V oficiálním příspěvku na blogu Opera oznámila partnerství se Solana Labs s cílem přidat nativní podporu pro populární blockchain, což jí umožní provozovat nativní peněženku Solana spolu se všemi dApps v ekosystému.
Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny
Opera se chce stát králem prohlížečů Webu 3.0.
Tým stojící za prohlížečem Opera na Twitteru uvedl, že že integrace by měla být hotová do prvního čtvrtletí 2022. Od té doby by uživatelé měli mít možnost využívat všech výhod blockchainu v desktopových a mobilních prohlížečích bez jakýchkoli omezení
“Opera spojuje síly s blockchainem Solana!🚀 Tato integrace umožní uživatelům Opery využívat bezproblémový přístup k Solana DApps spolu s nízkými poplatky a rychlými transakcemi v rámci ekosystému. V 1. čtvrtletí 2022 k němu budete mít přístup prostřednictvím Opery.”
Zájem Opery o spolupráci se Solana Labs není překvapivý. Minimálně od roku 2018 prohlížeč cíleně přistupuje k podpoře kryptoměn, technologii blockchain a takzvanému Webu 3.0.
Austin Federa, vedoucí komunikace v Solaně, zopakoval důležitost uvedeného vývoje.
„Tato integrace dá desítkám milionů nových uživatelů ještě více možností, jak se připojit k Solaně, a pracovat na tom, aby sen o decentralizovaním webu zůstal živý a zdravý. Opera pomáhá udávat směr.“
Zdá se, že tato zpráva trhy příliš nevzrušila. Akcie Opery spíše poklesly a cena tokenu Solana na zprávy také nereagovala.
Opera vs. Brave: Souboj o Web 3.0
Na rozdíl od Webu 1, kde uživatelé konzumují obsah poskytovaný webovou stránkou a Webu 2, kde uživatelé komunikují prostřednictvím centralizované platformy, na Webu 3 neexistuje žádná centralizovaná entita, která by kontrolovala interakce, ale spíše se komunikace provádí pomocí technologií, jako je blockchain, kde jsou data toky v síti bez jediného bodu selhání. Web 3.0 umožní jednotlivcům převzít zpět kontrolu nad současnou generací internetových gigantů.
Některé příklady vývoje zaměřeného na Web 3 jsou Sapien, UjoMusic, Storj, Filecoin, Hive a Minds.
Navzdory některým kontroverzím je Brave nějakou dobu nesporným králem mezi kryptoprohlížeči. Prohlížeč je dokonce poháněn vlastním blockchainem a jeho token BAT slouží jako základ pro celý ekosystém, jehož cílem je přehodnotit podnikání v oblasti reklamy a propagace obsahu, odměňovat uživatele za zobrazení reklam a umožnit komunitě odměňovat tvůrce kvalitního obsahu.
Opera však zvolila pragmatičtější přístup. Nevyvinuli kryptoměnu, ani nechtějí vytvářet nový zážitek, ale jejich prohlížeč se přizpůsobil Webu 3 jako žádný jiný. Kromě Solany má Opera nativní kryptoměnovou peněženku, podporu pro Dapps a další funkce zaměřené na přijetí blockchainu.
Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod