Coinmama recenze a návod – kde koupit Bitcoin a Ethereum

Coinmama recenze – Směnárna Coinama byla založena roku 2013. Je zaregistrovaná ve Slovinsku, kde je vlastněna New Bit Ventures Limited se sídlem v Israeli. Operuje v 217 různých zemích po celém světě, ve kterých svým uživatelům umožňuje nakupovat Bitcoin a Ethereum pomocí debetní nebo kreditní karty, či přes Western Union. Avšak pro lidi, směnárna neposkytuje platformu pro trading s kryptoměnami a ani neumožňuje svým uživatelům prodávat. Místo toho je veškeré nakoupené krypto přesunuto přímo z peněz samotné společnosti do vaší peněženky, což dělá transakce bezpečnější. Je Coinmama dobré místo, kde koupit kryptoměny a kde koupit Bitcoin?

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Coinmama se vyznačuje tím, že je jednou z nejrychlejších a nejvíce user friendly směnáren pro koupi Bitcoinu nebo Etheru přes kreditní nebo debetní kartu, což je něco, co směnárny málokdy nabízí.

Jak se zaregistrovat a verifikovat si účet – Coinmama návod

Momentálně je Coinmama přístupná pouze jako webová stránka, žádnou mobilní aplikaci si stáhnout nemůžete. Krom toho směnárna nevypustila žádné API, které by uživatelům umožnilo vytvořit své vlastní aplikace, které by s touto platformou byly kompatibilní. Kromě mezinárodní přístupnosti je jednou z nejzajímavějších vlastnotí, kterou Coinmama na rozdíl od svých konkurentů disponuje je, že umožňuje svým uživatelům nakoupit až $/€ 150 kryptoměny, aniž by museli nějak verifikovat svou identitu.

Avšak chcete-li nakoupit větší množství, svou identitu budete muset podložit oficiálním dokumentem (ID, pas, řidičský průkaz), svým celým jménem, datem narození, pohlavím, adresou a číslem kreditní, či debetní karty. Aby byl váš účet verified, obě strany vyfoceného dokumentu musí být předložené a požadavky, které si Coinmama klade jsou:

 • Fotka musí být čitelná
 • Obraz musí být ve vysokém rozlišení (barevné soubory 300dpi nebo více)
 • Doklad musí být platný
 • Maximální velikost souboru je 4MB

Dokumenty uploudnuté na Coinmama jsou potvrzené během pár hodin o pracovních dnech, o víkendech to může trvat déle. V případě, že z nějakého důvodu urgentně potřebujete uspíšit tento proces, zákaznická podpora Coinmama je v tomto velmi nápomocná.

Prvotní verifikace většinou trvá kolem 10 minut. Po ní mohou uživatelé nakupovat kryptoměny okamžitě, přičemž dodání objednané měny trvá většinou pár minut. To umožňuje uživatelům využít pohybů cen. Poté, co jsou objednávky zadány, jsou také zadány sazby. Což znamená, že kupující obdrží přesně to množství, které si objednali, přičemž mohou ignorovat fluktuace mezi časem odeslání objednávky a skutečného obdržení kryptoměny. Dle developerů je to tak z toho důvodu, že často docházelo k zmatkům a neporozumění, když byli objednávky zamčené s tržní sazbou, hlavně když dostali méně, než co očekávali. Pokud chcete nákup zrušit, Coinmama vám během 48 hodin platbu zruší a peníze vrátí.

Jak nakoupit

Pokud si chcete nakoupit Bitcoin přes kreditní či debetní kartu, Coinmama nepožaduje po uživatelích, aby si svou kartu zaregistrovali, chtějí-li ji používat na jejich směnárně. Místo toho poté, co se uživatel zaregistruje (ať už svou identitu potvrdili, nebo ne) si mohou vytvořit objednávku tím, že si vyberou, jaké množství si přejí zakoupit, vloží detaily a číslo své karty. Coinmama nikde informace o svých uživatelích nehromadí. Poté, co se platba uskuteční, ji trvá asi 20 minut zpracovat (což může dle karty trvat až 20 minut) a následovně je měna přesunuta do peněženky uživatele.

Na rozdíl od svých konkurentů Coinmama neposkytuje online peněženku pro své uživatele. Tím pádem chcete-li nakoupit, musíte mít připravenou svou adresu, na kterou vám kryptoměna bude zaslána. Potvrzení vyžaduje, aby uživatel obdržel email link od Coinmama, který mu umožní potvrdit, že vaše adresa je validní. Z toho důvodu nemůžou uživatele nakupovat za někoho jiného, jen sami za sebe. Ti, kteří si přejí přesunout měnu do peněženky jiného majitele tak mohou udělat pouze přes služby své peněženky.

Poplatky

Na rozdíl od svých rivalů poplatky na Coinmama jsou poměrné vysoké, až 5.50% poplatek za transakci. Tento poplatek je obsažen v Bitcoinové nebo Ethereové sazbě, kterou vám Coinmama ukazuje na své stránce. Krom toho si Coinmama účtuje dalších 5 % za použití kreditní či debetní karty. Krom toho může uživateli být účtován Cash Advance poplatek od jejich banky, to však záleží na konkrétních případech a podmínkách.

