Tuesday, March 19, 2024

Nejlepší krypto peněženka od brokerů v České republice 2024

Investování do digitálních aktiv je podobná disciplína jako investování do akcií. Nicméně pokud chápete význam technologie kryptoměn, tak určitě víte, že jsou decentralizované. Zde ovšem přichází problém, protože pokud investujete do kryptoměn a následně digitální aktiva skladujete u vybraného prostředníka, tak nejen že se vystavujete riziku napadení burzy hackery, ale nejste vlastníkem svých privátních klíčů.

V době psaní článku probíhá válečný konflikt na Ukrajině, který plně odsuzujeme. Představte si modelovou situaci, ve které je agresor Česká republika a dojde ke zmrazení účtů českých občanů u kryptoměnových burz. Tento problém řeší hardwarové peněženky, u kterých se říká, že jsou vhodné s držením obnosu v digitálních aktivech nad 20 tisíc CZK.

TIP: Pokud ještě nevlastníte hardwarovou peněženku a máte o ni zájem, neváhejte přejít na recenzi o těchto peněženkách, kterou jsme pro čtenáře připravili.

Pokud tedy nevlastníte větší obnos jak 20 tisíc CZK, pravděpodobně budete spoléhat na krypto peněženku u brokera a přesně tyto si tu dnes popíšeme. Řekneme si jaké mají výhody a nevýhody, vysvětlíme si podle čeho vybírat a na závěr u čtyřech brokerů peněženky rozebereme. Tak pojďme na to.

Rychlý přehled výhodných krypto peněženek od brokerů

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů nabízející možnost krypto peněženka v České republice v roce 2022. Chcete začít bezpečně skladovat kryptoměny? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Binance – nainstalujte si peněženku do svého prohlížeče, kde můžete mintovat NFT a užívat DeFi produkty
  2. Crypto.com – svěřte vaše digitální aktiva do bezpečných rukou s pojištěním až 750 mil. dolarů
  3. Coinbase – nejvíce využívaná krypto peněženka s více než 73 miliony uživateli po celém světě

ZAČNI HNED

Co je krypto peněženka?

Krypto peněženka je speciálně navržená část softwaru, u některých i bez softwaru, která může bezpečně uchovávat váš Bitcoin a ostatní kryptoměny. Tyto peněženky nabízejí makléři, kryptoměnové burzy a prodejci třetích stran. Existují různé typy kryptoměnových peněženek s různými funkcemi a úrovněmi zabezpečení. Níže si proto základní typy představíme.

  • Webová peněženka 

Webová peněženka je krypto peněženka, která je dostupná pouze online prostřednictvím webového prohlížeče. Většina webových peněženek si ponechává kontrolu nad vaším soukromým klíčem, což znamená, že jim v podstatě svěřujete své kryptoměny. Některé z nejlepších kryptoměnových burz nabízejí uživatelům webovou peněženku, ačkoli tento typ peněženky není tak bezpečný jako ostatní typy uvedené v našem seznamu. Více se jimi budeme zabývat níže.

  • Mobilní peněženka 

Mobilní peněženky se podobají desktopovým peněženkám, ale liší se pouze tím rozdílem, že jsou k dispozici ve vašem mobilním telefonu. Většina těchto peněženek bude opět k dispozici v systému iOS nebo Android a bude obsahovat mnoho stejných nástrojů a konceptů jako peněženky webové.

TIP: Dobře zabezpečenou krypto peněženku nabízí prostředník eToro, detailní popis peněženky najdete níže.
  • Papírová peněženka

Tento typ peněženky není jako ostatní typy, protože se nejedná o hardwarovou ani softwarovou peněženku. Místo toho jsou papírové peněženky prostě na papíru. Jde tedy o kus papíru, který obsahuje veřejné a soukromé klíče zajišťující přístup k vaší kryptoměně. Ačkoli jsou tyto klíče technicky vzato uloženy “offline”, papírové peněženky jsou v dnešní době poměrně zastaralé, protože je pro někoho snadné papír ukrást nebo si klíče na něm obsažené poznamenat.

