Bitcoin je digitální měna nové generace, kterou lze bez nadsázky označit za globální fenomén. Jeho základními charakteristikami je vysoká bezpečnost a důraz na anonymitu, a mnozí si již pohrávají s myšlenkou že by Bitcoin mohl v blízké budoucnosti nahradit bankovky a mince.

Některá odvětví průmyslu, včetně obchodu s nemovitostmi, na tomto trendu vydělávají tím že svým zákazníkům umožňují nakupovat nemovitosti za Bitcoin. Jedná se o netradiční, ale stále populárnější metodu.

1. Miami, Florida

Jistý muž z Miami se nedávno dostal do místních zpráv když prodal svůj dům v Coral Gabls za více než 6 milionů dolarů, cca 1600 BTC v době prodeje.

Obrovská prodejní cena by na novinové titulky stačila sama o sobě, ale zajímavé je že bitcoin je součástí obchodu s nemovitostmi v Miami již po několik let. I když byl spuštěn relativně nedávno, v roce 2009, investoři a obchodníci jej adoptovali velmi rychle.

Realitní makléři věří že jižní Florida – především Miami – je ideálním trhem pro bitcoin. Uvádí celosvětový rozsah bitcoinu jako primární důvod rostoucí popularity této oblasti. Alternativní měna otevírá trh kupcům z celého světa, včetně Asie, Kanady nebo Jižní Ameriky.

2. Dubai, Spojené Arabské Emiráty

Spojené státy nejsou jediné místo kde se vydělává na stoupající hvězdě bitcoinu. Developer z Ostrova Man nedávno ohlásil plány na vybudování sdíleného komplexu pro obyvatele i formy, v celkové hodnotě 325 milionů dolarů. Případní zájemci budou mít možnost zakoupit své nemovitosti pomocí bitcoinů, se studiovými apartmány začínajícími na 33 BTC a byty s jednou ložnicí na 54 BTC – zhruba 250 tisíci dolarech.

Některé z bytových jednotek byly už rozprodány za fiatní měny, ale zbývající jsou rezervovány pro nákup pomocí BTC. Obchodní prostory v současnosti není možno pomocí bitcoinu zakoupit.

3. New York, New York

Investoři a realitní agenti z “Velkého Jablka” také vidí budoucnost v bitcoinu. Skupina Magnum Real Estate podnikla odvážný risk, rozhodla se přijímat BTC pro nákupy rekonstruovaných apartmánů v Manhattanské East Village. Nemovitost známá jako Liberty Toye tak reprezentuje významný posun v této oblasti podnikání.

Investiční fondy v oblasti nemovitostí hledající možnost diversifikace svého portfolia nachází v New Yorku ideální živnou půdu. Je jen otázka času než budou v tomto městě, známém tím že se nebojí experimentovat, k dispozici za bitcoin i komerční budovy.

4. Jezero Tahoe, Kalifornie

I populární dovolenková destinace, Jezero Tahoe v Kalifornii, příjímá Bitcoin. Nejmenovaný kupec zde nedávno zakoupil pozemek o rozloze 1.4 akru. Stavební plocha se prodala za 1.6 milionu dolarů, v době prodeje 2739 BTC, což z této transakce v době jejího uskutečnění (2013) činilo nejdražší nákup nemovitosti pomocí bitcoinů.

Podle svědků byla platba bitcoiny nápad kupujícího. I když jsme od té doby nezaznamenali u jezera Tahoe žádné další prodeje nemovitostí za bitcoiny, tento případ ukazuje že potenciál zde je.

5. Bali, Indonésie

Indonésie asi není první místo kde byste čekali bitcoiny hnaný trh s nemovitostmi, ale ve skutečnosti se jednalo o jedno z prvních míst které tuto kryptoměnu přijalo.

Nejmenovaný zájemce v Bali utratil přes 800 bitcoinů, na tehdejší cenu cca 500 000 dolarů. za luxusní vilu.

Ačkoliv je zde běžné nakupovat za Bitcoin soukromé nemovitosti, zatím se neobjevily žádné nabídky komerčních nebo průmyslových prostor.

6. Praha, Česká republika

Už i v České republice se dá nakoupit nemovitost s kryptoměnami. Napřiklad realitní společnost Homehunters nedávno zprostředkovali prodej nemovitosti ruskýmu investorovi za 35 BTC.

Bitcoin a budoucnost realit

Navzdory nejistotě spojené s trhem kryptoměn je spousta agentů a investorů očividně ochotna riskovat. Potenciální výdělek je značný, hrozba ztráty však dále zůstává. Jen čas ukáže jestli byli moudřejší ti konzervativnější, nebo progresivnější.

Share.

About Author

Studuji informatiku, kryptoměny mě fascinují a myslím, že jsou budoucnost ekonomiky. Osobně preferuji dlouhodobé investice ale nebráním se i promyšlenému riskování. Pokud se vám články líbí, můžete mě podpořit zde: 1DU8m33NjdZhFiUyBEb6ue9UAR2wX47H7N

Komentáře

Leave A Reply