7 nejlepších způsobů, jak shortovat Bitcoin

Drtivá většina spekulací okolo Bitcoinu nastane kvůli Long a Short pozicím napříč obchodními platformami. Longování a Shortování bylo nejvýhodnější řešení pro většinu národních měn a aktiv posledních pár let. Bitcoinoví spekulanti spoléhají na stejné nástroje, aby odhadli, jak se bude cena vyvíjet v nadcházejících hodinách, dnech, týdnech. Vzhledem k momentální ceně BTC, shortovat Bitcoin je velice lákavé. V tomto článku najdete krátký list způsobů, kterými můžete Bitcoin shortovat a – doufejme – získat tak jistý profit.

 

#7 Obchodování Přes Marži Bitcoinu (Margin Trading)

Jeden z nejčastěji využívaných způsobů shortování Bitcoinu je skrz využívání kryptoměnových marginálních obchodovacích platforem. Spousta hlavních Bitcoinových směnáren dává uživateli tuto šanci, i když některé specializované obchodní platformy stojí za to omrknout. Využíváním Margin Tradingu, jeden si v podstatě „zapůjčí“ peníze od makléře, aby vykonal obchod. Mějte na paměti, že zde existuje pákový faktor, který může exponenciálně zvýšit výdělek – ale i ztráty.

#6 Bitcoinový Termínový Trh (Futures Market)

Další populární možnost, jak shortovat Bitcoin je podnikat na termínovém trhu (futures market). Termínový kontrakt je druh kontraktu, kde kupec souhlasí, že koupí a zabezpečí aktivum, v tomto případě reprezentované Bitcoinem. Toto zabezpečení je ke koupi v budoucnu se stanovenou cenou.

Ve většině případů má osoba kupující termínový kontrakt pocit, že cena Bitcoinu půjde nahoru a že budou moci nakoupit Bitcoin za cenu levnější než na trhu, v moment, kdy kontrakt „vyprší“.

Prodej Bitcoinových termínových kontraktů naznačuje jakési pesimistické rozpoložení a očekávání, že cena Bitcoinu spadne před daným datem vypršení kontraktu. V současnosti je nemalé množství termínových kontraktů na prodej, vzhledem k tomu, že Bitcoinový trh se nachází v dolní spirále. Prodávání termínových kontraktů je skvělý způsob, jak shortovat Bitcoin.

#5 Pujčování k Shortování Bitcoinu

Několik platforem svým uživatelům umožní získat půjčku na Shortování Bitcoinu. Zatímco tohle je spíše komplikovaný a zdlouhavý proces – započítáme-li kreditní kontrolu – je to skvělý způsob, jak shortovat Bitcoin. Co je důležitější, klienti využívající tuto službu zůstanou anonymní veřejnosti, i když svoji identitu musí ukázat společnosti, která službu vykonává. Pro uživatele více orientované na své soukromí to možná není nejlepší řešení, ale i přes to to stojí za zkoušku.

Tip! Zjistěte kolik stojí  momentálně kryptoměny v korunách!

#4 Obchod s Binární Opcí (Binary Options)

Obchodování s CALL a PUT opcemi je další šance pro lidi, kteří hledají způsob, jak shortovat Bitcoin. Ti, kteří chtějí Bitcoin shortovat zvolí příkaz PUT, ideálně přes službu Escrow. Obchodníci, kteří mají pocit, že cena půjde dolů mají za cíl zajistit svou schopnost prodat Bitcoin za dnešní tržní cenu, i když by se trh směřoval dolů. Spekulanti využívají opci PUT, když je pobídka potenciálním kupcům ve formě ještě nižší ceny za bitcoin, než ve kterou spekulant doufal. Příklad, kdybych chtěl shortovat bitcoin, když má cenu US$4750, ale chci zabezpečit tuto cenu, i až cena spadne na US$4700, mohu se prostě spokojit s tím, že prodám za US$4725 jako „prémii“.

#3 Bitcoinové Opce (Bitcoin Options)

Bitcoinová opce je trochu složitější než její binární ekvivalent. Pád v ceně Bitcoinu bude vydělávat profit, což je přesně o čem shortování Bitcoinu je. Opce umožní spekulantovi vsadit, že cena Bitcoinu bude nižší ve specifický den nebo, že nedosáhne dané hranice nad svou momentální cenou v daném časovém úseku. Využít Bitcoinovích opcí jde skrze jednu z mnoha platforem. Případně si spekulant může udělat svou vlastní.

#2 Trh s Předpověďmi

I když trhy s předpověďmi (predicition market) jsou relativně nový koncept ve světě kryptoměn, dokonce pro ně zatím ani není český termín, jde je báječně využít při shortování Bitcoinu. Trh s předpověďmi dá každému možnost předpovědět jakou událost si přejí a pak vydělat na výsledku. Příklad, první vytvoří událost (předpoví, že…), kdy tvrdí, že cena Bitcoinu spadne na US$xxx v datum y. Pokud si druhý všimne této události, může se na výsledku předpovědi s tím druhý vsadit. Pokud druhý prohraje, první spekulant efektivně shortuje Bitcoin a na tom vydělá profit. Je třeba však mít na paměti, že prediction markets jsou dnes používány jen vzácně a nemusí to být nejlepší způsob, jak vydělat.

#1 Short-Selling Bitcoinových Aktiv

Vzácný druh spekulantů kryptoměn, kteří chtějí kupovat a prodávat skutečné bitcoiny, může zkusit tuto metodu. Funguje to takhle: prodejte Bitcoin za cenu, která vám přijde vhodná. Počkejte, dokud cena nespadne a pak znovu nakupte Bitcoin. Takhle sice vydělává většina „tradičních“ obchodníků, ale je to také poměrně výhodná metoda shortování Bitcoinu. Jediná nevýhoda je, že špatná predikce vývoje trhu je zde fatální. Nakupovat levně a prodávat draze je zároveň nejvýhodnější způsob, jak veřejně shortovat Bitcoin a pokoušet se přimět ostatní obchodníky, aby tak činili také.

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář