Nejlepší Bitcoin směnárny a tipy na směnárny kryptoměn

Co jsou směnárny kryptoměn a jaké jsou nejlepší směnárny kryptoměn? Směnárny kryptoměn jsou webové platformy, kde můžete nakupovat, prodávat, nebo vyměňovat kryptoměny za jiné digitální měny nebo tradiční měny jako dolary či eura. Ti, kteří chtějí obchodovat profesionálně a chtějí mít přístup k přepychovým obchodním nástrojům, budou s největší pravděpodobností muset použít směnárnu, která vyžaduje ověření ID a registrovaný účet. Pokud však jde jen o občasné, jednostranné směnárny, kde nakoupit bitcoin a kryptoměny či prodat, existují i platformy, které účty nevyžadují.

Nejlepší směnárny kryptoměn

Typy směnáren na Bitcoin a kryptoměny

Obchodní platforma – stránky, které spojují prodávající a nakupující a účtují si poplatky z každé transakce.

Přímý obchod – Tyto platformy nabízí přímý obchod mezi dvěma osobami. Jedinci z různých zemí si zde mohou vyměnit své měny, a není nastavený pevný kurs, každý prodejce si ho určuje sám.

Zprostředkovatelé – Toto jsou stránky které může každý navštívit a nakoupit kryptoměny za ceny nastavené zprostředkovatelem. Jsou podobné směnárnám v reálném světě.

Na co si dát pozor před připojením na směnárnu kryptoměn

Reputace – Nejlepší způsob, jak zjistit něco více o směnárně, je vyhledat si na ni recenze od uživatelů a důvěryhodných webů. Dobrým místem pro kladení otázek je například i naše forum, kde se můžete ptát na cokoliv chcete!

Poplatky – Většina Bitcoin směnáren má na svých stránkách informace o poplatcích, které si účtují. Než se na nich zaregistrujete, ujistěte se, že chápete poplatky za vložení, převod a vybráním pěněz. Poplatky se mezi různými směnárnami mohou dramaticky lišit.

Platební metody – Jaké platební metody směnárna poskytuje? Kreditní a debetní karty? PayPal? Převod z účtu? Má-li směnárna výrazně omezené platební metody, možná pro vás není výhodné její využívání. Pamatujte si, že zakoupení kryptoměn pomocí kreditní karty vždy vyžaduje ověření identity a zpravidla stojí více z důvodu vyššího rizika podvodu, což zahrnuje také vyšší transakční a provozní poplatky. Nakupování kryptoměn bankovním převodem zase zabere výrazně více času.

Podmínky ověření – Naprostá většina bitcoinových obchodních platforem vyžaduje pro umožnění vkladu a výběru nějaký druh ověření identity. Některé směnárny vám umožňují zůstat v anonymitě. I když se ověřování (které může zabrat i několik dní) může zdát jako nepříjemnost, ve skutečnosti chrání směnárnu i uživatele před mnoha druhy podvodů a praním špinavých peněz.

Geografická omezení – Některé specifické uživatelské funkce poskytované směnárnami mohou být dostupné pouze z některých zemí. Ujistěte se, že směnárna, ke které se chcete připojit vám umožňuje využívat plného rozsahu svých nástrojů a funkcí.

Kurzy kryptoměn – Různé směnárny mají různé kurzy. Překvapilo by vás, kolik můžete ušetřit, když pro své nákupy nevyužíváte pouze jedinou směnárnu. Kurzy se v některých případech mohou lišit o jednotky nebo dokonce až o 10%.

 

nejlepší Bitcoin směnárny a tipy na nejlepší směnárny kryptoměn

Přehled: Nejlepší Bitcoin směnárny a tipy na nejlepší směnárny kryptoměn

Dnes máme na výběr z mnoha platform, ale ne všechny Bitcoin směnárny jsou si rovny. Tento seznam je sestaven na základě recenzí uživatelů, stejně jako mnoha dalších kritérií, jako uživatelská přívětivost, dostupnost, poplatky a bezpečnost. Následuje dvanáct nejlepších směnáren kryptoměn v pořadí.

