Gigant sociálních médií Facebook, který se v loňském roce přejmenoval na Meta, údajně plánuje spuštění virtuální měny spolu s půjčovacími službami v aplikacích, které vlastní, přičemž by se tento krok mohl týkat Facebooku, Instagramu, WhatsAppu a Messengeru.
Podle středeční zprávy Financial Times má přechod k digitálním aktivům za cíl prozkoumat alternativní zdroje příjmů, protože zájem o Facebook a Instagram neustále klesá. Zaměstnanci společnosti údajně pracovně nazvali digitální měnu „Zuck Bucks“ po jejím generálním řediteli a zakladateli Marku Zuckerbergovi.
Meta se zaměřuje na centrálně řízené tokeny
Meta údajně hledá centrálně řízené tokeny, které chce používat v rámci svých aplikací. Jedná se spíše o něco jako měnu ve hře, než typickou kryptoměnu propojenou s blockchainem, uvádí článek. Podle zpráv společnost také zkoumá vytvoření „sociálních tokenů“ pro odměny za zapojení a „coinů pro tvůrce“ pro influencery. Stephane Kasriel, vedoucí finanční divize společnosti, uvedla:
Provádímě změny v naší produktové strategii a plánech…Abychom náš další vývoj mohli zaměřit na Metaverse a to jak budou vypadat platby a finanční služby v tomto digitálním světě.
Možné spuštění virtuálních měn v rámci aplikací Meta přichází souběžně s průzkumem společnosti v oblasti integrace NFT pro Instagram a Facebook. Nedávná zpráva také tvrdila, že spouští pilotní program NFT již v květnu 2022. Společnost již podala osm žádostí o ochranné známky u USPTO s cílem prohloubit své zapojení ve Web3, sektoru kryptoměn a Metaverzu.
V říjnu 2021 se Facebook přejmenoval na Meta, což naznačuje, že jeho koncentrace se přesunula mimo sociální média. Po zveřejnění stovek dokumentů naznačujících, že korporace nedělala to, co řekla, pokud jde o odstranění nenávistných projevů a zpráv obhajujících násilí ze své platformy, společnost provedla úpravu.
Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 se počet uživatelů Facebooku snížil o zhruba 500 000 a v únoru 2022 ztratila Meta více než 200 miliard dolarů své tržní hodnotу, kdуž uživatelé přešli ke konkurenci, jako je TikTiok. Z tohoto důvodu se pro společnost stává povinné hledání jiných zdrojů příjmů.