Bitcoin v tomto roce nečeká žádný velký růst. Tvrdí to alespoň analýza známého krypto-investora Tuura Demeestera.

Mnoho držitelů Bitcoinu věří, že Bitcoin již narazil na své absolutní dno a nyní jej čeká jen růst. Jejich nadšení však nesdílí Tuur Demeester, nezávislý investor do kryptoměn, který tvrdí, že zbytek tohoto roku rozhodně nebude pro Bitocin ve znamení hledání nových vrcholů.

Mohlo by vás zajímat: Kalendář událostí kryptoměn v ČR

Poukázal na to, že Bitcoin rally, které jsme byli svědky v druhé polovině minulého roku, byla ve skutečnosti odstartována již v roce 2015 od hodnoty 200 dolarů. Trh tedy v současné době potřebuje nějaký ten čas, aby znovu nabral síly, ochladil se a dokázal se s tímto 30 měsíčním růstem srovnat.

A tak zatímco by někteří rád viděli Bitcoin na svém novém vrcholu v příštích několika měsících, Demeester se drží při zemi a považuje rok 2018 za období, ve kterém bude potřeba být velmi opatrný a pečlivý.

„ Myslím, že je tento rok velkou příležitostí pro to, abychom si odpočinuli, podívali se zpět na vývoj trhu, udělali si přehled o svých dobrých i špatných krocích a poučili se z posledního vývoje.“

Demeester zároveň přidal 5 důvodů, proč se bude Bitcoin ve zbytku tohoto roku držet nohama na zemi.

Růst cen za mining

Těžení kryptoměn již není tak výnosné jako dříve. Klesající cena bitcoinu z něj dělá poměrně drahý druh získávání této kryptoměny. Ti kteří nedokázali včas modernizovat své těžební sestavy tak jsou nuceni prodávat své coiny.

Problematické objemy

Objemy obchodů jsou v porovnání s minulým rokem menší.

Minimální zájem o nové obchody

Poslední průzkumy zjistily, že v loňském čtvrtletí zvažovalo investici do Bitcoinu méně jak 0,5% amerických investorů. A tento trend se dá předpokládat i nadále. Dle google search trend je zájem o vyhledání slova Bitcoin letos mnohem nižší.

Problematika bezpečnosti

Bezpečnost transakcí jednotlivých kryptoměn není v dnešní době ještě natolik vyřešena, aby s ní byli naprosto spokojeny instituce, které se zabývají obchodování s kryptoměnami. I to je důvod, proč není jejich aktivita vysoká.

Bitcoin ETF prozatím ne

Demeester se navíc domnívá, že první Bitcoin ETF v romro roce nebude schválen. I přesto však doufá, že až se tak stane, cena Bitcoinu raketově poroste tak jako u ETF u zlata, kdy cena vzrostla o 350%.

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář

blog lam dep | toc dep | giam can nhanh

|

toc ngan dep 2016 | duong da dep | 999+ kieu vay dep 2016

| toc dep 2016 | du lichdia diem an uong

xem hai

the best premium magento themes

dat ten cho con

áo sơ mi nữ

giảm cân nhanh

kiểu tóc đẹp

đặt tên hay cho con

xu hướng thời trangPhunuso.vn

shop giày nữ

giày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thonmau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