1. Coinbase

Nejlepší směnárny kryptoměn - kde koupit bitcoin - coinbase bonus $10

Podporována důvěryhodnými investory a používána miliony uživatelů po celém světě, Coinbase je jedna z nejpopulárnějších a nejznámějších zprostředkovatelských a obchodních platform na internetu. Coinbase umožňuje snadné a bezpečné nakupování, používání, přechovávání a obchodování s kryptoměnami. Uživatelé mohou nakoupit Bitcoin, Ethereum a i Litecoin přes kryptoměnovou peněženku dostupnou na Android i iOS, nebo obchodováním s jinými uživateli přes dceřinou společnost Coinbase Pro. Coinbase Pro v současnosti operuje v USA, Evropě, UK, Kanadě, Austrálii a Singapuru. Coinbase Pro si neúčtuje žádné poplatky za přesun částek mezi ní a Coinbase. Prozatím ale výběr kryptoměn dostupných k obchodování závisí na tom, kde žijete.

ZÍSKEJTE 10$!

Zaregistrujte se přes náš odkaz zde: coinbase.com a získejte ihned 10$ zdarma! Stačí, když přes coinbase nakoupíte nebo prodáte kryptoměny alespoň za 100$ a 10$ je vašich!

Výhody: Dobrá reputace, bezpečnost, rozumné poplatky, vhodné pro začátečníky, uložená kryptoměna je chráněna pojištěním

Nevýhody: Zákaznická podpora, omezené platební možnosti, omezené země dostupnosti, nerovné podmínky v rámci světa

Zaregistrovat se můžete zde: coinbase.com

2. Coinmate.io

Nejlepší směnárny kryptoměn, coinmate

Majitelé této Bitcoin směnárny jsou Češi, a i proto se možná jedná o jednu z nejoblíbenějších směnáren kryptoměn mezi českými investory.
Coinmate.io vzniklo roku 2014 a k dnešnímu dni skrze tuto platformu proběhly nákupy Bitcoinu v hodnotě přes 800 000 000 czk. Na Coinmate můžete najít velmi přívětivou cenu jak nákupu, tak i prodeje a žádné, či minimální poplatky při depositu i výběru.
Na Coinmate můžete koupit pouze BTC, ETH a LTC.

Asi největší výhodou pro české investory je to, že mohou převádět peníze přímo z české banky s 0% poplatkem a peníze dorazí zpravidla maximálně do druhého dne. Pokud máte účet u Fio banky, peníze se připíšou téměř okamžitě.

Abyste mohli vkládat přes české banky, musíte mít verifikaci, a to přes ID pohovor, která trvá okolo 5 minut. Dejte si jen pozor, abyste měli dobré připojení k internetu, jinak vám aplikace verifikaci nedovolí.

Výhody: žádné poplatky při převodu z českých bank, minimální poplatky, výborná reputace, nejoblíbenější směnárna mezi Čechy, ověření během 5 minut přes IDchat, jedny z nejlepších cen mezi směnárnami

Nevýhody: menší objemy než ostatní populární Bitcoin směnárny. Absence spousta kryptoměn

Zaregistrovat se můžete zde: https://coinmate.io/

 

3. Binance

Nejlepší směnárny kryptoměn, burza binance

K obchodování s kryptoměnami doporučujeme burzu Binance. Nová rychle rozvíjející burza orientovaná na obchodování s kryptoměnami bez potřeby fiatu. Tato burza kryptoměn nabírala hodně nových uživatelů hlavně díky nízkým poplatkům a širokýmu výběru kryptoměn. Napříč tomu, že Binance měla úspěšné ICO teprve na začátku roku 2017, je již teď považován za velkého hráče na poli burz a směnáren s kryptoměnami.

