Analytici z americké nadnárodní investiční banky a holdingové společnosti JPMorgan Chase & Co se domnívají, že cena Etherea (ETH) je v současnosti nadhodnocena. Jak uvádí Business Insider, cena ETH by měla být přibližně 1 500 dolarů, což je zhruba 50% pod aktuální cenou 3 062,06 dolarů, kterou v současnosti Ethereum stojí.
Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Phemex se vstupním bonusem až 2500 USD!
Cena ETH je nadhodnocena
Díky Ethereu se zrodil věk smart kontraktů budovaných na blockchainu. V návaznosti na průkopnickou práci však byly spuštěny stovky stejně funkčních open-source blockchainů, z nichž jsou některé Ethereu velkou konkurenci. Tým analytiků vedený Nikolaosem Panigirtzoglou zmínil například rostoucí konkurenci zejména dua Solana a Cardano.
Analytici uvedli, že vypočítali cenu na základě různých faktorů, včetně počtu těžařů a předpokládané úrovně adopce.
“Podíváme-li se na hashrate a počet jedinečných adres, abychom se pokusili porozumět hodnotě ETH, taktak jsme se dostali nad 1 500 dolarů, “řekl Nikolaos. “Aktuální cena vyjadřuje exponenciální nárůst využití a traffic, který se nemusí uskutečnit. “
Ethereum si po celou dobu řady cenových korekcí udržuje působivý růst. Mince v současné době vzrostla meziročně o 722,3% a její tržní kapitalizace je v současné době na 356 miliard dolarů.
Jak rostla míra přijetí v blockchainu Ethereum, rostly také problémy sítě. Především se síť začala potýkat s přetížením, což následně vedlo k tomu, že se od uživatelů provádějících transakce v síti účtovaly velmi vysoké poplatky.
Zabijaci Etherea?
Vznik řady blockchainových sítí byl primárně zaměřen na poskytnutí alternativního řešení problémů sítě Ethereum. Od Binance Smart Chainu po Polkadot a Solana, všichni slíbili, že budou killerem Etherea, realita však ukazuje něco jiného. I když se mnohým podařilo získat část kapitalizace Etherea prostřednictvím nižších transakčních nákladů, mnozí stále čelí problémům se škálovatelností.
Mnoho protokolů navrhlo různé technologie k vyřešení tohoto problému, nicméně jak se blockchainový ekosystém dostává do mainstreamu, tato řešení se ukázala jako nedostatečná.
Ethereum Foundation zahájila vývoj škálovatelnějšího protokolu Proof-of-Stake (PoS) nazvaného Ethereum 2.0. S plány na přechod stávajícího modelu Proof-of-Work na tuto novou infrastrukturu blockchainu tým věří, že všechny problémy škálovatelnosti budou vyřešeny udržitelným způsobem.
Jack O’Holleran, generální ředitel developerské společnosti Skale Labs poznamenal, že Ethereum je stále připraveno být v dohledné budoucnosti dominantním DeFi blockchainem.
“Drtivá většina vývojářů smart kontraktů buduje v ekosystému Ethereum. Přestože byla oznámena významná partnerství na jinými blockchainech, stále vidíme, že naprostá většina pracuje zde.”
Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Bybit. Vstupní bonus až 3650 USD!