Výhodou této peněženky je její typ, tzv. “cold peněženka”. Jedná se o úschovu kryptoměn, jež probíhá bez připojení k internetu, tudíž jsme mimo dosah hackerů.

  • Desktopová peněženka 

Dalším oblíbeným způsobem úschovy je deskoptová krypto peněženka. Tyto lze nainstalovat do počítače a jsou obvykle k dispozici pro operační systémy Mac OS, Windows nebo Linux. Příkladem některé z nejlepších desktopových peněženek může být Exodus nebo Electrum, což je dáno tím, že využívají pokročilé bezpečnostní funkce. Vzhledem k tomu, že tyto aplikace potřebují přístup k internetu, nejsou tak bezpečné jako ty “cold”.

Tento typ úschovy je o něco bezpečnější než ty online, nicméně se dostáváme k tomu, že si musíte dávat pozor, jaké soubory na internetu instalujete nebo jaké webové stránky požíváte k brouzdání na internetu.

  • Hardwarová peněženka 

Pokud hledáte nebezpečnější krypto peněženku, doporučujeme hardwarové peněženky. Tyto peněženky jsou fyzická zařízení, která si můžete zakoupit od společností nabízejících peněženky a která slouží k offline ukládání kryptoměnových aktiv.

Trezor a Ledger jsou dvě nejoblíbenější společnosti, které nabízejí hardwarové peněženky, které se připojují k počítači přes USB. Vzhledem k tomu, že svůj soukromý klíč můžete uložit offline, je tento typ peněženky považován za nejbezpečnější ze všech možností. Často však postrádají funkce mobilních a desktopových peněženek.

Online krypto peněženka brokera

Jednoduchá cloudová či webová peněženka je investorům přidělena ihned po registraci na vybrané burze/směnárně. Proces je jednoduchý a o nic se nestaráte, navíc příjemným bonusem je rychlá manipulace při prodeji a další využití kryptoměn ve smyslu zhodnocení – nejčastěji se jedná o DeFi produkty.

Vzhledem k tomu, že vlastníkem privátních klíčů je společnost stojící za burzou, nejsou digitální aktiva pod plnou kontrolou investorů a vystavujete se určitým rizikům. Stále platí, že se nacházíme v poměrně mladém světě kryptoměn, kde se vyskytují prolomení bezpečnostních opatření burz a následné odcizení aktiv, neserióznost společnosti stojící za burzou nebo sankce vyvolané jednáním vlády, čehož jsme svědky u ruských občanů.

Poznámka: Příkladem dokazující tyto skutečnosti je nedávné zmrazení 25 000 ruských účtů u Coinbase.

Krypto peněženka a její funkce

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli druh, hlavním účelem krypto peněženky je umožnit vám posílat, přijímat a bezpečně uchovávat vaše digitální měny. Každá peněženka je vybavena jedinečnou “veřejnou adresou”, což je kombinace mnoha písmen a čísel. Taková adresa je mnohem delší a složitější než například číslo bankovního účtu. Nicméně koncept adresy peněženky i čísla bankovního účtu je stejný.

Je to proto, že když chcete poslat finanční prostředky do své osobní krypto peněženky, musíte zadat svou veřejnou adresu.

Z hlediska bezpečnosti je krypto peněženka chráněna “soukromým klíčem”. Ten je podobný heslu a kódům PIN, které používáte pro přístup ke svému online bankovnímu účtu. Soukromý klíč krypto peněženky nicméně obsahuje mnohem více znaků.

VAROVÁNÍ! Důležité je poznamenat, že svůj soukromý klíč byste nikdy neměli poskytovat třetí straně. V důsledku toho riskujete ztrátu svých krypto aktiv.

Nesázejte vše na jednu kartu

Nechat svá digitální aktiva na burze, jako je eToro, Binance, Capital.com nebo Coinbase, je riskantní. Přestože při otevření účtu na kryptoměnové burze automaticky získáte peněženku, nemáte kontrolu nad soukromými a veřejnými klíči. Zde by proto měla přijít na řadu krypto peněženka.

