Vláda Číny pokračuje ve svých orwellovských praktikách, Bylo vydáno prohlášení, jež zvedlo ze židle celou internetovou komunitu v demokratických zemích. Všichni občané pevninské Číny budou muset při užívání internetu mít zapnutou technologii face-recognition, kterou můžete znát například z telefonů značky iPhone. iPhone využívá tuto technologii k odemykání svých zařízení. Sociální kredity se stanou součástí celých životů všech Číňanů.
Mohlo by vás zajímat: BTC na 16 000 dolarů: Bude se anonymní analytik poprvé mýlit?
Čínská politika sociálních kreditů vstoupí v platnost 1. prosince 2019. Po uvedení zákona v platnost budou muset občané, kteří chtějí využívat internet ve svých domovech nebo chytrých telefonech, nechat svůj obličej naskenovat čínskými úřady. Zákon cílí na to, aby byl internet využíván opravdu pouze správně smýšlejícími občany.
V zákoně se také dočteme, že poskytovatelé služeb týkajících se internetu musí kontrolovat, zda je připojení využíváno pouze jednou osobou uvedenou ve smlouvě. Je zakázáno přeprodávat SIM-karty a jiné zdroje internetového připojení.
Face-recognition do každé rodiny
Tato zpráva přichází v době, kdy se Čína snaží aplikovat sociální kredity. Nová politika cílí na to, aby si občané zvykli na to, že jsou neustále sledování. Například je možnost platit za metro nebo vlak pouze svým vlastním obličejem. Tento nový systém také nabízí starým občanům, aby jezdili zadarmo, pokud se naučí rozpoznávání obličejů používat.
Mohlo by vás zajímat: koupit bitcoin přes Paypal
V Číně se nachází více jak 170 milionů kamer, jež budou propojené s umělou inteligencí. Ta bude sledovat chování lidí a odměňovat či trestat na základě kreditů. Face-recognition bude fungovat 24 hodin denně a sledovat zločince či pro režim nepohodlné disidenty.
Podle nejnovější zprávy americké společnosti IDC Čína utratila 10,6 miliardy dolarů na inteligentních kamerových systémech pouze za rok 2018. Do roku 2023 se má jednat o 20 miliard. Šíleným faktem je, že 64 % investic z roku 2018 bylo dáno na inteligentní kamery.
Čínské města, učebny a dokonce i záchody jsou vybaveny kamerami. V učebnách sleduje kamera výkon žáků a monituruje jejich aktivitu. Tu následně pošle rodičům a učitelům. Na toaletách je potřeba naskenovat svůj obličej, aby byl lidem vydán toaletní papír na utření vlastního pozadí.
Čína investuje také do výzkumu. V roce 2018 byla otestována kamera s 500 megapixely, jež může zabrat panorama stadiónu, ze kterého bude možné vyhledat jednu konkrétní osobu. To vše za několik sekund s pomocí výkonného čipu a umělé inteligence.