Wednesday, June 19, 2024

Kde a Jak Koupit akcie Arrival v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Další společností, jež si dala za cíl vyrábět elektromobily je britská firma Arrival. Akcie Arrival jsou obchodované na americké burze NASDAQ.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik (ne)oblíbená akcie a kde je nejlepší akcie Arrival společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi akcie Arrival

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení akcie Arrival v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit akcie Arrival? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. eToro -obchodujte podle profesionálů s 0% poplatky na více než 700 akcií a ETF
 2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 3. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
 4. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Příběh společnosti Arrival se začal psát v roce 2015 a za jejím založením stojí ruský podnikatel, Denis Sverdlov, bývalý generální ředitel poskytovatele mobilních služeb Yota Group. První veřejný úpis akcií se odehrál na americké burze NASDAQ v roce 2020. Od té doby se firmě podařilo dosáhnout tržní kapitalizace ve výši téměř 1 miliardy dolarů.

Kde a Jak Koupit akcie Arrival v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Ačkoliv se to může zdát málo, na výrobce elektromobilů bez tržeb je to adekvátní výše. Cenový vývoj akcií v průběhu času můžete vidět na grafu.

Kdo za firmou stojí?

Na firmu z pozice generálního ředitele dohlíží od jejího založení samotný zakladatel, Denis Sverdlov. Jak bylo zmíněno na začátku, Sverdlov nasbíral zkušenosti v Yota Group, ovšem mimo to byl například náměstkem ministra pro komunikaci a řídícím partnerem společnosti Korus Consulting, jedné z nejvýznamnějších poradenských společností v oblasti IT na území Ruska.

Kde a Jak Koupit akcie Arrival v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Značným podílem ve společnosti Arrival disponují Venture capital/Private equity firmy, které vlastní až 72,6 % akcií. S takto velkým podílem mají možnost se podílet na řízení společnosti s tím, že často to bývají tzv. “aktivisté”, jež vedou management k odpovědnosti, neboť chtějí ve firmě utvořit hodnotu a následně aplikovat exit strategii.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, společnost Arrival neodměňuje své akcionáře v podobě dividend. Ačkoliv firma má na účtu dostatek hotovosti, kvalitní dividendový titul musí vyplácení finančních prostředků financovat ze zisků, aby dividenda byla stabilní. V případě Arrival by dividenda nedávala smysl, neboť investice do rozvoje a následné expanze přinesou v dlouhodobém horizontu pro akcionáře větší hodnotu.

TIP: Mezi kvalitní dividendové tituly splňující výše zmíněná a další kritéria patří ČEZ nebo Shell.

Oblast působení

Společnost Arrival byla založena s cílem změnit konstrukci, montáž a distribuci komerčních elektromobilů a urychlit jejich masové rozšíření po celém světě. Zpočátku se zaměřují na výrobu komerčních elektrických dodávek, autobusů a osobních automobilů. Zákazníky chce přilákat zejména na celkové náklady s udržováním těchto dopravních prostředků.

Kde a Jak Koupit akcie Arrival v České republice 2022?
Ukázka elektrické dodávky

Úspěch oddělení R&D dokazuje rozsáhlé portfolio duševního vlastnictví, které v současné době zahrnuje více než 275 nárokovaných inovací z 87 patentových rodin, které zahrnují návrhy elektrických vozidel, inovace související s bateriemi, výrobní postupy, modulární hardwarové, softwarové aplikace a protokoly robotické montáže.

Důležitá partnerství

Společnost Arrival úzce spolupracuje s potenciálními zákazníky a partnery na vývoji vozidel, což dokazuje několik uzavřených partnerství. Nejvýznamnější z nich je pravděpodobně provozovatel veřejné dopravy v městě Anaheimu, s několika sty tisíci obyvateli, který získal dotaci od místní samosprávy ve výši 2 milionů dolarů, jež se rozhodl utratit za autobusy Arrival na zkapalněný plyn.

Mezi další patří dohoda s Hyundai Motor Company and Kia Corporation s cílem společně vyvíjet vozidla využívající technologie Arrival, LeasePlan (velký hráč na trhu ve smyslu auto jako služba) díky které bude podnik preferovaným partnerem při operativním leasingu Arrival dodávek, Uber, UPS (logistický gigant), LG Chem a další.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie Arrival a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie Arrival v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím akcie Arrival?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak akcie Arrival nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

 • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?
Postup registrace
 • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

 • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

 • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Arrival”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit akcie Arrival v České republice 2022?
Postup nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete akcie Arrival nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Kde je nejlepší koupit akcie Arrival?

Abyste mohli začít uvažovat o nejlepší nákup akcie Arrival, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké služby nabízejí. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

1. eToro

Broker eToro je velmi využívaným prostředníkem hlavně retailovými obchodníky, kteří s oblibou využívají funkci sociálního obchodování. Své služby poskytuje již od roku 2007, nejedná se tedy o žádného nového brokera u kterého byste se měli bát o své prostředky. Možná to je ten důvod, proč tuto platformu využívají miliony lidí z více než 200 zemí světa.

Kde a Jak Koupit akcie Tesla v České republice 2022?Kolik zaplatím na poplatcích?

Zatímco někteří brokeři jsou poněkud neprůhlední v tom, co účtují, britská obchodní platforma eToro společně se svojí aplikací pro obchodování je podle nás velmi transparentní. Za možnost investovat do ETF nezaplatíte ani korunu na poplatcích. Místo toho broker vydělává peníze tím, že si při vkladu účtuje malý 0,5% FX poplatek. Veškerý přehled poplatků najdete zde.

Výhody a nevýhody:

 • Bezproblémové zaregistrování a otevření účtu
 • Sociální obchodování a funkce kopírování obchodů
 • Nízké poplatky za obchodování forexu a CFD
 • Zdarma obchodování akcií a ETF
 • Ochrana vašeho kapitálů v řádu desítek tisíc dolarů

 • Poplatek za delší neaktivitu
 • Pouze jedna měna v které můžete držet hotovost

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

Společnost Arrival je sice mladou, ale zato nadějnou automobilkou vyrábějící elektromobily, neboť byla schopna navázat klíčová partnerství a zajistit si tak budoucí odbyt svých výrobků. Schopnosti v oblasti R&D prokázala výborné a teď už jen prvotní prototypy převést do sériové výroby. Nicméně v této fázi se může potýkat s problémy zejména kvůli problémům v dodavatelském řetězci.

Jsou akcie Arrival správnou volbou?

Kde lze koupit akcie Arrival?

Jaká je cena akcie Arrival?

Získám díky akcii Arrival dividendy?

Kolik stojí vlastnění akcie Arrival na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.