Blockchainový startup ConsenSys , který vytvořil spolutvůrce Etherea Joseph Lubin, získal 450 milionů dolarů v novém kole financování, které zahrnuje investici od společnosti Microsoft.
Do ConsenSys v posledním kole financování investoval i Microsoft
Podle zprávy CNBC ConsenSys po tomto kole financování více než zdvojnásobila své ocenění na 7 miliard dolarů. Novou finanční injekci ve výši 450 milionů dolarů vedla společnost ParaFi Capital, přičemž mezi nové investory se připojili k Microsoftu také japonská SoftBank a singapurský Temasek.
Podle dostupných informací výtěžek z tohoto finančního kola bude použit na zvýšení jeho pozice v ETH. Společnost je dlouhodobým ETH býkem a v současné době využívá své prostředky k vytváření výnosů prostřednictvím různých protokolů DeFi a jejich stakovacích mechanismů.
Dále budou prostředky použity na nábor 600 nebo více zaměstnanců. Start-up také pracuje na přepracování své aplikace MetaMask a na rozšíření svého podnikání s nezaměnitelnými tokeny (NFT). Společnost ConsenSys oznámila vytvoření decentralizované autonomní organizace (DAO) a spuštění nativního tokenu MetaMask.
Samooblužná kryptopeněženka MetaMask je jeden z nejoblíbenějších produktů ConsenSys a zaznamenala 42% nárůst počtu aktivních uživatelů za měsíc za méně než 4 měsíce. Podle společnosti se MetaMask posouvá směrem k „progresivní decentralizaci“.
Lubin dodal, že významný redesign pro MetaMask by mohl být nasazen někdy v roce 2022. MetaMask navíc nasadí nové funkce, které mu umožní propojit se s různými blockchainovými sítěmi a „ schémata zabezpečení účtu“.
Blockchainový startup se sídlem v New Yorku založil v roce 2014 Joseph Lubin, spolutvůrce blockchainu Ethereum. Společnost navrhuje software, který běží v síti Ethereum a další blockchainová řešení. je to další investice související s kryptoměnami společnosti Microsoft. Společnost již dříve investovala do Palm NFT Studio, dalšího projektu, který vytvořil Lubin.
Investice Microsoftu do ConsenSys demonstruje rostoucí zájem technologického giganta o Web3, který se zaměřuje na znovuvytvoření internetu více decentralizovaným způsobem využitím blockchainové technologie a aplikací.
Podle CNBC přilákalo Silicon Valley za poslední rok masivní novou vlnu investic a zájmu o Web3. S odvoláním na data z CB Insights zpráva uvádí, že startupy založené na blockchainové technologii získaly v roce 2021 celosvětově rekordních 25 miliard dolarů.