tisíc korun. O tu se však jedná pouze v případě § 10 ZDP, který jasně říká, že mezi ostatní příjmy patří především výdělky z převodu movitých věcí, cenných papírů a jiných věcí. Kryptoměny jako takové nesplňují ani jednu z těchto variant a tudíž pokud se jedná o příjem ze samotného obchodování, nemusíte tuto částku zdanit.

2.) Druhá varianta se týká hranice 100 tisíc Kč, což se týká pouze akciových příjmů, tedy opět neaplikovatelné pro kryptoměny. Zdanitelným příjmem z krypta je pouze převod na FIAT měnu/měny. Tedy pokud si necháte finanční prostředky v kryptoměnách či ho vyměníte za jiné kryptoměny nebo použijete k nákupu a prodeji, daně se z krypta v době psaní článku ve většině případech neplatí.

Kde koupit Ethereum? U těchto prostředníků!

Abyste mohli začít uvažovat o nákupu Etherea, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké poplatky si účtují. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

Závěrem

Ether je od roku 2021 druhou největší digitální měnou na světě podle tržní kapitalizace. Vývojáři Etherea začali v roce 2017 pracovat na přechodu sítě ze systému proof-of-work (PoW) na systém proof-of-stake (PoS), čímž vznikla nová základní síť známá jako Ethereum 2.0, ale dosud nebyla plně spuštěna. Nicméně práce na “mergi” jsou v plném proudu a dočkáme se tak lehké revoluce u této nadějné kryptoměny.

Jak koupit Ethereum?

Mohu platit s Ethereem?

Kde koupit Ethereum?

Je bezpečné Ethereum kupovat?

Je Ethereum správnou volbou?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.