Výhody: Nízké poplatky a mnoho soutěží, solidní bezpečnost a dobrý reputace

Nevýhody: Velmi těžce se dá nyní něco vytknout nejlepší Bitcoin směnárně. Neustále inovují a snaží se být nejlepší směnárnou kryptoměn

Zaregistrovat se můžete zde: Binance

Návod jak obchodovat na Binance zde

4. Cex.io

Nejlepší směnárny kryptoměn, burza cex.io

Cex.io poskytuje širokou nabídku služeb pro využívání bitcoinu a dalších kryptoměn. Platforma umožňuje uživatelům snadno směňovat státní měny za kryptoměny a naopak. Pro ty, kteří chtějí obchodovat profesionálně, nabízí platforma personalizované a uživatelsky přívětivé tabulky, grafy, a obchodování na marži. Alternativně nabízí CEX také makléřské služby, které začátečníkům poskytují nesmírně jednoduchý způsob, jak nakoupit bitcoin za cenu, která je víceméně v souladu s trhem. Webová stránka je zabezpečená a intuitivní, a kryptoměny mohou být uskladněny offline.

Výhody: Dobrá reputace, dobrý mobilní produkt, podporuje kreditní karty, vhodné pro začátečníky, ucházející kurzy, celosvětová podpora

Nevýhody: Průměrná uživatelská podpora, zdlouhavý proces ověřování, vysoké deposit poplatky

Zaregistrovat se můžete zde: https://cex.io/

5. Poloniex

Založená v roce 2014, Poloniex je jedna z předních světových směnáren kryptoměn. Směnárna nabízí zabezpečené obchodní prostředí s více než 100 kryptoměnami a pokročilé obchodní nástroje a analýzy dat pro zkušené obchodníky. Jako jedna z nejpopulárnějších platforem s nejvyššími objemy převedených částek může uživatelům zaručit, že vždy najdou zájemce o svou nabídku. Poloniex si účtuje poplatky v různé výši, v závislosti na tom o jak velkou částku se při převodu jedná a zda jste prodávající nebo kupující. Pro prodávající se částky pohybují od 0 do 0.15% částky, pro nakupující mezi 0.10 a 0.25%.

Za vybrání peněz si neúčtuje poplatky žádné. Jeden z unikátních nástrojů dostupných na Poloniex je chat box, neustále plný uživatelské podpory a dalších informací. Kterýkoliv uživatel může napsat víceméně cokoliv, nicméně nevhodný obsah je odstraňován moderátory. Někdy může být sice těžké odlišit dobrou radu od špatné, ale Chatbox vás rozhodně nenechá stát stranou.

Výhody: Rychlé vytvoření účtu, mnoho funkcí, půjčky v BTC, vysoké objemy převáděných částek, uživatelsky přívětivé, nízké poplatky za převody, otevřené APlikační Programovatelné Rozhraní

Nevýhody: Pomalá uživatelská podpora, žádná podpora státních měn. Binance burza jej předběhla ve službách velmi rychle

Zaregistrovat se můžete zdehttps://poloniex.com/

6.  Changelly

Nejlepší směnárny kryptoměn směnárna changelly

Changelly je směnárna kryptoměn s hned několika unikátními vlastnostmi. Zaprvé, nepříjímá žádné běžné měny. Bitcoin směnárna umožňuje pouze pro převod prostředků mezi kryptoměnami.

Výhody: Další unkátním prvkem Changelly je to, že shromažďuje kurzy z ostatních obchodních platforem (coinbase, a na základě těchto informací navrhne nejlepší možný kurz. To nabízí obchodníkům velkou výhodu, ať už kupují nebo prodávají.

Nevýhody: Nevhodné pro nákup velkých sum bitcoinu

Zaregistrujte se zde

7. Kraken

Nejlepší směnárny kryptoměn burza kraken

Založena v roce 2011, Kraken je největší Bitcoin směnárna co se týče objemu eur, a je partnerem v první bance kryptoměn. Kraken vám umožňuje nakupovat a prodávat bitcoiny a obchodovat mezi bitcoiny a eury, americkými dolary, kanadskými dolary, britskými librami a japonskými yeny. Umožňuje také obchodování s jinými kryptoměnami, než jen s BTC, například Ethereum, Monero, Ethereum Classic, Augur Rep, ICONOMI, Zcash, Litecoin, Dogecoin, Ripple a Stellar. Pro zkušenější uživatele nabízí Kraken obchodování na marži a další obchodní funkce. Kraken je skvělou volbou pro zkušenější obchodníky.

