Friday, June 2, 2023

Kde a Jak Koupit AMD Akcie v České republice 2023?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. AMD akcie jsou zařazeny mezi sektor polovodičů, ovšem co firma ve skutečnosti vlastně dělá a čemu vděčí takovému zájmu u investorů?

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší AMD akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi AMD akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení Google akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit Google akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. eToro -obchodujte podle profesionálů s 0% poplatky na více než 700 akcií a ETF
 2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 3. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
 4. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Společnost AMD je 70. největší veřejně obchodovanou společností na světě s kapitalizací dosahující 166 miliard dolarů. Historie firmy je velice zajímavá a sahá až do roku 1969, kdy o čtyři roky později, začátkem roku 1973 se rozhodla vstoupit na burzu. Podle dat TradingView byly tehdy dny na burze velice volatilní s denními pohyby v rozmezí 10-50 %.

Kde a Jak nakoupit AMD Akcie v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií AMD

Výše na měsíčním grafu můžete vidět cenový vývoj akcií AMD. Od roku 2016 si ke svému dosavadnímu vrcholu akcie připsaly více než 4 000 %.

Kdo za firmou stojí?

Šéfkou celé firmy AMD je elektrotechnická inženýrka Lisa Su. Ještě před začátkem kariéry v AMD během roku 2012 předtím působila ve společnosti Freescale Semiconductor. Na pozici CEO se vypracovala přes provozní a obchodní ředitelku.

Kde a Jak nakoupit AMD Akcie v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Dle struktury akcionářů výše můžete vidět, že akcie je u individuálních investorů poměrně oblíbená, oproti společnosti Boeing, kterou nedrží ani 1 % retailových investorů. Největšími institucionálními hráči jsou opět Vanguard a BlackRock.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, vlastnění AMD akcie nepřinese investorům žádnou dividendu. Firma naopak veškeré zisky reinvestuje do vývoje a dalšího růstu.

Oblast působení

Advanced Micro Devices je společnost ze spojených států amerických, která působí na trhu s hardwarem. Jejich vysoce výkonné procesory pohánějí servery pro moderní datová centra, osobní počítače, herní konzole, průmyslová zařízení a další. Ke konci roku 2021 firma prezentovala rekordní tržby ve výši 4,8 miliard dolarů s meziročním růstem 49%. Kromě obratu rostla marže i zisky.

Kde a Jak nakoupit AMD Akcie v České republice 2022?
Růst tržeb

V prezentaci pro investory společnost AMD rozlišuje dva segmenty – grafický a polovodičový segment. První zmíněný segment se těšil během 4. kvartálu silné poptávce po prémiových stolních počítačích a noteboocích s procesory Ryzen 5000 a došlo k představení desktopových procesorů řady Ryzen 7000, které budou uvedeny v druhém kvartálu roku 2022 a budou založeny na 5nm struktuře “Zen 4”.

Zatímco první segment meziročně rostl na tržbách “pouze” o 32 %, segment polovodičů za stejný časový úsek rostl o neskutečných 75 %. Toto bylo zapříčeněno hlavně významným růst v oblasti cloudu i podnikové sféry, zvýšené poptávce po herních konzolích překonávající všechny předchozí generace. Firma odhaduje dosažitelný trh ve výši 79 miliard dolarů, z čehož vyplývá, že AMD má velký prostor pro růst.

Corporate responsibility

Kromě zaměření na zisk dává firma velký důraz na CR (společenská odpovědnost firem), na což se dívá optikou enviromentálních, sociálních a správních problémů. Proto se soustředí na vytváření nové generace produktů, které budou mít pozitivní přínos pro společnost a planetu. Usiluje o to, aby v rámci podnikání zavedli ekologické řízení, zajistili bezpečná a odpovědná pracoviště v globálním dodavatelském řetězci a podporovali komunity.

Poznámka: Ačkoliv se CR nemusí zdát jako podstatná věc, v blízké budoucnosti bude téma hodně skloňované a firmy, jež začnou brzy, budou disponovat značnou výhodou.

