Analytici JPMorgan vysvětlují, co stojí za tím, že cena primární kryptoměny v poslední době rostla a dosáhla tak nejvyšší úrovně od poloviny května, téměř 56 000 dolarů.
Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Phemex se vstupním bonusem až 2500 USD!
Co stojí podle analytiků JPMorgan za masivním růstem Bitcoinu?
Instituce obnovily svoji chuť na Bitcoin (BTC), tvrdí stratégové z obří banky JPMorgan Chase & Co. V důsledku toho přisoudili nedávný nárůst cen značným nákupům od velkých investorů.
Poptávka po Bitcoinu od institucí je v sektoru kryptoměn relativně novým pojmem. Do roku 2020 byla přinejlepším zanetbatelná, ale pandemie COVID-19 a následná extrémní opatření přijatá světovými vládami změnila trend.
Bitcoin se změnil z „magických internetových peněz“ na investiční nástroj, který by mohl sloužit jako zajištění proti rostoucí inflaci. Prominentní investoři a instituce začali alokovat prostředky do aktiva koncem roku 2020 a začátkem roku 2021, což přimělo cenu BTC vystřelit až na 65 000 dolarů.
Krátce poté se začaly objevovat zprávy s tvrzením, že instituce přestaly nakupovat, některé si dokonce během pouhých měsíců vybraly značné zisky a trh opustili. V té době také došlo k ochlazování cen BTC, což v kombinaci s nejnovějším čínským FUD vedlo za dva měsíce k 65% korekci.
Podle nejnovější zprávy JPMorgan se však instituce v sektoru kryptoměn znovu objevily. Kromě toho tvrdí, že tito investoři by mohli pokračovat v nákupu, protože Bitcoin považují za lepší alternativu ke zlatu.
“Zdá se, že se institucionální investoři vracejí k Bitcoinu, možná ho považují za lepší zajištění proti inflaci než zlato.”
Vzhledem k tomu, že se BTC v současné době dostal na zhruba 55 000 dolarů, znamená to, že kryptoměna od začátku roku vzrostla o 85%. Ve stejném časovém rámci zlato – historicky považováno za nejlepší nástroj bezpečného útočiště – pokleslo o 7%.
Další potenciální důvody?
Analytici JPMorgan také zmínili několik dalších potenciálních důvodů nejnovějšího nárůstu BTC. Uvedli, že to může být pozitivní reakce díky povzbudivým slovům amerických představitelů – předsedy Fedu Jeroma Powella a šéfa SEC Garyho Genslera – oba tvrdili, že země nemá v úmyslu zakázat digitální aktiva.
Kromě opětovného vzniku obav z inflace a používání Bitcoinu jako zajištění proti inflaci, stratégové také dodali, že svou roli mohl sehrát i růst Lightning Network.
Platební řešení druhé vrstvy je v poslední době výrazně využíváno ze Salvadoru a Twitteru. Mnoho lidí to považuje za nutné vylepšení bitcoinové sítě, které by mohlo urychlit menší transakce a pomoci vyhnout se přetížení.
Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Bybit. Vstupní bonus až 3650 USD!