Podle čeho vybírat?

Při výběru krypto peněženky je vhodné zvážit, jaké poskytuje peněženka funkce a zabezpečení, jaké mince podporuje a samozřejmě její uživatelskou přívětivost. Některé bezplatné peněženky nabízejí omezené služby. Obvykle jedinou funkcí, kterou peněženka nabízí, je ukládání kryptoměny. Ale ty nejlepší peněženky jsou vybaveny užitečnými nástroji a funkcemi.

Která burza nabízí nejlepší peněženku?

Abyste mohli začít uvažovat o uložení kryptoměn, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké poplatky si účtují. Abychom vám pomohli s výběrem, zúžili jsme seznam na čtyři nejlepších brokery poskytující možnost jak uložit kryptoměny v České republice.

1. Binance

Binance je kryptoměnová burza, která tu s námi bude letošním rokem pět let. Říkáte si, že je tu relativně krátkou dobu? To možná ano, nicméně platformě to nezabránilo se během pár měsíců od svého založení stát 10. největší burzou a několik měsíců na to obsadila místo první. Důležitý je také fakt, že se doposud nestala obětí hackerského útoku. Denně vykoná transakce v hodnotě 40 miliard dolarů.
Nejlepší krypto peněženka od brokerů v České republice 2022

Nedávno navíc oznámila, že opět zpřístupní SEPA platby. Ty byly od července minulého roku nedostupné, což rozezlilo velkou část jejich uživatelů, kteří si v tomto mezičase nemohli jak zakoupit nové kryptoměny, tak ani v minulosti zakoupené kryptoměny prodat a nechat si zaslat svá eura.

Krypto peněženka Binance

Binance nabízí peněženku sítě Binance Chain, nicméně nebojte se, peněženka umožňuje přístup ještě k sítím Ethereum a Binance Smart Chain. Peněženku si nainstalujete do svého prohlížeče, kde budete později moci měnit BNB za jiné tokeny, mintovat NFT nebo získat pasivní příjem pomocí dodatečného využívání DeFi produktů v rámci peněženky, což je obrovská výhoda. Více je popsáno zde.

Kolik zaplatíte na poplatcích při obchodování?

Pokud jde o poplatky, burza má v tomto ohledu poměrně konkurenční výhodu. Je to proto, že zaplatíte provizi pouhých 0,1 % za obchod. Tento poplatek navíc ještě můžete snížit. Použití vaší debetní/kreditní karty však bude mít mnohem vyšší poplatek, který je obvykle ve výši 2 %. 

Vše podstatné jsme si shrnuli, nyní tedy přejdeme na klady a zápory:

  • Největší kryptoměnová burza z hlediska objemu obchodů
  • Podporovány jsou stovky párů kryptoměn
  • Provize z obchodování jen 0,1 %
  • Skvělá pověst na kryptoměnové scéně
  • Ideální pro pokročilé obchodníky, kteří hledají sofistikované nástroje a funkce

  • Není vhodná pro začínající investory
  • Standardní poplatek 2 % za vklady debetní/kreditní kartou

ZAČÍT OBCHODOVAT

Žádný z prostředníků nesplňuje Vaše požadavky a stále si lámete hlavu kde uložit kryptoměny? Nezoufejte, představíme ještě dva brokery ze kterých si jistě vyberete!

2. Crypto.com

Pokud se pohybujete ve světě kryptoměn, určitě Vám neuniklo dění okolo burzy Cryptocom. Tato kryptoměnová burza spuštěná v roce 2019 se zanedlouho dostala pod kůži celé kryptoměnové komunitě, když minulý rok v listopadu oznámila, že si zajistila práva na pojmenování Staples Center v Los Angeles, které je domovem NBA Lakers či Kings z NHL, a to na příštích 20 let. Obchod vyšel na 700 milionů dolarů.

