Společnost Fidelity Digital Assets Management zveřejnila výsledky nedávno provedeného průzkumu, ve kterém se tázala 1100 respondentů zahrnujících finanční poradce, správce hedgeových a venture fondů a další jednotlivce s vysokou čistou hodnotou jmění v USA, Evropě a Asii.
Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Phemex se vstupním bonusem až 2500 USD!
Pokles trhu v roce 2020 byl katalyzátorem pro institucionální investory
Průzkum se snažil porozumět perspektivě a sklonům této skupiny investorů, pokud jde o ekosystém digitálních měn, zejména v obdobích nejistého globálního ekonomického kolapsu zaznamenaného v roce 2020.
Podle zjištění příchod pandemie COVID-19 vytvořil takové tržní podmínky, které se projevily jako „katalyzátor pro mnoho investorů“. Pandemie zastavila globální obchodní aktivity a mnoho firem zůstalo ochromených. Většina vlád přistoupila ke zmírnění ekonomických potíží prostřednictvím záchranných fondů, které byly umožněny tiskem fiat měn. To na oplátku urychlilo devalvaci národních peněz a jako takové vyvolalo potřebu správců prostředků a investorů prozkoumat odolnou alternativu k ochraně svého kapitálu.
Podle průzkumu Fidelity zhruba 44% respondentů uvedlo, že události v loňském roce zvýšily jejich pravděpodobnost investování do digitálních aktiv, oproti 40%, kteří uvedly, že události neměly žádný dopad.
Další hlavní body průzkumu
Asi 52% dotázaných uvedlo, že investovalo do digitálních aktiv. Evropští investoři zaznamenali vyšší expozici vůči digitálním měnám ve srovnání s investory se sídlem v USA. Výsledek průzkumu ukazuje, že v Evropě 84% dotázaných jednotlivců s vysokou čistou hodnotou jmění investovalo do digitálních aktiv, zatímco v USA to bylo pouze 20%.
Zatímco počet amerických a evropských institucionálních investorů zaznamenal od roku 2019 trvalý růst, asijští investoři poprvé v průzkumu zaznamenali vyšší počet institucionálních investorů ve srovnání s těmito dvěma.
“Nebyli jsme překvapeni, když jsme zjistili, že Asie má nejvíce institucionálních investorů s alokacemi v digitálních aktivech. Historicky měli asijští investoři pozitivnější pohled na digitální aktiva a byli prvními uživateli digitálních plateb. Například v Číně se podle OMFIF předpokládá, že 32,7%plateb v místě prodeje se uskuteční prostřednictvím mobilních zařízení, což je dvojnásobek Velké Británie (15,3%) a USA (15,0%),“ uvádí zpráva.
Nárůst zaznamenaný v USA je přičítán počtu investičních nástrojů, které se v regionu nyní prosazují.
“Tento nárůst adopce prostřednictvím investičních produktů je pravděpodobně podpořen zvýšením počtu veřejných investičních produktů strukturovaných na základě trustů, které jsou nyní v USA k dispozici a navíc v průběhu minulého roku přibyla řada nabídek soukromých fondů.”
Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Bybit. Vstupní bonus až 3650 USD!