Jejich přístup je založen na podnikatelské etice, bezpečnosti a transparentnosti. Pokračují v mapování prioritních otázek s cíli udržitelného rozvoje OSN – ukazují, jak pokrok v klíčových iniciativách pomáhá řešit globální výzvy.

Jak vydělám?

Již jste si koupili AMD akcie a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus AMD akcie v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím AMD akcie?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak AMD akcie nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě eToro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

 • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě eToro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné. Můžete také zvážit registraci pomocí Facebookového nebo Google účtu.

Kde a Jak koupit NIO Akcie v České republice 2022?
Fáze registrace
 • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak koupit NIO Akcie v České republice 2022?

Kliknete proto na políčko “Ověřit”, zobrazené výše. Kromě dokumentů poskytnete jméno, pohlaví, bydliště a datum narození, které se musí shodovat s údaji uvedenými na průkazu totožnosti. Následuje kratší dotazník o zkušenostech s investováním a výši investovaných prostředků, společně s dotazem které aktiva plánujete obchodovat. Tyto úkony má prostředník nařízené od regulátora.

Po vyplnění profilu můžete nyní uložit prostředky až do výše 2 000 EUR. Pro investování bez omezení, rychlého výběru prostředků a získání odznaku symbolizující ověřený účet Vás čekají další kroky. Mezi ně patří pouze poskytnutí osobních dokumentů typu občanského průkazu či pasu a účtu za energie, výpis z bankovního účtu nebo pracovního povolení. Tento verifikační proces trvá obvykle několik dní.

PŘEJÍT NA ETORO

 • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky bez omezení.

Kde a Jak koupit NIO Akcie v České republice 2022?Jak můžete vidět výše, výběr metod je opravdu pestrý. Nejlepší metoda převodu peněz bude záležet na každém jedinci, obecně se ale doporučuje bankovní převod nebo vklad pomocí kreditní/debetní karty.

 • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme AMD, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak nakoupit AMD Akcie v České republice 2022?
Proces nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Zvolíte si částku, za kterou chcete akcii nakoupit a stisknete tlačítko “Zadat pokyn”. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Kde je nejlepší koupit AMD akcie?

Abyste mohli začít uvažovat o nejlepší koupení AMD akcie, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké služby nabízejí. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

1. eToro

Broker eToro je velmi využívaným prostředníkem hlavně retailovými obchodníky, kteří s oblibou využívají funkci sociálního obchodování. Své služby poskytuje již od roku 2007, nejedná se tedy o žádného nového brokera u kterého byste se měli bát o své prostředky. Možná to je ten důvod, proč tuto platformu využívají miliony lidí z více než 200 zemí světa.

Kde a Jak Koupit AMD Akcie v České republice 2022?Kolik zaplatím na poplatcích?

Zatímco někteří brokeři jsou poněkud neprůhlední v tom, co účtují, britská obchodní platforma eToro společně se svojí aplikací pro obchodování je podle nás velmi transparentní. Za možnost investovat do ETF nezaplatíte ani korunu na poplatcích. Místo toho broker vydělává peníze tím, že si při vkladu účtuje malý 0,5% FX poplatek. Veškeré poplatky si můžete zobrazit zde.

Výhody a nevýhody:

 • Bezproblémové zaregistrování a otevření účtu
 • Sociální obchodování a funkce kopírování obchodů
 • Nízké poplatky za obchodování forexu a CFD
 • Zdarma obchodování akcií a ETF
 • Ochrana vašeho kapitálů v řádu desítek tisíc dolarů

 • Poplatek za delší neaktivitu
 • Pouze jedna měna v které můžete držet hotovost

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

Akcie AMD jsou zaručeně expozicí na momentální směřování světa technologií. Nicméně společnost AMD se, podobně jako ostatní firmy soustředící na tuto oblast, může potýkat s nedostatkem materiálu nebo čipů kvůli makroekonomickým vlivům, což by mohlo mít negativní dopad na byznys model firmy. Proto by investoři měli zvážit obě strany mince.

Jsou AMD akcie správnou volbou?

Kde lze koupit AMD akcie?

Jaká je cena AMD akcie?

Lze získat od AMD akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění AMD akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás 15% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 3650 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.