Thursday, June 13, 2024

Kde a Jak Koupit Česká Zbrojovka akcie (Colt CZ) v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Česká zbrojovka akcie se v roce 2021 dařilo a byl jim přiřazen titul nevýkonnější akcie PSE, tedy společnosti, jejíž akcie se zhodnotily během roku nejvíce.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší Česká zbrojovka akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi Česká zbrojovka akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení Česká zbrojovka akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit Česká zbrojovka akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Na úvod je dobré zmínit, že společnost od dubna 2022 nese nové jméno – Colt CZ, které souvisí s akvizicí zahraniční firmy Colt. Historie české zbrojovky sahá až do roku 1936, ale skupina Česká zbrojovka jako taková byla založena v roce 2013. Kvůli vstupu na burzu o sedm let později získala potřebný kapitál pro růst, díky kterému mimo jiné mohla uskutečnit akvizici Colt.

Kde a Jak Koupit Česká Zbrojovka akcie (Colt CZ) v České republice 2022?
Vývoj ceny akcií

Výše na grafu můžete vidět cenový vývoj akcií za svou dobu existence. Tržní kapitalizace firmy se pohybuje okolo 20 miliard korun.

Kdo za firmou stojí?

Za Colt CZ Group SE stojí silný tým v čele s Janem Drahotou, který působí jako člen představenstva. Důležitým strategickým člověkem je Dennis Veilleux, generální ředitel Colt Holding Company LLC. Ve zbrojařském průmyslu se pohybuje již 35 let, má bohaté zkušenosti ve výrobě, designu a obchodu se střelnými zbraněmi.

Kde a Jak Koupit Česká Zbrojovka akcie (Colt CZ) v České republice 2022?
Struktura CZG

Pod skupinu Česká zbrojovka patří několik dceřiných společností (Colt, Česká zbrojovka, Colt Cananda, CZ-USA, Dan Wesson a 4M Systems).Skupina rovněž drží menšinový podíl ve švédském výrobci optických montážních řešení pro zbraně, společnosti Spuhr i Dalby. Skupina je vlastněna holdingem Česká zbrojovka Partners SE ze 77,2 %, přičemž zbývajících 22,8 % tvoří veřejně obchodované akcie.

Vyplácí společnost dividendy?

Ano, Česká zbrojovka akcie investorům dividendy přinese. Zatímco za rok 2020 se investoři dočkali 7,5 CZK za akcii, na rok 2021 bylo přislíbeno managementem až 25 CZK na akcii, což představuje více než třínásobný růst oproti předchozímu roku. S takto vysokou dividendou by titulu CZG náležel dividend yield ve výši 4,2 %.

Kde a Jak Koupit Česká Zbrojovka akcie (Colt CZ) v České republice 2022?
Dividendy CZG

Mezi další české dividendové společnosti patří ČEZ nebo Komerční banka.

Oblast působení

Jak už název společnosti napovídá – starý i nový – CZG se pohybuje na trhu se zbraněmi. Je jedním z předních světových výrobců ručních palných zbraní pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další komerční využití.

Kde a Jak Koupit Česká Zbrojovka akcie (Colt CZ) v České republice 2022?
Přehled růstu tržeb jednotlivých regionů

V roce 2021 učinila CZG významné dohody s českou armádou pro zahájení dodávek zbraní, prostřednictvím NATO s portugalskými vzdušnými silami, brazilskou vojenskou policií (historicky první dodávka tomuto subjektu z Brazílie), americkou, kanadskou a britskou armádou nebo thajské královské armádě.

Významná akvizice

K významnému rozhodnutí došlo 11. února, kdy CZG podepsala smlouvu o o akvizici 100% podílu ve společnosti Colt Holding Company LLC, mateřské společnosti amerického výrobce zbraní Colt’s Manufacturing Company LLC a rovněž jeho kanadské dceřiné společnosti Colt Canada Corporation. Transakce skupinu CZG vyšla na 220 milionů dolarů v hotovosti a dále za 1,1 milionu kusů nově vydaných kmenových akcií CZG.

“Toto spojení je strategickým krokem pro obě společnosti. Akvizice společnosti Colt, ikonické značky a etalonu na trhu ozbrojených složek i na civilním trhu v celosvětovém měřítku, přesně zapadá do naší strategie stát se lídrem v odvětví výroby střelných zbraní,” uvedl Lubomír Kovařík.

Skupina CZG si od této akvizice slibuje další výrobní kapacity s vytvořením lepší pozice pro získání většího tržního podílu v segmentu dodávek střelných zbraní a klíčovým globálním partnerem pro zákazníky z řad ozbrojených složek i pro civilní zákazníky. Colt měl na trhu silné postavení a je jedním z předních světových designerů, vývojářů a výrobců střelných zbraní. Již více než 175 let zásobuje civilní a vojenské zákazníky.

Jak vydělám?

Již jste si koupili Česká zbrojovka akcie a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus Česká zbrojovka akcie v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím Česká zbrojovka akcie?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak Česká zbrojovka akcie nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

  • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?
Postup registrace
  • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

  • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

  • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Ceska zbrojovka”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit Česká Zbrojovka akcie (Colt CZ) v České republice 2022?
Ukázka procesu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete Česká zbrojovka akcie nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

 Závěr

Akcie České zbrojovky jsou lákavou investicí zejména v době psaní článku, neboť v sousední Ukrajině probíhá válečný konflikt s Ruskem, kdy v reakci na tyto události cena akcií dosáhla na prozatímní historická maxima. Pokud pomineme makroekonomické prostředí, finanční stránka společnosti CZG vypadá solidně a jeví se jako rostoucí společnost, avšak v neetickém odvětví. Nicméně jak můžeme ve světě vidět, zbraně jsou bohužel potřeba i v 21. století.

Jsou Česká zbrojovka akcie správnou volbou?

Kde lze koupit Česká zbrojovka akcie?

Jaká je cena Česká zbrojovka akcie?

Získám díky Česká zbrojovka akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění Česká zbrojovka akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.