Výhody: Dobrá reputace, rozumné kurzy, nízké poplatky, minimální vkladní poplatky, bohatá a spolehlivá uživatelská podpora, vysoká bezpečnost, celosvětová dostupnost a podpora

Nevýhody: Omezené platební možnosti, nevhodné pro začátečníky, ne-intuitivní uživatelské rozhraní

Zaregistrovat se můžete zde: https://www.kraken.com/

8. CoinMama

Nejlepší směnárny kryptoměn burza coinmama

CoinMama je veteránem mezi směnárnami kryptoměn, kterou může kdokoliv navštívit a nakoupit bitcoin nebo Ethereum pomocí kreditní karty či hotovosti skrz MoneyGram nebo Werstern Union. CoinMama je skvělá pro provádění okmažitých a přímočarých nákupů krypotměn za tradiční měny. Ačkoliv je CoinMama dostupná po celém světě, uživatelé by si měli dávat pozor na to, že ne všechny její funkce mohou být dostupné ve všech zemích. CoinMama je dostupná v Anglii, Německu, Francii, Itálii a Rusku. Bohužel si teda čeští a slovenští uživatelé mohou nechat o používaní CoinMama jen zdát.

Výhody: Dobrá reputace, vhodná pro začátečníky, skvělé uživatelské rozhraní, velký rozsah platebních metod, dostupná celosvětově, rychlé provedení transakcí

Nevýhody: Vysoké kurzy, speciální poplatek za použití kreditní karty, není možný prodej bitcoinu, průměrná uživatelská podpora

Zaregistrovat se můžete zde: https://www.coinmama.com/

9. Bitsquare

Bitsquare je uživatelsky přívětivá peer to peer směnárna umožňující nákup a prodej bitcoinů za tradiční měny nebo kryptoměny. Bitsquare se specializuje na skutečně decentralizované, peer to peer transakce, dostupné okamžitě a nevyžadující registraci nebo kontrolu centrální autority. Bitsquare nikdy neskladuje částky uživatelů a nikdo kromě dvojice zúčastněných nezná ničí osobní data. Platforma poskytuje skvělé zabezpečení, multisig adresy, zabezpečený vklad a speciální systém arbitrů pro případ rozporů při obchodu. Pokud si přejete zůstat anonymní a nevěříte nikomu, Bitsquare je pro vás dokonalá.

Výhody: Dobrá reputace, bezpečná a soukromá, velké množství dostupných kryptoměn, žádná registrace, ucházející poplatky, open source, dostupná celosvětově, vhodná pro pokročilé obchodníky

Nevýhody: Omezené platební možnosti, průměrná uživatelská podpora, nevhodná pro začátečníky

Zaregistrovat se můžete zde: https://bisq.network/

10. LocalBitcoin

Nejlepší směnárny kryptoměn localbitcoins

LocalBitcoin je P2P směnárna s nakupujícími a prodávajícími v tisícovkách měst po celém světě. Přes LocalBitcoin se můžete setkat s lidmi ve své oblasti a nakoupit nebo prodat bitcoin v hotovosti, poslat peníze přes PayPal, Skrill nebo Dwola nebo sjednat vklad na bankovní pobočce. LocalBitcoins si účtují poplatek 1% od prodávajícího, který si sám určí směnný kurs. Pro zajištění bezpečného obchodu podniká LocalBitcoins řadu opatření. Pro začátek přiřazuje platforma každému obchodníkovi hodnost, na základě reputace a otevřeně zobrazuje jeho minulé aktivity. Po zažádání o transakci je také suma uložena u důvěryhodné třetí strany. Poté, co prodejce potvrdí, že je obchod proveden, je částka uvolněna. Dojde-li k potížím, LocalBitcoins má k dispozici uživatelskou podporu a tým pro řešení konfliktů který by měl situaci mezi prodávajícím a nakupujícím urovnat.

Výhody: Netřeba ID, vhodné pro začátečníky, většinou zdarma, okamžité převody, dostupné celosvětově

Nevýhody: Nevhodné pro nákup velkých sum bitcoinu, vysoké kurzy

Napsali jsme vám i návod jak na LocalBitoins zde.

