Cena BTC se nejspíše opět dostane do zelených čísel, alespoň co se z krátkodobého hlediska dá předvídat. Ukazuje to několik indikátorů, mezi které patří spolehlivý Guppy a MACD.
Guppy, MACD, držení supportu
Cena BTC se obrátila v zelenou i na téměř zapomenutém, ale spolehlivém indikátoru, kterému se přezdívá Guppy. Jedná se o kolekci několika kluzkých průměrů, tedy o systém, který je velice podobný známému a velice oblíbenému indikátoru MACD. Ten nicméně funguje jen s dvěma průměry, na základě kterých vypočítává svojí hodnotu.
Mohlo by vás zajímat: Koronavirus se šíří, co na to akcie a Bitcoin – Binance darovala peníze
Intervaly jsou u Guppy dlouhé. Například naposledy se změnil v zelenou 9. dubna 2019. Tehdy BTC rychle vyšplhal až na hranici 13 800 USD. Předtím v roce 2018 ukázal malou změnu v medvědím trendu, kdy bitcoin povyskočil na 9000 amerických dolarů.
Puell: Vytěžené bitcoiny stojí příliš málo
Pokud se posuneme od indikátorů které pracují s kluzkými průměry, nemže nám uniknout indikátor zvaný Puell, který pracuje výhradně s kryptoměnami a dává obchodníkovi možnost podívat se na cenu z hlediska těžařů.
Puell identifikuje cenu, kterou by měly stát nově vytěžené kryptoměny. Ukazuje tedy jistý realistický nadhled na hodnotu a práci, která je do celého procesu vkládána.
Naposledy vyskočil během výšek ke konci roku 2017. Na svém dně byl v lednu roku 2019, kdy se pár BTC/USD obchodoval pod 4000 amerických dolarů.