Nejlepší krypto peněženka od brokerů v České republice 2022

Krypto peněženka Crypto.com

Platforma Crypto.com nabízí opravdu komplexní služby. V krypto peněžence můžete spravovat více než 100 mincí, včetně BTC, ETH, CRO, ATOM, DOT, LTC a dalších tokenů ERC20. Lehce můžete i importovat svou stávající peněženku, odesílat digitální aktiva preferovanou rychlostí a patřičným poplatkem. Kryptoměny můžete v peněžence dokonce dále zúročit.

Nebojte se poplatků při obchodování

U Crypto.com se poplatky za obchodování se odvíjejí od objemu, přičemž s rostoucím objemem obchodování získáte větší slevy na poplatky. Chcete-li ušetřit ještě více, nebylo by to Crypto.com, aby zase někam nenacpalo tokeny CRO. Proto čím více tokenů budete stakovat, tím menší poplatky budete mít.

Vše podstatné jsme si shrnuli, nyní tedy přejdeme na klady a zápory:

  • Pojištění kryptoměn ve výši 750 mil. dolarů
  • DeFi produkty
  • Nízké poplatky

  • Nedostupná čeština
  • Slabá zákaznická podpora

ZAČÍT OBCHODOVAT

3. Coinbase

Tato kryptoměnová burza patří mezi ty starší na poli digitálních aktiv. Založena byla v roce 2012, aby o necelých deset let později obsluhovala více jak 55 milionů spokojených uživatelů po celém světě. Oblíbená je hlavně mezi začátečníky, protože nabízí snadný a rychlý přístup k nákupu kryptoměn i pomocí platební karty. Všechny zůstatky v amerických dolarech jsou navíc pojištěné FDIC až do výše 250 000 dolarů u každého zákazníka.

Nejlepší krypto peněženka od brokerů v České republice 2022

Krypto peněženka Coinbase

Užíváním Coinbase wallet se přidáte k dalším 73 milionům uživatelům po celém světě. K dispozici je kromě skladování kryptoměn i ukládání NFT. Nechybí ani podpora více než 100 tisíc tokenů a světa decentralizovaných aplikací. Coinbase se navíc pyšní chráněním digitálních aktiv špičkovým zabezpečením.

Poplatky při obchodování

Čím by uživatele mohla burza naopak odradit jsou poplatky. Ty se liší podle typu nákupu, nakupované částky i podle země, ve které se nacházíte. Standartní poplatek se pohybuje kolem 3,8 %, ovšem při využití nákupu kryptoměn pomocí platební karty se poplatek může vyšplhat ještě výše.

Coinbase x Coinbase Pro

Pokud se Vám tento broker zamlouvá a chcete ho začít využívat, měli byste se zamyslet nad užíváním dceřiné burzy. Coinbase sama o sobě je totiž směnárna, kde nakoupíte kryptoměny přímo od firmy Coinbase. Pokud ovšem využijete služeb přímo Coinbase Pro, koupíte zde digitální aktiva od jiných obchodníků, což vede k nižším poplatkům.

Vše podstatné jsme si shrnuli, nyní tedy přejdeme na klady a zápory:

  • Nabízí přístup k více než 100 kryptoměnám
  • Stačí minimální vklad
  • Aktiva pojištěná proti hackerům
  • Pokročilé nástroje pro zkušenější obchodníky

  • Malý výběr kryptoměn
  • Vysoké poplatky
  • Nepříliš dobrá zákaznická podpora

ZAČÍT OBCHODOVAT

Slova závěrem

Po přečtení tohoto článku investorům pravděpodobně dochází, že by krypto peněženka měla být nezbytným nástrojem, kam budou ukládat svá digitální aktiva. Pokud se rozhodnete využívat verzi peněženky od brokera, dejte přednost těm, které nabízejí vysoké zabezpečení a poté volte ty, které nabízejí dodatečné možnosti zhodnocení ve formě DeFi.

Jaká je nejlepší krypto peněženka pro iOS?

Jaká je nejlepší krypto peněženka pro Android?

Jak zjistím adresu své krypto peněženky?

Jaká je nejbezpečnější krypto peněženka?

Je krypto peněženka nezbytná?

Kde bych měl/a uchovávat své kryptoměny?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.