Zaregistrovat se můžete zde: https://localbitcoins.com/

11. Gemini

Nejlepší směnárny kryptoměn burza gemini

Spoluzaloženo Tylerem a Cameronem Winklevossovými, Gemini je plně regulovaná americká směnárna bitcoinu a Etheru. To znamená, že její podmínky a standardy jsou podobné bance. Znamená to také, že všechny vklady v amerických dolarech jsou uloženy v pojištěné bance a většina kryptoměn je uložena offline. Gemini obchoduje pouze ve třech měnách, Americký dolar, Bitcoin a Ether. Směny jsou zpoplatněny na základě velikosti sumy a to, zda jste prodávající nebo nakupující. Všechny vklady a výběry jsou zdarma. Platforma je plně dostupná zákazníkům v USA, Kanadě, Hong Kongu, Japonsku, Singapuru, Jižní Koreji a UK.

Výhody: Bezpečnost a servilnost, jednoduchý/minimalistický a uživatelsky přívětivý design, skvělá analytika

Nevýhody: Omezené měny na obchodování, malá komunita, průměrná uživatelská podpora, omezená světová dostupnost, CZ/SK uživatelé nemohou obchodovat

Zaregistrovat se můžete zde: https://gemini.com/

12. ShapeShift

Nejlepší směnárny kryptoměn směnárna shapeshift

ShapeShift je vedoucí směnárna podporující řadu kryptoměn jako Bitcoin, Ethereum, Monero, Zcash, Dash, Dogecoin a mnoho dalších. ShapeShift je skvělá volba pro ty, kteří potřebují přímočarý, okamžitý obchod bez registrace nebo spoléhání se na uskladnění částky na směnárně. ShapeShift neumožňuje uživatelům nákup kryptoměn pomocí kreditních karet, debetních karet, nebo jakýchkoliv jiných platebních systémů. Platforma umožňuje pouze obchodování mezi kryptoměnami, ne státem uznanými měnami.

Výhody: Dobrá reputace, vhodné pro začátečníky, velké množství dostupných kryptoměn, ucházející ceny

Nevýhody: Průměrná mobilní aplikace, žádné státní měny, omezené platební možnosti a nástroje

Zaregistrovat se můžete zde: https://shapeshift.io/#/coins

13. Bitstamp

Nejlepší směnárny kryptoměn burza bitstamp

Bitstamp je bitcoinová směnárna pocházející z Evropské unie, založená v roce 2011. Jedná se o jednu z prvních směnáren s věrnou zákaznickou základnou. Bitstamp je v bitcoin komunitě dobře známá jako důvěryhodná a bezpečná platforma. Nabízí pokročilé bezpečnostní prvky, jako dvojitou autentizaci, multisig technologii pro své peněženky a plně pojištěné offline uložiště. Bitstamp nabízí uživatelskou podporu dostupnou 24/7 a uživatelské rozhraní v mnoha jazycích, což umožňuje snadný vstup do světa obchodování. Po založení účtu zdarma a provedení prvního vkladu může uživatel začít okamžitě obchodovat.

Výhody: Dobrá reputace, vysoká úroveň zabezpečení, světová dostupnost, nízké transakční poplatky, vhodné pro velké transakce

Nevýhody: Omezené platební metody, vysoké poplatky za vklad, uživatelské rozhraní

Zaregistrovat se můžete zdehttps://www.bitstamp.net/

Snad jsme vám naším přehledem “Nejlepší směnárny na Bitcoin a kryptoměny – tipy na směnárny kryptoměn” pomohli si vybrat! Pro nejrychlější způsob doporučujeme nakoupit bitcoin na Coinbase a poté směnit na Binance za jakoukoliv jinou kryptoměnu dle vašeho výběru.

Sdílet

Autor

Studuji informatiku, kryptoměny mě fascinují a myslím, že jsou budoucnost ekonomiky. Osobně preferuji dlouhodobé investice ale nebráním se i promyšlenému riskování. Pokud se vám články líbí, můžete mě podpořit zde: 1DU8m33NjdZhFiUyBEb6ue9UAR2wX47H7N

Komentáře

Zanechat komentář