Limity nákupu

Coinmama nabízí vysoké nákupní limity, obzvlášť v kontextu platby přes karty. Verifikovaní uživatelé mohou nakoupit až $5,000 v kryptoměně za den s maximem $20,000 za měsíc. Denní limit trvá po 24 hodin po jeho dosažení, zatímco měsíćní limity jsou pohyblivá suma předchozích 30 dní. Platby můžete uskutečnit v jakékoliv měně si přejete, avšak poplatky na jiné měny než USD nebo EUR mohou být vyšší.

Množství kryptoměny, které uživatel může nakoupit záleží na úrovni verifikace, na které je. Čím víc dokumentace uživatel předloží, tím víc měny si může dovolit.

 • 1. úroveň: Tato úroveň umožňuje uživateli nakoupit přes Coinmama až 10,000 USD kryptoměny. Vyžaduje od uživatele pouze validní průkaz totožnosti
 • 2. úroveň: Tato úroveň umožňuje uživateli nakoupit přes Coinmama až 50,000 USD kryptoměny. Vyžaduje po uživateli dva validní ID a také buďto utility bill nebo selfie uživatele s jeho ID.
 • 3. úroveň: Nejvyšší úroveň na Coinmama umožňuje uživateli nakoupit až 1 milion USD v kryptoměně. Aby tuto úroveň uživatel odemknul, musí uživatel vyplnit krátký formulář na Coinmama.

Podporované národnosti / státy

Jak už bylo řečeno, směnárna je přístupná v množství států, pravděpodobně jde o nejrozšířenější krypto směnárnu na světě, dalece přesahující Coinbase a BitStamp ve svém poli působnosti. Jediné státy, ve který Coinmama neoperuje jsou problémové země, na které jsou uvalené sankce. Coinmama také umožňuje platby přes Western Union, tím pádem je možné nabít krypta přes Coinmama hotovostním vkladem.

Bezpečí a zákaznická podpora

Ačkoliv jde o relativně malou směnárnu v ekosystému kryptoměn, zatím nezažila Coinmama žádné zaznamenané narušení bezpečnosti a pomalu, ale jistě zvyšují svůj podíl na trhu. Avšak oproti svým konkurentům jsou zatím trochu pozadu se svými 600,000 uživateli za měsíce (ve srovnání s Coinbase, kde je 34 milion návštěvníků za měsíc, nebo Poloniex, který navštěvuje až 44 milionů uživatelů za stejný časový úsek). Coinmama je zaregistrovaná s FINCEN ve Spojených Státech jako firma poskytující peněžní služby. Fakt, že nedrží přes své uživatele žádné množství kryptoměny také znamená, že je méně náchylná k hackerským útokům, avšak pořád se dělá záznam informací o kreditních kartách použitých, ačkoliv Coinmama popírá, že by se na jejich serveru skladovali tyto informace.

Zákaznická podpora je přístupná přes mail, nebo přes velice široký seznam FAQ. Stejně jako u většiny kryptoměnových směnáren, online recenze zákaznické podpory této platformy jsou smíšené. Avšak nezdá se, že by zde byly nějaké kritické problémy s časem, který jim trvá odpovědět, většina dotazů dostane odpověď během 24 hodin (pochopitelně s delším časem čekání o víkendech).

Závěr

Coinmama má spoustu skvělých výhod, jako je celosvětová přístupnost, možnost nákupu hotovostí přes Western Union, podpora plateb kreditní i debetní kartou pro okamžitý přístup k Bitcoinu či Etheru a vysoké denní nákupní limitace. Má však taky spoustu nevýhod, například:

 • Platforma je Buy Orders only. Většina směnáren umožňuje svým uživatelům s coiny obchodovat, ve srovnání je Coinmama poměrně omezená. Nejen, že nemůžete obchodovat s kryptoměnami, ale ani samotná Coinmama vaše krypto nebude chtít nakoupit zpátky. Tudíž pokud byste chtěli prodat vaše krypto, museli byste se zaregistrovat taky na jiné směnárně.
 • Ikdyž směnárna podporuje platby kreditní i debetní kartou ze skoro každé země na světě, nenabízí moc možností ve smyslu, že neumožňuje wire nebo SEPA platby.
 • Zatím směnárna podporuje zatám pouze Bitcoin a Ethereum, ačkoliv developeři dali najevo, že by si přáli přidat více kryptoměn v budoucnosti, není známo, jak vzdálená tato budoucnost je.
 • Absence mobilní aplikace je velmi nepříhodná pro uživatele, kteří si přejí nakupovat kryptoměny on the go, nemohou si ani zkontrolovat stav svého účtu a svých úspor.

Jednou z výhod Coinmama je také, že v podstatě nutí své uživatele zařídit si bezpečnou digitální peněženku. Tato stránka tvrdě zastupuje, že by si měli členové krypto komunity vážit svého soukromí a bezpečí svých financí, vzhledem k tomu, že směnárny jsou častým cílem hackerů.

Když se to vezme kolem a kolem, Coinmama má velmi dobrou reputaci v kryptoměnové sféře. Jde o bezpečnou, důvěryhodnou službu, která ačkoliv nenabízí všechny dodatečné možnosti, jako její rivalové, a i když nejde ani o nejlevnější alternativu, to, co dělá, dělá dobře a bezpečně.

94%
94%
Awesome
 • Uživatelské rozhraní
  8
 • Reputace
  10
 • Poplatky
  9
 • Zákaznická podpora
  10
 • Způsoby plateb
  10
 • Hodnocení uživatele (1 Votes)
  3.3
Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář