Friday, June 21, 2024

Kde a Jak Koupit akcie ThyssenKrupp v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Akcie ThyssenKrupp jsou cenné papíry společnosti, která se zabývá výrobou komponentů a poskytováním služeb průmyslovým podnikům.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.
V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší akcie ThyssenKrupp společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi akcie ThyssenKrupp

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení akcie ThyssenKrupp v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit akcie ThyssenKrupp? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Příběh společnosti ThyssenKrupp se začal psát v roce 1811, kdy Friedrich Krupp založil spolu se dvěma společníky továrnu na výrobu lité oceli a všech výrobků z ní. Pokud se posuneme o sto let dopředu, do roku 1914, podnik kvůli válce začíná vyrábět dělostřelecké granáty a kolejnice pro lehké železnice, stejně tak v roce 1939. Do dnešní podoby se dostává až v roce 1997, kdy Krupp a Thyssen oznamují fúzi.

Kde a Jak Koupit akcie ThyssenKrupp v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Dnešním dnem dosahuje koncern tržní kapitalizace 6 miliard dolarů. Cenový vývoj akcií v průběhu let můžete sledovat výše.

Kdo za firmou stojí?

Z pozice generálního ředitele rozhoduje o udržitelném vývoji a především transformaci společnosti (fúze, akvizice, transformace a rozvoj portfolia) Martina Merz, která ve své funkci působí od roku 2019. Merz má za sebou bohatou kariéru v Boschi, kde působila jako CEO dceřiné odnože a za zmínku stojí rovněž působnost v Chassis Brakes International, výrobce brzdových komponentů, kde zastala exekutivní pozici.

Kde a Jak Koupit akcie ThyssenKrupp v České republice 2022?
Struktura akcionářů

V celkovém součtu podílem ve firmě disponuje až 200 000 subjektů. Ihned po individuálních investorech se s druhým největším podílem pyšní AKBH foundation, což je prostředek držby akcií společnosti Krupp, které dostala z fúze s firmou Thyssen v roce 1997. Akcionáři Thyssenkrupp jsou rozmístěni v přibližně 90 zemích světa.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, společnost ThyssenKrupp neodměňuje své akcionáře v podobě dividend. Nicméně za svou historii finanční prostředky investorům vyplatila celkově pětkrát v řadě, mezi lety 2013-2018. Ve vyplácení nemohla pokračovat pravděpodobně z toho důvodu, že v posledních 5 letech společnost nevykázala zisk. I přes vlastnění dostatečně hotovosti by dividenda nebyla udržitelná.

TIP: Pokud se čtenáři zajímají o dividendové tituly, za zmínku stoji určitě Shell nebo Philip Morris.

Oblast působení

Společnost rozděluje svůj byznys do šesti segmentů – Materiálové služby, Průmyslové komponenty, Automobilové technologie, Ocel – Evropa, Námořní systémy a Multi Tracks. Segment Materiálových služeb spočívá v distribuci materiálů (uhlí, koks, speciální rudy, slitiny či kovy) přes technické služby až po vývoj inteligentních procesů pro automatizaci, rozšířené dodavatelského řetězce, skladování a řízení zásob.

Průmyslové komponenty se dělí na dvě části – výroba ložisek a výkovků (podvozky a hřídele, ojnice). Ložiska jsou vyráběny pro zákazníky na míru a používány ve větrných turbínách, jeřábech nebo bagrech. Hřídele jsou pak používány ve spalovacích motorech po celém světě. Oblast automobilových technologií se zabývá vývojem a výrobou komponentů přes mechanické zpracování až po montáž vysoce komplexních systémů.

Kde a Jak Koupit akcie ThyssenKrupp v České republice 2022?
Tržby dle geografického umístění

Segment Evropské oceli spočívá ve výrobě oceli a ThyssenKrupp se řadí mezi nejdůležitější dodavatele na evropském trhu. Její portfolio výrobků zahrnuje svitky válcované za tepla, tenké plechy, prémiové pásy, výrobky s povlakem atd. Odvětví námořních systémů se zabývá výrobou konvenčních ponorek, námořních plavidel a námořní elektroniky, přičemž nabízí rovněž služby, které poskytuje námořnictvu.

Posledním segmentem je Multi Tracks, kam společnost ThyssenKrupp řadí podniky, u nichž v krátkodobém až střednědobém horizontu zvažuje úplný nebo částečný prodej či pokračování podnikání s jedním a více externími partnery. Kromě investic do tradičních průmyslových podniků patří do portfolia i podnik na začínajícím trhu s vodíkem, v němž má ThyssenKrupp většinový podíl.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie ThyssenKrupp a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie ThyssenKrupp v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím akcie ThyssenKrupp?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak akcie ThyssenKrupp nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

  • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?
Postup registrace
  • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

  • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

  • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “ThyssenKrupp”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit akcie ThyssenKrupp v České republice 2022?
Postup nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete akcie ThyssenKrupp nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Závěr

Společnost ThyssenKrupp je německou společností s velkým zaměřením na evropský automobilový průmysl, který se nachází v době psaní článku v problémech a procesu přeměny. Pokud se podíváme do finančních výkazů, rozhodně nenajdeme podnik se stabilními výnosy. Co se týče výhledu do budoucna, ten je pro firmu mírně optimistický, ale makroekonomické skutečnosti by tyto predikce mohly zcela pohřbít.

Jsou akcie ThyssenKrupp správnou volbou?

Kde lze koupit akcie ThyssenKrupp?

Jaká je cena akcie ThyssenKrupp?

Získám díky akcii ThyssenKrupp dividendy?

Kolik stojí vlastnění akcie ThyssenKrupp na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.